Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει στην αγορά καμία αρκετά μεγαλύτερη μήπως και δούμε καλή αυτονομία

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Αυτη ---> http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-3600mah-extended-battery-for-htc-sensation-with-battery-door.html

Μεγάλη διαφορά αλλά μεγάλη διαφορά και σε ογκο....

 

Πραγματικά το HD2 ήταν ορόσημο για την εποχή του το οποίο στέκεται ακόμα και σήμερα και όντως και εγώ είχα πιο μεγάλη αυτονομία με αυτό παρά με το galaxy S2 π.χ. που εχω τώρα.. βεβαίως εδώ να πω ότι είμαι μόλις στη 2η φόρτιση αλλά σα πρώτη εντύπωση δεν είναι ok.. ιδωμεν..

 

Δεν θα δεις μεγαλες διαφορες...εγώ το εχω 2 μηνες για να καταλάβεις...

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ---> http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-3600mah-extended-battery-for-htc-sensation-with-battery-door.html

Μεγάλη διαφορά αλλά μεγάλη διαφορά και σε ογκο....

 

104 δολαρια παμε καλα; Εγω εχω αγορασει αλλον ενα φορτιστη, τον εχω στην δουλεια και το βαζω να φορτιζει και παντα ειμαι πανω απο 50% στην μπαταρια.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

104 δολαρια παμε καλα; Εγω εχω αγορασει αλλον ενα φορτιστη, τον εχω στην δουλεια και το βαζω να φορτιζει και παντα ειμαι πανω απο 50% στην μπαταρια.

 

Αίσχος το κάνει το κινητό

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

104 δολαρια παμε καλα; Εγω εχω αγορασει αλλον ενα φορτιστη, τον εχω στην δουλεια και το βαζω να φορτιζει και παντα ειμαι πανω απο 50% στην μπαταρια.

Αν ετσι λύνεις το θέμα της μπαταρίας πολύ καλά κανείς,για εμένα δεν είναι λύση γιατί αναγκαστικά είμαι αρκετες ωρες εκτός παροχής ρεύματος(ταξίδια κτλ) οποτε σκέφτομαι κάτι τετοιο όπως εξηγησα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Εχώ 2-3 μέρες InserCoin XE Με τον τελευταίο Bricked-Kernel. 2 φορές (μία μετά από ολιγόλεπτη κλήση) και μία στο άσχετο (sleep mode) η συσκευή απενεργοποιήθηκε κι αν δεν έβγαζα τη μπαταρία δεν ενεργοποιούταν. Εικάζω πως είναι θέμα πυρήνα ( ; )

 

edit: Στο xda διαβάζω παρόμοιες καταστάσεις στο thread του εν λόγω πυρήνα, oπότε όντως μάλλον εκεί έγκειται το πρόβλημα.

Δοκίμασε τον 07..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ετσι λύνεις το θέμα της μπαταρίας πολύ καλά κανείς,για εμένα δεν είναι λύση γιατί αναγκαστικά είμαι αρκετες ωρες εκτός παροχής ρεύματος(ταξίδια κτλ) οποτε σκέφτομαι κάτι τετοιο όπως εξηγησα παραπάνω

 

Η μπαταρια του EVO 3D κανει και ειναι κατα 200mAh περιπου πιο δυνατη αλλιως μετα πας στης mugen την 1900mAh που δεν μεγαλωνει το τηλεφωνο.

 

Δοκίμασε τον 07..

 

και ο 0.861 RC1 που παιζω τωρα σταθερος ειναι. Με τον 0.8 ειχα μεγαλο προβλημα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία στο Sensation δεν γνωρίζω, γνωρίζω όμως για την μπαταρία στο EVO επειδή το έχω. 30-40 ώρες με βγάζει, έπειτα από calibration της μπαταρίας (είμαι rooted, χωρίς custom kernel), με ''καλή'' χρήση κινητού. Το έχω γράψει στο thread για το evo.

Μην συγκρίνεται το Sensation με το Samsung. Το UI του SII δεν έχει καμμια σχέση με αυτό της HTC. Δοκιμάστε να περάσετε έναν άλλον launcher, ίδιο με αυτό του SII και τότε συγκρίνετε τα δυο κινητά.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον 07..

Έβαλα χθες βράδυ τον 0.86 που βγήκε. ;)

 

και ο 0.861 RC1 που παιζω τωρα σταθερος ειναι. Με τον 0.8 ειχα μεγαλο προβλημα.

Χαίρομαι (που δεν είχα μόνο εγώ πρόβλημα). :lol:

Ο 0.86 φαίνεται πάντως πολύ πιο καλός. Μόνο και μόνο το (ψιλο)lag του 0.8 μου έφτανε. Ελπίζω να μην ξανασβήσει το κινητό, γιατί όπως κι αν το κάνεις είναι "τρομακτικό". :p

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία στο Sensation δεν γνωρίζω, γνωρίζω όμως για την μπαταρία στο EVO επειδή το έχω. 30-40 ώρες με βγάζει, έπειτα από calibration της μπαταρίας (είμαι rooted, χωρίς custom kernel), με ''καλή'' χρήση κινητού. Το έχω γράψει στο thread για το evo.

Μην συγκρίνεται το Sensation με το Samsung. Το UI του SII δεν έχει καμμια σχέση με αυτό της HTC. Δοκιμάστε να περάσετε έναν άλλον launcher, ίδιο με αυτό του SII και τότε συγκρίνετε τα δυο κινητά.

 

τον go launcher εχω βαλει...αν εβγαζε κι εμενα 30 ωρες θα ημουν τρισευτυχισμενος αλλα που τετοια τυχη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τον go launcher εχω βαλει...αν εβγαζε κι εμενα 30 ωρες θα ημουν τρισευτυχισμενος αλλα που τετοια τυχη.

 

Μην ξεχνάς ότι το κινητό είναι καινούριο πράγμα που σημαίνει ότι η μπαταρία του δεν έχει στρώσει ακόμη. Κανονικά θέλει περίπου 10 φορτίσεις μέχρι να αρχίσει να αποδίδει τα μέγιστα. Από κει και μετά θα μπορείς να δεις πόσο σου βγάζει και να συγκρίνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της διάρκειας της μπαταρίας είναι κάτι το σχετικό. Μπορεί κάποιος με τον ίδιο launcher να έχει μεγαλύτερη αυτονομία από κάποιον άλλον που έχει το ίδιο κινητό. Καταρχήν ρόλο παίζουν τα widgets. Οι συγχρονισμοί. Η φωτεινότητα της οθόνης, πόσες φωρές το αναβοσβύνουμε μόνο και μόνο για να το κάνουμε και πολλά άλλα. Βέβαια ένα κινητό πρέπει με μια μέτρια χρήση να κρατάει 1 ημέρα. Αν αυτό δεν γίνεται, τότε ένας είναι ο δρόμος. Ξανά φλασάρισμα και πέρασμα των εφαρμογών μια προς μια.
Link to comment
Share on other sites

Widgets εχω 4 μόνο στην αρχική οθόνη.οθόνη εχω βάλει να χω μόνο μια διαθέσιμη.

Δεν το κλείνω πότε γιατί δεν υπάρχει λόγος.

Σαν συσκευή,οθόνη,μέγεθος και λειτουργίες είμαι πολύ ευχαριστημένος,εκεί που χάνει είναι η μπαταρία.παραγγείλά μια από expansys μιας και δε θέλω να δώσω το κινητό για τον λόγο της μπαταρίας

Η οθόνη είναι στο 72% στη φωτεινότητα μιας και πιο χαμηλά είναι και πιο σκοτεινή,οπότε αναγκαστικά το χω πάνω από την μέση

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής . Όταν συγχρονιζει τις επαφές με το outlook ,αποθηκεύει και τις καινούργιες από το κινητό στο laptop ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,Υπάρχει κάποια εφαρμογή για boost στον ήχο?έχει χαμηλό ήχο

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Widgets εχω 4 μόνο στην αρχική οθόνη.οθόνη εχω βάλει να χω μόνο μια διαθέσιμη.

Δεν το κλείνω πότε γιατί δεν υπάρχει λόγος.

Σαν συσκευή,οθόνη,μέγεθος και λειτουργίες είμαι πολύ ευχαριστημένος,εκεί που χάνει είναι η μπαταρία.παραγγείλά μια από expansys μιας και δε θέλω να δώσω το κινητό για τον λόγο της μπαταρίας

Η οθόνη είναι στο 72% στη φωτεινότητα μιας και πιο χαμηλά είναι και πιο σκοτεινή,οπότε αναγκαστικά το χω πάνω από την μέση

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

72% ?. Εμ, για αυτό η μπαταρία σου μένει στα χέρια. Γιατί δεν δοκιμάζεις την αυτόματη φωτεινότητα ;

Link to comment
Share on other sites

Widgets εχω 4 μόνο στην αρχική οθόνη.οθόνη εχω βάλει να χω μόνο μια διαθέσιμη.

Δεν το κλείνω πότε γιατί δεν υπάρχει λόγος.

Σαν συσκευή,οθόνη,μέγεθος και λειτουργίες είμαι πολύ ευχαριστημένος,εκεί που χάνει είναι η μπαταρία.παραγγείλά μια από expansys μιας και δε θέλω να δώσω το κινητό για τον λόγο της μπαταρίας

Η οθόνη είναι στο 72% στη φωτεινότητα μιας και πιο χαμηλά είναι και πιο σκοτεινή,οπότε αναγκαστικά το χω πάνω από την μέση

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Και εγω στην αρχή είχα σοκαριστει με την διάρκεια της μπαταρίας αλλα μετα απο λίγες ημερες έστρωσε αισθητά.Εμένα αυτο που δεν μου αρέσει στην συσκευή αλλα και στη htc γενικά, είναι η εμμονή που έχει με το μέγεθος της γραμματοσειρας.θεωρώ απαράδεκτο σε μια τέτοια μεγάλη οθόνη να είναι τόσο μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Widgets εχω 4 μόνο στην αρχική οθόνη.οθόνη εχω βάλει να χω μόνο μια διαθέσιμη.

Δεν το κλείνω πότε γιατί δεν υπάρχει λόγος.

Σαν συσκευή,οθόνη,μέγεθος και λειτουργίες είμαι πολύ ευχαριστημένος,εκεί που χάνει είναι η μπαταρία.παραγγείλά μια από expansys μιας και δε θέλω να δώσω το κινητό για τον λόγο της μπαταρίας

Η οθόνη είναι στο 72% στη φωτεινότητα μιας και πιο χαμηλά είναι και πιο σκοτεινή,οπότε αναγκαστικά το χω πάνω από την μέση

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Ποιά μπαταρία έχεις παραγγείλει;

Πες μας τις εντυπώσεις σου οταν θα την χρησιμοποιήσεις αρκετά αν σου ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

την 1900αρα μπαταρια της mygem που μπορω να τη βρω?

 

Στο site της εταιρείας, mugen-power-batteries.com.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

και στο expansys εχει καποιες επιλογες για μπαταριες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

μην βαλεις οτι να ναι φιλε μου.

παντως προσωπικα η ετυμηγορια μου για το κινητο βρισκεται στους διαξιφισμους.:rolleyes:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μην βαλεις οτι να ναι φιλε μου.

παντως προσωπικα η ετυμηγορια μου για το κινητο βρισκεται στους διαξιφισμους.:rolleyes:

 

Κοίτα....στο τέλος ξέρω που θα καταλήξω...στην 3600 άρα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα....στο τέλος ξέρω που θα καταλήξω...στην 3600 άρα

 

κοιτα,για πολλους το κινητο ειναι πολυ καλο...

ομως θεωρω υπερβολη να κανω το κινητο τουμπανο απο θεμα μεγεθος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,για πολλους το κινητο ειναι πολυ καλο...

ομως θεωρω υπερβολη να κανω το κινητο τουμπανο απο θεμα μεγεθος.

 

Εχω σαν προτεραιότητα την αυτονομία του κινητού(σαν συσκευή στα υπόλοιπα με καλύπτει)οπότε το θέμα μέγεθος δεν με ενδιαφέρει(ακούγεται...κάπως...ξέρω... :-P)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...