Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσβησα όλες τις συνομιλίες εχθές στα sms. μεχρι χθες οπως τα λες εβγαζε εμενα μονο δίπλα απο τα μηνυματα.

σήμερα έφτιαξε σε μια νέα συνομιλία που έχω αρχίσει.

θα δούμε! :) ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγορασα κ εγω προσφατα ενα htc desire hd μεταχειρησμενο αλλα ο προηγουμενος ειχε καρτα vodafon.εγω εχω cosmote,προσπαθησα να στειλω mms δεν γινοταν! τι πρεπει να κανω για να μπορρω να στειλω? σε παλιο κιν μου (htc pro 2) εστελνα κανονικα! help plz!
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που ρωτάω εδώ αλλά δεν μπορώ να κάνω ποστ στο XDA forum...

μου κρασάρει η εφαρμογή superuser.... πριν και μετά το update της ... φοράω DeSENCE 4.5.... λέει για μη αναμενόμενη διακοπή com.noshufou.android.su

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που ρωτάω εδώ αλλά δεν μπορώ να κάνω ποστ στο XDA forum...

μου κρασάρει η εφαρμογή superuser.... πριν και μετά το update της ... φοράω DeSENCE 4.5.... λέει για μη αναμενόμενη διακοπή com.noshufou.android.su

 

φιλε μου μετα το τελευταιο update superuser γινεται αυτο σε ολες τις rom και ολα τα τηλεφωνα!!!

Πρεπει να επιστρεψεις στο προηγουμενο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μετα το τελευταιο update superuser γινεται αυτο σε ολες τις rom και ολα τα τηλεφωνα!!!

Πρεπει να επιστρεψεις στο προηγουμενο...

 

Ευχαριστώ.... Αλλά πως??? :)

Link to comment
Share on other sites

αγορασα κ εγω προσφατα ενα htc desire hd μεταχειρησμενο αλλα ο προηγουμενος ειχε καρτα vodafon.εγω εχω cosmote,προσπαθησα να στειλω mms δεν γινοταν! τι πρεπει να κανω για να μπορρω να στειλω? σε παλιο κιν μου (htc pro 2) εστελνα κανονικα! help plz!

δεν μπορει καποιος να με βοηθησει???plz

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει καποιος να με βοηθησει???plz

 

Δεν χρειάζεται κάθε 3-4 ώρες να επαναλαμβάνεις την ερώτηση. Αν κάποιος ξέρει θα σου απαντήσει.

Επίσης δοκίμασε να σβήσεις τελείως όλα τα apn και να περάσεις τις σωστές ρυθμίσεις της vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι τα apn? ενοει να περασω τις σωστες ρυθμησεις τις cosmote γιατι cosmote εχω εγω! πως να το κανω αυτο/???

 

menu->ρυθμίσεις->Ασύρματα Δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Ονόματα σημείου πρόσβασης

εκεί σβήνεις ότι υπάρχει και βάζεις τα σωστά της cosmote (εκ παραδρομής έγραψα vodafone πριν).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι τα apn? ενοει να περασω τις σωστες ρυθμησεις τις cosmote γιατι cosmote εχω εγω! πως να το κανω αυτο/???

 

Να προσθεσω οτι απο εδω μπορεις να βαλεις τα σωστα apn.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδω και λίγο καιρό έχω το παρακάτω θέμα:

Όταν απαντάω σε μια κλήση ακούω τον συνομιλητή περίπου 3 δευτερόλεπτα αφότου πατήσω το κουμπί. Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα;

 

Λέτε πως ένα hard reset μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μετα το τελευταιο update superuser γινεται αυτο σε ολες τις rom και ολα τα τηλεφωνα!!!

Πρεπει να επιστρεψεις στο προηγουμενο...

Εγώ έχω την 3.0 beta4 και δεν μου το κάνει.Σε ποιες εκδόσεις γίνεται?

 

αγορασα κ εγω προσφατα ενα htc desire hd μεταχειρησμενο αλλα ο προηγουμενος ειχε καρτα vodafon.εγω εχω cosmote,προσπαθησα να στειλω mms δεν γινοταν! τι πρεπει να κανω για να μπορρω να στειλω? σε παλιο κιν μου (htc pro 2) εστελνα κανονικα! help plz!

Όταν πήρες το κινητό από τον προηγούμενο, δεν στο έδωσε με πλήρες εκκαθάριση όλων των δεδομένων, πχ ρυθμίσεις, contacts, sms κλπ?

Αν ναι, τότε βάζοντας την δικιά σου κάρτα, δεν θα έπρεπε να κάνεις τίποτα εσύ και να πάρει αυτόματα από την κάρτα της cosmote τις ρυθμίσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

[quote=junglist;381527

 

Όταν πήρες το κινητό από τον προηγούμενο, δεν στο έδωσε με πλήρες εκκαθάριση όλων των δεδομένων, πχ ρυθμίσεις, contacts, sms κλπ?

Αν ναι, τότε βάζοντας την δικιά σου κάρτα, δεν θα έπρεπε να κάνεις τίποτα εσύ και να πάρει αυτόματα από την κάρτα της cosmote τις ρυθμίσεις.

 

ναι το εκανε αυτο μολις εβαλα την καρτα sim μου αλλα κ παλι δεν μπορω να στειλω mms να λαβω μπορω αλλα να στειλω οχι! τι αλλο μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

ναι το εκανε αυτο μολις εβαλα την καρτα sim μου αλλα κ παλι δεν μπορω να στειλω mms να λαβω μπορω αλλα να στειλω οχι! τι αλλο μπορει να φταιει?

 

Ειναι καθαρα θεμα ρυθμισεων apn.Περασες τα σωστα απο τον παραπανω οδηγο που postαρα?

Αν δε δουλεψε και αυτο παρε τον παροχο σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα ρυθμισεων apn.Περασες τα σωστα απο τον παραπανω οδηγο που postαρα?

Αν δε δουλεψε και αυτο παρε τον παροχο σου.

 

το εκανα.ειχε κατι αλλο στο MMSC! απλα απο πάνω εχει κ μια αλλη επιλογη που λεει cosmote internet κ διπλα σε αυτο εχει μια πρασινη τελιτσα σαν να ειναι επιλεγμενο αυτο? πεζει κανενα ρολο αυτο? μολις δοκιμασω να στειλω θα σ πω αν εγινε η οχι!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα.ειχε κατι αλλο στο MMSC! απλα απο πάνω εχει κ μια αλλη επιλογη που λεει cosmote internet κ διπλα σε αυτο εχει μια πρασινη τελιτσα σαν να ειναι επιλεγμενο αυτο? πεζει κανενα ρολο αυτο? μολις δοκιμασω να στειλω θα σ πω αν εγινε η οχι!

Σβήσε όλα τα αλλα και κράτησε μόνο ότι έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις που αφορούν το δικο σου δίκτυο οπως ειναι στο λινκ που υπάρχει στο ποστ παραπάνω.

Αποκλείεται να μην λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπορείτε να μου προτεινετε ένα ΑΠΛΟ app που να μπλοκάρει εισερχόμενες κλήσεις από συγκεκριμένα γκρουπ σε συγκεκριμένες ώρες ??? Έχω Desense 4.5

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συναγωνιστές.

Εδώ και 10 ημέρες δε μπορώ να αγοράσω καμία εφαρμογή από το market.

Καμία ιδέα κανείς;

DeSense 4.4, Kalagas full theme, all sense items included.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μπορείτε να μου προτεινετε ένα ΑΠΛΟ app που να μπλοκάρει εισερχόμενες κλήσεις από συγκεκριμένα γκρουπ σε συγκεκριμένες ώρες ??? Έχω Desense 4.5

 

Ευχαριστώ

 

Εδω εισαι φιλε μου...Ειναι trial,μπορεις μετα να το αγορασεις η να το...βρεις...

Το μονο που δε νομιζω να κανει ειναι να μπλοκαρει τις κλησεις σε συγκεκριμενες ωρες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα αυτο "Android_Revolution_HD_Super_Wipe_Sensation". Το περναω στιν sd.Reboot to recovery mode..Το επιλεγω αλλα βγαζει error..πως θα το κανω να δουλεψει για να σβησει τ παντα κ ν περασω αλλη rom
Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια της μπαταριας δεν υπαρχει σε αυτο το κινητο .... Εχετε να προτεινετε καποια rom που να βγαζει πανω απο μια μερα; Τωρα εχω την Virtuous Unity, πολυ ωραια rom αλλα μια μερα την βγαζει δεν την βγαζει ... :(

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια της μπαταριας δεν υπαρχει σε αυτο το κινητο .... Εχετε να προτεινετε καποια rom που να βγαζει πανω απο μια μερα; Τωρα εχω την Virtuous Unity, πολυ ωραια rom αλλα μια μερα την βγαζει δεν την βγαζει ... :(

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Αυτα τα θέματα της μπαταρίας είναι σχετικά...

Δεν γίνεται να ξέρω η να ξέρεις για τι χρήση μιλάμε...

Anyway...

Η πρόταση μου είναι αυτή : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1056727

Κάνω πολύ μεγάλη χρήση μου βγάζει μια μέρα που μου είναι αρκετή.

Κατα τα υπόλοιπα παρα πολύ καλη γρήγορη σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...