Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Όταν έχεις μια εφαρμογή η οποία δεν έχει widget, είναι καλύτερα να την εγκαθιστάς στη μνήμη του τηλεφώνου ή στην στην sd κάρτα;;;

Το ρωτάω αυτό γιατί το δικό μας τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα με μικρή εσωτερική μνήμη και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Όταν έχεις μια εφαρμογή η οποία δεν έχει widget, είναι καλύτερα να την εγκαθιστάς στη μνήμη του τηλεφώνου ή στην στην sd κάρτα;;;

Το ρωτάω αυτό γιατί το δικό μας τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα με μικρή εσωτερική μνήμη και τέτοια...

 

Γεια σου γιατρέ.

Όταν τις εγκαθιστούσα στην sd, είχα πολύ μεγάλη καθυστέρηση κατά τη διαδικασία restart. Έκανε πάνω από 2 λεπτά για να κάνει mount την sd card.

Τώρα τα έχω όλα στη μνήμη της συσκευής (αφού τα χωράει άνετα) και τρέχει πιο γρήγορα.

Πάντως πέρα από το reastart, δεν είχα άλλα κολλήματα.

 

Μια ερώτηση προς τους flashaholics:

 

Πιο radio προτιμάτε; Νομίζω ότι το τελευταίο official 26.14.04.28_Μ είναι λίγο μούφα (δεν έχει και πολύ καλό σήμα wi-fi και gsm).

Είμαι vodafone και θέλω τέλειο σήμα, αδιαφορώντας για την κατανάλωση της μπαταρίας.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σου γιατρέ.

Όταν τις εγκαθιστούσα στην sd, είχα πολύ μεγάλη καθυστέρηση κατά τη διαδικασία restart. Έκανε πάνω από 2 λεπτά για να κάνει mount την sd card.

Τώρα τα έχω όλα στη μνήμη της συσκευής (αφού τα χωράει άνετα) και τρέχει πιο γρήγορα.

Πάντως πέρα από το reastart, δεν είχα άλλα κολλήματα. [/font][/b][/size]

Γεια σου και σένα και ευχαριστώ για την απαντηση. Με ξέρεις από παλιά εσύ. Μετά από μια απογοητευτική εμπειρία λίγων μηνών με το Sony neo v επανήλθα στον θρυλο και βρήκα την υγεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Η γριά η κότα έχει το ζουμί... Δεν έχω αλλάξει συσκευή 2 χρόνια τώρα.

Τον Οκτώβριο γίνεται 2 χρονών :p.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Η γριά η κότα έχει το ζουμί... Δεν έχω αλλάξει συσκευή 2 χρόνια τώρα.

Τον Οκτώβριο γίνεται 2 χρονών :p.

 

Και γω τέλη Νοεμβρίου το είχα πάρει. Δε παίζεται με τίποτα. Ποιότητα, ταχύτητα, μνήμη, στοιβαρότητα. Ε σε κανένα 6μηνο θα πάρουμε τον αντικαταστάτη του HTC one x.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τέλη Νοεμβρίου το είχα πάρει. Δε παίζεται με τίποτα. Ποιότητα, ταχύτητα, μνήμη, στοιβαρότητα. Ε σε κανένα 6μηνο θα πάρουμε τον αντικαταστάτη του HTC one x.

 

Ψήνομαι πολύ να αγοράσω ένα htc flyer 3g μεταχειρισμένο, να το rootάρω, και να ενεργοποιήσω την εφαρμογή κλήσεων (ναι, γίνεται).

Θα το χρησιμοποιώ ως tablet και ως συσκευή κλήσεων. Το καλό είναι ότι μπαίνει σε μεγάλη τσέπη. Δε το βρίσκω πουθενά μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση - τιμή.

 

Παίδες, τίποτα με το radio;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τίποτα με το radio;

Όταν ρωτάμε για radio, αναφέρουμε και τι ρομ φοράμε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν ρωτάμε για radio, αναφέρουμε και τι ρομ φοράμε.

Κοίτα την υπογραφή μου...

 

Για πιο λόγο, όμως;

Όλα τα radio κουμπώνουν με όλες τις rom.

Απλά στις ics, aosp, aokp, miui δε χρειάζεται να flashάρεις τα rils που αφορούν τις sense roms.

Κατά τ' άλλα δε γνωρίζω κάτι extra.

Την ερώτηση για το radio την κάνω γιατί η απόδοση του κάθε radio διαφέρει από χώρα σε χώρα.

Για παράδειγμα, αυτό που χρησιμοποιούν στην Αμερική δεν είναι κατάλληλο για την Ινδία και το ανάποδο.

Όπως επίσης αυτό για EU δεν κάνει για όλες τις χώρες της, π.χ. την Ιταλία.

Αυτά τα γράφω γιατί χρήστες από αυτές τις χώρες έχουν μοιραστείτε τις εμπειρίες τους, και έχουν καταλήξει στο καλύτερο radio για αυτούς.

Εμείς δεν έχουμε κάνει τέτοια συζήτηση και ο καθένας φοράει ό,τι προτείνει ο developer της rom που ζει π.χ. στην Τουρκία.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Από Tapatalk δεν φαίνονται οι υπογραφές.

Εγώ στο δικό μου με wind φοράω την στάνταρ 26.13.04.19_Μ

Δεν έχω δοκιμάσει άλλο ραδιο, αλλά δεν έχω και κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα με το σήμα.

Θεωρώ ότι όπου δεν έχω εκτός Αθηνών καλό 3g είναι θέμα δικτύου Wind και όχι ραδιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο οτι ειδα το προβλημα με το κουμπι της εντασης ειναι αρκετα κοινο θα ηθελα να ενημερωσω οτι η διαδικασια αλλαγης ειναι παρα πολυ απλη...

 

Αγορασα κουμπακι απο το ebay με κοστος περιπου 2 ευρω και το αντικατεστησα σε περιπου 10". Ουτε καν κατσαβιδι δεν χρειαστηκε, απλα το καπακι της μπαταριας εβγαλα, αφαιρεσα το παλιο χαλασμενο κ εβαλα το καινουριο. Βαζετε τη μια ακρη και διπλωνετε λιγο το κουμπι (το οποιο ειναι ελαστικο) και πιανει και στην αλλη ακρη...

 

Υπερβολικο το κοστος επισκευης και ο χρονος αναμονης απο την HTC.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο οτι ειδα το προβλημα με το κουμπι της εντασης ειναι αρκετα κοινο θα ηθελα να ενημερωσω οτι η διαδικασια αλλαγης ειναι παρα πολυ απλη...

 

Αγορασα κουμπακι απο το ebay με κοστος περιπου 2 ευρω και το αντικατεστησα σε περιπου 10". Ουτε καν κατσαβιδι δεν χρειαστηκε, απλα το καπακι της μπαταριας εβγαλα, αφαιρεσα το παλιο χαλασμενο κ εβαλα το καινουριο. Βαζετε τη μια ακρη και διπλωνετε λιγο το κουμπι (το οποιο ειναι ελαστικο) και πιανει και στην αλλη ακρη...

 

Υπερβολικο το κοστος επισκευης και ο χρονος αναμονης απο την HTC.

 

Το κουμπάκι από το ebay σου ήρθε μαζί με την πλεξούδα του, ή εκεί δεν είχες πρόβλημα;

Συμφωνώ για με την τελευταία σου πρόταση. Φαντάζομαι την απάντηση που σου έδωσαν:

"Εεεεεε, 35 € για την εργασία, και πρέπει να αλλάξουμε πλακέτα, γιατί αυτό το κομμάτι δε μπορεί να φτιαχτεί από μόνο του..."

"Δηλαδή πόσο θα μου κοστίσει όλη η δουλειά;"

"Εεεεεε γύρω στα 300 €..."

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς μπορεί το κινητό μας να δει ένα usb stick? Έχω αγοράσει αντάπτορα για αυτήν την δουλειά αλλά δεν έχω καταφέρει να το διαβάσει
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς μπορεί το κινητό μας να δει ένα usb stick? Έχω αγοράσει αντάπτορα για αυτήν την δουλειά αλλά δεν έχω καταφέρει να το διαβάσει
δεν πιστευω οτι μπορει να γινει αυτο.το usb port που εχει ειναι για φορτιση και συνδεση στον υπολογιστη,δεν γινεται να διαβασει στικακια...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπάκι από το ebay σου ήρθε μαζί με την πλεξούδα του, ή εκεί δεν είχες πρόβλημα;

Συμφωνώ για με την τελευταία σου πρόταση. Φαντάζομαι την απάντηση που σου έδωσαν:

"Εεεεεε, 35 € για την εργασία, και πρέπει να αλλάξουμε πλακέτα, γιατί αυτό το κομμάτι δε μπορεί να φτιαχτεί από μόνο του..."

"Δηλαδή πόσο θα μου κοστίσει όλη η δουλειά;"

"Εεεεεε γύρω στα 300 €..."

 

αν εισαι εντός εγγυησης στο αλλάζουν χωρις κοστος;

Edited by VagST
Link to comment
Share on other sites

Στο samsung που ειχα πριν δουλευε κανονικα
το επομενο κινητο που θα αγορασω θα ειναι σιγουρα samsung!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι εντός εγγυησης στο αλλάζουν χωρις κοστος;

 

εγω ημουν εντος εγγυησης αλλα στην θεσσαλονικη που πηρα και κανονισα να μου το φτιαξουν πριν 1 χρονο μου ειπαι στην αρχη θα στο φτιαξο και οταν πηγε το κινητο μου ελεγε με λεφτα ,διοτι ειχαι και υγρασια και επρεπε να μου αλλαξει και ενα μικρο ανταλακτικο και με 30ε,και του ειπα αλλαξετο και στειλε μου και το ανταλακτικο σε σακουλακι ενοειται το βιαζομουνα και με το φοβο μην μου κανει καμια ζημια.μου το εφτιαξε(χωρις το σακουλακι) και μολις μου ηρθε τον καταγγειλα ,μετα απο λιγο καιρο του πηρανε την εταιρια εμαθα,τωρα μου ξαναχαλασε μονο το vol down.

One plus one
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. απατεωνες δηλαδη.

απο την αλλη, φαινεται οτι το κινητο εχει ευπαθεια στα πληκτρα έντασης.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν ειναι καλες αυτες οι μπαταριες που υπαρχουν στο ebay .? ΠΧ κατι τετοιο http://viewitem.eim.ebay.gr/2X-2450mAh-HIGH-Capacity-Gold-Replacement-Battery-for-HTC-DESIRE-HD-ACE-CE/360458583421/item

Ειναι δυνατων να μεγαλωνει τοσο η χωρητικοτητα χωρις να μεγαλωσει ο ογκος.Φυσικα αν ξερει κανεις καποια μπαταρια που να αξιζει τα λεφτα της μεγαλωνοντας την αυτονομια του κινητου ας το πει.

 

Η αυτες εδω http://www.mugen-power-batteries.com/

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν ειναι καλες αυτες οι μπαταριες που υπαρχουν στο ebay .? ΠΧ κατι τετοιο http://viewitem.eim.ebay.gr/2X-2450mAh-HIGH-Capacity-Gold-Replacement-Battery-for-HTC-DESIRE-HD-ACE-CE/360458583421/item

Ειναι δυνατων να μεγαλωνει τοσο η χωρητικοτητα χωρις να μεγαλωσει ο ογκος.Φυσικα αν ξερει κανεις καποια μπαταρια που να αξιζει τα λεφτα της μεγαλωνοντας την αυτονομια του κινητου ας το πει.

 

Η αυτες εδω http://www.mugen-power-batteries.com/

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

2 είναι οι αξιόπιστες λύσεις για μεγαλύτερη μπαταρία:

- Mugen στα 1.500mah

- Anker στα 1.900mah (αλλά θέλει πατέντα για να μπει αν δεις και στον οδηγό στο link)

 

Όλες οι άλλες είναι μούφα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4308245" class="internal">Αρχικό μήνυμα από furious_angel</a><br />

Επειδη απο οτι ειδα το προβλημα με το κουμπι της εντασης ειναι αρκετα κοινο θα ηθελα να ενημερωσω οτι η διαδικασια αλλαγης ειναι παρα πολυ απλη...<br />

<br />

Αγορασα κουμπακι απο το ebay με κοστος περιπου 2 ευρω και το αντικατεστησα σε περιπου 10". Ουτε καν κατσαβιδι δεν χρειαστηκε, απλα το καπακι της μπαταριας εβγαλα, αφαιρεσα το παλιο χαλασμενο κ εβαλα το καινουριο. Βαζετε τη μια ακρη και διπλωνετε λιγο το κουμπι (το οποιο ειναι ελαστικο) και πιανει και στην αλλη ακρη...<br />

<br />

Υπερβολικο το κοστος επισκευης και ο χρονος αναμονης απο την HTC.

<br />

<br />

Το κουμπάκι από το ebay σου ήρθε μαζί με την πλεξούδα του, ή εκεί δεν είχες πρόβλημα;<br />

Συμφωνώ για με την τελευταία σου πρόταση. Φαντάζομαι την απάντηση που σου έδωσαν:<br />

"Εεεεεε, 35 € για την εργασία, και πρέπει να αλλάξουμε πλακέτα, γιατί αυτό το κομμάτι δε μπορεί να φτιαχτεί από μόνο του..."<br />

"Δηλαδή πόσο θα μου κοστίσει όλη η δουλειά;"<br />

"Εεεεεε γύρω στα 300 €..."

 

Κάπως έτσι, μου λέει θέλει όλο αλλαγή με κόστος γύρω στα 50 ευρώ παρότι τους τόνισα ότι η πλακέτα δουλεύει μια χαρά. Όταν μου είπαν και αναμονή 2 εβδομάδες περίπου, το έκλεισα, γτ κατάλαβα ότι ψάχνουν να σε βρουν στην ανάγκη να σε εκμεταλλευτούν...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 είναι οι αξιόπιστες λύσεις για μεγαλύτερη μπαταρία:

- Mugen στα 1.500mah

- Anker στα 1.900mah (αλλά θέλει πατέντα για να μπει αν δεις και στον οδηγό στο link)

 

Όλες οι άλλες είναι μούφα

Ευχαριστω φιλε μου.Εχει και εδω ενα βιντεο που δειχνει πως γινεται χωρις να καταστρεφεται το wifi.

http://www.youtube.com/watch?v=AoAxNoFIMGwl\

Eπισης μια αλλη λυση ειναι αυτη η οποια φαινεται καλη http://www.amazon.com/PowerSkin-Protective-Built--Battery-Inspire/dp/B00511LCAA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1348941487&sr=8-1&keywords=extended+battery+desire+hd+case

Οποιος δεν βαριεται ας διαβασει τα σχολια των χρηστων.

Υπαρχει και αυτο χα χα χα χα χα.http://www.youtube.com/watch?v=uu_ajeWrsTE

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...