Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού παιδέυτηκα άπειρες ώρες και εξάντλησα όλα μα όλα τα ψυχικά μου αποθέματα αποδέχομαι την οριστική μου ήττα. Αν οποιοσδήποτε μπορεί να αναλάβει , επι πληρωμής να μου το φτιάξει , ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ

Οι διαδικασίες που περιγράφεις ότι δοκίμασες είναι για το απλό Desire, ενώ εδώ είναι το θέμα του Desire HD.. Αν θες ξεκαθάρισε λίγο που είναι το λάθος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως αυτό με την κάρτα να νεκρώνει και να μην διαβάζει μετά ξανά δεν το έχω ξανακούσει.

Έχει τύχει εδώ σε κανέναν άλλο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να την βαλεις ζιπαρισμενη για να την δει:)αφου στο εγραψα!

 

Soory λαθος διατυπωση ζιπαρισμενη ηθελα να γραψω,Οπως την κατεβασα ετσι την εβαλα.Το προβλημα ισχυει παντος .Δεν κανει τιποτα μενει στην ασπρη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Soory λαθος διατυπωση ζιπαρισμενη ηθελα να γραψω,Οπως την κατεβασα ετσι την εβαλα.Το προβλημα ισχυει παντος .Δεν κανει τιποτα μενει στην ασπρη οθονη.

Τσέκαρε αν η τωρινή σου ρομ είναι η 3.12....... Αν ναι, τότε δε γίνεται με αυτόν τον τρόπο και πρέπει να χρησιμοποιήσεις το

εργαλείο που σου πρότειναν στην προηγούμενη σελίδα από τους xda. Νομίζω λέγεται ace advance hack toolkit

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν η τωρινή σου ρομ είναι η 3.12....... Αν ναι, τότε δε γίνεται με αυτόν τον τρόπο και πρέπει να χρησιμοποιήσεις το

εργαλείο που σου πρότειναν στην προηγούμενη σελίδα από τους xda. Νομίζω λέγεται ace advance hack toolkit

Oντως ετσι ειναι η rom μου ειναι 3.12........Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Oντως ετσι ειναι η rom μου ειναι 3.12........Ευχαριστω.

δεν βρισκω τον λογο γιατι να μην γινεται με αυτη την ρομ.

πριν λιγο το δοκιμασα και εγινε με την δικη μου ρομ βεβαια.

αυτος ο τροπος λειτουργει και για συσκευες που δεν εχουν καθολου ρομ,ειναι αδειες και βγαζουν μονο το hboot.δοκιμασε το μια τελευταια φορα,βγαλε μπαταρια,ξαναβαλε την,κρατησε πατημενο το vol down,και πατησε το power.

σε 15 δευτερολεπτα περιπου θα πρεπει να σε βγαλει στην πρωτη οθονη του hboot.εδω δεν σου δινει ακομα την εντολη που θελουμε.

περιμενοντας το πολυ τρια λεπτα και χωρις να πειραξεις τιποτα,αλλαζει η οθονη,σου βγαζει μια πιο μεγαλη λιστα με πρασινα γραμματα,και κατω κατω με κοκκινα γραμματα σε ρωταει,αν θελεις να εγκαταστησεις την ρομ πατησε το vol up,αν δεν θελεις το vol down.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τον λογο γιατι να μην γινεται με αυτη την ρομ.

πριν λιγο το δοκιμασα και εγινε με την δικη μου ρομ βεβαια.

αυτος ο τροπος λειτουργει και για συσκευες που δεν εχουν καθολου ρομ,ειναι αδειες και βγαζουν μονο το hboot.δοκιμασε το μια τελευταια φορα,βγαλε μπαταρια,ξαναβαλε την,κρατησε πατημενο το vol down,και πατησε το power.

σε 15 δευτερολεπτα περιπου θα πρεπει να σε βγαλει στην πρωτη οθονη του hboot.εδω δεν σου δινει ακομα την εντολη που θελουμε.

περιμενοντας το πολυ τρια λεπτα και χωρις να πειραξεις τιποτα,αλλαζει η οθονη,σου βγαζει μια πιο μεγαλη λιστα με πρασινα γραμματα,και κατω κατω με κοκκινα γραμματα σε ρωταει,αν θελεις να εγκαταστησεις την ρομ πατησε το vol up,αν δεν θελεις το vol down.

 

Ok Θα το ξανακανω και σας λεω τι εγινε.

 

Τιποτα παλι.Εβγαλα την μπαταρια και περιμενα 15 λεπτα.Δεν ξερω τι γινεται....

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Ok Θα το ξανακανω και σας λεω τι εγινε.

 

Τιποτα παλι.Εβγαλα την μπαταρια και περιμενα 15 λεπτα.Δεν ξερω τι γινεται....

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

εγω πριν σου πω το ειχα δοκιμασει και εγινε.τελος παντων παρατα το και κατεβασε το

advanced ace hack kit.ανενεργοποιησε το antivirus και τους htc drivers,htc sync στον υπολογιστη σου.

διαβασε τις οδηγιες γιατι πρεπει να κανεις και δυο ρυθμισεις στη συσκευη που δεν τις θυμαμαι.

η παγιδα ειναι καπου στη μεση του read me που πρεπει να πατησεις για να σου δωσουν ενα κωδικο να τον βαλεις για να προχωρησει η εφαρμογη.πρεπει εκεινη την ωρα να εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ με τον σταθερο σου υπολογιστη.

μετα περιμενεις πεντε λεπτα και τα κανει ολα μονο του.

δοκιμασε το και αν καπου κολλησεις θα σε βοηθησουμε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα .οταν παω να κανω το Ace Hack Kit μου γραφη οτι πρεπει να κανω υποβαθμιση του κινητου απο 3.12 σε 2.15 ....... αυτο τι ειναι και πως γινεται ???? :(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα .οταν παω να κανω το Ace Hack Kit μου γραφη οτι πρεπει να κανω υποβαθμιση του κινητου απο 3.12 σε 2.15 ....... αυτο τι ειναι και πως γινεται ???? :(

Δες εδώ:

forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! μολις εβαλα την ROM Sabsa Prime v8.5 | 4.0.4 | Sense 4.1 και εκει που γραφω κανα μνμ ή ειμαι μαρκετ κολαει και κανει restart ... ξερουμε γιατι ? μπορει να μην την εχω περασει σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! μολις εβαλα την ROM Sabsa Prime v8.5 | 4.0.4 | Sense 4.1 και εκει που γραφω κανα μνμ ή ειμαι μαρκετ κολαει και κανει restart ... ξερουμε γιατι ? μπορει να μην την εχω περασει σωστα?
σου εστειλα p.m.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι είπαμε πιο πάνω;

Αφού είναι της ίδιας οικογένειας το update, δεν χρειάζεται wipe ή κάτι άλλο.

Απλά το περνάς από πάνω.

 

καλησπερα , προχτες εκανα τελικα ροοταρισμα και με πολλους κοπους εβαλα την R27 απο την JellyBean - JELLYTIME for DHD/Inspire4g. Σημερα βλεπω πως βγηκε η R28...απλα δηλαδη τη φλασαρω απο πανω και δεν χανω τιποτα(επαφες-εφαρμογες)? Αν μπορειτε να μου πειτε ακριβως τι πρεπει να κανω... Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια, απο την εμπειρια σας, θελω να μου πειτε ποσο μπορω να πουλησω το κινητο μας;;;;

Ειναι σε αριστη κατασταση με screen protector (αν εξαιρεσουμε δυο σημαδακια απο μια και μοναδικη @#μημένη πτωση) στο κουτι του με τα παρελκομενα. Το ειχα αγορασει το Νοεμβρη του 2010.

Η πωληση γινεται γιατι αγορασα το HTC one X.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το HTC DESIRE HD Α9191 . Μάλλον είναι απο Αγγλια . Απλά μου το χάρισαν διότι μετακόμισαν από εξω ,Ελλάδα . Εχει τα εξης : Android Version 2.3.5, Htc Sense 3.0,Software number 3.12.178.2 , Kernel version 2.6.35.10-g931a37e, Build number 3.12.178.2 CL200874 release-keys. Εχω κανει unlock bootloader απο το site της HTCdev. Προσπάθησα, έφτιαξα goldcard (νομιζω). Αλλα προσπάθησα να συνεχίσω, μ@λ@κι3ς . Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα , αν γινετε ελληνικά (ελπίζω να μη ζητάω πολλά...) να το ξεκινήσω απο την αρχη , η μήπως υπάρχει καποιος τροπος ποιο εύκολος απο αυτον που υπάρχει στην αρχή.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ εκ των προτέρων!

Edited by MariosMuzik

Nexus 5 (16GB, Black) :ninja:

 

Htc One S

 

Htc Wildfire

Link to comment
Share on other sites

καλα πως τα καταφερες να το κανεις με το HTC DEV ?????εγω ειμαι τοσο ασκετος που και σε αυτο δεν τα καταφερα ............ εχω κολησει στον φακελο που υπαρχει στον c: οπου εγω δεν τον βρισκο παρα μονο ενα φακελο RUU LOG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το HTC DESIRE HD Α9191 . Μάλλον είναι απο Αγγλια . Απλά μου το χάρισαν διότι μετακόμισαν από εξω ,Ελλάδα . Εχει τα εξης : Android Version 2.3.5, Htc Sense 3.0,Software number 3.12.178.2 , Kernel version 2.6.35.10-g931a37e, Build number 3.12.178.2 CL200874 release-keys. Εχω κανει unlock bootloader απο το site της HTCdev. Προσπάθησα, έφτιαξα goldcard (νομιζω). Αλλα προσπάθησα να συνεχίσω, μ@λ@κι3ς . Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα , αν γινετε ελληνικά (ελπίζω να μη ζητάω πολλά...) να το ξεκινήσω απο την αρχη , η μήπως υπάρχει καποιος τροπος ποιο εύκολος απο αυτον που υπάρχει στην αρχή.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ εκ των προτέρων!

επειδη οταν πρωτοβγηκε το dHD ειχε λειτουργικο android froyo και αργοτερα αλλαξε σε gingerbread χρειαζεται downgrade για να το κανεις root.πρεπει να βρεις απο τους xda το advanced ace hack kit,να διαβασεις τις οδηγιες και θα σου τα κανει ολα αυτο σε λιγα λεπτα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.ετυχε να πεσει στα χερια μου ενα αμερικανικο dhd.

θα το ξεκλειδωσω σημερα ή αυριο.

 

με ics ή jb σε σχεση με την υπαρχουσα gb θα δω μεγαλη διαφορα

σε καθημερινη χρηση?

απλος χρηστης ..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες σκεψεις .....σημερα προσπαθησα να περασω νεα rom στο HD ..περασα το ace hack ... εκανα υποβαθμιση σε android .2.3 απο 2.3.5 που ηταν ...και περασα την τελευταια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1450962 αυτην ......... εκανα τα παντα κατα γραμμα ... αλλα το κινητο ξεκιναει και παγωνει στην εκκίνηση ........... γραφει το ice gold ...αναβοσβινει η οθονη... αλλα δεν λεει να παει παρακατω .....Ξερει κανεις γιατι ?????????? h micro sd ειναι καθαρη .. εχει μονο το zip αρχειο αλλα δεν μπενει στο προγραμμα .... ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ καποιος να βοηθηση .......
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η πιο απροβλημάτιστη ρομ που μπορώ να περάσω σε κιν φίλου και να μην χρειάζεται βαλε ασχοληθεί ξανά ποια είναι?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες σκεψεις .....σημερα προσπαθησα να περασω νεα rom στο HD ..περασα το ace hack ... εκανα υποβαθμιση σε android .2.3 απο 2.3.5 που ηταν ...και περασα την τελευταια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1450962 αυτην ......... εκανα τα παντα κατα γραμμα ... αλλα το κινητο ξεκιναει και παγωνει στην εκκίνηση ........... γραφει το ice gold ...αναβοσβινει η οθονη... αλλα δεν λεει να παει παρακατω .....Ξερει κανεις γιατι ?????????? h micro sd ειναι καθαρη .. εχει μονο το zip αρχειο αλλα δεν μπενει στο προγραμμα .... ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ καποιος να βοηθηση .......

Καταρχήν κάνε έναν έλεγχο ότι η zip της Rom είναι η σωστή σε μέγεθος.Τσέκαρε και το checksum, μήπως δεν κατέβηκε 100%.

Μετά μπες στο recovery του κινητού, σβήσε τα πάντα μέσω wipe και επίσης κάνε format data.Τέλος ξαναπέρνα την Rom.

Λογικά θα στρώσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κάνε έναν έλεγχο ότι η zip της Rom είναι η σωστή σε μέγεθος.Τσέκαρε και το checksum, μήπως δεν κατέβηκε 100%.

Μετά μπες στο recovery του κινητού, σβήσε τα πάντα μέσω wipe και επίσης κάνε format data.Τέλος ξαναπέρνα την Rom.

Λογικά θα στρώσει.

 

Φιλε μου .. σε ευχαριστω καταρχας για την βοηθεια …αλλα πως μπορω να τσεκαρω το zip της rom ???? αυτό μου το κανει και με άλλη rom που προσπαθησα να περασω ….. ετρεξα το recovery και αφου περασε την rom μου εγραψε ότι εγκατασταθηκε κανονικα ……. Κανω reboot και ξεκιναει το κινητο μου … βγαζει το σημα της ΡΟΜ με το ονομα της αναβοσβινει και κολαει εκει ….. για να σταματησει αυτό πρεπει να βγαλω την μπαταρια ………. Το εχω αγησει και 20 λεπτα ετσι να δω μπας και περναει την ρομ αλλα τιποτα……. Εχω χρησιμοποιηση το ace hack με αυτό εκανα το s off

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου .. σε ευχαριστω καταρχας για την βοηθεια …αλλα πως μπορω να τσεκαρω το zip της rom ???? αυτό μου το κανει και με άλλη rom που προσπαθησα να περασω ….. ετρεξα το recovery και αφου περασε την rom μου εγραψε ότι εγκατασταθηκε κανονικα ……. Κανω reboot και ξεκιναει το κινητο μου … βγαζει το σημα της ΡΟΜ με το ονομα της αναβοσβινει και κολαει εκει ….. για να σταματησει αυτό πρεπει να βγαλω την μπαταρια ………. Το εχω αγησει και 20 λεπτα ετσι να δω μπας και περναει την ρομ αλλα τιποτα……. Εχω χρησιμοποιηση το ace hack με αυτό εκανα το s off

 

Η μπαταρία είναι φορτισμένη αρκετά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...