Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ έχω παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα λίγο αφού έκανα το update και πρέπει να προσθέσω πως είναι πολύ εκνευριστικό. Είναι γενικότερο θέμα στα updates της HTC σε Sense 3.5 και θα περίμενα (ήλπιζα) η HTC να κάνει κάτι σύντομα για να το λύσει. Αλλιώς με βλέπω να αποχωρώ. Έτσι κι αλλιώς το έχει παρακάνει ως εταιρία και έχω απογοητευτεί από τις τελευταίες τις κινήσεις (η μείωση των κερδών της δεν αποτελεί καθόλου έκπληξη)

 

Παραθέτω και μία αναφορά από ένα άλλο site σχετικά με το θέμα του launcher

http://www.engadget.com/2012/01/18/bugs-with-htc-sense-and-gingerbread/

 

Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το sense μετά την αναβάθμιση σε 2.3.5. Ίσα ίσα που το τηλ δούλευε καλύτερα από ποτέ και ας ήταν και φορτωμένο με πάνω από 110 εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια.....πως βαζω αρχεια ζιπ στο κινητο μου εκτος απο ρομ???

 

Πώς τα εγκαθιστας εννοείς;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω ενα αρχειο ζιπ τ μεταφερω στιν καρτα μνημης χυμα και μετα τι κανω?

 

Τι είναι αυτό το αρχείο zip;;;;

ROM, θέμα, mod,???

Απλά το αντιγραφείς στη κάρτα σου και το κανείς instal από recovery.

Αν είναι κάτι άλλο και θες απλά να το ανοίγεις μέσα από το κινητό, βάλε es explorer από market.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το αρχείο zip;;;;

ROM, θέμα, mod,???

Απλά το αντιγραφείς στη κάρτα σου και το κανείς instal από recovery.

Αν είναι κάτι άλλο και θες απλά να το ανοίγεις μέσα από το κινητό, βάλε es explorer από market.

 

mod ειναι....οκ αυτο ηθελα με καλυψες πληρως ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω γιατι μαλλον εκανα βλακεια ....περασα αυτο στο κινητο CoreDroid_MULTI_DEVICE_Sense_3.5_14.1.12.zip και του εκανα μονο install αλλα μαλλον χρειαζεταο να τα κανω ολη την διαδικασια σαν να περναω ρομ...και το κινητο μου τωρα δεν μου βγαζει ολους τους χαρακτηρες στα ελλληνικα και λαγκαρη τι κανω τωρα??
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις όλη τη γνωστή διαδικασία από την αρχή.

Ναι, αυτή που έχουμε αναφέρει ένα εκατομμύριο φορές.

Link to comment
Share on other sites

1) Φλασάρεις την 1.32... RUU.

2) Kάνεις temproot με το visionary

3) Mετά από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=855403 παίρνεις το αρχείο Εasy S-OFF και κάνεις S-ON

 

Eδώ είναι το thread

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857537

 

Λοιπόν φίλε apitsakis ή όποιος άλλος μπορεί θα χρειαστώ βοήθεια. Το γύρισα σε εργοστασιακή και όλα μια χαρα. Δεν έχω καταφέρει όμως να το κάνω S-ON διότι μου εμφανίζει συνέχεια Unkwown error - probably connection. Τι φταίει; Εκτός και αν είναι s-on (το οποίο δεν ξέρω πως μπορώ να το δω). Πάντως δοκίμασα και στη γραμμη εντολών με κάποια κίνηση που λένε τα παιδια στους xda αλλά και με ενεργοποιημένο το Wi-Fi αλλά και το πρόγραμμα easy s-off και το προγραμμα Easy Radio tool V2_2.

Υ.Γ. Από ότι καταλαβαίνω ίσως να μην έπρεπε να κάνω attempt permroot now....

 

Λοιπόν φίλε apitsakis ή όποιος άλλος μπορεί θα χρειαστώ βοήθεια. Το γύρισα σε εργοστασιακή και όλα μια χαρα. Δεν έχω καταφέρει όμως να το κάνω S-ON διότι μου εμφανίζει συνέχεια Unkwown error - probably connection. Τι φταίει; Εκτός και αν είναι s-on (το οποίο δεν ξέρω πως μπορώ να το δω). Πάντως δοκίμασα και στη γραμμη εντολών με κάποια κίνηση που λένε τα παιδια στους xda αλλά και με ενεργοποιημένο το Wi-Fi αλλά και το πρόγραμμα easy s-off και το προγραμμα Easy Radio tool V2_2.

Υ.Γ. Από ότι καταλαβαίνω ίσως να μην έπρεπε να κάνω attempt permroot now....

 

όχι δεν έφταιγε αυτό τελικά. Ακόμα παραμένει το πρόβλημα

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

απο τα πιο ομορφα τηλεφωνα ever αλλα πλεον σε σχεση με αλλα μοντελα ειναι πισω αν και ηταν για μενα το πρωτο πραγματικο κτηνος κινητο και περασα μαζι του ωραιες στιγμες στον στρατο.. ειδικα η κατασκευη του απο αλουμινιο ειναι ολα τα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έφταιγε αυτό τελικά. Ακόμα παραμένει το πρόβλημα

 

Πιστεύω να το έχεις κάνει root πρώτα...Ξέρεις πώς να χρησιμοποιείς το visionary ;

 

Για να δεις εάν είσαι s-on, θα κάνεις το εξής. Βγάλε την μπαταρία, τοποθέτησε την ξανά, και θα έχεις κρατημένο-πατημένο το volume down και πάτησε το power button. Θα σε οδηγήσει σε ένα menu. Εκεί γράφει S-ON ή S-OFF

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να το έχεις κάνει root πρώτα...Ξέρεις πώς να χρησιμοποιείς το visionary ;

 

Για να δεις εάν είσαι s-on, θα κάνεις το εξής. Βγάλε την μπαταρία, τοποθέτησε την ξανά, και θα έχεις κρατημένο-πατημένο το volume down και πάτησε το power button. Θα σε οδηγήσει σε ένα menu. Εκεί γράφει S-ON ή S-OFF

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.

α)Ναι ξέρω να χρησιμοποιώ το Visionary και

β)Το έκανα και στο menu δείχνει S-ON. Αρά είμαι οκ φαντάζομαι. Αλλά δεν καταλαβαίνω πώς έγινε; Αφου ημουν κανονικότατα root πως γύρισε σε S-ON; Μάλλον θα γύρισε γυρίζοντας πίσω στη μαμίσια.

Ευχαριστώ πάντως φίλε

 

Κάτι καινούργιο που παρουσιάστηκε θα ήθελα να το αναφέρω μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι και βοήθησει.

Η Rom πλέον στο κινητό μου είναι η γνήσια 3.12.405.1 με sense 3.0 αλλά δεν μπορεί να το δει το κινητό το HTC Sync. Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ευχαριστώ,

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να πάρω το κινητό σαν κάτι πιο δυνατό, αφού πούλησα το HD2 που είχα ;) Να προχωρήσω ?
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να πάρω το κινητό σαν κάτι πιο δυνατό, αφού πούλησα το HD2 που είχα ;) Να προχωρήσω ?

 

Αν το κριτήριο της επιλογής σου είναι μια πιο δυνατή συσκευή,

τότε προχωρά. Απλά να ξέρεις ότι πια υπάρχουν καμιά εικοσαριά συσκευες δυνατότερες από το DHD.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δυνατές υπάρχουν στην θεωρία σίγουρα.

Αλλα πείτε μου τι δεν μπορεί να τρέξει το HD όταν τρέχει στα 1000 mhz και άνετα πάει στα 1400-1600 mhz.

Δηλαδή να πάρεις πιο δυνατό μόνο για να το πάρεις;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δυνατές υπάρχουν στην θεωρία σίγουρα.

Αλλα πείτε μου τι δεν μπορεί να τρέξει το HD όταν τρέχει στα 1000 mhz και άνετα πάει στα 1400-1600 mhz.

Δηλαδή να πάρεις πιο δυνατό μόνο για να το πάρεις;;

 

Είμαι σύμφωνος με αυτό που λες, σχετικά με τοοτι ακόμη έχουμε μια συσκευη που είναι up to date, συγκριτικά με τις επιταγές της εποχής.

Παρόλα αυτά, δε πρέπει μα λησμονούμε ότι υπάρχουν συσκευές με καλύτερη οθόνη (όχι μόνο στα χαρτιά αλλά και στην όψη).

Επίσης υπάρχουν καλύτερες κάρτες γραφικών αλλά και πιο σύγχρονοι επεξεργαστές.

Θα μπορούσα να πω ότι αν δε θέλεις να έχεις την top edge συσκευή που παίζει στην αγορά, τότε αγοράζεις το dhd, που ήταν η top edge συσκευή λίγους μήνες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κριτήριο της επιλογής σου είναι μια πιο δυνατή συσκευή,

τότε προχωρά. Απλά να ξέρεις ότι πια υπάρχουν καμιά εικοσαριά συσκευες δυνατότερες από το DHD.

 

Εντάξει δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Απλά είναι καλύτερο απο HD2 και πιο όμορφο. Στο θέμα developement υστερεί λίγο από αυτό που είχα. Με 250 ευρώ δεν νομίζω να έχω καλύτερη επιλογη ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Απλά είναι καλύτερο απο HD2 και πιο όμορφο. Στο θέμα developement υστερεί λίγο από αυτό που είχα. Με 250 ευρώ δεν νομίζω να έχω καλύτερη επιλογη ;)

 

Φιλαράκο, αν το βρίσκεις στη τιμή που λες, χτύπα το αμέσως.

Είναι άδικο να συγκρίνεις τη παλιά σου συσκευή με άλλες, γιατι πρέπει να είναι η μοναδική συσκευή με την οποία ασχολήθηκαν τόσο πολύ όλοι οι modders.

Το hd2 είναι το μόνο κινητό που κατάφερε μα τρέξει 4 λειτουργικά μέσα σε 2 χρονια. Windows Mobile, android, meego και wp7. Μοναδικό!!!!

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω...

 

Ποιο είναι το πιο stable radio που έχετε δοκιμάσει και κρατήσει....???

 

Έχω κάποια θέματα με το σήμα....Πέφτει απότομα και κλείνει την επικοινωνία.

Είναι Rooted φυσικά το κινητό...

 

Ευχαριστώ.:D

Link to comment
Share on other sites

emilot εγώ προσωπικά δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να αλλάξω radio. Είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα σε μερικές rom που συνήθως ήταν από τρίτα άτομα (όχι κάποιο βασικό developer που έχει σταθερή παρουσία στο xda) που έφτιαχναν μια rom, την αναβάθμιζαν μερικές φορές και την παρατούσαν. Απλά άλλαξα rom και είμαι μια χαρά.

 

Με ποια σου το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

emilot εγώ προσωπικά δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να αλλάξω radio. Είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα σε μερικές rom που συνήθως ήταν από τρίτα άτομα (όχι κάποιο βασικό developer που έχει σταθερή παρουσία στο xda) που έφτιαχναν μια rom, την αναβάθμιζαν μερικές φορές και την παρατούσαν. Απλά άλλαξα rom και είμαι μια χαρά.

 

Με ποια σου το κάνει;

 

Δίκιο έχεις. Όντως έτσι γίνεται. Επίσης, θα πρέπει να διαβάζεις στο thred της κάθε rom, που θέλεις να φορέσεις, ποιο radio προτείνει ο developer ως το καλύτερο για την rom του. Και αυτό γιατί, αν ο developer είναι σοβαρός, τότε θα έχει φτιάξει και τα αντίστοιχα rils για το radio που προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...οταν συνδεω το pc μτ κινητο δεν μου βγαζει επιλογη για το τι ενεργεια θελω ν κν οπως φορτιση μοναδα δισκου κλπ....κ στο θπολογιστη δεν μου βγαζει την θυρα ωενεργοποιημενη,,,,ξερετε τ πρεπει να κανω?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...οταν συνδεω το pc μτ κινητο δεν μου βγαζει επιλογη για το τι ενεργεια θελω ν κν οπως φορτιση μοναδα δισκου κλπ....κ στο θπολογιστη δεν μου βγαζει την θυρα ωενεργοποιημενη,,,,ξερετε τ πρεπει να κανω?

 

2 λύσεις:

α) Θα περάσεις το σωστό kernel για τη rom που φοράς. Λογικά θα προτείνει ο developer τον kernel που θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις. Αν δε λυθεί με αυτόν τον τρόπο, τότε ο kernel δεν είναι ρυθμισμένος για να σου βγάζει τις παραπάνω επιλογές που θέλεις...

Άρα προχωράς στη 2η μεσοβέζικη λύση που τουλάχιστον μπορείς να συνδέσεις την sd κάρτα σου,

β) Θα εγκαταστήσεις την εφαρμογή Auto Mount Your SD Card

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις....

 

Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει πολλές, με κυριότερες τις MIUI..... Και λίγο πολύ πάντα το είχα το πρόβλημα. Να συμπληρώσω ότι το πρόβλημα όντως με μερικές rom σχεδόν εξαλείφεται και με άλλες είναι πολύ έντονο....

 

Τώρα πρόσφατα έχω "κάτσει" στις νέες Rom με την 4.0.3(LC, Beatmod, Κλπ)....Και στις beta το έχω έντονα....το θέμα.

 

Στα του radio τώρα....

 

Είχα το πρώτο πρώτο radio όπως το αναφέρει η λίστα εδώ....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877295

 

και πέρασα το μοναδικό προτεινόμενο.....

 

Δεν είδα και μεγάλη διαφορά να είμαι ειλικρινής......

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...