Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση...

 

Μπορώ να κάνω backup το launcher του sense????

 

Ώστε όταν αλλάζω ROM και κάνω επαναφορά τις εφαρμογές, τα αντίστοιχα εικονίδια που θέλω να βρίσκονται όπου τα αφησα...

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Φιλε μου αυτο θα σου φερει πολλα προβληματα....Ειναι σιγουρο οταν επαναφερεις τα data μιας προηγουμενης rom.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια με τη τελευταία εκδοση της DeSense παρατηρησα οτι οταν πατας στην αρχ. Οθονη το εικονικο πληκτρο με τη παλετα, δεν σε βαζεσ στη λειτουργία που σε εβαζε να ρυθμιζεις οθονη κλειδωματος κ.λ.π. παρα μονο με συνδεει χωρις λογο στην αρχ. Σελιδα του browser. Αυτό διορθωνεται?
Link to comment
Share on other sites

Changelog

  • Security vulverability in HTC Phones fixed
  • LorDmoDNCteam kernel 2.5 CFS
  • SuperCharger Update 9 Beta 6.2.2
  • lapyota Music Box Final (Dolby, SRS, WOW SRS, HTC 5.1 and Beats)
  • DeSenseNG forum thread app
  • camera mod for best pics and video thx to euplio
  • Updated ES Explorer to 1.6.0.7
  • Updated Market to 3.1.6
  • Updated GMail to 2.3.5.2
  • Updated YouTube to 2.2.16
  • build.prop tweaks
  • local.prop tweaks
  • and some tweaks i don't remember

 

Μπορειτε να δοκιμασετε οσοι εχετε τη προηγουμενη εκδοση να τη περασετε με wipe cache/wipe dalvik cache και install, για να μη χασετε τπτ απο το κινητο σας,αν και παντα συνισταται fullwipe.

 

Παιδια με τη τελευταία εκδοση της DeSense παρατηρησα οτι οταν πατας στην αρχ. Οθονη το εικονικο πληκτρο με τη παλετα, δεν σε βαζεσ στη λειτουργία που σε εβαζε να ρυθμιζεις οθονη κλειδωματος κ.λ.π. παρα μονο με συνδεει χωρις λογο στην αρχ. Σελιδα του browser. Αυτό διορθωνεται?

 

Αυτή η επιλογή αλλάζει μέσα από το tweak menu και μπορείς να βαλεις ότι θες σαν επιλογή όταν πατάς αυτό αυτο button...;)

Edited by elthis
DeSenseNG 4.5 SuperCharger

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Επειδή θέλω να αγοράσω Microsd , βρήκα μια 16αρα με 10 class. Έχει αυτά τα χαρακτηριστικά

READ: up to 30 MB/s

WRITE: up to 15 MB/s

 

Η μάρκα είναι Mustang.

 

Πώς την βλέπετε ; . Ειλικρινά χίλια ευχαριστώ και συγγνώμη για το Off topic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Επειδή θέλω να αγοράσω Microsd , βρήκα μια 16αρα με 10 class. Έχει αυτά τα χαρακτηριστικά

READ: up to 30 MB/s

WRITE: up to 15 MB/s

 

Η μάρκα είναι Mustang.

 

Πώς την βλέπετε ; . Ειλικρινά χίλια ευχαριστώ και συγγνώμη για το Off topic

Εκτός από Trancend και Sandisc ποτέ δεν εμπιστευόμουν άλλες μάρκες.Αντίστοιχα, ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε όλα τα κινητά μου NOKIA και τώρα στο HTC.

Επίσης, δεν ξέρω κάτα πόσο μπορεί να πιάσει αυτές τις ταχύτητες που λέει στο κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Επειδή θέλω να αγοράσω Microsd , βρήκα μια 16αρα με 10 class. Έχει αυτά τα χαρακτηριστικά

READ: up to 30 MB/s

WRITE: up to 15 MB/s

 

Η μάρκα είναι Mustang.

 

Πώς την βλέπετε ; . Ειλικρινά χίλια ευχαριστώ και συγγνώμη για το Off topic

Καλύτερα πάρε μια επώνυμη class6 πάρα μια ανώνυμη, πχ αυτήν εδώ που την έχω δοκιμάσει και πάει σφαίρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, πέρασα χθες τη DSense 4.4 και το θεμα του Kalagas, ολα πήγαν ΟΚ εκτός του ότι τωρα όταν πατάω συνέχεια το power button δεν μου βγάζει επιλογές για να κάνω restart ή οτιδήποτε άλλο. Αναγκάζομαι και κάνω reboot μέσω CWM. Η διαδικασία εγκατάστασης της ROM ήταν κανονική. Υπάρχουν ιδέες για το τι μπορεί να συμβαίνει; Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, πέρασα χθες τη DSense 4.4 και το θεμα του Kalagas, ολα πήγαν ΟΚ εκτός του ότι τωρα όταν πατάω συνέχεια το power button δεν μου βγάζει επιλογές για να κάνω restart ή οτιδήποτε άλλο. Αναγκάζομαι και κάνω reboot μέσω CWM. Η διαδικασία εγκατάστασης της ROM ήταν κανονική. Υπάρχουν ιδέες για το τι μπορεί να συμβαίνει; Ευχαριστώ..

Πολυ περιεργο...:confused:

Δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο.Προφανως εχει να κανει με το θεμα που περασες,αλλα και παλι οσοι το εχουν περασει δεν αντιμετωπισαν τετοιο προβλημα...Φλασαρες κατι αλλο???

Για δοκιμασε να κανεις wipe cache-wipe dalvik και install το θεμα του kalagas παλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δεν δούλεψε δυστυχώς..θα προσπαθησω να αλλάξω θέμα μπας και γίνει κάτι..

 

Αν θες πέρασε πρώτα τη ρομ πάλι με wipe cache wipe dalvik και μετά το θέμα πάλι με τα παραπανω wipes...

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του Desence 4.4 δεν δουλεύει το παιχνίδι Monopoly classic HD γίνετε κανονικά install αλλά όταν το τρεχω κλεινει πριν καν ανοίξει... το έχει κανεις αυτό το "πολύ σοβαρό" (όπως είπε ο γιος μου ... :-) ) πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα αυτη την ραμ BeatMod BlissSense | ClearBliss & Hybrid | Sense 3.5 αλλα δεν εχει ελληνικα ξερει καπιος γιατι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα αυτη την ραμ BeatMod BlissSense | ClearBliss & Hybrid | Sense 3.5 αλλα δεν εχει ελληνικα ξερει καπιος γιατι

 

Φιλε μου κατεβασε το morelocale2 απο το market για να βαλεις Ελληνικα...Αν και μου φαινεται περιεργο γιατι νομιζω ειναι WWE εκδοση.

 

Μετά την εγκατάσταση του Desence 4.4 δεν δουλεύει το παιχνίδι Monopoly classic HD γίνετε κανονικά install αλλά όταν το τρεχω κλεινει πριν καν ανοίξει... το έχει κανεις αυτό το "πολύ σοβαρό" (όπως είπε ο γιος μου ... :-) ) πρόβλημα?

LOL...Αχ αυτα τα παιδια.:p

Οτι δε παιζει απο εφαρμογη,ειναι προβλημα της base κι οχι της rom....προφανως αυτο το παιχνιδι δεν ειναι συμβατο αυτη τη στιγμη.Οταν βγει η επισημη θα φτιαξει...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... προσπαθησα να κανο και εγω αναβαθμισει το sense και το κινητο εσβησε οριστικα.... μπορω να κανω κατι???? σας ππαρακαλω βοηθειστε με...
phoenix is live;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... προσπαθησα να κανο και εγω αναβαθμισει το sense και το κινητο εσβησε οριστικα.... μπορω να κανω κατι???? σας ππαρακαλω βοηθειστε με...

 

Ξεκίνα λέγοντας μας περισσότερες πληροφορίες για το κινητό (root, hboot, rom, recovery κλπ).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

elthis, έκανα ένα full wipe, και ξαναπέρασα τη rom και το theme. Όλα ΟΚ, μάλλον θα έκανε κάποιο conflict. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Official είναι η 2.3.3 (2.36.405.8) ή υπάρχει και νεότερη και ποια είναι, που την βρίσκω ?

Το ρωτάω γιατι αυτήν βλέπω στην πρώτη σελίδα αλλά θυμάμαι υπάρχει και ή 2.50.405.2 κάνω λάθος ? Ποια είναι η τελευταία Official?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Official είναι η 2.3.3 (2.36.405.8) ή υπάρχει και νεότερη και ποια είναι, που την βρίσκω ?

Το ρωτάω γιατι αυτήν βλέπω στην πρώτη σελίδα αλλά θυμάμαι υπάρχει και ή 2.50.405.2 κάνω λάθος ? Ποια είναι η τελευταία Official?

 

Η τελευταια official ειναι η 2.50.405.2:)

Link to comment
Share on other sites

Λόγο προβλήματος θα το στείλω για service

Εκτός από το να βάλω την ρομ της htc από το αρχείο exe τι άλλο πρέπει να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Λόγο προβλήματος θα το στείλω για service

Εκτός από το να βάλω την ρομ της htc από το αρχείο exe τι άλλο πρέπει να κάνω ?

 

Αν και δεν έχω ασχοληθεί με return to stock διαδικασίες για το DHD θα σου έλεγα πριν κάνεις οτιδήποτε να βρεις κάποιο θέμα που να

αναφέρει αναλυτικά την διαδικασία στο xda και να το διαβάσεις καλά πριν ξεκινήσεις.

Αυτό που ξέρω σίγουρα να σου πω είναι ότι το flashάρισμα μόνο της rom δεν είναι αρκετό για να γυρίσει το κινητό σε stock κατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και να ειστε καλα παιδια. Εχω το HD με Leedroid 2.3.3 android ελληνικα και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω την εκδοση sense 3.5 ή έστω την 3.0 και με ποιο τροπο μπορει να γινει αυτο χωρις φλασαρισμα φυσικα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...