Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσένα μπορεί να μη σε ενοχλεί, ωστόσο όταν δίνεις τόσα χρήματα, αν μη τι άλλο οι τριγμοί δεν είναι καλοδεχούμενοι.

 

Εννοειται πως ειναι απαραδεκτο κινητο με τοσα χρηματα να τριζει στα πλαστικα του!Μια ερωτηση ακομα παιδια,το Locations λειτουργει με τον Ελληνικο χαρτη;Δεν εχω καταλαβει πως υποτιθεται λειτουργει χωρις Internet...Και οταν παω να ψαξω τι βρισκεται κοντα μου,λεει "Δεν βρεθηκε τοποθεσια"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοειται πως ειναι απαραδεκτο κινητο με τοσα χρηματα να τριζει στα πλαστικα του!Μια ερωτηση ακομα παιδια,το Locations λειτουργει με τον Ελληνικο χαρτη;Δεν εχω καταλαβει πως υποτιθεται λειτουργει χωρις Internet...Και οταν παω να ψαξω τι βρισκεται κοντα μου,λεει "Δεν βρεθηκε τοποθεσια"

 

και μενα μια απο τα ιδια! ακμ να ξεκλειδωσουν την Ελλαδα σαν τοποθεσια..!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ωρες το επεστρεψα πισω στον γερμανο απ οπου κ το αγορασα...

παραπλανηθηκα νομιζοντας οτι εχει καμερα μπροστα...

αλλαξα το το iphone 3gs και ηθελα ν παω σε κατι καλυτερο,

που να ειχε οποσδηποτε καμερα εμπρος..

κι επειδη ολοι μου λεγανε τα καλυτερα για τα androit

αντι να παω σε iphone 4, πηγα στο Htc desire HD...

Δυστυχως η χαρα κρατησε μετα βιας ενα σαββατοκυριακο...

Το οτι δεν εχει καμερα εμπρος το ψιλοκαταπια...

Οταν ομως η μπαταρια του μου κρατησε,

απο τις 10:30 το πρωι ως τις 14:00 τοτε ειπα:

Ε...ΟΧΙ...

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΗΡΑ...Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΛΑΠΤΟΠ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!

ΟΞΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!:wacko:

Θα χτυπησω ή το desire S ή το Nεο Samsung Galaxy II το δυπηρηνο.

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν ειχε καμερα επρεπε να το ψαξεις καλυτερα

προτου το αγορασεις,οντως μπροστα φαινεται σαν να εχει καμερουλα.

οσο για την μπαταρια σε γενικα πλαισια κραταει 1 με 1,5μερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ωρες το επεστρεψα πισω στον γερμανο απ οπου κ το αγορασα...

παραπλανηθηκα νομιζοντας οτι εχει καμερα μπροστα...

αλλαξα το το iphone 3gs και ηθελα ν παω σε κατι καλυτερο,

που να ειχε οποσδηποτε καμερα εμπρος..

κι επειδη ολοι μου λεγανε τα καλυτερα για τα androit

αντι να παω σε iphone 4, πηγα στο Htc desire HD...

Δυστυχως η χαρα κρατησε μετα βιας ενα σαββατοκυριακο...

Το οτι δεν εχει καμερα εμπρος το ψιλοκαταπια...

Οταν ομως η μπαταρια του μου κρατησε,

απο τις 10:30 το πρωι ως τις 14:00 τοτε ειπα:

Ε...ΟΧΙ...

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΗΡΑ...Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΛΑΠΤΟΠ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!

ΟΞΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!:wacko:

Θα χτυπησω ή το desire S ή το Nεο Samsung Galaxy II το δυπηρηνο.

 

Φιλε μου τοτε σε συμβουλευω να πας παλι σε iphone γιατι η μπαταρια σε ολα τα adroid κινητα ειναι λιγο πολυ η ιδια σε διαρκεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τοτε σε συμβουλευω να πας παλι σε iphone γιατι η μπαταρια σε ολα τα adroid κινητα ειναι λιγο πολυ η ιδια σε διαρκεια.

 

Ναι αλλά ούτε στο iphone είναι καλύτερη!

Αν έχει κάποια διαφορά (που δεν το νομίζω) δεν είναι άξια λόγου γιατί θα είναι πολύ μικρή!

Σύν ότι ο φίλος μας θέλει με κάμερα μπροστά,και του iphone 4 είναι σαν να μην υπάρχη γιατί δεν δουλεύει σε βιντεοκλήση!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 μήνες με μαμά rom απλά ρουταρισμένη, πέρασα στη honeysense (με το προτεινόμενο radio)

Χωρίς υπερβολές νιώθω πως έχω καινούριο κινητό.

 

Μπράβο στα παιδιά που φτιάξαν τους οδηγούς της πρώτης σελίδας :)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 μήνες με μαμά rom απλά ρουταρισμένη, πέρασα στη honeysense (με το προτεινόμενο radio)

Χωρίς υπερβολές νιώθω πως έχω καινούριο κινητό.

 

Μπράβο στα παιδιά που φτιάξαν τους οδηγούς της πρώτης σελίδας :)

 

Εχεις βαλει και το sense 3.0;Και πως παει το κινητο;Απο μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει και το sense 3.0;Και πως παει το κινητο;Απο μπαταρια;

 

H μπαταρια σε ολες τις custom roms ειναι σαφως βελτιωμενη μιας και υπαρχουν πλεον πειραγμενοι kernels.Tο sense 3 ειναι σαφως ομορφοτερο απο το 2.1, αλλα ''τρεχει'' καλυτερα σε roms που εχουν προσθεσει μερη του κι οχι ολοκληρο.Πλεον ΟΛΕΣ οι custom roms εχουν κομματια του sense 3, οπως κλειδωμα-ξεκλειδωμα οθονης,καιρος και αλλα widgets.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε διαφορες custom roms κατι φωτογραφιες απο επεξεργαστες να τρεχουν μεχρι και τα 1800mhz!Δεν τρελενεται το μηχανημα και απο μπαταρια και απο θερμοκρασια;
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε διαφορες custom roms κατι φωτογραφιες απο επεξεργαστες να τρεχουν μεχρι και τα 1800mhz!Δεν τρελενεται το μηχανημα και απο μπαταρια και απο θερμοκρασια;

 

Αυτες οι ρυθμισεις ειναι απλα για να αποδεικνυουν οτι το DHD τα καταφερνει μια χαρα.Δεν ειναι για καθημερινη χρηση.Ειναι να το βαλεις λιγο,να τρεξεις κανενα bechmark και να κανεις εφε...Αλλα για καθημερινη χρηση χωρις κανενα προβλημα μπορεις ανετα να το βαλεις μεχρι 1200 (998 ειναι το default).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τοτε σε συμβουλευω να πας παλι σε iphone γιατι η μπαταρια σε ολα τα adroid κινητα ειναι λιγο πολυ η ιδια σε διαρκεια.

δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισω εγω σε itunes KAI jailbrake...

και μη νομιζεις...μια μερα μετα βιας μου αντεχε το 3gs...

ΠΑΝΤΩΣ 580€ διαθετω...ε..δε θα βρω ενα καλο τηλεφωνο?:)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισω εγω σε itunes KAI jailbrake...

και μη νομιζεις...μια μερα μετα βιας μου αντεχε το 3gs...

ΠΑΝΤΩΣ 580€ διαθετω...ε..δε θα βρω ενα καλο τηλεφωνο?:)

 

Το ξερω οτι κραταει το ιδιο η μπαταρια σχεδον.Περασα κι εγω απο 3gs...;)

Σιγουρα θα βρεις ενα πολυ καλο κινητο με αυτα τα λεφτα.Αλλα εδω δεν ειναι μερος να το συζητησουμε.Παντως το DHD ειναι απο τις κορυφαιες επιλογες υποστηριζομενο απο τη κορυφαια εταιρια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει και το sense 3.0;Και πως παει το κινητο;Απο μπαταρια;

 

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατί την έβαλα χθες το βράδυ και σήμερα όλο το πρωί είχα το wifi hotspot ανοιχτό. Πριν την αλλαγή ήμουν με τη μαμα rom (την αρχική, δεν είχα κάνει κανένα update για να μη χάσω το root) είχα 200 περίπου εφαρμογές + τις προεγκατεστημένες και exchange activesync push mail λόγω δουλειάς. Οπότε η μπαταρία μου κρατούσε 5-12 ώρες. Η διακύμανση αυτή δεν ήταν λόγω χρήσης. Αυτό που τη γονάτιζε συχνά και κρατούσε μετα βίας 5-6 ώρες δεν ήταν οι εφαρμογές και το push mail. Ήταν κάποια processes που γονάτιζαν την μπαταρία. To suspend και το com.htc.bgp. Το πρώτο κανείς δεν ξέρει με τι έχει να κάνει (φαίνεται να επηρεάζεται από το wifi) αλλά χωρίς να είναι κανόνας και το δεύτερο σχετίζεται με το sync του google calendar. Όταν αυτά τρελαίνονταν (χωρίς προφανή λόγο) το κινητό άδειαζε με τρελούς ρυθμούς. Μέχρι στιγμής αυτά τα δύο processes δεν τα βλέπω να δημιουργούν πρόβλημα. Χρησιμοποιώ το system panel με μόνιμο monitor και βλέπω τι γίνεται. Αν δω πως και με αυτή τη rom έχω leak θα δοκιμάσω άλλη. Πάντως μέχρι στιγμής όλα είναι καλά.

Σε μερικές μέρες θα έχω πιο ασφαλή συμπεράσματα :)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια.Πολλοι απο εμας θα εχουμε παρατηρησει οτι το gps δεν ειναι απο τα δυνατα σημεια του DHD.Μερικες φορες αργει να κλειδωσει και μας ταλαιπωρει.

Πλεον υπαρχει τροπος!Ειναι μονο για τους παρατολμους και για οσους εχουν ασχοληθει λιγο με το ''αθλημα''!!!

Η λυση λοιπον βρισκεται στο HARDWARE της συσκευης και οχι στο SOFTWARE!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ, Ο ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΔΗΓΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΓΩ, ΟΙ MODS, ΤΟ THREAD, ΤΟ FORUM, Η HTC Η ΤΟ ΔΝΤ (αυτο θα ειναι γιατι θα δυσκολευτειτε να αγορασετε καινουριο :p)!!!

 

1) Κλεινουμε τη συσκευη και βγαζουμε τη μπαταρια.

2) Παιρνουμε ενα κατσαβιδι και ανοιγουμε το καλυμμα που υπαρχει διπλα απο το φακο της συσκευης στο αριστερο μερος, οπως φαινεται σε

το βιντεο, στο σημειο 1:47 εως 2:09.

3) Οταν βγαλετε το καπακι θα παρατηρησετε οτι υπαρχουν 2 χρυσες ''επαφες'' εκει και αλλες 2 πανω στη συσκευη,οπως μπορειτε να δειτε και απο αυτη τη φωτογραφια.

4) Φυσαμε πολυ καλα να φυγει τυχον σκονη και με ενα μικρο εργαλειο (εγω το εκανα με ενα μικρο κατσαβιδι) σηκωνουμε ελαφρως τις επαφες της συσκευης, ετσι ωστε οταν το καπακι ''καθησει'' επανω να εφαπτωνται καλυτερα.

5) Με μια μπατονετα ελαφρως υγρη με νερο καθαριζουμε απαλα τις επαφες και στη συσκευη και στο καπακι.

6) Τοποθετουμε το καπακι απο αριστερα προς τα δεξια (αυτο ηταν που με δυσκολεψε λιγο περισσοτερο απ ολα) και ειμαστε ετοιμοι!!!

 

Πλεον απο το κρεβατι μου, διπλα στο παραθυρο, πιανω αμεσως 4 δορυφορους!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!

Για το δρομο δε το συζηταω...14 δορυφορους σε δευτερολεπτα για πλακα!!!

 

Πολλα ευχαριστω στον rakesh2002 απο xda...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να "γυρίσεις σε συμβατή rom" για να το κάνεις root. Σε αυτή δεν γίνεται.

 

Και αυτο πως θα το κανω?με τον οδηγο downgrade?

Link to comment
Share on other sites

5) Με μια μπατονετα ελαφρως υγρη με νερο καθαριζουμε απαλα τις επαφες και στη συσκευη και στο καπακι.

 

Με αυτό θα διαφωνήσω μαζί σου και πάρα πολύ μάλιστα μιας και αν κάτι πάει στραβά και πέσει νερό στην πλακέτα θα κλαίμε το κινητάκι.

Το καλύτερο θα ήταν αντί για νερό να βρέξουμε την μπατονέτα με λίγο οινόπνευμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό θα διαφωνήσω μαζί σου και πάρα πολύ μάλιστα μιας και αν κάτι πάει στραβά και πέσει νερό στην πλακέτα θα κλαίμε το κινητάκι.

Το καλύτερο θα ήταν αντί για νερό να βρέξουμε την μπατονέτα με λίγο οινόπνευμα.

Γιαυτο εγραψα υγρη κι οχι ''βρεγμενη''. Ισα-ισα μια σταγονα νερο εριξα επανω.Αλλα οκ,εχεις δικιο, οινοπνευματακι ειναι καλυτερο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

φοραω (επιτελους μετα απο πολυ καιρο) κ με την βοηθεια του φιλου elthis την coreDroid 6.6

πολυ καλη μου φαινεται. εχω ενα προβλημα ομως . δεν κραταει τα δεδομενα του καιρου (μολις κανω ενημερωση ειναι οκ αλλα μετα απο λιγο τα χανει και 2ον δεν δουλευει το facebook.

μπορει να βοηθησει καποιος??

ΥΓ. στα wm ειχε φτιαξει ο πανοσα ενα αρχειο και προσθετες πολεις που ηθελες. και εδω το βρηκα αλλα δεν ξερω πως να το κανω. εχει οδηγιες αλλα δεν δουλευει

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

φοραω (επιτελους μετα απο πολυ καιρο) κ με την βοηθεια του φιλου elthis την coreDroid 6.6

πολυ καλη μου φαινεται. εχω ενα προβλημα ομως . δεν κραταει τα δεδομενα του καιρου (μολις κανω ενημερωση ειναι οκ αλλα μετα απο λιγο τα χανει και 2ον δεν δουλευει το facebook.

μπορει να βοηθησει καποιος??

ΥΓ. στα wm ειχε φτιαξει ο πανοσα ενα αρχειο και προσθετες πολεις που ηθελες. και εδω το βρηκα αλλα δεν ξερω πως να το κανω. εχει οδηγιες αλλα δεν δουλευει

ευχαριστω

 

Αν στο thread της coredroid δεν αναφερονται τα παραπανω προβληματα ως υπαρκτα, υπαρχει περιπτωση ξαναπερνωντας τη rom να φτιαξουν...

Κανε λοιπον ενα wipe cache-wipe dalvik cache και ξαναφλασαρε τη..

Επισης ελπιζω να μην επανεφερες μεσω titanium backup η mybackup (οποιο χρησιμοποιεις) τα data σου αλλα μονο τις εφαρμογες.Αν επανεφερες data μπορει εκει να βρισκεται το προβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιω τιποτα απο backup. μαρεσει να τα ξανανερναω ολα απο την αρχη.

ευχαριστω πολυ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να ακουσω ραδιο ονλαιν;τον σπορ φμ για παραδειγμα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να ακουσω ραδιο ονλαιν;τον σπορ φμ για παραδειγμα

 

Εδω εισαι https://market.android.com/details?id=tunein.player&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας οδηγος πως μπορουμε να επαναφερουμε το κινητο στην αρχικη του κατασταση γιατι στο πρωτο ποστ γραφει για επαναφορα αλλα δεν ανεφερει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...