Jump to content

[Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 489
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά πήρα αυτή και μάλιστα την άσπρη! Ομολογώ πως είναι πολύ καλές θήκες και με παρα πολύ καλή εφαρμογή.

Ομως παρατήρησα ενα θεματάκι, η άσπρη θήκη απο την τσέπη λερώθηκε και έγινε κάπως έτσι!

 

http://u1.ipernity.com/25/65/57/14316557.3bdc4d61.560.jpg

 

και το οποίο δεν βγαίνει με τίποτα!!! Οπότε μάλλον το άσπρο είναι ατυχές χρώμα αν και όμορφο μπορώ να πώ!!

 

Μεγειά αν και αυτό δεν θα πρεπε να γίνει!! Και η δικιά μου που σου έδειξα στις φωτό είναι σχεδόν 2 χρόνων! Στείλε message στον seller asap και πεστου έγινε έτσι απο την πρώτη μέρα και στείλε μου άλλη. Αν θες χρησιμοποίησε και τη δικιά μου φωτό και πες του εχω και 2η και δεν είναι έτσι 2 χρόνια μετά ;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά αν και αυτό δεν θα πρεπε να γίνει!! Και η δικιά μου που σου έδειξα στις φωτό είναι σχεδόν 2 χρόνων! Στείλε message στον seller asap και πεστου έγινε έτσι απο την πρώτη μέρα και στείλε μου άλλη. Αν θες χρησιμοποίησε και τη δικιά μου φωτό και πες του εχω και 2η και δεν είναι έτσι 2 χρόνια μετά ;)

 

Ναι κι εμένα κουφό μου φάνηκε, και δυστυχώς δεν βγαίνει ούτε με οινοπνευμα ούτε με τίποτα! Βασικά απο την τσέπη του μπουφάν εγινε αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Κατα τα άλλα είναι πολύ καλή η θήκη. Λέτε να κάνω καμιά προσπάθεια να του στείλω τις φωτογραφίες?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα κουφό μου φάνηκε, και δυστυχώς δεν βγαίνει ούτε με οινοπνευμα ούτε με τίποτα! Βασικά απο την τσέπη του μπουφάν εγινε αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Κατα τα άλλα είναι πολύ καλή η θήκη. Λέτε να κάνω καμιά προσπάθεια να του στείλω τις φωτογραφίες?

 

Ναι γιατί όχι; Δεν έχεις να χάσεις κάτι. Μόνο 5 λεπτά από το χρόνο σου :p

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη! ΘΑ δούμε :)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αυτές οι Mercury οι γυαλιστερές, σκεφτόμουν ή για κόκκινη (να κάνει και αντίθεση με το μαύρο) ή για μπλε. Ακόμα και η κιτρινοπορτοκαλί μου αρέσει στις φωτό αλλά επειδή την λένε Yellow δε το ρισκάρω γιατί μπορει να μην είναι αυτό που περιμένω.

Απλά ψάχνοντας είδα και αυτήν

Ποια λέτε; Απλά από amazon δεν έχω ιδέα και δε μπορώ να δω τα έξοδα αποστολής. Αν ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει (από ΠΜ για να μη γεμίζουμε εδω πέρα με άσχετα πράματα :p )

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αυτές οι Mercury οι γυαλιστερές, σκεφτόμουν ή για κόκκινη (να κάνει και αντίθεση με το μαύρο) ή για μπλε. Ακόμα και η κιτρινοπορτοκαλί μου αρέσει στις φωτό αλλά επειδή την λένε Yellow δε το ρισκάρω γιατί μπορει να μην είναι αυτό που περιμένω.

Απλά ψάχνοντας είδα και αυτήν

Ποια λέτε; Απλά από amazon δεν έχω ιδέα και δε μπορώ να δω τα έξοδα αποστολής. Αν ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει (από ΠΜ για να μη γεμίζουμε εδω πέρα με άσχετα πράματα :p )

 

Εχε υπόψη σου οτι όλες οι mercury έχουν κατι σαν στρασάκια μεσα και σε εντονο φως (κάτω απο λάμπα ή στον ήλιο) φαίνονται αρκετά! Οσο πιο ανοιχτό το χρώμα φαίνονται λιγότερο (στο ασπρο συγκεκριμένα που έχω ελάχιστα) οσο πιο σκούρο πιο έντονα...

 

Στο amazon θα δείς τα εξοδα αποστολής σχεδον στο τελευταίο βήμα, αφου πας να το ψωνίσεις και δώσεις στοιχεία κλπ, ακομα και κάρτα στο τέλος στα υπολογίζει και επιλέγεις αν θες τελικά να δώσεις την παραγγελία ή οχι ;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι έχουν glitter :p

Ευχαριστώ! Πήγα να προχωρήσω την παραγγελία αλλά φοβήθηκα και δεν έβαλα την κάρτα μη μου πάρει τα λεφτά γιατί δεν ήξερα πότε τα τραβάει. Είχα φτάσει στο προ τελευταίο βήμα που έλεγε να βάλω κάρτα και ακόμα δεν ειχα δει έξοδα αποστολής πάντως. Μετά τα λέει; Να βάλω την κάρτα δηλαδή; Αν θέλω μετά δεν κάνω την αγορά σωστά; Δε γίνεται με paypal όμως; μου έκανε εντύπωση... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι έχουν glitter :p

Ευχαριστώ! Πήγα να προχωρήσω την παραγγελία αλλά φοβήθηκα και δεν έβαλα την κάρτα μη μου πάρει τα λεφτά γιατί δεν ήξερα πότε τα τραβάει. Είχα φτάσει στο προ τελευταίο βήμα που έλεγε να βάλω κάρτα και ακόμα δεν ειχα δει έξοδα αποστολής πάντως. Μετά τα λέει; Να βάλω την κάρτα δηλαδή; Αν θέλω μετά δεν κάνω την αγορά σωστά; Δε γίνεται με paypal όμως; μου έκανε εντύπωση... :rolleyes:

 

Nαι βάζεις την κάρτα, την επιβεβαιώνεις (νομίζω οτι εχει μια υποσημείωση εκει που λεει you can still review your purchase ή καπως ετσι) και μετα σου υπολογίζει ολα τα εξοδα και στα βγάζει αναλυτικά (φορους και εξοδα αποστολής) Εκει εχεις επιλογή να επιβεβαιώσεις ή γυρίζεις πίσω...

 

Paypal δεν εχει το amazon, βάζεις την κάρτα απευθείας. Αν υπάρξει θέμα έχει resolution center απ'οσο θυμάμαι

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα σας,

 

Εχετε να μου προτεινεται καμια μπαταρια για τον γερο-γαλαξια μου ?

 

Μεχρι τα 20€ το πολυ..? :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

Εχετε να μου προτεινεται καμια μπαταρια για τον γερο-γαλαξια μου ?

 

Μεχρι τα 20€ το πολυ..? :)

στο ebay με 20 ευρώ θα αγοράσεις 2-3.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο ebay με 20 ευρώ θα αγοράσεις 2-3.

 

Θα μπορουσεις να μου προτεινεις μια..? και φθηνοτερη να ειναι

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Παιδια καλησπερα...για αυτες τις μπαταριες γνωριζουμε αν ειναι καλες;

 

http://m.aliexpress.com/item/906800969.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...για αυτες τις μπαταριες γνωριζουμε αν ειναι καλες;

 

http://m.aliexpress.com/item/906800969.html

όχι δεν είναι.τόσα λινκ έχει στις προηγούμενες σελίδες.διαλέγεις και παίρνεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΑιδια επειδη το λινκ των αυθεντικων μπαταριων εληξε καμια αλλη προταση στην ιδια τιμη?

Επισης οι θηκες mercury που προαναβερθηκαν καλυπτουν και το ασημενιο περιγραμμα του κινητου γιατι μου εχει πεσει (το κινητο ) και εχει φθαρει (το περιγραμμα).

Δεν καλυπτουν την μπροστινη καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντική μπαταρία

Οι mercury καλύπτουν το ασημένιο περίγραμμα και μέχρι εκεί φτάνει η θήκη, άρα οκ με τη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks παρηγγειλα την μπαταρια και την ψαχνω για το χρωμα της θηκης(αν και μου φαινεται εξαιρετικα μαλακη στην οψη.Οπτικα τι λεει (για οποιον την εχει)?
Link to comment
Share on other sites

Την έχω σε μαύρο χρώμα δεν είναι καθόλου μαλακή γι'αυτό δεν μπαινοβγαίνει πολύ εύκολα. Εφαρμόζει αρκετά σφιχτά και δεν παίζει καθόλου. Το κάνει λίγο πιο παχύ το τηλέφωνο αλλά σε πτώση που είχα προχθές δεν έπαθε τίποτα.

Τη συνιστώ ανεπιφύλαχτα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω η για μαυρη παω η για ασπρη.ΑΠλα να υποθεσω οτι δε θα μπαινει με τιποτα στη θηκη (pouch) σωστα?Επιπλεον απο οτι ειδα εχουν σχεδον εξαντληθει απο παντου.Να περιμενω? Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αυθεντική μπαταρία

Παρηγγειλα την μπαταρια που προτεινες αλλα δυστυχως ο πωλητης ηταν αναξιοπιστος.Εστειλε λαθος μπαταρια και αρνηθηκε να ξαναστειλει την αυθεντικη (το ζητημα λυθηκε μεσω escalate toy ebay)>

Ειδα και αυτη

 

http://www.ebay.com/itm/221215102162?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

αλλα στην ερωτηση μου αν ειναι γνησια μου απαντησε

 

Dear friend,

 

Actually the battery is not 100% original,but is has the same material ,same quality,same capacity as the 100% original,so you can purchase it trustingly!

And out item is absolute bright new !

 

αρα μαιμου.Θα εχει διαφορα με τη γνησια?

Eπισης σκεφτηκα και την λυση των extended batteries σαν αυτη.

http://www.amazon.co.uk/CostMad-Samsung-Extended-Capacity-Replacement/dp/B0050OHUN6/ref=cm_cr_pr_product_top

 

αλλα διαβαζοντας κριτικες ειδα οτι το πισω καλυμμα που δινουν ειναι για τα μπαζα.Μπορω να βρω after market καλυμμα για την ενισχυμενη μπαταρια που να ειναι πιο ποιοτικο(οσο το δυνατον πιο κοντα με το γνησιο.Εχει αγορασει καποιος την ενισχυμενη μπαταρια?Εντυπωσεις?

Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο eBay έχει πολύ ιμιτασιόν, ευτυχώς θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου.

Από Γερμανία βρήκα δύο πωλητές εδώ κι εδώ, δείχνουν ορίτζιναλ τι να πώ...

Αν παίζεις παιχνίδια η κατανάλωση είναι μεγάλη, γύρω στα 500ma με 1000ma την ώρα ανάλογα το game, οπότε δύσκολο να βρείς μπαταρία να σου βγάζει όλη μέρα. Εγώ θα έπαιρνα δύο και μία θήκη φόρτισης για τη δεύτερη μπαταρία όπως αυτή

Για τις extended δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εσπασε στο μαυρο S μου το πισω καπακι, εχουμε κανα καλο μαγαζακι να παρω καινουριο?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...