Jump to content

Xperia Χ10 mini / pro / Χ8 : [Theme] Black HTC


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Black HTC Theme

 

Πρέπει να έχετε ROOTED Χ10 mini/pro ή Χ8 για να εγκαταστήσετε το θέμα!

(για διαδικασία Root σε X10 mini/pro δείτε εδώ σε Χ8 δειτε εδώ)

 

Θέμα για Android 1.6, 2.1 και 2.2 (miniCM Froyo)

Ελέγξτε πρώτα την έκδοση λογισμικού σας! (Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Έκδοση λογισμικού)

 

Xperia X10 mini/pro:

 

- Θέματα για τις ακόλουθες εκδόσεις λογισμικού:

1.2.A.1.174

2.0.A.0.504

2.0.2.A.0.24

2.1.1.A.0.6

 

 

Xperia X8:

- Θέματα για τις ακόλουθες εκδόσεις λογισμικού:

2.0.1.A.0.47

2.1.1.A.0.6

 

Android 2.2 (miniCM Froyo)

- Αρχικό θέμα της Sony Erricson (το μπλε) για X10 mini/pro (για όλες τις εκδόσεις λογισμικού)

 

Διαδικασία Εγκατάστασης (χρειάζεστε το XRecovery)

(Για το X8 κατεβάστε το αρχείο για το mini, όχι για το pro! Κατά τα άλλα, ο οδηγός είναι ο ίδιος)

 

1. Κατεβάστε το κατάλληλο πακέτο για το κινητό σας κ την έκδοση λογισμικού.

 

2. Αποσυμπιέστε το πακέτο κ διαλέξτε την επιθυμητή έκδοση του θέματος.

 

3. Αντιγράψτε το update.zip στην κάρτα μνήμης (Μην το αποσυμπιέσετε!).

 

4. Επανεκκινηστε την συσκευή και μπείτε στο XRecovery.

 

5. Πάτε στην επιλογή «Install custom zip».

 

6. Πατήστε, «Yes - Install /sdcard/update.zip», περιμένετε μέχρι να τελειώσει…

 

7. Επανεκκινηστε το X10mini/pro ή το X8 σας.

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Μετά την επανεκκίνηση, το κινητό θα αργήσει να ανοίξει έως κ 10 λεπτά. Μην τρομάξετε…θα ανοίξει επιτυχώς.

 

Αν θέλετε να γυρίσετε στο αρχικό θέμα της Sony Ericsson, κάντε το ίδιο με το Stock Theme version. Δηλαδή κάντε το αποσυμπίεση, διαλέξτε την σωστή έκδοση λογισμικού, αντιγράψτε το στην κάρτα μνήμης κ εγκαταστήστε το με το XRecovery.

 

Αν τυχόν τα λινκς είναι dead, στείλτε μου ΠΜ (AndreWserr[/member]).

 

***Δεν είμαι υπεύθυνος για οποιαδήποτε βλάβη απο λάθος ενέργειες του χρήστη στη διαδικασία εγκατάστασης του οδηγού***

Επίσημο θέμα στους XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=821790

 

Εικόνες:

http://img194.imageshack.us/img194/3908/cap20110430130612.jpg

 

Σημείωση από την Ο.Δ.: Όλα τα credits πάνε στον AndreWserr[/member] μιας και ο οδηγός είναι αποτέλεσμα δικιάς του δουλειάς. :)

Edited by Superuser
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Last Changes:

 

29.04.2011 – Σημαντική Ενημέρωση:

- Προστέθηκαν καρτέλες επαφών κ dialer σαν του HTC

- Αλλαγές στην εικόνα του boot στο Χ10 mini

- Προστέθηκε έκδοση του θέματος για 2.2 miniCM Froyo

 

03.05.2011 – Ενημέρωση του θέματος για miniCM:

- Διορθώθηκε το απότομο κλείσιμο του Ράδιο

- Διορθώθηκαν κάποια ζητήματα του dialer

Link to comment
Share on other sites

LAST CHANGES (10.05.2011):

 

- Αντικαταστάθηκαν τα εικονίδια της μπαταρίας στο θέμα για miniCM

- Διορθώθηκαν κάποια εικονίδια ειδοποιήσεων

- Αντικαταστάθηκαν οι φατσούλες στο πλαίσιο εργασίας κ στην εφαρμογή του MMS

- Προστέθηκε άλλη μια έκδοση του θέματος για miniCM με κυκλικά εικονίδια μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ όμορφο , αλλα εχει ενα bug οταν πάς να πληκτρόλογισεις μεσώ αφης χωρις να ανοιξεις το keyboard δεν σου εμφανιζει πληκτρολογίο οθονής και αναγκαστίκα ανηγεις το συρόμενο , κατα τα αλλα ειναι ωραίο εφέτζιδικο :D

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο , αλλα εχει ενα bug οταν πάς να πληκτρόλογισεις μεσώ αφης χωρις να ανοιξεις το keyboard δεν σου εμφανιζει πληκτρολογίο οθονής και αναγκαστίκα ανηγεις το συρόμενο , κατα τα αλλα ειναι ωραίο εφέτζιδικο :D

 

δεν το γνωριζα, γιατι εχω το μινι :)

 

LAST CHANGES (24.05.2011):

 

- Προστέθηκε έκδοση θέματος για miniCM 1.0.1

- Ενοποίηση του μεγέθους των εικονιδίων ειδοποίησης

- Προστέθηκαν κωδικοί κ εικόνες με ποσοστό της μπαταρίας (1-100%) λόγω του bug της miniCM 1.0.1 (δεν δείχνει τα ποσοστά για 1-15% και 100%)

- Προστέθηκαν Πολωνικές μεταφράσεις στις ρυθμίσεις της CyanogenMOD

- Αντικαταστάθηκαν τα PNG κλειδώματος με κάποια που έχουν στυλ της gingerbread

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , το εβαλα σε ενα x8 , τα δειχνει ολα κανονικα κομπλε αλλα μου λεει το εξης:

 

ΥΠΗΡΞΕ ΜΗ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ com.android.phone . ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

 

και το πεταει συνεχειά τι μπορει να φτεέι?

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , το εβαλα σε ενα x8 , τα δειχνει ολα κανονικα κομπλε αλλα μου λεει το εξης:

 

ΥΠΗΡΞΕ ΜΗ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ com.android.phone . ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

 

και το πεταει συνεχειά τι μπορει να φτεέι?

 

δοκιμασε να το ξανα flashαρεις... :)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το ξανα flashαρεις... :)

 

τα ιδια φιλε μου , μηπως πρεπει να κανω τιποτα με framework αν ειναι δωσε μου και το original update.zip μηπως δεν τα καταφερω

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια φιλε μου , μηπως πρεπει να κανω τιποτα με framework αν ειναι δωσε μου και το original update.zip μηπως δεν τα καταφερω

 

ποιο εννοεις? :O αν εννοεις το stock μπλε θεμα, υπαρχει στο post, κατεβασε το κ flashαρε το... :)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει για x8 αυτα ειναι για x10mini/pro τωρα δεν ανοιγει καν το κινητο μπορεις να με βοηθησεις??????????????

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει για x8 αυτα ειναι για x10mini/pro τωρα δεν ανοιγει καν το κινητο μπορεις να με βοηθησεις??????????????

 

μπορεις να μπεις xrecovery? βασικα εχεις κανει backup?

 

αν οχι, κατεβασε το sony ericsson update service (http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/110/61/1304321491/Update_Service_Setup-2.11.5.6.exe)

ακολουθεις τις οδηγιες κ θα επαναφερεις το κινητο... θελει απλα λιγο συγχρονισμο, θα πατας συγχρονως το μεσαιο κουμπι με το κουμπι on/off για να κανει επανεκκινηση κ αμεσως τοτε (οταν κανει επανεκκινηση, αφηνεις το μεσαιο κ το on/off) θα το συνδεσεις στο pc κ θα πατησεις οσο ποιο γρηγορα μπορεις το κουμπι επιστροφης (το κουμπι για να πας πισω) οπως σου λεει στις οδηγιες για να μπορεσεις να ξαναπερασεις το λογισμικο...

 

χιλια συγνωμη που δεν γνωριζα για το stock θεμα, αλλα κ στους xda δεν λεει τπτ παραπανω, ετσι υπεθεσα... :O

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μπεις xrecovery? βασικα εχεις κανει backup?

 

αν οχι, κατεβασε το sony ericsson update service (http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/110/61/1304321491/Update_Service_Setup-2.11.5.6.exe)

ακολουθεις τις οδηγιες κ θα επαναφερεις το κινητο... θελει απλα λιγο συγχρονισμο, θα πατας συγχρονως το μεσαιο κουμπι με το κουμπι on/off για να κανει επανεκκινηση κ αμεσως τοτε (οταν κανει επανεκκινηση, αφηνεις το μεσαιο κ το on/off) θα το συνδεσεις στο pc κ θα πατησεις οσο ποιο γρηγορα μπορεις το κουμπι επιστροφης (το κουμπι για να πας πισω) οπως σου λεει στις οδηγιες για να μπορεσεις να ξαναπερασεις το λογισμικο...

 

χιλια συγνωμη που δεν γνωριζα για το stock θεμα, αλλα κ στους xda δεν λεει τπτ παραπανω, ετσι υπεθεσα... :O

 

Εκανα επιδιορθωση λογισμικού τα ξαναπροσπαθησα το ξαναβαλα αλλα το x8 θελει αλλαγη τα framework , οπως εσυ δεν το γραφεις παραπανω , διαβασα μεσω xda συμπληρωσε το σε παρακαλω μην ταλεπορειτε ο κοσμος ;)

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επιδιορθωση λογισμικού τα ξαναπροσπαθησα το ξαναβαλα αλλα το x8 θελει αλλαγη τα framework , οπως εσυ δεν το γραφεις παραπανω , διαβασα μεσω xda συμπληρωσε το σε παρακαλω μην ταλεπορειτε ο κοσμος ;)

 

δεν καταλαβα φιλε μου... :O αν γινεται εξηγησε μου με πμ... επισης, στους xda που λεει κατι τετοιο κ δεν το ειδα? μηπως στα σχολια? δεν εκατσα κ να τα διαβασω... :)

παντα φιλικα AndreW

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα φιλε μου... :O αν γινεται εξηγησε μου με πμ... επισης, στους xda που λεει κατι τετοιο κ δεν το ειδα? μηπως στα σχολια? δεν εκατσα κ να τα διαβασω... :)

παντα φιλικα AndreW

Nαι στα σχόλια το έλεγε ενας Mod οτι επρέπε να βαλέις κατι μεσω cmd..

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

Nαι στα σχόλια το έλεγε ενας Mod οτι επρέπε να βαλέις κατι μεσω cmd..

 

αν γινεται να μου το στειλεις μεσω πμ να το προσθεσω.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...