Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν είσαι s-off τότε σίγουρα είσαι με stock boot!

 

Πάντως εμένα με εντυπωσίασε.Τελευταία φορά που είχα sense rom ήταν πέρσι το καλοκαίρι που πήρα το κινητό.Έβαλα σημερα και μια sense 2.1+3.0 και μου φάνηκε πολύ κατώτερη αυτής! Να χαμε και crt animations :D

Και ομως ειμαι s-off.......αρα τωρα τι κανω?Εσυ φιλε finn ποσο χωρο εχεις για εφαρμογες με αυτην την ρομ?Πρωτη φορα βλεπω σε ρομ να εχει ελευθερο χωρο kb:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω ξενερωσα ασχημα με leedroid! ενω στην αρχη πετουσε.. τωρα τρωει πολλα σκαλωματα και reboot....

 

η Miui ειναι αρκετα stable ? να τη τεσταρω? εχετε να προτεινετε καμια αλλη?

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

.

.

.

.

Να χαμε και crt animations :D

 

 

Στην Virtuous Unity υπήρχε ένα αρχείο services.jar το οποίο το έκανες push σε κάποιο συγκεκριμένο path (δεν θυμάμαι που ακριβώς, το έχω σημειωμένο στο pc μου) και μετά το restart είχες crt animation.

Ίσως να δουλεύει και με την Cool3D, δεν το έχω δοκιμάσει...

 

 

Και ομως ειμαι s-off.......αρα τωρα τι κανω?Εσυ φιλε finn ποσο χωρο εχεις για εφαρμογες με αυτην την ρομ?Πρωτη φορα βλεπω σε ρομ να εχει ελευθερο χωρο kb:worry:

 

 

Σβήνεις το κινητό, περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα και αφού κρατήσεις παρμένο το Vol down button πατάς το Power button.

Τι κινητό θα εκκινήσει σε fastboot mode. Στην 1η γραμμή θα σου γράφει αν έχεις stock hboot, CM7 ή κάποιο άλλο.

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στην Virtuous Unity υπήρχε ένα αρχείο services.jar το οποίο το έκανες push σε κάποιο συγκεκριμένο path (δεν θυμάμαι που ακριβώς, το έχω σημειωμένο στο pc μου) και μετά το restart είχες crt animation.

Ίσως να δουλεύει και με την Cool3D, δεν το έχω δοκιμάσει...

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

 

εμενα δεν μου ειχε δουλεψει το zip παντως.. με το ζορι εφτανε μεχρι εκει που ζητουσε το pin κ μετα κολλουσε...

Οσο για το αλλο, δικη μου χαζομαρα, νομιζα οτι ο finn δοκιμασε αυτην με το sense 3.5.. εγω για εκεινη εννοουσα..! :X

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου ειχε δουλεψει το zip παντως.. με το ζορι εφτανε μεχρι εκει που ζητουσε το pin κ μετα κολλουσε...

 

 

Δεν ήταν .zip, αλλά ένα απλό .jar.

Το έκανες push με adb command ή μέσω κάποιου commander.

Μου δούλεψε με την πρώτη...

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν .zip, αλλά ένα απλό .jar.

Το έκανες push με adb command ή μέσω κάποιου commander.

Μου δούλεψε με την πρώτη...

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

 

λες να κανω λαθος...?? καλα αν το βρεις ξανα δωσε το λινκ να το κανουμε..! θυμαμαι με το root explorer το ειχα κανει... αρα ναι δεν ηταν zip

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια.. δεν παμε καλα..

οπως ειπα ασχετα που δεν μ απαντησε κανεις ειχα leedroid πανω...

πριν λιγο την ξαναπερασα.. αυτη τη φορα εβαλα μια παλιοτερη version 3.0.8.2 οχι την 3.3.3

 

ε μετα απο λιγο παλι κρασαρει..και ριμπουτ! τι γινεται ....

μπορει να μ απαντησει καποιος παρακαλω?

 

παιζει να φταιει sd? εχω παρει μια no-name απο ebay.. στην αρχη δεν μου εκανε τετοια..λετε να την εκλασε?

ας απαντησιε καποιος αν ξερει πλιζ

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια.. δεν παμε καλα..

οπως ειπα ασχετα που δεν μ απαντησε κανεις ειχα leedroid πανω...

πριν λιγο την ξαναπερασα.. αυτη τη φορα εβαλα μια παλιοτερη version 3.0.8.2 οχι την 3.3.3

 

ε μετα απο λιγο παλι κρασαρει..και ριμπουτ! τι γινεται ....

μπορει να μ απαντησει καποιος παρακαλω?

 

παιζει να φταιει sd? εχω παρει μια no-name απο ebay.. στην αρχη δεν μου εκανε τετοια..λετε να την εκλασε?

ας απαντησιε καποιος αν ξερει πλιζ

 

δοκιμασε και καμια αλλη ρομ περα απο αυτην να δεις αν κανει παλι το ιδιο...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μας αποχαιρεταει η sd... εκανε ενα τεστακι με μια αππ απο το μαρετκ.. sd-cardtester...

write 3mb/s read 7mb/s...

 

ενω σαν class10 ειναι και τα 2 πανω απο 10Mb/s κανονικα.......

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μας αποχαιρεταει η sd... εκανε ενα τεστακι με μια αππ απο το μαρετκ.. sd-cardtester...

write 3mb/s read 7mb/s...

 

ενω σαν class10 ειναι και τα 2 πανω απο 10Mb/s κανονικα.......

 

Εμένα που είναι class 4 όταν είμαι κανονικά κ κάνω ένα copy στον υπολογιστή γράφει με 2 το πολύ.. αν μπω όμως από το recovery κ κάνω το ίδιο αρχείο αντιγραφή το γράφει με 4...!

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ σακη!

 

:ninja::ninja: αλλα μου φαινεται οτι το λαθος ειναι δικο μου... με το κωλο-setcpu...

παιζιε να το χα ρυθμισει χαμηλα... σηκωσα λιγο τη cpu και φαινεται να εστρωσε! :worry:

 

θα το παρακολουθησω και θα σας πω/...

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Στην Virtuous Unity υπήρχε ένα αρχείο services.jar το οποίο το έκανες push σε κάποιο συγκεκριμένο path (δεν θυμάμαι που ακριβώς, το έχω σημειωμένο στο pc μου) και μετά το restart είχες crt animation.

Ίσως να δουλεύει και με την Cool3D, δεν το έχω δοκιμάσει...

 

 

 

 

 

Σβήνεις το κινητό, περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα και αφού κρατήσεις παρμένο το Vol down button πατάς το Power button.

Τι κινητό θα εκκινήσει σε fastboot mode. Στην 1η γραμμή θα σου γράφει αν έχεις stock hboot, CM7 ή κάποιο άλλο.

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Σε εμένα γράφει απλά hboot 6.93.1002,άρα φλασάρω Stock Hboot και μετα Dalvik.Cache To SD-EXT αφου προηγουμενως εχω περασει την ρομ?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γράφει απλά hboot 6.93.1002,άρα φλασάρω Stock Hboot και μετα Dalvik.Cache To SD-EXT αφου προηγουμενως εχω περασει την ρομ?:blink:

 

Πέρνα cm7 r2 hboot και μετά την rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα link?:happy:

 

http://alpharev.nl/bravo_alphaspl-cm7r2.img

το .img αρχειο...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να δοκιμάσουν το αρχείο για το CRT animation στην Cool3D AceS, αυτό είναι το link.

Κανονικά πρέπει να το κάνετε push στο /data/framework_s. Κάποιοι όμως ανέφεραν ότι το path ήταν άδειο και ότι σ' αυτούς τα αρχεία βρίσκονταν στο system/framework.

Mάλλον για το πού μπαίνουν τα αρχεία ευθύνεται το το αν έχεις flashάερει το Dalvik.Cache.To.SD-EXT.zip (δεν είμαι και σίγουρος μιας και δεν είμαι ειδικός :p).

 

Είναι αρκετοί που έχουν γράψει ότι δουλεύει, αλλά υπάρχουν και κάποιοι που δεν τους δούλεψε. Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία θα είστε εσείς.

Καλού-κακού κάντε ένα nand backup πριν το push του αρχείου.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω μια καινούρια rom. δέν ξέρω πως εγκαθιστώ την cm7 r2 και έβαλα πάνω την cool3d v2 και το κιν σέρνεται. δεν έχω ούτε ένα mb κενό. νόμιζα οτι το είχα κάνει ext3 αλλα μαλλον όχι. τώρα? αν μου στείλει καποιος ένα π.μ. με τα βηματα που πρέπει να κάνω για να στρώσει. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω μια καινούρια rom. δέν ξέρω πως εγκαθιστώ την cm7 r2 και έβαλα πάνω την cool3d v2 και το κιν σέρνεται. δεν έχω ούτε ένα mb κενό. νόμιζα οτι το είχα κάνει ext3 αλλα μαλλον όχι. τώρα? αν μου στείλει καποιος ένα π.μ. με τα βηματα που πρέπει να κάνω για να στρώσει. ευχαριστώ.

 

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι σ' αυτή τη rom;

Μπορείς να την περάσεις στο κινητό είτε είσαι με stock hboot είτε με cm7/r2.

 

Aν είσαι με stock και θέλεις να παραμείνεις έτσι κάνεις τα εξής:

1) full wipe

2) flash Alignment_Cool.zip convert your ext3 partition to ext4

3) flash Cool3D AceS v3

4) flash Stock_Hboot.zip

5) flash Kernel Update

6) flash Weather Pack

7) flash Dalvik.Cache To SD-EXT (για να έχεις επιπλέον ελεύθερο χώρο (το τρέχεις μόνο αν έχεις γρήγορη sdcard) =>class 6)

8) boot

 

Αν θέλεις να αλλάξεις το hboot, εγώ την 1η φορά είχα ακολουθήσει αυτόν τον οδηγό.

Αφού τελειώσεις, για να περάσεις την rom ακολουθείς τα παραπάνω βήματα, χωρίς να εκτελέσεις το Νο #4

 

Ps. Υπάρχει μία μικρή πιθανότητα όταν κάνεις boot το κινητό σου να έχει bootloops (να κολλάει στην αρχική HTC οθόνη).

Αν σου το κάνει, τότε δυστυχώς θα ξανακάνεις τα βήματα από την αρχή με τη διαφορά ότι από το βήμα #6 θα πας στο #8, δεν θα βάλεις email και ότι άλλο σου ζητήσει και θα κάνεις ένα reboot για να τρέξεις το βήμα #7. Μετά reboot και είσαι έτοιμος.

(credits για το Ps στον sakis697) ;)

 

 

 

Edit:

Καινούριο services.jar για το CRT animation στην Cool3D AceS.

link

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εχει κν add-on για να βαλω στη leedroid το εφφε του καιρου που σου πεταει σταγονιτσες στην οθονη και αλλα τετοια μολις ξεκλειδωνεις???

ολα τ αλλα τα εχω..lockscreen ring κτλ κτλ

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

εχει κν add-on για να βαλω στη leedroid το εφφε του καιρου που σου πεταει σταγονιτσες στην οθονη και αλλα τετοια μολις ξεκλειδωνεις???

ολα τ αλλα τα εχω..lockscreen ring κτλ κτλ

 

Η Leedroid είναι Sense rom και έχει το weather animation ενσωματωμένο. Απλά για να τρέξει στο κινητό σου πρέπει να έχεις στην home screen σου το widget της HTC με το flipclock.

Δεν χρειάζεσαι κάποιο add-on. ;)

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ps. Υπάρχει μία μικρή πιθανότητα όταν κάνεις boot το κινητό σου να έχει bootloops (να κολλάει στην αρχική HTC οθόνη).

Αν σου το κάνει, τότε δυστυχώς θα ξανακάνεις τα βήματα από την αρχή με τη διαφορά ότι από το βήμα #6 θα πας στο #8, δεν θα βάλεις email και ότι άλλο σου ζητήσει και θα κάνεις ένα reboot για να τρέξεις το βήμα #7. Μετά reboot και είσαι έτοιμος.

(credits για το Ps στον sakis697) ;)

 

 

 

Edit:

Καινούριο services.jar για το CRT animation στην Cool3D AceS.

link

 

thanks για το credits....!

 

το zip το ξεζιπαρουμε πρωτα σωστα?????????????

 

Edit: Ναι το ξεζιπαρουμε..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι σ' αυτή τη rom;

Μπορείς να την περάσεις στο κινητό είτε είσαι με stock hboot είτε με cm7/r2.

 

Aν είσαι με stock και θέλεις να παραμείνεις έτσι κάνεις τα εξής:

1) full wipe

2) flash Alignment_Cool.zip convert your ext3 partition to ext4

3) flash Cool3D AceS v3

4) flash Stock_Hboot.zip

5) flash Kernel Update

6) flash Weather Pack

7) flash Dalvik.Cache To SD-EXT (για να έχεις επιπλέον ελεύθερο χώρο (το τρέχεις μόνο αν έχεις γρήγορη sdcard) =>class 6)

8) boot

 

Αν θέλεις να αλλάξεις το hboot, εγώ την 1η φορά είχα ακολουθήσει αυτόν τον οδηγό.

Αφού τελειώσεις, για να περάσεις την rom ακολουθείς τα παραπάνω βήματα, χωρίς να εκτελέσεις το Νο #4

 

Ps. Υπάρχει μία μικρή πιθανότητα όταν κάνεις boot το κινητό σου να έχει bootloops (να κολλάει στην αρχική HTC οθόνη).

Αν σου το κάνει, τότε δυστυχώς θα ξανακάνεις τα βήματα από την αρχή με τη διαφορά ότι από το βήμα #6 θα πας στο #8, δεν θα βάλεις email και ότι άλλο σου ζητήσει και θα κάνεις ένα reboot για να τρέξεις το βήμα #7. Μετά reboot και είσαι έτοιμος.

(credits για το Ps στον sakis697) ;)

 

 

 

Edit:

Καινούριο services.jar για το CRT animation στην Cool3D AceS.

link

 

Είμαι φανατικός οπαδός της MIUI αλλά το camera application της cool3d το χω ερωτευεί και κάθε μέρα κάνω nadroid restore σ αυτη για να παίζω λίγο :P

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φανατικός οπαδός της MIUI αλλά το camera application της cool3d το χω ερωτευεί και κάθε μέρα κάνω nadroid restore σ αυτη για να παίζω λίγο :P

 

finn λιγο ασχετο αλλα δοκιμασες κανα gps πανω σε αυτη την ρομ???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν έκανα καν restore των εφαρμογών μου.Άυριο θα δοκιμάσω όμως!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν έκανα καν restore των εφαρμογών μου.Άυριο θα δοκιμάσω όμως!

 

Φίλε αν δοκιμάσεις πες μου.. κ αν έχεις κ το sygic κιόλας.. γιατί εμένα δεν το ανοίγει καθόλου..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...