Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι πολυ διαφοτερικο απο το προηγουμενο εφε του καιρου δηλαδη....?

 

Δεν έχει να κάνει με τα εφέ, αλλά με το τί σου δείχνει όταν πατήσεις πάνω στο weather widget.

Για να καταλάβεις καλύτερα, δες τις φωτό που υπάρχουν στο link.

 

δεν προλαβα να την αλαξω....

με τοσο φλασαρισμα.. εχω ψιλοκαει

 

Άρα σου δούλεψε στην 1.7. Έχεις εικόνα στην εισερχομενη κλήση.

Γιατί βαριέμαι την όλη διαδικασία του flash ξανά. Έλεγα να ξαναφλασάρω όταν θα διορθωθεί και το πρόβλημα με την εικόνα στην εισερχόμενη κλήση, αλλά αφού σου δούλεψε και έχει μπει και το weather του Sense 3.0 να το επιχειρήσω.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει να κάνει με τα εφέ, αλλά με το τί σου δείχνει όταν πατήσεις πάνω στο weather widget.

Για να καταλάβεις καλύτερα, δες τις φωτό που υπάρχουν στο link.

 

 

 

Άρα σου δούλεψε στην 1.7. Έχεις εικόνα στην εισερχομενη κλήση.

Γιατί βαριέμαι την όλη διαδικασία του flash ξανά. Έλεγα να ξαναφλασάρω όταν θα διορθωθεί και το πρόβλημα με την εικόνα στην εισερχόμενη κλήση, αλλά αφού σου δούλεψε και έχει μπει και το weather του Sense 3.0 να το επιχειρήσω.

 

Ολα δουλευουν ρολοι

εβαλα και το θεμα Gloss Blue Sense Gingerbread Theme for RCMix S

και ειναι πολυ ωραιο

και στην λιστα των εφαρμογων επειδη εχει αλαξει την γραμματοσειρα φαινονται 5 εφαρμογες αντι για 4.....κατι που αλαζει βεβαια αν

δεν αρεσει σε καποιον....

αρκει να κατεβασει αυτο http://hotfile.com/dl/116583786/e8645c1/OriginalFonts.zip.html

ειναι μονο για την γραματοσειρα και οχι για ολο το θεμα.....(για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις)

 

Βγήκε η 1.7.2

Αύριο πάλι φλάσινγκ

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Τι φλασιά είναι αυτή που έχουμε φάει;:)

Πάντως μάλλον το sensation δεν μας χρειάζεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

σε μένα πάντως με την 1.7 που φλάσαρα χθές πάλι κολάει στο Lockscreen τις περισσότερες φορές, απλά φλάσαρα την ρομ και το iconfix, τίποτε άλλο και πάλι τα ίδια. θα δοκιμάσω με instertcoin, μάλλον δεν με πάει η Rcmix
Link to comment
Share on other sites

σε μένα πάντως με την 1.7 που φλάσαρα χθές πάλι κολάει στο Lockscreen τις περισσότερες φορές, απλά φλάσαρα την ρομ και το iconfix, τίποτε άλλο και πάλι τα ίδια. θα δοκιμάσω με instertcoin, μάλλον δεν με πάει η Rcmix

 

Πάντως και σε εμένα η rcmix γιαν να στρώσει τη lockscreen μπορεί να έκανε και πάνω από 40 λεπτά.Στο λέω γιατί επανέφερα εχθές την παλιά από nandroid και περιμενα αρκετή ώρα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω ένα nandroid στην 1.6 να δω αν συμμορφώνεται, αν και θυμάμαι ότι έστρωνε αλλά μετά από επανεκίνηση έχανε τον μπούσουλα.

πάντως δοκίμασα και τις εντολές για την μνήμη και στην 1.7 και λειτούργησε κανονικά και σε αυτήν και είχα άπλετο χώρο για εφαρμογές

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Μια (χαζή ίσως) απορία:

 

Από τη μία rom στην άλλη (RCMix -> InsertCoin ή το αντίστροφο), ή με update της ίδιας rom σε πιο νέες εκδόσεις (από v30 σε v35 π.χ.) πως πάμε; Δεν εννοώ την διαδικασία φλασαρίσματος προφανώς, αλλά τα βήματα πριν/μετά, για να μη χρειάζεται να περνάμε με το χέρι ρυθμίσεις και προγράμματα ξανά και ξανά.

 

Titanium Backup τα πάντα; Μόνο τα applications; Μόνο τις ρυθμίσεις συστήματος; Δεν κάνουμε wipe data/cache πριν το φλασάρισμα, οπότε παραμένουν κανονικά στο τηλέφωνο; Κάποιο άλλο πρόγραμμα/άλλη διαδικασία;

 

Και μία δεύτερη, η οποία ίσως να έχει απαντηθεί, αλλά δεν το έχω βρει πουθενά: Οι φωτογραφίες των επαφών μου (τις έχω κάνει connect με το fb) δεν εμφανίζονται όταν με καλούν. Είναι κάποιο πρόβλημα της InsertCoin (v30 αν θυμάμαι καλά έχω βάλει) ή κάτι ξέχασα να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μια (χαζή ίσως) απορία:

 

Από τη μία rom στην άλλη (RCMix -> InsertCoin ή το αντίστροφο), ή με update της ίδιας rom σε πιο νέες εκδόσεις (από v30 σε v35 π.χ.) πως πάμε; Δεν εννοώ την διαδικασία φλασαρίσματος προφανώς, αλλά τα βήματα πριν/μετά, για να μη χρειάζεται να περνάμε με το χέρι ρυθμίσεις και προγράμματα ξανά και ξανά.

 

Titanium Backup τα πάντα; Μόνο τα applications; Μόνο τις ρυθμίσεις συστήματος; Δεν κάνουμε wipe data/cache πριν το φλασάρισμα, οπότε παραμένουν κανονικά στο τηλέφωνο; Κάποιο άλλο πρόγραμμα/άλλη διαδικασία;

 

Και μία δεύτερη, η οποία ίσως να έχει απαντηθεί, αλλά δεν το έχω βρει πουθενά: Οι φωτογραφίες των επαφών μου (τις έχω κάνει connect με το fb) δεν εμφανίζονται όταν με καλούν. Είναι κάποιο πρόβλημα της InsertCoin (v30 αν θυμάμαι καλά έχω βάλει) ή κάτι ξέχασα να κάνω;

 

Eγώ πάντα επιλέγω το backup all user apps + system data. Μπορεί να είναι μεγάλο τo μέγεθος των αρχείων που βγαίνει στο τέλος, αλλά έτσι αποθηκεύει τα Wi-Fi Access Points που έχω συνδεθεί στο παρελθόν (δεν χριεάζεται να ξαναπεράσω τα passwords) και τα Bluetooth pairings.

Οπότε μετά στο restore, επιλέγω restore all apps with data, πατάω το deselect all και επιλέγω χειροκίνητα τα Wi-Fi Access Points & Bluetooth pairings και τις εφαρμογές που είχα βάλει εγώ. Δεν είναι δύσκολο να τα επιλέξεις, γιατί βρίσκονται από τη μέση περίπου της σελίδας και προς τα κάτω.

Mπορείς πάλι να επιλέξεις ΜΟΝΟ το backup all user apps.

 

Για να μπορείς να έχεις τις φωτογραφίες στο lockscreen του Sense 3.0 πρέπει να ακολουθήσεις τα βήματα που αναφέρει σε post του ο nnik_1969:

1.......

2.Φλασάρισα το icon fix από εδώ.. http://www.baadnwz.eu/

(Πατας στο ν32 kai to βλέπεις στο patches)

3.Περιμένεις κανα 15λεπτο με υπομονή να εφαρμοστεί

4.Επειδή με το icon fix δεν δουλεύει το google maps έκανα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13966382&postcount=8083

5.Δουλεύουν όλα!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά. Το είχα διαβάσει το post, αλλά κατάλαβα πως αφορούσε τα εικονίδια στη lockscreen (εμφανίζονται άδειοι κύκλοι), οπότε δεν έδωσα σημασία διότι δεν με ενοχλούν και τόσο (και δεν ξερω τι παρενέργειες θα εμφανιστούν στη συνέχεια).

 

Στο backup θα δοκιμάσω το full και θα κάνω restore επιλεκτικά ό,τι μου φανεί χρήσιμο. Δεν ήξερα ότι σου άφηνε να επιλέξεις τι να επαναφέρεις. Νόμιζα πως ήταν όλα ή τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε εμένα η rcmix γιαν να στρώσει τη lockscreen μπορεί να έκανε και πάνω από 40 λεπτά.Στο λέω γιατί επανέφερα εχθές την παλιά από nandroid και περιμενα αρκετή ώρα.

 

φίλε έχεις δίκιο, η lockscreen δεν κολάει πλέον και η rom λειτουργεί φυσιολογικά (πιστεύω). Απλά δεν λειτουργούν οι google maps και το sygic αν και έχω δώσει όλα τα permissions. Υπάρχει λύση γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

φίλε έχεις δίκιο, η lockscreen δεν κολάει πλέον και η rom λειτουργεί φυσιολογικά (πιστεύω). Απλά δεν λειτουργούν οι google maps και το sygic αν και έχω δώσει όλα τα permissions. Υπάρχει λύση γι αυτό?

 

Το google maps σε εμένα μια λειτουργεί ,μια όχι,πάντως αν το θέλω το έχω,δηλαδή ανοίγει έστω και με την τρίτη προσπάθεια.

Απότι έχω δει στο xda δεν υπάρχει λύση ακόμη.Ή θα έχεις locksreen ή maps.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

φοβερη η rcmix 1.7.2...! δεν εχω λογια για τον καιρο...! καταπληκτικο...! πειτε ομως οτι υπαρχει τροπος να μην ξεκλειδωνει με 2 φορες το trackball γιατι ειναι οτι πιο κουλο εχω δει..... στην 1.6.1 δεν το ειχε.. τωρα τι το εβαλε...??

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

φοβερη η rcmix 1.7.2...! δεν εχω λογια για τον καιρο...! καταπληκτικο...! πειτε ομως οτι υπαρχει τροπος να μην ξεκλειδωνει με 2 φορες το trackball γιατι ειναι οτι πιο κουλο εχω δει..... στην 1.6.1 δεν το ειχε.. τωρα τι το εβαλε...??

 

Από τη μάνα της δεν έχει εικονίδια στη lockscreen ,έτσι ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από τη μάνα της δεν έχει εικονίδια στη lockscreen ,έτσι ;

 

δεν ξερω γιατι εβαλα αμεσως το icofix πριν bootαρει......! αλλα λογικα δεν δουλευει.....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι εβαλα αμεσως το icofix πριν bootαρει......! αλλα λογικα δεν δουλευει.....

 

Το gmaps σου δουλεύει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ειναι το τελευταιο που με ενδιαφερει αλλα στις δυο φορες που το δοκιμασα δεν κολλησε καθολου...! :)

να αναβε κ το ρημαδιασμενο το ledακι στο handcent..... :hunter: μονο σε μενα δεν αναβει...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

να αναβε κ το ρημαδιασμενο το ledακι στο handcent..... :hunter: μονο σε μενα δεν αναβει...

 

Είναι γενικό το πρόβλημα. Πολλοί έχουν ζητήσει να διορθωθεί.

Στις τελευταίες εκδόσεις δεν ανάβει ούτε σ' εμένα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

φοβερη η rcmix 1.7.2...! δεν εχω λογια για τον καιρο...! καταπληκτικο...! πειτε ομως οτι υπαρχει τροπος να μην ξεκλειδωνει με 2 φορες το trackball γιατι ειναι οτι πιο κουλο εχω δει..... στην 1.6.1 δεν το ειχε.. τωρα τι το εβαλε...??

 

Σάκη τι διαφορετικό έχει ο καιρός από την 1.6.2??

Υπάρχει κάποια άλλη σημαντική αλλαγή?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τρελή εμφανείς διαφορά δεν υπάρχει στην αρχική οθόνη... Υπάρχει όμως τεράστια διαφορά όταν μπαίνεις από το γραφικό στοιχείο στον καιρό.. είναι μεγάλη διαφορά κ αξίζει Πέτρο..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

για να δουλεύει ο καιρός του sense πρέπει να είναι ενεργοποιημένο στην τοποθεσία μου "μέσω ασυρμάτων δικτύων"? δεν χρεώνει αυτό?

σόρυ αλλά ήμουν γενικά σε aosp roms και στην froyo δεν το είχα ποτέ ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

για να δουλεύει ο καιρός του sense πρέπει να είναι ενεργοποιημένο στην τοποθεσία μου "μέσω ασυρμάτων δικτύων"? δεν χρεώνει αυτό?

σόρυ αλλά ήμουν γενικά σε aosp roms και στην froyo δεν το είχα ποτέ ενεργοποιημένο.

 

Κ τώρα θα το έχεις κλειστό αν δεν έχεις καμία προσφορά για δωρεάν mb.. κ θα ανανεώνεται με το WiFi..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα θεμα στο uot kitchen για την InsertCoin CM7 HBOOT 1.0.5 αλλα οταν το φλασαρω εχω αυτο το error:

E:Failure at line 1:

copy_dir PACKAGE:framework SYSTEM:framework

Installation aborted.

 

Τι λετε να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

...πειτε ομως οτι υπαρχει τροπος να μην ξεκλειδωνει με 2 φορες το trackball γιατι ειναι οτι πιο κουλο εχω δει..... στην 1.6.1 δεν το ειχε.. τωρα τι το εβαλε...??

 

Εδώ είσαι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.

 

Είσαι θεός αδερφέ..... Ότι πιο χαζό εχω δει.. δεν υπάρχει λόγος να ξεκλειδώνει έτσι..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Είσαι θεός αδερφέ..... Ότι πιο χαζό εχω δει.. δεν υπάρχει λόγος να ξεκλειδώνει έτσι..

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Πίστεψέ με είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού αυτοί που δεν μας αρέσει το trackball2unlock.

Βγαίνει μία καινούρια έκδοση του Android και αντί να ρωτάνε τί διαφορές έχει με την υπάρχουσα, αν υπάρχει λόγος να κάνουνε update, ρωτάνε αν θα μπορούν να ξεκλειδώνουν τη συσκευή από το trackball. o_O

 

 

Swyped from my GingerSensed Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...