Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Nintendo Wii U


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/0Apostolos/Technology/Nintendo_Wii_U_Photo_1.jpg

 

Οι φήμες λένε ότι η Nintendo θα μειώσει την τιμή του Wii στις 15 Μαΐου. Τίποτα περίεργο μέχρι εδώ. Το Wii είναι κιόλας πέντε ετών, οπότε μια γεναία μείωση τιμής έχει νόημα, πολύ περισσότερο αυτή την εποχή που οι πωλήσεις της κονσόλας εμφανίζουν κάμψη. Το περίεργο είναι η ημερομηνία. Γιατί στις 15 Μαΐου και όχι στην έκθεση E3 που θα διεξαχθεί στις αρχές Ιουνίου; Και κάπου εδώ αρχίζουν τα σενάρια.

 

Οι περισσότεροι εκτιμούν ότι η Nintendo θα παρουσιάσει το Wii επόμενης γενιάς στην E3, το οποίο θα υποστηρίζει high definition. Φυσικά, δεν έχουμε καμία ένδειξη για τις επιδόσεις του πέρα από το HD, αν και κάποιοι λένε ότι θα είναι "σημαντικά ισχυρότερο" από το PlayStation 3 και το Xbox 360. Υπερβολή; Κανείς δεν ξέρει.

 

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ της σελίδας computerandvideogames.com, το νέο Wii θα συνοδεύεται κι από νέο controller, με ενσωματωμένο HD display. Και το πιο σημαντικό: το Wii HD θα είναι backwards compatible, οπότε θα παίζει και τα παιχνίδια του Wii που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

 

Αν και οι πληροφορίες είναι σε πολλά σημεία αντικρουόμενες, το σίγουρο (;) είναι ότι η Nintendo θα ανακοινώσει στην E3 κάτι που θα κυκλοφορήσει το 2012. Ας κάνουμε λίγη υπομονή, λοιπόν.

 

http://t3mag.gr/news/ti-etoimazei-i-nintendo

Edited by sakiss

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Αυτό είναι άδικο :( Έδωσε ότι καλύτερο υπάρχει εκεί έξω !!!!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

τι να πω... εγω παντα ειμουνα με τη Νintendo.

 

αλλα αυτο το tablet στυλ που πρεπει να κρατας....ewww

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά για μένα ξεπέρασε κάθε δυνατότητα που έχω φανταστεί !!!! Είναι αυτό που ονειρευόμουν και θέλω να πιστεύω πως υπάρχουν πολλοί άλλοι σαν και μένα !!!!!!

 

 

Να μην αναφέρω επίσης πως δεν θα είναι το αποκλειστικό χειριστήριο του Wii U !!!!

Το αποκλειστικό θα είναι το βελτιωμένο Wii Mote !!!!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινεται πρακτικο ρε συ....

 

τεσπα, αν δεν το δω απο κοντα. μπορει μολις το δοκιμασω να καταπιω τη γλωσσα μου ;)

μακαρι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

... Το αποκλειστικό θα είναι το βελτιωμένο Wii Mote !!!!!!

 

Σαρδάμ πατάτας ....

 

Ήθελα να πω "το κανονικό χειριστήριο θα είναι το βελτιωμένο Wii Mote ..."

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να ειναι πολυ καλο.

 

...γιατι στις επιτραπεζιες Ninty, σταματησα στο Ν64

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To καλό με το Wii U είναι πως θα χει πλήρη συμβατότητα με GameCube & Wii ...

Συνεπώς αν το πάρεις θα χεις 3 κονσόλες σε μία :)

Θα ναι σαν να αναπληρώνεις ότι έχασες :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

To καλό με το Wii U είναι πως θα χει πλήρη συμβατότητα με GameCube & Wii ...

Συνεπώς αν το πάρεις θα χεις 3 κονσόλες σε μία :)

Θα ναι σαν να αναπληρώνεις ότι έχασες :p

 

Aυτο θα ειναι σουπερ:D

 

απωθημένο μου απο το NGC , το Resident Evil Remake

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σκέψου τα παιχνίδια που θες να παίξεις από GameCube & Wii να τα παίζεις μέσω του εσωτερικού σκληρού στο Wii U ... Μετράει πολύ ...

 

Με περισσότερες δυνάμεις ακόμα και από το PS3 και αυτή την γκάμα παιχνιδιών ...

Και δεν ξεχνάω και το χειριστήριο ....

Πραγματικά για μένα η Ninty ξεπέρασε πολύ τον εαυτό της ...

 

Αυτό είναι εξέλιξη στην ψυχαγωγία !!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Farewell, GameCube, the Wii U Doesn't Play You

 

Speaking to Kotaku earlier today, Nintendo of America president Reggie Fils-Aime revealed that while the Wii U will still be compatible with Wii software, its predecessor's backward compatibility with the GameCube will not be making an appearance.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, δεν είναι πολλές οι κονσόλες που παρέχουν στις 2 παλιότερες backwards compatibility... Αλλά γιατί να μην υπήρχε αν τελικά γινόταν; Όπως και με τα DSi/DSi XL και την υποστήριξη GBA...
Link to comment
Share on other sites

 

... απογοήτευση ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Α ρε PS3 60GB NTSC..... μόνο εσύ!!!

 

και η πλακα ειναι οτι ΟΛΑ παιζουν ps1...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και η πλακα ειναι οτι ΟΛΑ παιζουν ps1...

 

οντως!

αλλα το συγκεκριμενο μοντελο δεν κανει απλα emulate σε PS2 (οπως μερικα αλλα ps3)....

 

εχει μεσα του PS2 (και το emotion engine και το graphics synthesizer)

 

συν το γεγονος πως παιζει psx τιτλους... εχεις κυριολεκτικα 3 κονσολες + blu ray player

 

/off topic

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ωραίες καινοτομίες από την nintendo αλλά αυτό με το καινούριο control φοβάμαι τον τρόπο που θα το χρησιμοποιήσει στα παιχνίδια και σε ποια παιχνίδια...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

«Nintendo Εμείς Εσύ / Εσείς» ή αλλιώς «Nintendo Wii U» - η νέα κονσόλα του 2012

 

http://www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/0Apostolos/Technology/Nintendo_Wii_U_Photo_1.jpg

 

http://www.zougla.gr/file.ashx?fp=~/Uploads/0Apostolos/Technology/Nintendo_Wii_U_Photo_4.jpg

 

Υ.Γ. To εξαιρετικό άρθρο εδώ: http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=326605&cid=36

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πάνω κάτω τιμές? αν ειναι να περιμένω και να μην αγοράσω το wii ...
Πρόσφατα αγόρασα το Wii (μετά απο καιρό) μετα κοπων και βασάνων μιας και είναι εξαντλημένο σχεδόν παντού! Σήμερα ανακοινώθηκε ότι το Wii U μετατίθεται για τέλη 2012. Ακόμα και αν έβγαινε τώρα, αξίζει κάποιος να αγοράσει το Wii σε τιμή σκότωμα ώστε να παίξει περί τους 15-20 αξιόλογους τίτλους που διαθέτει (χωρίς να υπολογίζω τους τίτλους του Gamecube για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί)... προσωπικά θα το χαρώ άνετα 2 χρονάκια ενώ δεν είμαι από τους τύπους που αγοράζουν νέες κονσόλες στον πρώτο χρόνο λανσαρίσματος. Yποθετικά μιλώντας και με βάση σε ότι κυκλοφορεί στο διαδύκτιο η τιμή του Wii U θα είναι κοντά στα 400 ευρώ. Με όλο το σεβασμό, αν είσαι πραγματικός Gamer θα αγοράσεις και τις 2 κονσόλες :) Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την απλή έκδοση του wii γιατί μέχρι να βγει η καινούρια δεν θα παλεύεται με τίποτα, συν ότι μπορείς να παίξεις και παιχνίδια του gamecube :cool

Επειδή έχω και ps3 με το move χειριστήριο και τα τα αντίστοιχα παιχνίδια του δεν τρελένομαι για το καινούριο wii U :yawn:

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Wii U δεν φαντάζει ιδιαίτερα καινοτόμο. Το νέο Xbox360 με το αναβαθμισμένο Kinect θα κάνει πραγματικά πάταγο.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Wii U δεν φαντάζει ιδιαίτερα καινοτόμο. Το νέο Xbox360 με το αναβαθμισμένο Kinect θα κάνει πραγματικά πάταγο.

 

Κάτσε να το δούμε πρώτα τι δυνατότητες θα φέρει το νέο controller ... από την άλλη η καινοτομία έρχεται απο την πρωτοτυπία στα Games. Στην προηγούμενη γενιά πάταγο έκανε το αδύναμο Wii αφού πούλησε όσο το 360 και το Ps3 μαζί.... :)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Wii U δεν φαντάζει ιδιαίτερα καινοτόμο. Το νέο Xbox360 με το αναβαθμισμένο Kinect θα κάνει πραγματικά πάταγο.

 

Φυσικά και είναι καινοτομία το WiiU και το χειριστήριο του, άσχετο με το αν θα κάνει πάταγο !!!!!!

Αν βγει απλά ένα υπερχρονισμένο Xbox μόνο καινοτομία δεν θα ναι ...

 

Αν και η ιδέα ότι η MS θα ξεπεράσει την Ninty σε πωλήσεις με κάνει να ψοφάω στα γέλια :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...