Jump to content

Είναι σωστή λύση η εφαρμογή τηλεπικοινωνιακού «Τειρεσία»;


energetic
 Κοινοποίηση

Είναι σωστή η λύση συγκρότησης τηλεπικοινωνιακού «Τειρεσία»;  

397 members have voted

  1. 1. Είναι σωστή η λύση συγκρότησης τηλεπικοινωνιακού «Τειρεσία»;

    • Ναί
      176
    • Όχι
      182
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      39


Recommended Posts

Αν για ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ λογο ιδιωτικη εταιρία μοιραστεί τα προσωπικα μου στοιχεια χωρις την προηγούμενη συγκατάθεση μου ισοδυναμει με αυτόματη αγωγη απο μερους μου. Αν ειναι ετσι πρεπει να υπαρχει ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ και σε καθε απιχειρηματικο κλαδο. Ειναι ιδιωτικες εταιρίες που μπορουν αν θελουν να πανε στα δικαστηρια για τις διαφορες που εχουν.-

Προφανώς και οι εταιρείες δεν έχουν δικαίωμα για κάτι τέτοιο. Αν όμως ψηφιστεί Νόμος και προφανώς εγκριθεί πρώτα από την Αρχή προσωπικών δεδομένων, μάλλον δεν θα έχεις λόγο για αγωγή

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς και οι εταιρείες δεν έχουν δικαίωμα για κάτι τέτοιο. Αν όμως ψηφιστεί Νόμος και προφανώς εγκριθεί πρώτα από την Αρχή προσωπικών δεδομένων, μάλλον δεν θα έχεις λόγο για αγωγή

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ηδη υπάρχουν ν ομοι που ρυθμίζουν τις διαφορές μεταξυ ιδιωτων. Δεν προκειται να φτιαξει το κράτος αναξαρτητη αρχη συλλογης και επεξεργασιας προσωπικων δεδομένων για να εξυπηρετήσει 3 ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ εταιριες. Γιατι να πληρώσω ΕΓΩ για να μην τρώνε φεσια οι εν λογω εταιρίες; Απο την αλλη ιδιωτικη εταιρίας συλλογης και επεξεργασίας προσωπικων δεδομένω, δεν νομιζω οτι θα υπάρξει με κανενα τρόπο χωρις να δώσουν την ρητη τουε συγκατάθεση τα ατομα.

 

Δεν τοσο απλα τα θεματα για να ψηφίζονται νομοι στο τσακ μπαμ.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα δεν γνωρίζω καθώς πιστεύω πως έχει τα αρνητικά και τα θετικά ταυτόχρονα! Αυτό που έχω να επισημάνω είναι ότι μέχρι να σταματήσουν οι εταιρίες να σκέφτονται κέρδος, κέρδος, κέρδος αλλά και να σκεφτούν λίγο τον πελάτη δεν θα σταματήσει και η ύπαρξη οφειλετών καθώς σχεδόν ετσιθελικά τους αλλάζουν προγράμματα τηλεφωνίας ενώ δεν είναι απαραίτητα!
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε κι ο Τειρεσίας, ιδιωτικός είναι και εξυπηρέτει ιδιωτικές εταιρίες, που είναι οι τράπεζες. Και έχει γίνει με νομοθετική ρύθμιση.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε κι ο Τειρεσίας, ιδιωτικός είναι και εξυπηρέτει ιδιωτικές εταιρίες, που είναι οι τράπεζες. Και έχει γίνει με νομοθετική ρύθμιση.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αλλο προστασια του τραπεζικου συστηματος που παιζονται εκατομμυρια και αλλο 3 μπανανοφλουδες που τους χρωσταει 200 ευρα ο Μητσος με τα κοντα ρεβερ. Μην μπλεκουμε πορτοκαλια με μηλα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Η νομοθετική ρύθμιση για τον τειρεσία δεν αναφέρει πουθενά την πώληση πληροφοριών σε όποιον να,ναι έναντι ευτελών πόσων.Είμαι κατά τέτοιων μεθόδων μιας και δεν υπάρχει αντίστοιχη μέριμνα για την προστασία των πολιτών.
Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Απάντησα δεν γνωρίζω καθώς πιστεύω πως έχει τα αρνητικά και τα θετικά ταυτόχρονα! Αυτό που έχω να επισημάνω είναι ότι μέχρι να σταματήσουν οι εταιρίες να σκέφτονται κέρδος, κέρδος, κέρδος αλλά και να σκεφτούν λίγο τον πελάτη δεν θα σταματήσει και η ύπαρξη οφειλετών καθώς σχεδόν ετσιθελικά τους αλλάζουν προγράμματα τηλεφωνίας ενώ δεν είναι απαραίτητα!

 

Μυαλό να σκεφτουν αν τους συμφέρει η αλλαγή δεν έχουν οι καταναλωτές;;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

ψηφισα ναι..αν και τους εχω δαγκωσει αρκετες φορες...την κοσμοτε τοτε που εδινε το λαπτοπ δωρο μου ηρθανε υππερβολικα παγια και καλυψη 3g σχεδον με αριστα το 10 καλυψη στο 4...τρυγυρναγα σαν τον τρελο μεσα στο σπτι απο παραθυρο σε παραθυρο για να βρω σημα και μου εσπαγαν τα νευρα γιατι ηθελα να κατεβασω μια σελιδα και εκανε 1 λεπτο σε καθε κλικ///μετα μου ερχοντουσαν κατι παγια πολυ μεγαλα ενω ειχα κανει και συνδεση κινητου παλι δικια τους και επρεπε να ειναι πιο ελαστικοι σε εναν συνδρομητη τους και οχι να μας φεσοννουνε με τα ψιλα γραματα...τους πηρα τηλ..τους ειπα οτι δεν εχω σημα με την πανελαδικη καληψη που διαφημιζετε...και δεν κανανε σκοντο πουθενα..τους πληρωσα μια τους πληρωσα δυο μετα αγανακτησα και δεν πληρωνα τις υππερβολες τους...αργοτερα εμαθα απο γνωστους οτι ολο το γυφτααρεικο και οχι μονο το ειχανε τακτικη και περνανε απο νετμπουκ μεχρι κινητα τελευταιας γενιας τσαμπε και μετα δεν δινανε ουτε εναν λογαριασμο(αισθαθηκα αυτοματως βλακας γιατι τους ειχα δωσει γυρω στα 500 σε χρεωσεις κινητου-στικακι)..παρολα αυτα ψηφιζω ναι ...διαβασα καπια επιχηρηματα παιδιων το θεμα ειναι λεπτο και οι δυο πλευρες εχουν επιχηρηματα...η πλευρα του οχι = οτι το κοστολογιο των εταιριων ειναι μεγαλο(μεγαλε αν δεν σε παιρνει μην κανεις την συνδεση αλλα εχεις το ψωνιο να εχεις κινητο για να σε θαυμαζουν οι αλλοι)δευτερον επιχηρημα οτι φακελονομαστε(ειναι ενα επιχηρημα για τους φοβιτσιαρηδες και εγωπαθεις λες και ολα περιστεφονται γυρω απο αυτους..εχουν ορεξη να παρακολοθουν τον καθε φυγα..(.με αυτο το επιχηρημα μπορω να σας πω παραδειγμα οτι στις κινητες δαγκωνω και στις τραπεζες του πληρωνω στο ακεραιο

αρα τους μπερδευω και δεν βγαζουν ενα προφιλ σιγουρο...αρα τσαμπα ο φακελος...αιδιες)...και για να μην παρεξηγουμε το θεμα ειναι και πολιτικο γιατι δεν μπορουν να σου κανουν το μυαλο φραπε με τις μονοπολιακες διαφημισεις τους την ωρα που η τηλεωραση ειναι δημοσιο αγαθο και να εχουν τιμες παραλογες...(εν ετοι 2000 και πλεον απο την ωρα που μας κοτσαρουν παντου κεραιες στα παιδια μας και λοιπα επρεπε η πολιτεια να δινει το ελαχιστο μιση ωρα δωρεαν μπρος ολους απο τους ενηλικες τουλαχιστον)διαφωνω με τις πρσφυγες στην δικαιοσυνη γιστι ο καθε κακομοιρος που τον κλεβανε οπως στην (περιπτωση μου δεν μπορουσα να αντιδρασω αμεσα)...αλλα στον τειρεσια ναι και αναφερω εναν απο τους λογους πιο πανω..ο καθε ενας τους δαγκωνε..(τοτε αυτη ητααν η πολιτικη τους τωρα ομως στερεψανε)και διαβασα ενα επιχηρημα πολυ σωστο οτι σε ενα μαγαζι ειτε με υλικα οικοδομων ειτε ενα κινηταδικο η φουρναρικο ειτε μπακαλικο ειτε βενζιναδικο και ειμαι μεσα στην αγορα και ξερω 5 πραγματα..ερχεται ο καθενας εκμεταλευομενος την ασυνενοησια και χρεωνεται (γιατι ανθρωποι ειμαστε, στο ριχνει εκει και δεν θα χαθουμε)και μετα γινεται λουης και τα δικαστικα ειναι πανακριβα .για ψηλου πηδημα θα χρεωνεσαι και θα τρεχεις στα δικαστιρια επειδη το θελουν καπια συμφεροντα???(πολιτικα)ναι τειρεσιας σε ολα και ας αρχισουμε απο τις κινητες...εχει χαλαση ο κοσμος και πρεπει οι σωστοι να επιβρεβευονται και οχι ισα και ομοια ολοι....λαμογια και μη.. (αυτος ειναι νομος του δεν πληρωνω τις ζουγκλας και ατιμωρισιας)απλα πρεπει να πρωσεχουμε αφου η πολιτεια δεν μας προστετευει με τα παγια και τα ψιλα γραμματα...αλλα σαν πολιτικη εταιριων ειναι σωστη//τηρεσια ωστε να ζητανε εγγυηση σε καθε προγραμα...και να μην μπορη κανεις να τους βαλει μεσα...εξαλου ξερω οτι δεν τρεξανε κοσμο στα δικαστηρια και ειναι στα συν τους...ειναι δικαιωμα τους να πρωστατευονται και ας το κανουν και αλλοι κλαδοι ωστε να πρωστατευονται...ηδη το κανουν καπιοι ανοιχτομαυλοι ανεπισημα...

Edited by crabo
Link to comment
Share on other sites

μπορει να παει και απο την αναποδη το θεμα

παιζει να ειμαι ο μονος που μου χρωσταει παροχος..

πληρωσα 100 ευρω 2 λογαριασμους στην forthnet σε εκκαθαριστικο μετα απο διακοπη και ηταν να μου επιστραφουν 30 ευρω..

επρεπε να γινει με καταθεση μονο δεν μπορουσα να τα παρω μετρητα...δεν τα πηρα ποτε..

ειχα παει 6-7 φορες στην forthnet για το ****το οχι για τα λεφτα..

πιο πολλα εκαψα σε βενζινες και τον χρονο μου..

στο τελος δεν ξαναπηγα γιατι δεν ηθελα να εκνευριστω με την υπαλληλο που δεν φταιει και τιποτα..

 

αν και εχω καρτα στο κινητο και δεν με αφορα αμεσα το θεμα ψηφισα οχι...

γιατι εστω και ενας.. ενας και μονος συνδρομητης να υπαρχει ο οποιος εχει επιβαρυνθει αδικα χρεωσεις απο λαθος του συστηματος και εχει αρνηθει την πληρωμη...γιατι αυτο το ατομο να μπει σε μαυρη λιστα και να εχει προβλημα σε αλλη εταιρια?

λαθος οι κακοπληρωτες αλλα λαθος και οι αλλα λαθος και οι παροχοι με την απαραδεκτη μερικες φορες παροχη υπηρεσιων..

στις απαιτησεις δεν τους ξεφευγει τριχα..στις υποχρεωσεις τους?

να ισχυει λοιπον μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα?

προσωπικα δεν συμφωνω..

Link to comment
Share on other sites

μπορει να παει και απο την αναποδη το θεμα

παιζει να ειμαι ο μονος που μου χρωσταει παροχος..

πληρωσα 100 ευρω 2 λογαριασμους στην forthnet σε εκκαθαριστικο μετα απο διακοπη και ηταν να μου επιστραφουν 30 ευρω..

επρεπε να γινει με καταθεση μονο δεν μπορουσα να τα παρω μετρητα...δεν τα πηρα ποτε..

ειχα παει 6-7 φορες στην forthnet για το ****το οχι για τα λεφτα..

πιο πολλα εκαψα σε βενζινες και τον χρονο μου..

στο τελος δεν ξαναπηγα γιατι δεν ηθελα να εκνευριστω με την υπαλληλο που δεν φταιει και τιποτα..

 

αν και εχω καρτα στο κινητο και δεν με αφορα αμεσα το θεμα ψηφισα οχι...

γιατι εστω και ενας.. ενας και μονος συνδρομητης να υπαρχει ο οποιος εχει επιβαρυνθει αδικα χρεωσεις απο λαθος του συστηματος και εχει αρνηθει την πληρωμη...γιατι αυτο το ατομο να μπει σε μαυρη λιστα και να εχει προβλημα σε αλλη εταιρια?

λαθος οι κακοπληρωτες αλλα λαθος και οι αλλα λαθος και οι παροχοι με την απαραδεκτη μερικες φορες παροχη υπηρεσιων..

στις απαιτησεις δεν τους ξεφευγει τριχα..στις υποχρεωσεις τους?

να ισχυει λοιπον μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα?

προσωπικα δεν συμφωνω..

ακριβως ετσι ειναι φιλε μου +100

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Και πριν την κρίση οι τζαμπατζήδες ήτανε πολλοί. Παλαιότερα δεν υπήρχαν ευέλικτα προγράμματα σύμφωνα με τις ανάγκες του καθενός.

Σήμερα υπάρχει πλοιάδα προγραμμάτων που επιτρέπει να έχεις πολύ οικονομικά προγράμματα με τεράστιο χρόνο ομιλίας.

Εξάλλου όποιος δεν θέλει πρόγραμμα υπάρχει και η καρτοκινητή.

Η εφαρμογή μαύρης λίστας με βρίσκει απολύτως σύμφωνο. Διότι είμαι εναντίον του τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...