Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 7.1 εκδοση ραδιοφωνο θα εχουν μονο το 9360 και το 9380

 

Υπαρχει περιπτωση με καποια επομενη να εχει ραδιοφωνο&το 9900?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια με την 7.1 ενεργοποιηθηκε το ραδιοφωνο η οχι !!!

Υπαρχει περιπτωση να ενεργοποιηθει το ραδιοφωνο με καποια επομενη η με αυτη &σε 9900?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

για την λειτουργία του προγράμματος bis πρέπει το σήμα πρέπει ναι είναι 3g ή δεν χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

για την λειτουργία του προγράμματος bis πρέπει το σήμα πρέπει ναι είναι 3g ή δεν χρειάζεται?

δεν χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση με καποια επομενη να εχει ραδιοφωνο&το 9900?

 

Θεωρητικά ναι .... Πρακτικά δε νομίζω να συμβεί όμως

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Διοτι το τσιπ (σαν να λεμε το motherboard) που εχει το 9900 δεν υποστηριζει ραδιοφωνο

 

Α οκ!Αρα δεν παιζει ουτε στο αμεσο μελλον οπως ειπε ενα φιλος πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως με την ήδη κακή μπαταρία του 9900 η οποία βγάζει μέρα με το τσιγγέλι, ένα ραδιόφωνο θα σε άφηνε να ακούσεις καμια 10αριά τραγούδια πριν χρειαστείς πρίζα...

 

από το ίδιο το τσιπ του επεξεργαστή μπορούν (με προσπάθεια βέβαια) να κάνουν δέκτη ραδιοφώνου αφού δεν είναι κάτι δύσκολο τα αναλογικά σήματα που δέχεται από τα ακουστικά να μετατραπούν σε ψηφιακά και αντίστροφα ώστε να ακουστεί ραδιόφωνο... φυσικά θα πρέπει να φτιάξουν software φίλτρα κτλ κτλ κτλ αλλά θεωρητικά γίνεται

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το οτι θεωρητικα οπως λες αγαπητε Tna μπορει να γινει μου κανει , και μακαρι να το κανουν , τουλαχιστον υπαρχει μια μικρη ελπιδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άσχετο λίγο αλλά είναι απορία μου...

Πες ότι αφήνω το ΒΒ και πάω σε ένα κοινό κινητό.

Θα χρειαστεί να ενημερώσω τον πάροχο για να μπορώ να έχω ιντερνετ στο άλλο κινητό ή θα δουλεύει κανονικά?

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τον πάροχο και το πρόγραμμα. Σε vodafone δεν χρειάζεται, λειτουργεί κανονικά. Αν για παράδειγμα είσαι σε cosmote και έχει ενεργό μόνο το bis ενώ είναι κλειστό wap κλπ, θα πρέπει να ενημερώσεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ήδη με την αναβάθμιση που έχει γίνει στο 9900 δεν βελτιώθηκε η διάρκεια της μπαταρίας?

 

Με καποιες ρομ βλεπεις καλυτερη διαχειρηση ναι,εγω αγορασα νεα μπαταρια και της εκανα μια δεκαωρη φορτιση που δεν ειχα κανει στην παλια και κρατραει 24 ωρες και..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

το 9930 μπορεί να λειτουργήσει σε δίκτυο της Ελλάδος?

ευχαριστώ

 

Ναι, μπορεί. Έχει δέκτη GSM αλλά και HSDPA.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Σκεφτομαι γι αυτο το κινητο μιας και 8α το εχω για επαγγελματικο(αυτο που εχω δεν βολευει για επαγγελματικο αλλο)

Λογο το οτι δεν εχω σχεδον καθολου χρονο ελευθερο να διαβασω ολες τις σελιδες θα κανω 2-3 ερωτησεις σχετικα με το κινητο

1..Απο θεμα μπαταριας την βγαζουμε ανετα την μερα?5-7 ωρες ομιλιας,e-mail,sms...(ολη μερα ανοιχτο το ιντερνετ)

2...Το πληκτρολογιο ανετο για να γραφεις?

3...Ακουστικο-ηχειο ακουγετε δυνατα?Βασικα ακουστικο με hands-free θα μιλαω

 

To πουλαει ενας γνωστος 200€..Αγορασμενο κανονικα με αποδειξη.

 

Ευχαριστω Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

1. Με τη χρήση που περιγράφεις, δεν βγάζεις τη μέρα καν. Ούτε λόγος για άνετα.

2. Ναι, πολύ.

3. Ακουστικό - ηχείο είναι μια χαρά και δεν έχουν αναφερθεί θέματα, αλλά δεν ξέρω με τι συγκρίνεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

1. Με τη χρήση που περιγράφεις, δεν βγάζεις τη μέρα καν. Ούτε λόγος για άνετα.

2. Ναι, πολύ.

3. Ακουστικό - ηχείο είναι μια χαρά και δεν έχουν αναφερθεί θέματα, αλλά δεν ξέρω με τι συγκρίνεις.

 

Για το ακουστικο αναφερομαι απο μετριο μεχρι αριστο(γιατι εχω δει κινητα με ακουστικα και ηχεια να γρατσουνανε)

Ωραια απο θεμα πληκτρολογιο ειμαστε μια χαρα.Μονο η μπαταρια μας κανει νουμερα.Πιστευω να υπαρχει και γι αυτο ανταπτορας τον οποιο βαζεις στον αναπτηρα του αυτοκινητου εε?Γιατι εχω εναν ο οποιος εχει υποδοχη θυριδα οπως usb στα πλαγια και γεμιζω απο εκει το κινητο μιας και ολη την μερα ειμαι στο αμαξι-φορτηγο...

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε.

 

Βασικα γι αυτο μιλαω http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=150648412285 το οποιο ειναι για το συγκεκριμενο κινητο.Αρα δεν πιστευω να υπαρχει αλλο προβλημα για μην αγορασω το κινητο.Και οσο για την τιμη πιστευω οτι ειναι καλη ευκαιρια μιας και εριξα μια ματια στο ιντερνετ και βλεπω ολες οι τιμες ειναι πανω απο τα 400€.

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Βασικα γι αυτο μιλαω http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=150648412285 το οποιο ειναι για το συγκεκριμενο κινητο.Αρα δεν πιστευω να υπαρχει αλλο προβλημα για μην αγορασω το κινητο.Και οσο για την τιμη πιστευω οτι ειναι καλη ευκαιρια μιας και εριξα μια ματια στο ιντερνετ και βλεπω ολες οι τιμες ειναι πανω απο τα 400€.

 

Με 200€ παρτο. Για να βοηθηθεις λιγο στην αυτονομια, βαλτο να δουλευει ΜΟΝΟ στο στο 2 G. Θα καταλαβεις διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Για το ακουστικο αναφερομαι απο μετριο μεχρι αριστο(γιατι εχω δει κινητα με ακουστικα και ηχεια να γρατσουνανε)

Ωραια απο θεμα πληκτρολογιο ειμαστε μια χαρα.Μονο η μπαταρια μας κανει νουμερα.Πιστευω να υπαρχει και γι αυτο ανταπτορας τον οποιο βαζεις στον αναπτηρα του αυτοκινητου εε?Γιατι εχω εναν ο οποιος εχει υποδοχη θυριδα οπως usb στα πλαγια και γεμιζω απο εκει το κινητο μιας και ολη την μερα ειμαι στο αμαξι-φορτηγο...

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε.

 

Βασικα γι αυτο μιλαω http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=150648412285 το οποιο ειναι για το συγκεκριμενο κινητο.Αρα δεν πιστευω να υπαρχει αλλο προβλημα για μην αγορασω το κινητο.Και οσο για την τιμη πιστευω οτι ειναι καλη ευκαιρια μιας και εριξα μια ματια στο ιντερνετ και βλεπω ολες οι τιμες ειναι πανω απο τα 400€.

 

Με το ακουστικό κλπ δεν θα έχεις θέμα. Ο φορτιστής αυτοκινήτου που έχεις κάνει μια χαρά, θα χρησιμοποιείς το καλώδιο της συσκευασίας (απλό καλώδιο microUSB είναι, μπορείς να πάρεις και δεύτερο από κάποιο κατάστημα με κάτω από 5 ευρώ).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...