Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα συγκεκριμένα hands free http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.014362 τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

 

Καλημέρα, τα χρησιμοποιώ στο Ζ10. Σαν ποιότητα τίποτα το τρομερό αλλά μοιάζουν στα iLuv που δεν γίνεται κόμπος το καλώδιο...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, τα χρησιμοποιώ στο Ζ10. Σαν ποιότητα τίποτα το τρομερό αλλά μοιάζουν στα iLuv που δεν γίνεται κόμπος το καλώδιο...

 

αξίζει πιστεύεις η αγορά τους?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Από τα μαμά, σίγουρα είναι καλύτερα... γενικά δεν ξέρω σε σχέση με άλλα σε αυτή την τιμή. εγώ τα πήρα επειδή είμαι κολλημένος με τα ΒΒ. :-D

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Από τα μαμά, σίγουρα είναι καλύτερα... γενικά δεν ξέρω σε σχέση με άλλα σε αυτή την τιμή. εγώ τα πήρα επειδή είμαι κολλημένος με τα ΒΒ. :-D

 

μα για αυτό θέλω να τα πάρω και εγώ... :lol::lol:

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Τότε μη ρωτάς καθόλου, με κλειστά τα μάτια...!!! με Γειά. ;-)

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τότε μη ρωτάς καθόλου, με κλειστά τα μάτια...!!! με Γειά. ;-)

τα παράγγειλα... θα πω εντυπώσεις μόλις τα παραλάβω...

εχούν καλή εφαρμογή? σε ρωτάω γιατί από τη φωτογραφία φαίνονται να έχουν περιέργο σχήμα

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, έχουν τρία διαφορετικά ανταπτορακια οπότε προσαρμοζονται σε όλα τα αφτιά, εκτός και αν είσαι ο Σποκ. :-D

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, έχουν τρία διαφορετικά ανταπτορακια οπότε προσαρμοζονται σε όλα τα αφτιά, εκτός και αν είσαι ο Σποκ. :-D

 

θα σε ενημερώσω όταν μου έρθουν...πιστεύω δε θα έχω πρόβλημα...:lol:

 

έχει παραγγείλει κανείς το παρακάτω dock station http://www.ebay.co.uk/itm/Deskstop-Dock-Station-Charger-Cradle-Blackberry-Bold-Touch-9900-9930-HE-/360761859094?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item53ff151c16 ?

έχω μία απόρία...πως ακριβώς φορτίζει το τηλέφωνο?

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

έχει παραγγείλει κανείς το παρακάτω dock station http://www.ebay.co.uk/itm/Deskstop-Dock-Station-Charger-Cradle-Blackberry-Bold-Touch-9900-9930-HE-/360761859094?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item53ff151c16 ?

έχω μία απόρία...πως ακριβώς φορτίζει το τηλέφωνο?

 

Καλησπέρα, συνδέεις το usb στο πίσω μέρος της βάσης και το τηλέφωνο κάθεται όρθιο σε αυτή... Εγώ πάντως είχα αυτό αλλά δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά...

 

http://www.ebay.com/itm/Desktop-Charging-Charger-Pod-Dock-Cradle-Stand-F-BlackBerry-Bold-Touch-9900-9930-/300989218883

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα με το blackberry.

 

Ενώ το έχω στην αδράνεια και δεν το χρησιμοποιώ ξαφνικά η μπαταρία του πέφτει στο 1% και μετά από λίγο σβήνει. Αυτο άρχισε να το κάνει μετά από φορματ που έκανα στο κινητό για να καθαρίσει (από τις ρυθμίσεις ασφαλείας )

 

Έχει τύχει σε κανένα άλλον αυτο το πρόβλημα ;;

.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται οταν καποια εφαρμογη δεν εχει περασει καλα και τρωει πορους απο το συστημα ή οταν η μπαταρια αρχιζει και πεθαινει (συνηθως μετα απο 2 χρονια χρησης)

Για τη δικη σου περιπτωση θα σου προτεινα να περασεις ενα λειτουργικο απο τα τελευταια που εγιναν διαθεσιμα για αυτο το τηλεφωνο και μετα να περνας μια μια τις εφαρμογες αφηνοντας 1-2 ημερες κενό απο τη μια στην αλλη

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ούτε μια εφαρμογή μέσα αυτό είναι το περίεργο. Ότι είχε από μόνο του.

 

Μέσω του προγράμματος της RIM;

.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε αυτο να παρεις μια ιδεα

<<Πώς κάνω αναβάθμιση?

Βρίσκω την τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί για το μοντέλο μου, στα διάφορα site (bbforums). Προσέχω αν είναι multilanguage (έχει ελληνικά) ή οτιδήποτε άλλο (απουσιάζουν τα ελληνικά). Κατεβάζω το αρχείο και το ¨τρέχω¨ στον υπολογιστή. Στην συνέχεια πάω local disk-program files-common files-research in motion-app loader. Διαγράφω το αρχείο Vendor.xml (περιέχει τις ρυθμίσεις του παρόχου). Συνδέω το κινητό στον υπολογιστή και "τρέχω" το loader.exe. Η διαδικασία διαρκεί περίπου 20 λεπτά ανάλογα με το πόσο καιρό έχω να περάσω κάποιο Firmware. >>

 

Μετα θα πας στο https://swdownloads.blackberry.com/Downloads/browseSoftware.do και θα διαλεξεις απο τη λιστα το BLACKBERRY 9900. Θ μπεις στη σελιδα και το πρωτο download που βλεπεις πανω πανω θα το κατεβασεις. Ειναι απο τα καλυτερα firmware για το 9900. Οταν το κατεβασεις εισαι στο σημειο που πιο πανω αναφερεται ως <<κατεβαζω το αρχειο>>. Μετα τρέχτο στον υπλογιστη σου να γινει setup και συνεχιζεις τις πιο πανω οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φιλος θελει να αγορασει το συγκεκριμενο κινητο απο αγγλια,

ξεκλειδωτο απο παροχο.

Θα παιζει κανονικα ελλαδα και θα εχει ελληνικα στο μενου και στα μηνυματα ή θελει να αλλαχθει καποια rom για να παιξει?

Γενικα επειδη και ελλαδα σε αγγελιες εχει μικρη διαφορα υπαρχει κατι που θα χασουμε σε σχεση με ενα ελληνικης εισαγωγης?

Link to comment
Share on other sites

Φιλος θελει να αγορασει το συγκεκριμενο κινητο απο αγγλια,

ξεκλειδωτο απο παροχο.

Θα παιζει κανονικα ελλαδα και θα εχει ελληνικα στο μενου και στα μηνυματα ή θελει να αλλαχθει καποια rom για να παιξει?

Γενικα επειδη και ελλαδα σε αγγελιες εχει μικρη διαφορα υπαρχει κατι που θα χασουμε σε σχεση με ενα ελληνικης εισαγωγης?

 

Αφού είναι ξεκλείδωτο δεν θα χάσει κάτι.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα 9900 και έχουν σπάσει τα πινάκια της υποδοχής της σιμ . παίζει να βρω κανένα σερβις φτηνό ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα 9900 και έχουν σπάσει τα πινάκια της υποδοχής της σιμ . παίζει να βρω κανένα σερβις φτηνό ;

 

γιουτουμπ υπαρχει βιντεακι αυτης της αντικαταστασης

αμα δε βαριεσαι καντο κ μονος:)

ή με το βιντεακι παραμασχαλα πανε σε κανα γνωστο καταστηματακι

επισκευων

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι την αγορά του ipad air...

Πως μπορώ να χρησιμοποιώ τα δεδομένα κινητής που έχω στο 9900 ώστε να έχω internet στο ipad?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι την αγορά του ipad air...

Πως μπορώ να χρησιμοποιώ τα δεδομένα κινητής που έχω στο 9900 ώστε να έχω internet στο ipad?

 

Μια λύση είναι με tethering.

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

To air έχει wifi, οπότε χρησιμοποιείς κατευθείαν τη λειτουργία hotspot του 9900.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

και να εχει και κανα 2 μπαταριες καβατζα ή κανα φορτιστει , γιατι το 9900 οταν κανει το hotspot η μπαταρια τελειωνει σε χρονο dt
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό. Αν και όλες οι συσκευές που είχα με λειτουργία hotspot, έπιναν νεράκι τη μπαταρία όταν το ενεργοποιούσα. Λογικό είναι.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα, ξέρετε κάποιο αξιόπιστο σάιτ και φθηνό να ξεκλειδώσω ένα 9720 αγορασμένο από Αγγλία και κλειδωμένο στην βόνταφον?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπάρχει τρόπος να απενοργοποιούμε την αυτόματη απάντηση, όταν έχουμε το 9900 σε θήκη holster?
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...