Jump to content

Ελληνικό ροκ


jog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (10 Νοέ. 2004 , 14:47)

 

Μερικές ακόμα προτάσεις

 

Κάθοδος των Μυρίων-Παραμύθια του Βορρά

Ντίνος Σαδίκης-Απαισιόδοξο τραγουδάκι

Ντίνος Σαδίκης-Χωρίς κανόνα

Ντίνος Σαδίκης-Πρέπει να μάθω πια να ζω

Ξύλινα Σπαθιά-Πάρε με μαζί σου

 

 

Και δεν μου λές φίλε @jog μήπως ξέρεις και από που μπορούμε να κάνουμε download γιατί σε kazaa και τέτοια δεν έχω βρει ποτέ ελληνικά κομμάτια εκτός από των πολύ εμπορικών καλλιτεχνών και φυσικά μερικών άλλων σπάνιων εξερέσεων!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κανονίζουμε να τα ανταλλάσουμε στο #myphone;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα IRC κανάλι για ανταλλαγή κομματιών???Αρκετά καλή μου ακούγεται η ιδέα σου!!!!Να δούμε τι θα πούνε και οι άλλοι!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα βρίσκω από το dc++ από ορισμένους χρήστες,και εγώ μέσα είμαι για ανταλλαγή και έχω πιάσει μέχρι 7 kb/s

 

Απλά οι ώρες να είναι λογικές μιας και έχω το πρωινό ξύπνημα

 

Ακόμα μια πρόταση

 

Διάφανα Κρίνα-Η μπαλάντα της φωτιάς(Μουχλαλούδα)

 

Παιδιά ας μου πει ο καθένας 5 songs που θέλει(ελληνικά πάντα),και θα ψάξω αν δεν τα έχω και μετά θα τα στείλω,ας κάνουμε μια σειρά δηλαδή :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που παίζει είναι να τα ανεβάζουμε σε κάποιο server για ένα διάστημα πχ 3 ημερών και από εκεί να τα παίρνουν όλοι όσοι τα θέλουν.

Στη σχολή μου έχω χώρο 20ΜΒ στον οποίο μπορώ να ανεβάζω τραγούδια με ftp, αλλά δε νομίζω ότι θα δώσω σε κανέναν τον κωδικό μου για να ανεβάσει αυτός...

Anyway, αν ζητήσει κάποιος τραγούδι που έχω θα το ανεβάσω.

 

edit: ανέβασα ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια, το των Μagic de Spell (σε ποίηση Κώστα Καρυωτάκη) - edited by rigasnic: όχι direct links

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το IRC είναι πολύ καλή περίπτωση!!!Και το DC++ είναι πολύ καλή φάση απλά εγώ δεν έχω κάνει ρυθμίσεις στις ports κι έτσι δεν μου κατέβαζε ποτέ με μεγάλες ταχύτητες!!!!Τώρα θα έρθει μία μέρα ένας φίλος μου να μου τις κάνει γιατί τόσο καιρό κατηγορούσα το DC++ ενώ στην ουσία έφταιγα εγώ που δεν είχα κάνει τις ρυθμίσεις!!!!

 

Αυτό με το ανέβασμα για τρεις ημέρες πιστεύω ότι είναι μερική λύση γιατί κάποιος μπορεί να έχει δουλειά και να μην μπορέσει να μπει μέσα και να κάνει download οπότε θα τα χάσει!!!Το IRC είναι ότι πιο εύκολο και απλό για όλους πιστεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

ούτε direct links επιτρέπονται, ούτε θα επιτραπεί η οργάνωση και κατά συνέπεια βοήθεια στη διακίνηση mp3 μέσω IRC, sorry...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς λέγεται ο τελευταίος δίσκος των Λουδίας???Είναι αυτός που συμπεριλαμβάνει και το κομμάτι ο ρουφιάνος...
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα προτάσεις

 

Μοντάζ-Ο δολοφόνος

Κάθοδος των Μυρίων-40 κύματα

Κάθοδος των Μυρίων-Αν θα χαθώ

Κάθοδος των Μυρίων-Γη του Πυρός

Κάθοδος των Μυρίων-Δε με θυμάσαι

Ενδελέχεια-κάντε πέρα

Ενδελέχεια-Μισή σελίδα ενοχές

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μίλησες για Μοντάζ μήπως ξέρεις που μπορούμε να βρούμε κάποιο album τους???Με ΡΜ εννοείται αυτά... :)

 

Επίσης Λουδίας???

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα προτάσεις

 

Αρνάκια-δύτης του ουρανού

Ανώριμοι-666

Ανώριμοι-Σος απο wc

Ανώριμοι-Καριόλα

 

Επίσης καταπληκτικοί είναι και οι τσοπάνα rave :)

 

σιγά σιγά μαζεύω τραγούδια τους...

 

Για κάποιο συγκεκριμένο song pm me :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, καποια στιγμη ειχα στα χερια μου μια κασετα με ενα Ελληνικο συγκροτημα που ελεγαν και γ... τα χαβαλε τραγουδια !!!

 

Ενα απο αυτα ηταν μια μπαλαντα που πηγαινε καπως ετσι : " Οπου και να ΄σαι, στ΄αρχ... μου σε γραφω γιατι εγωωωω... "

και το αλλο πρεπει να ειναι γνωστο στους περισσοτερους : "Γεια σας ειμαι ο γαμ.. της γειτονιας σας ειμαι ο καλυτερος γειτονας "

 

Μηπως ξερει κανεις ποιοι ειναι; Που μπορω να το βρω σε CD;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (22 Νοέ. 2004 , 21:42)

 

Ρε παιδια, καποια στιγμη ειχα στα χερια μου μια κασετα με ενα Ελληνικο συγκροτημα που ελεγαν και γ... τα χαβαλε τραγουδια !!!

 

Ενα απο αυτα ηταν μια μπαλαντα που πηγαινε καπως ετσι : " Οπου και να ΄σαι, στ΄αρχ... μου σε γραφω γιατι εγωωωω... "

και το αλλο πρεπει να ειναι γνωστο στους περισσοτερους : "Γεια σας ειμαι ο γαμ.. της γειτονιας σας ειμαι ο καλυτερος γειτονας "

 

Μηπως ξερει κανεις ποιοι ειναι; Που μπορω να το βρω σε CD;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

 

Το συγκρότημα για το οποίο μιλάς λέγεται Καφρίλιον και τα τραγούδια που αναφέρεις δεν κυκλοφορούν σε κανονικό CD αν και τώρα απ' ότι άκουσα κυκλοφόρησαν έναν δίσκο κανονικά αλλά δεν νομίζω να είναι σαν αυτά τα τραγούδια που λες!!!Έχω κανα 5-6 πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

semi-offtopic:

http://www.anorimoi.com

:D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (22 Νοέ. 2004 , 21:42)

 

Ρε παιδια, καποια στιγμη ειχα στα χερια μου μια κασετα με ενα Ελληνικο συγκροτημα που ελεγαν και γ... τα χαβαλε τραγουδια !!!

 

Ενα απο αυτα ηταν μια μπαλαντα που πηγαινε καπως ετσι : " Οπου και να ΄σαι, στ΄αρχ... μου σε γραφω γιατι εγωωωω... "

και το αλλο πρεπει να ειναι γνωστο στους περισσοτερους : "Γεια σας ειμαι ο γαμ.. της γειτονιας σας ειμαι ο καλυτερος γειτονας "

 

Μηπως ξερει κανεις ποιοι ειναι; Που μπορω να το βρω σε CD;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

To 2ο τραγούδι λέγεται ο *αμιάς.

Είναι από τους καφρίλιον(όπως αναφέρθηκε πιο πριν)

Το τραγούδι αυτό το έχω.

 

Με λίγη τύχη στο dc ++ μπορείς να βρεις υλικό τους :)

 

Edit @Akpe πράγματι το site των Ανωρίμων έχει όλα τα τραγούδια τους έτοιμα για κατέβασμα :)

Επίσης περιέχει πολλές αστείες εικόνες του συγκροτήματος :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (22 Νοέ. 2004 , 20:41)

 

Επίσης καταπληκτικοί είναι και οι τσοπάνα rave :)

 

 

Από τσοπάνα τα έχω όλα συν το 45άρι που έχει μέσα την Κορνιλία σε έκδοση χαρντ ροκ. Τα παιδιά είναι φεύγα όρεξη να έχεις για χαβαλέ. Σε μια συναυλία κόψαν το τραγούδι γιατί χτύπαγε το κινητό του κιθαρίστα (Σπυρόπουλος) και σε μια άλλη ο Ντάβελος πήγε με την κιθάρα (είχε ασύρματη σύνδεση) στην τουαλέτα.

Στο στούντιο τους έχουν ηχογραφηθεί ένα σωρό δίσκοι των Πιξ Λαξ.

 

Όναρ ακούει κανείς;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel (24 Νοέ. 2004 , 20:58)

 

Από τσοπάνα τα έχω όλα συν το 45άρι που έχει μέσα την Κορνιλία σε έκδοση χαρντ ροκ. Τα παιδιά είναι φεύγα όρεξη να έχεις για χαβαλέ. Σε μια συναυλία κόψαν το τραγούδι γιατί χτύπαγε το κινητό του κιθαρίστα (Σπυρόπουλος) και σε μια άλλη ο Ντάβελος πήγε με την κιθάρα (είχε ασύρματη σύνδεση) στην τουαλέτα.

Στο στούντιο τους έχουν ηχογραφηθεί ένα σωρό δίσκοι των Πιξ Λαξ.

 

Όναρ ακούει κανείς;

 

 

Κι εμένα μου αρέσουν πολύ οι Τσοπάνα Rave ειδκά το είμαι καλά!!! :D

 

Όναρ ακούω αλλά όχι και πάρα πολύ...Έχω πάντως αρκετά τραγουδάκια τους!!!Το καλύτερο πιστεύω πως είναι το Χάρτινα Φανάρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι ΟΝΑΡ είναι χάλια στα live!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α δεν ξέρω live δεν τους έχω δει!!!Live από τέτοιου είδους σχήματα είδα ΠΥΞ ΛΑΞ και Μπλέ οι οποίοι ήταν όπως είναι και στα CD τους!!!Ειδικά οι Μπλέ είπαν και το Creep - Radiohead και από τότε τους συμπάθησα πάρα πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι Πυξ-Λαξ ζωντανά είναι καλύτεροι απο τα cd, έχουν εκπληκτική σκηνική παρουσία. Υπέροχοι :)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ζωντανά τους βρίσκω απαράδεκτους.

Καμία σχέση με ροκ συναυλία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...