Jump to content

2 desktops σε 2 διαφορετικές οθόνες στο ίδιο pc.


oldy123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως αναφέρω και στον τίτλο έχω συνδέσει 2 οθόνες στ έναν υπολογιστή και θέλω να μάθω αν γίνεται να έχω ένα desktop σε κάθε οθόνη. Αυτό που πέτυχα μέχρι στιγμής είναι να ρυθμίσω σωστά την ανάλυση της κάθε οθόνης (14" και 19") και να έχει κάθε οθόνη διαφορετικό φόντο. Μπορώ να σέρνω τα παράθυρα από τη μια οθόνη στην άλλη αλλά η δεύτερη οθόνη δεν έχει γραμμή εργασιών. Αυτό που ζητάω είναι 2 ξεχωριστές επιφάνειες εργασίας, καθεμιά με τα δικά της εικονίδια, τη γραμμή εργασιών το μενού έναρξης κλπ. Γίνεται κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο δε γινεται απ οσο ξερω.μονο με καρτεσ γραφικων ati radeon hd 5xxx και 6xxx γινεται αν εχουν ιδιο αροθμο pixel καθετα νομιζω να ειναι το ενα συνεχεια του αλλου

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω και στον τίτλο έχω συνδέσει 2 οθόνες στ έναν υπολογιστή και θέλω να μάθω αν γίνεται να έχω ένα desktop σε κάθε οθόνη. Αυτό που πέτυχα μέχρι στιγμής είναι να ρυθμίσω σωστά την ανάλυση της κάθε οθόνης (14" και 19") και να έχει κάθε οθόνη διαφορετικό φόντο. Μπορώ να σέρνω τα παράθυρα από τη μια οθόνη στην άλλη αλλά η δεύτερη οθόνη δεν έχει γραμμή εργασιών. Αυτό που ζητάω είναι 2 ξεχωριστές επιφάνειες εργασίας, καθεμιά με τα δικά της εικονίδια, τη γραμμή εργασιών το μενού έναρξης κλπ. Γίνεται κάτι τέτοιο

 

Ναι με linux

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εγω δουλευω το παρακατω και εχω με ενα Pc ακομα 3 τερματικα .

 

http://image.tradevv.com/2011/03/08/linaelegoal_1854267_600/x300-xtenda-three-in-one-pc-stations-hot-sale.jpg

 

http://www.tradevv.com/chinasuppliers/linaelegoal_p_1c4b3b/china-X300-Xtenda-Three-in-one-pc-stations-hot-sale.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...