Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι διάβασα στα σχόλια στο xda έχει διάφορα προβλήματα (πχ κάμερα) και μάλλον το Σαβ/κο θα κάνει τροποποιήσεις ....

 

Αλλη μια καλή επιλογή είναι η SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Ακόμα ψάχνω ...

 

Ρίξε μια ματιά και στις ρομ του michaelm_007. Εγώ έχω ακόμα την AcesMod007 και δουλεύει σχεδόν απροβλημάτιστα για custom. Της έδωσε κι ένα update χθες με μικροβελτιώσεις από ότι είδα.

 

Εχει κανεις καποια ιδεα γιατι εχει κολησει ο καιρος??

 

Στο χωριό ανανεωνόταν?? Γενικά έβλεπα και σε άλλα thread τις προηγούμενες μέρες θέματα με τον καιρό. Πρέπει να παίζει ένα γενικό θέμα, ίσως με την πηγή, χωρίς να κόβω χέρι. Δοκίμασε πάλι ή αν μετακινηθείς λίγο σε άλλη περιοχή μήπως συνέλθει.

Edited by eltsele
Multi-Quote

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις καποια ιδεα γιατι εχει κολησει ο καιρος??

 

Δοκιμασες να βαλεις καποιο αλλο widget καιρου να δεις εαν κανει update?

 

Λοιπον μολις εγκατεστησα την RevolutioN v3.0 :up::up::up:

Δυο πραματακια (σοβαρο-χαζο)

Γιατι βλεπω 32.21MB διαθεσιμο χωρο?

Παραχωρησα 2GB σε ext μεσω του Revolutionary CWM.

 

Πως σκατα αφαιρω τη δονηση? ... ολο το ξεχναω ...

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Δόνηση σε τι? Κλήσεις? Πας Ρυθμίσεις - Ήχος και είναι η 3η επιλογή που θα δείς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δονηση οταν πατας να γραψεις νοθμερο η κειμενο ... (τηλ η καποιο url)

 

Γιατι ομως Internel Storage: Available space 31.36MB ??? :mad::mad::mad:

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Για το πληκτρολόγιο: Ρυθμίσεις - Γλώσσα και Πληκτρολόγια - Ρυθμίσεις του πληκτρολογίου που χρησιμοποιείς και αφαιρείς δόνηση/ήχο ή ό,τι θες.

Για την οθόνη κλήσης: Ρυθμίσεις - Ήχος - Κάνεις Scroll Down και αφαιρείς τον ήχο ή/και τα απτικά κατά την πληκτρολόγηση.

 

Για την internal δεν μου ακούγεται φυσιολογικό αλλά δεν την έχω δουλέψει την Revolution. Λέει στη σελίδα της πόση διαθέσιμη περίπου έχεις? Έκανες full wipes πριν την περάσεις?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βαλεις καποιο αλλο widget καιρου να δεις εαν κανει update?

 

Λοιπον μολις εγκατεστησα την RevolutioN v3.0 :up::up::up:

Δυο πραματακια (σοβαρο-χαζο)

Γιατι βλεπω 32.21MB διαθεσιμο χωρο?

Παραχωρησα 2GB σε ext μεσω του Revolutionary CWM.

 

Πως σκατα αφαιρω τη δονηση? ... ολο το ξεχναω ...

 

Έχεις κάνει λάθος το partition στην SD. Τι τύπου partition έκανες; Ext4 χρειάζεται, και κατά προτίμηση με το 4ext recovery. Αφήστε το το ρημάδι το cwm και βάλτε 4ext να τα κάνετε αυτόματα και κυρίως σωστά! Σε μένα μετά το πρώτο boot (μιλάω για την έκδοση Data++) έχω πάνω από 150 mb free και αυτά με τη σειρά τους δεν πέφτουν γρήγορα παρά την εγκατάσταση πολλών εφαρμογών που δεν τις κάνεις πια move to SD (απαγορεύεται).

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βαλεις καποιο αλλο widget καιρου να δεις εαν κανει update?

 

Λοιπον μολις εγκατεστησα την RevolutioN v3.0 :up::up::up:

Δυο πραματακια (σοβαρο-χαζο)

Γιατι βλεπω 32.21MB διαθεσιμο χωρο?

Παραχωρησα 2GB σε ext μεσω του Revolutionary CWM.

 

Πως σκατα αφαιρω τη δονηση? ... ολο το ξεχναω ...

 

Αυτό τώρα το πρόσεξα εν τω μεταξύ που μίλησε ο Makinen για recovery. Πως το παραχώρησες θες να μου πεις? Γιατί το CWM δεν έχει τη δυνατότητα να φτιάξει ext4.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε επιλογη ή δε βρηκα επιλογη για τυπο για το partition.

OK, θα παω σε 4ext μολις βρω τα σχετικα guides.

 

Ποια η διαφορα μεταξυ Data++ και A2SD+ Version?

Με τι κριτηριο διαλεγει καποιος καποια απο τις δυο? εαν καλυπτει τα requirements μονο?

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε επιλογη ή δε βρηκα επιλογη για τυπο για το partition.

OK, θα παω σε 4ext μολις βρω τα σχετικα guides.

 

Ποια η διαφορα μεταξυ Data++ και A2SD+ Version?

Με τι κριτηριο διαλεγει καποιος καποια απο τις δυο? εαν καλυπτει τα requirements μονο?

 

Ρε παιδιά, γι' αυτό είμαστε εδώ για να απαντάμε ο ένας στον άλλον σε απορίες/προβλήματα/whatever. Αλλά μια απλή ερώτηση:

Όταν ρωτάτε, διαβάζετε τις απαντήσεις? Ρώτησες πριν φλασάρεις για τις κάρτες και τα partition. Σου είπα ότι θα το κάνεις ή με 4ext recovery ή με τον οδηγό της 1ης σελίδας.

Όλες οι rom έχουν requirements και δεν τα έχουν για να τα διαβάζει αυτός που την έφτιαξε αλλά εμείς που την περνάμε.

Θα μου πεις και τι σε νοιάζει, εγώ θα παιδευτώ. Σήμερα στο thread του x10minipro ένα παιδί φλάσαρε kernel για άλλη συσκευή και έμεινε με το τηλέφωνο στο χέρι. Πάντα υπάρχει πιθανότητα να γίνει βλακεία και όλοι μπορεί να κάνουμε αλλά τουλάχιστον να μην είναι από πράγματα που είναι χιλιοειπωμένα και υπάρχουν παντού.

 

Edit για τις versions: Η μία θέλει stock hboot και η άλλη custom hboot. Για να περάσεις την Data++ πρέπει να αλλάξεις hboot μέσω alpharev.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, διαβαζω εδω και μια βδομαδα για να τα βαλω σε μια σειρα αλλα θελω να καταλαβω λιγο για ποιο λογο κανω κατι και οχι απλα παταω εδω και τελειωνω ... καταλαβαινω απολυτα οτι μπορει το κινητο να παει για πεταμα αλλα προφανως ειναι το ρισκο ολων εδω μεσα...καθε τρεις και λιγο ολοι το γραφουν παντου.

 

Οντως ρωτησα, κατανοησα τις απαντησεις αλλα προσεξα στο Revolutionary CWM στο advanced menu εχει να κανεις partition την SD card οποτε θεωρησα οτι ως new released software θα εχει αυτη τη δυνατοτητα (με την ιδια λογικη που ο οδηγος δεν αναφερει κατι για 4ext recovery, επειδη βγηκε μετα αυτη η δυνατοτητα)

Τωρα, δε μπορω ακριβως να γραψω τι επελεξα καθως δε μπορω να μπω στο bootloader καθως οταν παταω το volume down + power ξεκιναει κανονικα το κινητο (RevolutioN v3.0)

 

Για τις versions: δηλαδη επειδη καποιοι εχουν stock και αλλοι custom hboot προκυπτουν δυο versions Η επειδη υπαρχουν δυο versions για αλλο λογο?? και απλα η μια απαιτει stock hboot και η αλλη custom hboot

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει λάθος το partition στην SD. Τι τύπου partition έκανες; Ext4 χρειάζεται, και κατά προτίμηση με το 4ext recovery. Αφήστε το το ρημάδι το cwm και βάλτε 4ext να τα κάνετε αυτόματα και κυρίως σωστά! Σε μένα μετά το πρώτο boot (μιλάω για την έκδοση Data++) έχω πάνω από 150 mb free και αυτά με τη σειρά τους δεν πέφτουν γρήγορα παρά την εγκατάσταση πολλών εφαρμογών που δεν τις κάνεις πια move to SD (απαγορεύεται).

 

Διαβασα στο xda οτι με το CM7 hboot πολλα απο το /system περνιουνται σε sd-ext partition οποτε θα εχεις πολυ περισσοτερο χωρο για apps αφου το /data θα εχει περισσοτερο χωρο (επειδη ειδα στην υπογραφη σου το CM7)

[Q] Differences between STOCK hboot & CM7 hboot

 

Βεβαια φανταζομαι οτι εαν ειχα κανει σωστο partition θα κερδιζα χωρο απο την SD για τα δικα μου apps...

 

Γενικα στις custom ROMs δεν κανεις move to SD τα apps??

 

υγ. Θενκς για το χρονο και τις απαντησεις σας ......

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, διαβαζω εδω και μια βδομαδα για να τα βαλω σε μια σειρα αλλα θελω να καταλαβω λιγο για ποιο λογο κανω κατι και οχι απλα παταω εδω και τελειωνω ... καταλαβαινω απολυτα οτι μπορει το κινητο να παει για πεταμα αλλα προφανως ειναι το ρισκο ολων εδω μεσα...καθε τρεις και λιγο ολοι το γραφουν παντου.

Το βλέπω ότι έχεις διαβάσει κι ό,τι προσπαθείς και δε ρωτάς απλά για να ρωτήσεις. Αλλά πολύ περισσότερο αφού δεν θες απλά να πατάς εκεί και να τελειώνεις και θες να καταλάβεις τι κάνεις, αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι διευκρίνισέ το πρώτα. Σαφώς και όλοι παίρνουμε ρίσκο, το κινητό δεν πάει τόσο εύκολα για πέταμα, πρέπει να προσπαθήσεις πολύ, αλλά είναι κρίμα αν υποθέσουμε ότι τυχαίνει να τύχει σε κάποιον που έχει σπαταλήσει χρόνο και διάβασμα πριν κάνει κάτι.

Οντως ρωτησα, κατανοησα τις απαντησεις αλλα προσεξα στο Revolutionary CWM στο advanced menu εχει να κανεις partition την SD card οποτε θεωρησα οτι ως new released software θα εχει αυτη τη δυνατοτητα (με την ιδια λογικη που ο οδηγος δεν αναφερει κατι για 4ext recovery, επειδη βγηκε μετα αυτη η δυνατοτητα)

Τωρα, δε μπορω ακριβως να γραψω τι επελεξα καθως δε μπορω να μπω στο bootloader καθως οταν παταω το volume down + power ξεκιναει κανονικα το κινητο (RevolutioN v3.0)

Δεν μπορείς να μπεις στο recovery γιατί τώρα που είσαι με GB rom παίζει η επιλογής της γρήγορης εκκίνησης που λέγαμε τις προάλλες και θα τη βρεις στην τροφοδοσία. Στις GB με την απενεργοποίση δεν σβήνεις εντελώς το τηλ, ουσιαστικά είναι μια μορφή "stand by" γι' αυτό και έχεις άμεσο boot. Ξετσέκαρε την Γρήγορη εκκίνηση οταν θες να μπεις σε recovery για να είναι πλήρης η απενεργοποίηση.

Τώρα δεν έχει σημασία τι πάτησες. Θα το ξαναπάς από την αρχή. Ή θα περάσεις 4ext ή θα το κάνεις με Gparted. Εγώ το έκανα με Gparted αλλά το 4ext είναι πιο γρήγορο και με περισσότερες δυνατότητες από το CWM.

 

Για τις versions: δηλαδη επειδη καποιοι εχουν stock και αλλοι custom hboot προκυπτουν δυο versions Η επειδη υπαρχουν δυο versions για αλλο λογο?? και απλα η μια απαιτει stock hboot και η αλλη custom hboot

 

Το 2ο. Κάποιοι έχουν custom hboot για να περνάνε roms με που δημιουργήθηκαν για custom hboot. Το custom hboot κάνει διαφορετική διαχείριση μεταξύ /system, /cache και /data partition στην εσωτερική μνήμη. Μπορείς να τα δεις εδώ:http://alpharev.nl/. Ουσιαστικά μεγαλώνοουν το /data μικραίνοντας τα άλλα και έχεις μεγαλύτερη internal. To καλό που έχουν είναι ότι ουσιαστικά δεν χρησιμοποιείς το ap2sd script οπότε δεν βασίζεσαι τόσο στην κάρτα και έχεις καλύτερη ταχύτητα. Μικραίνουν όμως αρκετά την cache. Δεν ζητάνε όλες οι ρομ το ίδιο hboot. Το ποιό θέλει η καθεμία το βρίσκεις στα requirements. Η Revolution θέλει Data++ αν δεν απατώμαι. (το είδα και παίζει και με CM7 R2/DATA++/BRAVO SENSE/N1 TABLE)

 

Edit (για το δεύτερο μήνυμα):

Διαβασα στο xda οτι με το CM7 hboot πολλα απο το /system περνιουνται σε sd-ext partition οποτε θα εχεις πολυ περισσοτερο χωρο για apps αφου το /data θα εχει περισσοτερο χωρο (επειδη ειδα στην υπογραφη σου το CM7)

[Q] Differences between STOCK hboot & CM7 hboot

 

Βεβαια φανταζομαι οτι εαν ειχα κανει σωστο partition θα κερδιζα χωρο απο την SD για τα δικα μου apps...

 

Γενικα στις custom ROMs δεν κανεις move to SD τα apps??

 

υγ. Θενκς για το χρονο και τις απαντησεις σας ......

Χμμ... τα έχεις λίγο συγκεχυμένα (απολύτως λογικό είναι, don't worry). Χωρίς σωστό partition δεν θα παίξει σωστά η ρομ. Δηλαδή, δεν σημαίνει ότι αν δεν βλέπει το σύστημα το partition αλλά έχεις αλλάξει hboot θα είναι όλα οκ γιατί όλες αυτές οι ρομ το partition το έχουν προαπαιτούμενο.

 

Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς, γι' αυτό είναι τα forum:)

 

@Makinen: επειδή είδα τώρα τη rom για να δω τα hboots με τα οποία παίζει, λέει ότι παίζει με ext2/3/4, άρα δεν έχει πρόβλημα με το ότι δεν είναι ext4 το partition. Απλώς από ότι καταλαβαίνω δεν έχει γίνει το aligmnent και δεν το βλέπει. Αν υποθέσουμε ότι έχει δημιουργηθεί σωστά.

Edited by eltsele
Συμπλήρωση

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.

Είμαι με gingervilλain απόλυτα ευχαριστημένος.προσπαθώ να βρώ ένα πληκτρολόγιο σε μορφή κινητού!!!!! όχι qwerty!!!!

Δεν πιστεύω ότι δεν υπάρχει μία τέτοια εφαρμογή.

παρακαλώ βοήθεια.δοκίμασα το go keyboard που έχει στις φωτογραφίες απο την εφαρμογή μια τέτοια εικόνα με πληκτρολόγιο κινητού αλλά πουθενά στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.

Είμαι με gingervilλain απόλυτα ευχαριστημένος.προσπαθώ να βρώ ένα πληκτρολόγιο σε μορφή κινητού!!!!! όχι qwerty!!!!

Δεν πιστεύω ότι δεν υπάρχει μία τέτοια εφαρμογή.

παρακαλώ βοήθεια.δοκίμασα το go keyboard που έχει στις φωτογραφίες απο την εφαρμογή μια τέτοια εικόνα με πληκτρολόγιο κινητού αλλά πουθενά στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

 

Smart Keyboard Pro. Είναι το καλύτερο και με πολύ καλό λεξικό άλλα δεν είναι free. Έχει trial βέβαια για να το δοκιμάσεις. Το go δεν το έχω δοκιμάσει άλλα βλέπω ότι έχει layout κινητού, για δες πάλι στις ρυθμίσεις. Κάτι για διάταξη πληκτρολογίου φαντάζομαι θα λέει αν είναι στα ελληνικά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να μην πειράξω πολύ το τηλέφωνο, αποφάσισα και πέρασα την:

SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

 

Το μόνο πρόβλημα που παρουσιάζει (λίγες φορές ευτυχώς) είναι μερικά lags που μάλλον οφείλονται (σύμφωνα με τον δημιουργό της) στην κάρτα μου (είναι Transcent 16 Gb / Class 10) ... Αν ήταν Class 6 μπορεί να ήταν καλύτερα ... και θα πλήρωνα και λιγότερα :mad:

 

Από ταχύτητα δεν μπορώ να πω ότι είναι με μεγάλη διαφορά από την original που είχα αλλά ... πλέον έχω 800ΜΒ ελεύθερο χώρο για τις εφαρμογές και όχι 15 MB που μου είχαν μείνει ελεύθερα με τα προγράμματα που έχω.

 

Θα μπορούσα να πω ότι αξίζει να τη δοκιμάσει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα να σας ρωτησω ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μην συγχρονιζονται αυτοματα οποτε τραβαω μια φωτογραφια απο το κινητο μου στο λογαριασμο μου στο picasa που εχω. Οταν λεω συγχρονιζονται εννοω τη στιγμη που τραβαω τη φωτο να μην προσπαθει να την ανεβασει και στο Picasa...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,

μόλις πέρασα την CyanogenMOd 7 στην συσκευή μου και θέλω να με βοηθήσει κάποιος αν μπορεί σε κάτι απλό ! Γιατί δεν βρίσκω πουθενά το market ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,

μόλις πέρασα την CyanogenMOd 7 στην συσκευή μου και θέλω να με βοηθήσει κάποιος αν μπορεί σε κάτι απλό ! Γιατί δεν βρίσκω πουθενά το market ;

 

ισως ο developer δεν εχει ενσωματωσει στη ρομ τις google apps, θα πρεπει να τις φλασαρεις μετα την εγκατασταση της ρομ. τσεκαρε παλι το thread sto xda.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα βλακεια... εσβησα τις επαφες που ειχα στο gmail και τωρα δεν εχω τιποτα... κατι ακουσα οτι για δεκα μερες ειναι στα διεγραμενα αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι.. καμια βοηθεια...???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Καλή χρονιά!

 

Εχω περάσει στο desire την νέα rom απο ΗΤC 2.3.3 και ο χώρος κάθε μέρα μειώνεται. Εχω κάνει clear της cash αλλα νομισζω οτι οφείλεται στα Updates. Οταν είχα περάσει την Ρομ και τις εφαρμογές είχα 70 mb ελεύθερα και τώρα έχω 40 χωρίς να έχω αλλάξει κάτι παρα κάνωντας μόνο χρήση και Updates!

 

Υπάρχει τπτ που μπορώ να κάνω για να έχω περισσότερο χώρο?

 

Σκέφτομαι να περάσω customised ROM αλλα σκέφτομαι να περάσω κάποια που να μήν αφαιρώ το S-on του τηλεφώνου και να μου δίνει χώρο για εφαρμογές και να λειτουργεί απροβλημάτιστα όπως η stock!

 

Εχετε να μου προτείνεται κάποια καθώς και την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω?

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια σε ολους!!Εδω και κανενα μηνα εχω βαλει την cool3d aces και πριν τρεις μερες ξαφνικα (χωρις να μ πεσει το κινητο η κατι τετοιο) σταμτησε να λειτουργει το ακουστικο.Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο τη ρομ η ειναι καθαρα θεμα hardware??
Link to comment
Share on other sites

Δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις και μια αλλη ρομ (aosp κατα προτιμηση) και αν παλι δεν, τοτε εισαι για service της htc.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια σε ολους!!Εδω και κανενα μηνα εχω βαλει την cool3d aces και πριν τρεις μερες ξαφνικα (χωρις να μ πεσει το κινητο η κατι τετοιο) σταμτησε να λειτουργει το ακουστικο.Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο τη ρομ η ειναι καθαρα θεμα hardware??

 

Δοκίμασε με μαμίσια ROM (RUU) κι αν πάλι δεν τότε στείλτο για σέρβις όπως είναι.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Καλή χρονιά!

 

Εχω περάσει στο desire την νέα rom απο ΗΤC 2.3.3 και ο χώρος κάθε μέρα μειώνεται. Εχω κάνει clear της cash αλλα νομισζω οτι οφείλεται στα Updates. Οταν είχα περάσει την Ρομ και τις εφαρμογές είχα 70 mb ελεύθερα και τώρα έχω 40 χωρίς να έχω αλλάξει κάτι παρα κάνωντας μόνο χρήση και Updates!

 

Υπάρχει τπτ που μπορώ να κάνω για να έχω περισσότερο χώρο?

 

Σκέφτομαι να περάσω customised ROM αλλα σκέφτομαι να περάσω κάποια που να μήν αφαιρώ το S-on του τηλεφώνου και να μου δίνει χώρο για εφαρμογές και να λειτουργεί απροβλημάτιστα όπως η stock!

 

Εχετε να μου προτείνεται κάποια καθώς και την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω?

 

Έχει αναφερθεί τόσες φορές η διαδικασία στο θέμα αυτό για αλλαγή ROM που θα το βρεις πανεύκολα ψάχνοντας λίγες σελίδες πιο πίσω. Για απροβλημάτιστη θα σου πρότεινα να αγοράσεις μια Class 6 κάρτα SD (αυτή εδώ κατά προτίμηση) και να εγκαταστήσεις την Supernova ROM που είναι η μαμίσια Gingerbread που έχεις κι εσύ αλλά με βελτιώσεις "κάτω από το καπώ" για άπειρο χώρο πρώτον και πρόσθετες λειτουργίες δεύτερον.

Τέλος δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην το κάνεις S-OFF το κινητό, δεν διακινδυνεύεις τίποτα και κάνεις τη ζωή σου ευκολότερη σε όλα.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...