Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Διάβασα ότι η camera του Ipad2 έχει Autofocus ... Μπορεί να μου πει κάποιος ΠΩΣ ενεργοποιείται ? Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω ... Επίσης παρατήρησα ότι τα video που τραβάω σε εσωτερικούς χώρους έχουν τρομερό "noise" - όχι όπως οι φωτογραφίες αλλά έχουν "noise". Σαν HD video θεωρούμε απλά την ανάλυση ή και την ποιότητα της εικόνας ? Γιατί η ποιότητα της εικόνας δεν είναι High Definition ...

 

Άλλη μία ερώτηση ... έχει καταφέρει κανείς να κάνει το κινητό του Wifi Hotspot και να μοιράσει ιντερνετ στο IPAD ? Εγώ έχω ένα DEFY με σύνδεση Cosmote και ενώ το Netbook Μου συνδέεται κανονικά με το κινητό , το IPAD δεν μπορεί να συνδεθει ...

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα .Να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το autobrightness μπορει να μου πει καποιος πως λειτουργει?

 

Και πως οταν κατεβαζω ενα αρχειο zip ή rar το κανω extract ωστε να το δω το περιεχόμενο του??

(απο τον σαφαρι κατεβασα...)

(ibook - pdf )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι η μπροστινή κάμερα έχει πολύ καλύτερη "ποιότητα" εικόνας από την κύρια κάμερα στο πίσω μέρος.

 

Αυτή είναι φωτογραφία από την κεντρική κάμερα ...

http://dl.dropbox.com/u/21731190/camera1.jpg

 

και αυτή είναι φωτογραφία από την μπροστινή κάμερα...

http://dl.dropbox.com/u/21731190/camera2.jpg

 

Όποιος θέλει τις κοιτάει και μου λέει αν και στο δικό του IPAD2 παρατηρείται τέτοια διαφορά ποιότητας στις 2 κάμερες

 

Το autobrightness μπορει να μου πει καποιος πως λειτουργει?

 

Και πως οταν κατεβαζω ενα αρχειο zip ή rar το κανω extract ωστε να το δω το περιεχόμενο του??

(απο τον σαφαρι κατεβασα...)

(ibook - pdf )

 

Λογικά για το zip-rar πρέπει να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά ...

 

Όσο για το autobrightness τι εννοείς πως λειτουργεί ? ανάλογα με το φως που υπάρχει στο χώρο, ρυθμίζει και το brightness της οθόνης.

Edited by Te_salat

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση ... έχει καταφέρει κανείς να κάνει το κινητό του Wifi Hotspot και να μοιράσει ιντερνετ στο IPAD ? Εγώ έχω ένα DEFY με σύνδεση Cosmote και ενώ το Netbook Μου συνδέεται κανονικά με το κινητό , το IPAD δεν μπορεί να συνδεθει ...

 

:DΕγω έχω κάνει το iPhone 4 που έχω hot spot κ έχω μοιράσει Ίντερνετ στο iPad!!!!:up:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:DΕγω έχω κάνει το iPhone 4 που έχω hot spot κ έχω μοιράσει Ίντερνετ στο iPad!!!!:up:

Και εγω αυτο κανω με το Xperia X10....

 

Εχει δουλεψει κανεις καποιο προγραμμα gps???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το άλλο που με προβληματίζει είναι ότι η μπροστινή κάμερα έχει πολύ καλύτερη "ποιότητα" εικόνας από την κύρια κάμερα στο πίσω μέρος.

 

Αυτή είναι φωτογραφία από την κεντρική κάμερα ...

http://dl.dropbox.com/u/21731190/camera1.jpg

 

και αυτή είναι φωτογραφία από την μπροστινή κάμερα...

http://dl.dropbox.com/u/21731190/camera2.jpg

 

Όποιος θέλει τις κοιτάει και μου λέει αν και στο δικό του IPAD2 παρατηρείται τέτοια διαφορά ποιότητας στις 2 κάμερες

 

Ναι, η πίσω κάμερα δεν είναι τόσο καλή στις φωτογραφίες. Νομίζω αυτο είναι που "κράζουν" και όλοι.

 

Εμένα δε με ενοχλεί καθόλου βέβαια, αλλά λέμε τώρα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Έχω το ipad2 3G 64 με έκδοση 4.3.2 και έχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

1) μπορεί το ipad2 να χρησιμοποιηθεί σαν hotspot ώστε να μοιράζει Ίντερνετ σε άλλες συσκευές? αν ναι, πως το κάνω? ποιες ρυθμίσεις?

 

2) έχει ενσωματωμένο gps? αν ναι που είναι οι ρυθμίσεις του? δεν έχω δει πουθενά στα menu την λέξη gps

 

3) η έκδοση που έχω υποστηρίζει multitasking? αν ναι πως περνάω από την μια εφαρμογή στην άλλη χωρίς να πατησω το κεντρικό κουμπί?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενδιαφερομαι για αυτες τις απαντησεις , ευχαριστω! :)

 

Μολίς διαβασα οτι ο i0n1c κυκλοφόρησε το Untethered Jailbreak για το iOS 4.3.2....

Για Ipad2 εχει βγει κατι?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα .Να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο κανω με το Xperia X10....

 

Εχει δουλεψει κανεις καποιο προγραμμα gps???

 

αυτο με ποια εταιρει το κανεις?Η Βοντα το επιτρεπει?Προσπαθησα τις προαλλες να "δωσω" νετ στο iphone του αδερφου μου και δεν μ αφηνε....:wacko:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

:) Ποια η διάφορα του απλού documents to go με του premium?:O:O

 

Επειδή το έψαξα και εγώ προχθες για να δω ποιό θα πάρω, η διαφορά είναι ότι με το Premium μπορείς όχι μονο να δεις αλλά και να φτιάξεις ή να επεξεργαστείς powerpoint αρχεία και να δεις, να επεξεργαστείς και να συγχρονίσεις αρχείο από τα Google Docs, iDisk, Dropbox και κάποια άλλα αντίστοιχα που δεν τα θυμάμαι τώρα.

 

Βασικά, αν δε σε αφορά το powerpoint, καμία ιδιαίτερη διαφορά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αυτο με ποια εταιρει το κανεις?Η Βοντα το επιτρεπει?Προσπαθησα τις προαλλες να "δωσω" νετ στο iphone του αδερφου μου και δεν μ αφηνε....:wacko:

 

Ναι με vodafone

. Από συσκευή xperia x10, με σύστημα android 2.1 και προγραμμα barnacle wifi tether

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα πριν περίπου μια ώρα. Απόψε θα το κάνω setup. Ευκαιρία να αλλάξω την υπογραφή μου κιόλας. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα καλη ανασταση,παιδια το ipad2 προσφερει παιχνιδια δωρεαν,η αν δεν προσφερει θα χρειαστει καποιο σπασιμο ωστε να μπορω να τα παιρνω δωρεαν?Απλα σας ρωταω γιατι προβλεπω να το θελει και ο μικρος μου να παιζει κανα παιχνιδι ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Nαι,έχει δωρεάν. Για να παίξει εφαρμογές που τις ¨εχεις βρεϊ,χρειάζεται jailbreak ,δηλαδή σπάσιμο.
Link to comment
Share on other sites

IPAD2 IS IN DA HOUSE!!!!!!

Παιδια μπορει να μου πει καποιος αν το my spot με vodafone ειναι δωρεαν προς το ipad Μου???

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τροπο να κατεβασω αρχεία fileserve rapidshare κτλ στο iPad , και να δω μετά το περιεχόμενο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιο τροπο να κατεβασω αρχεία fileserve rapidshare κτλ στο iPad , και να δω μετά το περιεχόμενο?

 

Ναι με την εφαρμογη perfect Downloader αν δεν είσαι jailbreak και με το safari Downloader απο cydia εφόσον έχει JB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι με την εφαρμογη perfect Downloader αν δεν είσαι jailbreak και με το safari Downloader απο cydia εφόσον έχει JB.

 

Οκ σε ευχααριστω πολυ!! ( ipad2 εννοουσα οπου ακομα δεν εχει jailbreak.,.,..:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρονια πολλά,

μου έκαναν δώρο απο αμερική ένα IPAD 2 64gb 3G Verizon.

Το verizon χρησιμοποιεί τεχνολογία CDMA και όχι GSM με αποτέλεσμα να μην μπορεί να δουλέψει στην Ελλάδα το 3G.

Τι προτίνετε να κάνω ? να το στείλω πίσω ή να το πουλήσω στην Ελλάδα σας WIFI?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρονια πολλά,

μου έκαναν δώρο απο αμερική ένα IPAD 2 64gb 3G Verizon.

Το verizon χρησιμοποιεί τεχνολογία CDMA και όχι GSM με αποτέλεσμα να μην μπορεί να δουλέψει στην Ελλάδα το 3G.

Τι προτίνετε να κάνω ? να το στείλω πίσω ή να το πουλήσω στην Ελλάδα σας WIFI?

Ευχαριστώ πολύ

 

Στην Ελλαδα θα το πουλησεις στην αξια που κοστιζει ενα wifi και μαλιστα λιγοτερο απ οσο πωλειται στα καταστηματα.

Θα μπορουσες ισως να το βαλεις σε αγγελια στο ebay και να επιβαρυνθεις μονο τα μεταφορικα. Υπαρχει ενδιαφερον γιατι δεν βρισκουν ευκολα ετοιμοπαραδωτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες συμβίωσης με το iPad 2, έχω να πω τα καλύτερα λόγια. Μάλιστα χθες έδωσα το προηγούμενο iPad, αλλά πρόλαβα να παρατηρήσω πολλές διαφορές που έχουν μεταξύ τους.

 

Εκτός από τα βασικά στην εμφάνιση, όπως λεπτότερος και ελαφρύτερος σχεδιασμός, η ταχύτητα με την οποία λειτουργεί το iPad 2 είναι, όχι απλά ικανοποιητική, αλλά στη πράξη πάει σφαίρα ή αλλιώς, λες και είναι... turbo. Όλα είναι πιο γρήγορα, σε επίπεδο φόρτισης προγραμμάτων, περιήγησης στο internet, διαχείρισης μνήμης και γενικότερα σε όλους τους τομείς. Άλλο σημαντικό είναι η φωτεινότητα της οθόνης οπού είναι σαφέστατα βελτιωμένη αλλά επίσης και η γωνία θέασης είναι πολύ καλύτερη.

 

Από θήκη είχα πάρει την slim της Belkin αλλά την επέστρεψα πίσω καθώς είναι πολύ χοντρή σε σχέση με την original της Apple που είχα στο πρώτο iPad. Κατέληξα στο leather Smart Cover σε μαύρο χρώμα και για το υπόλοιπο οπίσθιο μέρος του iPad 2, θα χρησιμοποιήσω το invisible shield της Zagg.

 

Γενικά, επειδή η φιλοσοφία του συγκεκριμένου tablet είναι, όχι το τι κάνει, αλλά πως το κάνει, έχω να πω κατά τη γνώμη μου ότι αξίζει η αγορά του, ακόμα και για αυτούς που έχουν ακόμη το πρώτο iPad.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

 

Γενικά, επειδή η φιλοσοφία του συγκεκριμένου tablet είναι, όχι το τι κάνει, αλλά πως το κάνει, έχω να πω κατά τη γνώμη μου ότι αξίζει η αγορά του...

 

Αυτή είναι η γενικότερη φιλοσοφία της Apple όπως την βλέπω κ την απολαμβάνω εγώ μέσα από τα προϊόντα της.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

iPad 2 Arrives in Japan, Hong Kong, Korea, Singapore & Eight Other Countries This Week

http://www.apple.com/pr/library/2011/04/27ipad.html

 

Παντως ακουσα οτι και στο πλαισιο στον Πειραια θα φερουν αυτην την εβδομαδα...

 

 

Κατι αλλο... το Sygic και το gps τα σπανε!! κλειδωνει τοσο γρηγορα και εχει και απιστευτη πλοηγηση!!! απλα τελειο!...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...