Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

nobodyatall σου ειπα οτι σε αγαπαω!?!?!?!?! φιλικα παντα! :PPPP
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εδώ και 4 χρόνια είμαι σε iPhone και δεν έχω καμία επαφή με Android.

 

Το mini που πήρα φοράει 2.1. Γιατί να βάλω την 2.2 εφόσον δεν υποστηρίζεται επίσημα;

 

{ps: Επιπλέον εάν κάποιος έχει όρεξη να βοηθήσει έναν 28χρονο noob ας μου στείλει ένα pm με το που θα βρω το navigon 2.6.1 καθώς και ελληνικό χάρτη (όσο το νεότερο γίνεται).

 

Παιδιά ευχαριστώ πραγματικά. }

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν ειναι εγκατεστημένο.

 

Ούτε το market enabler αλλά ούτε το angry birds βρήκα στο market.... ψάχνω λάθος? Όποιος μπορεί pm me...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το market enabler αλλά ούτε το angry birds βρήκα στο market.... ψάχνω λάθος? Όποιος μπορεί pm me...
Στο market δεν προκειται να εβρισκες ποτε το market enabler:lol::p

Το angry birds οντως δεν παιζει γιατι το ειχα εγκατεστημενο και τωρα στη 2.2.1 βγαζει error.

Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες διπλα απο τις ενδειξης μπαταριας-σημα μου εβγαλε ενα αριθμο -101 ας πουμε αυτος και μια ανεβαινει μια κατεβαινει κλπ κλπ , συνεχεια εχει το - μπροστα , τι ειναι αυτο παλι? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες διπλα απο τις ενδειξης μπαταριας-σημα μου εβγαλε ενα αριθμο -101 ας πουμε αυτος και μια ανεβαινει μια κατεβαινει κλπ κλπ , συνεχεια εχει το - μπροστα , τι ειναι αυτο παλι? :wacko:
Συναδελφε μαλλον θα πειραξες τις ρυθμισεις και αντι για το συμβολο με τις 4 μπαρες σηματος εβαλες να στο δειχνει σε αριθμους.
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε μαλλον θα πειραξες τις ρυθμισεις και αντι για το συμβολο με τις 4 μπαρες σηματος εβαλες να στο δειχνει σε αριθμους.

 

συναδελφε εχει και τις μπαρες σηματος και διπλα εχει αυτον τον αριθμο, πριν 10 λεπτα εγραφε -101 πριν απο 5 λεπτα -93 και τωρα που σου γραφω -103 :wacko:, παραξενα πραγματα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε εχει και τις μπαρες σηματος και διπλα εχει αυτον τον αριθμο, πριν 10 λεπτα εγραφε -101 πριν απο 5 λεπτα -93 και τωρα που σου γραφω -103 :wacko:, παραξενα πραγματα :ninja:
Πηγαινε ρυθμισεις-cyanogenMod settings - user interface- status bar - εκει ξετικαρε το show dBm
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις-cyanogenMod settings - user interface- status bar - εκει ξετικαρε το show dBm

 

σ ευχαριστω και σενα συναδελφε

Link to comment
Share on other sites

Στο market δεν προκειται να εβρισκες ποτε το market enabler:lol::p

Το angry birds οντως δεν παιζει γιατι το ειχα εγκατεστημενο και τωρα στη 2.2.1 βγαζει error.

 

ΟΚ Thanks!!! Το βρήκα...

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει στην έκδοση αυτή κάποιο gps?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Thanks!!! Το βρήκα...

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει στην έκδοση αυτή κάποιο gps?

 

ndrive και navigon που εχω δοκιμασει δουλευουν κανονικα :)

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Στη 2.2.1 που αν κατάλαβα καλά έχει native app2sd, παίζει κάποιο ρόλο η ταχύτητα της microSD (πχ. class2, class4, class10)?

Σε κάθε *2sd που έχεις παίζει ρόλο η ταχύτητα της sd. Όσο πιο γρήγορα τόσο καλύτερα :)

 

Βέβαια το native app2sd του Froyo έχει το overhead του cryptoloop κάτι που δεν υπάρχει στο app2sd με χρήση ext* partition ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω να την εγκαταστήσω στο mini μου και έχω την εξής απορία, έχει διορθωθεί μέχρι τώρα κάποια από τα bug που αναφέρονται στην πρώτη σελίδα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, θέλω να την εγκαταστήσω στο mini μου και έχω την εξής απορία, έχει διορθωθεί μέχρι τώρα κάποια από τα bug που αναφέρονται στην πρώτη σελίδα;
Oχι φιλε δεν εχουν διορθωθει.
Link to comment
Share on other sites

εγω το πολυ 1 την ημέρα και αυτό όταν το πειράζω. πχ σμρ μου έκανε επανεκκινηση αφου εκανα εγκατασταση το root explorer για να κανω το battery fix.
Link to comment
Share on other sites

οι επανεκκινήσεις γίνονται συχνά;

 

εγω απ οτι καταλαβα επανεκκινηση θα κανει οταν θα κανεις καποια εφαρμογη εγκατασταση μεσω sd, και οχι παντα ενα 10% ας πουμε, την ρομ την εχω και εγω καμια βδομαδα περιπου με 2-3 reboot και αυτα οχι οταν ειναι σε αναμονη το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Τα restarts έχουν να κάνουν κυρίως με εφαρμογές που απαιτούν root - και δεν συμβαίνουν πάντα.

 

ισως να ειναι ετσι , κοιτα φιλε μου και αλλη αναβαθμιση να μην γινει στην 2.2.1 δεν προκειτε να την βγαλω,μου εχει λυση πολλα προβληματα αυτη η ρομ :D (mini x10)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μερικές μέρες και μου έκανε ένα reboot όταν έπαιζα το Angry birds seasons με το οποιο έκανε το ίδιο και στην 2.1...

Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα του κινητού και να πρέπει να το πάω για service?

Τέλος όταν η μπαταρία πέφτει κάτω απο το 10% τότε μετά απο λιγο η οθόνη σβήνει σιγά σιγά μόνη της ενώ εγω χρησιμοποιώ το κιν... Τι να κάνω για να μην το έχω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω καταβρεί με την ΙRIDIUM.

Υπάρχει κάποιος που πήγε απο την IRIDIUM στην froyo για να πει εντυπώσεις?

Επίσης το 2.2 τι είναι...??? Βασίζεται στην 2.2 ή είναι 2.1 που απλά μοιάζει στην 2.2...?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...