Jump to content

Xperia X8 : Custom roms (2.3.2 CM, 2.2.1 CM)


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά και εγώ έχω πρόβλημα με το Tethering ναι μεν συνδέετε άλλα όταν ανοίξω την μεταφορά δεδομένον μου βγάζει σφάλμα καμιά ιδέα για το πώς να το φτιάξω?

 

ένα άλλο πρόβλημα που είδα είναι πως ΔΕΝ υπάρχουν οι χάρτες... ΔΕΝ εμφανίζει στο market το google maps Κι αν κατεβάζουμε το apk και το εγκαταστήσουμε, στο τέλος λέει "η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί" :cry:

 

πριν κανεις reboot το κινητο σου. . . . . κανεις full wipe??

 

full wipe από ότι θυμάμαι απαιτείται μόνο αν πας σε Ginge 2.3.. έτσι δε λέει και το XDA?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με κάνατε να βάλω την ν1...δεν εχω πρόβλημα με το usb αλλά ούτε και με τους χάρτες...έχετε την τελευταία baseband(...015)???

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

ένα άλλο πρόβλημα που είδα είναι πως ΔΕΝ υπάρχουν οι χάρτες... ΔΕΝ εμφανίζει στο market το google maps Κι αν κατεβάζουμε το apk και το εγκαταστήσουμε, στο τέλος λέει "η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί" :cry:

 

 

 

full wipe από ότι θυμάμαι απαιτείται μόνο αν πας σε Ginge 2.3.. έτσι δε λέει και το XDA?

 

καθε φορα που περνας μια ροομ πρεπει να κανεις factory reset (full wipe) και μετα να κανεις reboot. . . . .

κατα 80% ειμαι σιγουρος οτι θελουν full wipe. . . . . ας με διορθωση καπιος αν κανω λαθος. . . . :) :) :)

 

Έχει αρκετά προγράμματα για να τραβήξεις screenshot επίσης απαιται ροοτ. Εγώ εχω το ShootMe

 

αυτο δν το ηξερα. . . . θα το δοκιμασω απο περιεργεια. . .!! :)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Κουλό πρόβλημα.

 

Έχω το floyo 0.30 και το έχω περάσει σε δύο κινητά.

 

Στο ένα κινητό λειτουργεί το double touch, στο άλλο όχι :mad::mad::(:confused:

 

WTF!? Έκανα την ίδια διαδικασία και πέρασα το ίδιο ακριβώς rom.:blink:

 

Επίσης, αν πάω για αναβάθμιση στο τελικό floyo θα χάσω τα apps κλπ;

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν πάω για αναβάθμιση στο τελικό floyo θα χάσω τα apps κλπ;

 

δυστυχώς φίλε ναι :(:(:(

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε μήπως καμιά αναβάθμιση για floyo;;Καμιά 0.35;;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει.βγεί η v1 η οποία είναι κ το τελικό update για την floyo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παραθέσεις το site να κάνω δουλίτσα;;:lol:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κατεβασεις κ από δω είναι η πρώτη ρομ στην αρχική σελίδα του τοπικ

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

παιδια δλδ η ροομ που εβγαλαν τωρα η Floyo (2.2.5) v1.0 HACKDROID ειναι η τελικη για την εκδοση 2.2.5 ??? και η 2.2.9 CM Floyo v0.30 ειναι η τελικη για την εκδοση 2.2.9 ???????? Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Με κάνατε να βάλω την ν1...δεν εχω πρόβλημα με το usb αλλά ούτε και με τους χάρτες...έχετε την τελευταία baseband(...015)???

 

φιλε πως το περασες μεσο full wipe???

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβός έκανες γύρισες στην 2.1 και μετά πάλι 2.2.5 ???? πως το έκανες?

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

φίλε και εγώ το ίδιο έκανα αλλά δεν μου λειτουργεί!!!!!!

 

help me !!!!!!!!!!!!

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

με το που πατησα ρεστορ αρχισε να κανει ρεστορ το μπακαπ που ειχα κανει και δεν με αφησε να διαλεξω ρομ.απο εκεινη την στιγμη και μετα το τηλεφωνο μου δεν ανοιγει.ανοιγει μεχρι το λογοτυπο της σονυ ερικσον και μενει εκει.καμια βοηθεια?
X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

πηγα από την ν0.25 στν ν0.30 κ μετά έκανα full wipe

 

παιρνας την ροομ κανονικα στην sd μπαινεις xrecovery πας back up & restore>restore διαλεγεις την ροομ και την κανεις εγκατασταση. . . . μολις τελιωση η εγκατασταση και γραψει complete τοτε κανεις full wipe και μετα reboot. . . . και εισαι ετοιμος. . . ελπιζω να βοηθησα. . . . .

 

Υ.Σ βαιβαιωσου πρωτα οτι εχεις back up της κανονικης version 2.1 και μετα καντο......

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για την FroyoBread 0.20 (14/7/11); Πολύ θα ήθελα μιά ανάλυση στο πρώτο post με τα υπέρ και τα κατά της. Πάντως γίνετε αρκετός ντόρος εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079463

Επίσης τι έχετε να προτείνετε σαν σημαντικές εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εβαλα την τελευταια floyo που μπηκε σημερα 20-7-2011 και ολα οκ...Μονο ενα προβλημα.Οταν ανοιγει το τηλεφωνο και καθε φορα που παο στο android market μου γραφει ΄΄Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Χαρτες(διαδικασια com.google.android.apps.maps)Προσπαθηστε ξανα.

Αυτο εχει συνεπεια να μην λειτουργει καθολου το μαρκετ.Ουτε που ανοιγει.Ξερει καποις γιατι?Εκανα κατι λαθος?Και πως αντιμετωπιζετε το προβλημα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εβαλα την τελευταια floyo που μπηκε σημερα 20-7-2011 και ολα οκ...Μονο ενα προβλημα.Οταν ανοιγει το τηλεφωνο και καθε φορα που παο στο android market μου γραφει ΄΄Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Χαρτες(διαδικασια com.google.android.apps.maps)Προσπαθηστε ξανα.

Αυτο εχει συνεπεια να μην λειτουργει καθολου το μαρκετ.Ουτε που ανοιγει.Ξερει καποις γιατι?Εκανα κατι λαθος?Και πως αντιμετωπιζετε το προβλημα?

Ευχαριστω

 

 

Όντως φίλε μ ισχύει αυτό που λες έχει αναφερθεί και στο επίσημο φόρουμ λογικά θα έρθει κάποιο update που θα το διορθώσει

 

 

UPDATE: Παιδια για ριχτε μια ματια τωρα, για κατεβαστε το market fix και καντε install το .apk

Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα μιας και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι baseband... Να υποθεσω πως ειναι ενα μερος απο το firmware... Αυτη η εκδοση που λετε οτι πρεπει να ειναι περασμενη για να περαστει custom rom, υπαρχει official απο Sony Ericsson? Και πως μπορει καποιος να δει τι εκδοση εχει εγκατεστημενη?

Και κατι αλλο, αν περασω custom rom και εχω root το κινητο, αν χρειαστει να παει στο σερβις η διαδικασια που πρεπει να γινει για να μην φαινεται πειραγμενο ποια ειναι? Unroot, και restore το backup της παλιας ROM? Η με ενα update απο το PC Companion θα επαναφερθουν ολα? Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Χ8 και έχω περάσει αυτή τη rom Floyo (2.2.5) v1.0.. Κάτι έχω κάνει κ η notification bar από το πάνω μέρος της οθόνης έχει κατεβέι κάτω.. Προσπαθώ να δω πως επανέρχεται πάνω πάλι αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα κανένας??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...