Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ σε ολους!

 

Ειμαι χρηστης του myprhone εδω και αρκετο καιρο αλλα πρωτη φορα επισκεφτομε το thread αυτο.Να στα καλα!

 

Απεκτησα πριν λιγες ημερες δυο ps2,ενα slim (του ανηψιου μου) και ενα παλιο Ασιμη (δικο μου).

 

Θελω σε οπιον εχει ορεξη και γνωση... να με βοηθησει στα παρακατω:

 

1-Που μπορω να τσιπαρω με ασφαλεια (απο θεμα πιοτητας-τιμης και εμπιστοσυνης στην εργασια) το ΑΣΙΜΗ.

 

2-Τι μου προτεινετε να κανω με το slim? να το τσιπαρω ή να αγορασω καποιο cd το λεγομενο `BOOT` *το οποιο το βαζεις πριν απο καθε αντιγραμμενο game να το διαβασει το ps και μετα το βαζεις και παιζει κανονικα το game?

 

*οπως καταλαβατε ειμαι ψιλοασχετος με το θεμα περι ps2 και θα ηθελα λιγο κατανοηση...

 

3-υπαρχει προγραμμα στο pc που ν αντιγραφει τα παιχνιδια και που...?

 

χιλια ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα καποιου...αν οχι ολους με τις ερωτησεις μου...

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος COCOMAT ( 6 Ιαν. 2005 , 00:06)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ σε ολους!

 

Ειμαι χρηστης του myprhone εδω και αρκετο καιρο αλλα πρωτη φορα επισκεφτομε το thread αυτο.Να στα καλα!

 

Απεκτησα πριν λιγες ημερες δυο ps2,ενα slim (του ανηψιου μου) και ενα παλιο Ασιμη (δικο μου).

 

Θελω σε οπιον εχει ορεξη και γνωση... να με βοηθησει στα παρακατω:

 

3-υπαρχει προγραμμα στο pc που ν αντιγραφει τα παιχνιδια και που...?

 

χιλια ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα καποιου...αν οχι ολους με τις ερωτησεις μου...

 

ευχαριστω πολυ!!!

 

 

Το καλλύτερο για εμένα είναι το alcohol (pm me για να το βρεις αν δεν το έχεις

 

Επίσης πολλοί αντιγράφουν και με το nero.

 

Αν κάνεις αναζήτηση στο forum θα βρεις πολλά θέματα :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά σε όλους!Επειδή είμαι φρεσκος κάτοχος ενός PS2 (slim),έχω μεσάνυχτα και θέλω τα φώτα σας...Θέλω να το συνδέσω το ρημάδι μ'ένα home cinema που έχω (SONY DAV-SB100) και δεν μπορώ να τα καταφέρω.Βάζω κανονικά τα καλωδιάκια (κοκκινο-ασπρο-κιτρινο) στις αντιστοιχες υποδοχές του home theatre κι ενω καταφέρνω κι έχω ήχο,δεν έχω καθόλου εικόνα!τι συμβαίνει??ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud ( 6 Ιαν. 2005 , 02:07)

 

shmera mou zhthsan 180euro gia na mou chiparoun to ps2slim mou...

iparxei kapoios apo edw mesa pou na exei dokimasei to boot cd???

 

το έχω ξαναγράψει ότι δουλεύει ένα μεγάλο ποσοστό των dvds αλλα όχι των cds.to πιο γνωστό boot cd είναι το Swap Magic cd.το έχω δοκιμάσει, δουλεύει μια χαρά.περισσοτερες πληροφοριες για το Swap Magic cd εδω
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud ( 6 Ιαν. 2005 , 14:09)

 

scart den exei?

 

 

Έχει και scart αλλά ακόμα κι εκεί να το συνδέσω πάλι δεν μου βγάζει καθόλου εικόνα ενώ από ήχο μια χαρά και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Εχω κατεβασει στο pc μου απο το streamload καποιο προγραμα (Swap Magic 3 Playstation 2 DVD ISO) για να παιζει τα αντιγραμμενα games στο pl2 (slim)

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ μπορειτε να με βοηθησετε και να μου πειτε με ποιο τροπο-προγραμμμα θα αντιγραψω αυτο το προγραμμα σε cd ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ META θα μπορεσω μετα να παιξω τα αντιγραμμενα games στο ps2?

 

χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Re paidia ego piga me enan filo mou na tsiparoume tis konsoles mou.O filos mou exei xbox kai ego ps2.Epeidi eimai arostos pire aftos kai tis 2 konsoles spiti tou kai mou eipe oti to xbox otan to anigei leei --xbox evo--kai meta kanei periergo thoryvo kai kolaei.Lete kai to ps2 mou na epathe kamia zimia.Simioteon oti aftos ston opoio to tsipara einai o pio fimismenos.

 

 

Min to alaksete meros epeidi anafero kai gia xbox

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω διαβάσει όλες τις σελίδες περι τσιπαρίσματος που έχουν δημοσιευτεί......αν έχει κάποιος την καλοσύνη να μου δώσει τα στοιχεία κάποιου εγγεκριμένου.......έχω το ps2 slim μαύρο SCPH-70004 CB ... κατα προτίμηση κάποιους που να είναι στον Πειραιά...ή κέντρο στην Αθήνα...να είναι έμπιστος όμως γιατιί είμαι απο επαρχία και δεν μπορώ να τον ελέγξω . Εδώ δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας να μου το φτιάξειί είνια όλοι ατζαμίδες.....

Σας ευχαριστώ πολύυ!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω PS2 Skins (αυτοκόλλητα). μήπως ξέρετε κανένα ελληνικό site που να πουλάει;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάρει κανείς το χειριστήριο EXTREME ACTION της Logitech γιατί μόλις πήρα το PES4 και φυσικά χρειάζομαι και ένα δεύτερο αλλιώς να πάρω το SONY? Και ξέρει τιμές κάποιος θα βοηθούσε πολύ!!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tassard ( 7 Ιαν. 2005 , 22:22)

 

Re paidia ego piga me enan filo mou na tsiparoume tis konsoles mou.O filos mou exei xbox kai ego ps2.Epeidi eimai arostos pire aftos kai tis 2 konsoles spiti tou kai mou eipe oti to xbox otan to anigei leei --xbox evo--kai meta kanei periergo thoryvo kai kolaei.Lete kai to ps2 mou na epathe kamia zimia.Simioteon oti aftos ston opoio to tsipara einai o pio fimismenos.

 

 

Min to alaksete meros epeidi anafero kai gia xbox

 

 

Ο φίλος σου έκανε κάποια μικρή μλκιούλα κατά το τσιπάρισμα. Δεν νομίζω να έχει πάθει τίποτα σοβαρό η κονσόλα του, κάνε τις ερωτήσεις σου στο σχετικό για το ΧΒΟΧ thread αν θες :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas...

 

Leo (san paidi kai ego :wacko: ) na paro to ps2 slim. Mporeite na mou peite pou tha vro tin kalyteri timi kai poia einai auti? Akoma, poso kostizei to legomeno tsip kai pos mpainei? Diladi, den tha to valo ego, alla na ksero, mpainei me kollisi? Mipos na paro xbox? Ox, eimai mperdemenos, gia peite mia gnomi....... :blink:

 

edit: ti einai to Swap Magic 3 Playstation 2 DVD ISO? einai tsampe? :wacko: :wacko: :wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω πριν τοπάρεις ....κοίτα μήπως συμφέρει να το πάρεις τσιπαρισμένο δηλαδη να το αγοράσεις κατευθείαν τσιπαρισμένο...ειναι πιο ακριβό απο τα 169 που κάνει ατσιπάριστο στην αγορά αλλά αν είναι να το τσιπάρεις μετά θα τα δώσεις που θα τα δώσεις ......ε δώστα να το έχεις και με εγγύηση απο το μαγαζί που θα στο τσιπάρει..........αυτά....δεν ξέρω...λεω τωρα τη σκέψη μου.....εγώ το πήρα ατσιπάριστο και ακόμα δεν το τσίπαρα.....αλλά ειλικρινά αν ήξερα οτι το δίνουν καινούργιο τσιπαρισμένο αυτό θα είχα παρει.....
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πετυχα στον Γερμανο την προσφορα, την οποια δεν εβρισκα πουθενα και το πηρα καπακι μαζι με τιμονιερα και wrc4 :D . Πολυ δυσκολο ρε παδι μου αυτο το παιχνιδι! Για πειτε περισσοτερα για το Swap Magic.... :X

Αν γινεται ετσι απλα, γιατι να βαλω chip??? :rolleyes:

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...