Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (29 Δεκ. 2004 , 16:57)

 

Γιατί ρισκάρετε την ακεραιότητα των ps2 σας...?

 

Εχω γνώσεις ηλεκτρονικών και θα έλεγα ότι είναι 50-50 να το κάψετε!

 

Το δικό μου ούτε που διανοήθηκα να το τσιπάρω, 150 ευρώ όταν με 199 ευρώ παίρνεις όλο το πακέτο...?:wacko:

 

ο καθένας παίρνει και διαλέγει. εγώ προσωπικά δεν είμαι διατεθειμένος να δίνω του κόσμου τα λεφτά για games! χωρίς να έχεις chip άντε να πάρεις καμια 12 παιχνίδια.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

by the way δεν σας είπα ότι πήρα το νέο pstwo είναι Mαμιστερο!! και φυσικά το "τσιπαρισα" :p αυτήν την στιγμή παίζω εδώ και κάτι ώρες το prince of persia το νέο έτσι για να το τεστάρω
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

και μια φωτό το ένα πάνω στο άλλο όπως τα έχω τώρα :p δυστυχώς είναι λιγάκι χαλια λόγο νύχτας αλλα κάτι φαίνεται :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το νέο, το συμπιεσμένο στην πρέσα εννοείς...?

Οντως είναι ωραίο αλλά για κάποιον που έχει το πρώτο PS2 ποιός ο λόγος να το αγοράσει?

 

Εχει κάποιο παραπάνω χαρακτηριστικό?

 

Sorry αλλά πλην φωτογραφιών δεν γνωρίζω τίποτα επ' αυτού.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 1 Ιαν. 2005 , 08:22)

 

Το νέο, το συμπιεσμένο στην πρέσα εννοείς...?

Οντως είναι ωραίο αλλά για κάποιον που έχει το πρώτο PS2 ποιός ο λόγος να το αγοράσει?

 

Εχει κάποιο παραπάνω χαρακτηριστικό?

 

Sorry αλλά πλην φωτογραφιών δεν γνωρίζω τίποτα επ' αυτού.

 

δεν έχουν μεγάλες διαφορες. το μικρό ps2 είναι συμπιεσμένο κατά 70%, και έχει ethernet ;)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

και όταν σου έχει χαλάσει το λέιζερ όπως εμενα δεν πας να πάρεις την κουμούτσα αλλα το μικρό και φορητό PSTWO ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω πως κατάφεραν και χώρεσαν όλα τα εξαρτήματα εκεί μέσα! :wacko: :blink:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 1 Ιαν. 2005 , 13:06)

 

και όταν σου έχει χαλάσει το λέιζερ όπως εμενα δεν πας να πάρεις την κουμούτσα αλλα το μικρό και φορητό PSTWO ;)

 

 

Δεν επισκευάζονταν...? :blink:

 

Πάντως εγώ θα προτίμουσα ξανα ένα κανονικό γιατί όλη αυτή η συμπίεση και η εξαφάνιση χώρου δεν είναι κ ότι καλύτερο.Πάρε παράδειγμα τους φορητούς υπολογιστές (τέτοιον έχω) οι οποίοι πάσχουν στο θέμα της θερμοκρασίας especially το καλοκαίρι...

 

Anyway καλορίζικο

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πως δεν επισκευαζόταν με 80E αλλα ποιος μου λέει ότι το λέιζερ μετά θα αντέξει?Δεν την πετάω θα την φτιάξω αργότερα,όσο για την θερμότητα δεν ζεσταίνεται περισσότερο από το παλιό και λιγότερο μην σου πω,με τι να ζεσταθεί εξ αλλου το τροφοδοτικό είναι έξω και είναι μονο 8.5V..προς το παρών έχει χτυπήσει 10 ώρες συνεχούς λειτουργίας από το πρωί και είναι μια χαρούλα.οι φορητοί είναι άλλο θέμα βρομώ πισία είναι τι περίμενες τίποτα καλύτερο? Έχω και εγώ φορητό και μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή που έδωσα τα λεφτά...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 1 Ιαν. 2005 , 17:51)

 

Έχω και εγώ φορητό και μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή που έδωσα τα λεφτά...

 

 

Εξαρτάται τι παίρνεις, εγώ δεν το μετάνιωσα καθόλου για αυτό και το επόμενό μου ήταν πάλι laptop.

 

Ετσι τώρα έχω 2 Toshiba και είμαι everywhere «δικτυωμένος»... ;)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

έχω ανοίξει ενός φίλου μου δεν είναι καθόλου δύσκολο. λίγη προσοχή χρειάζεται.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo ( 1 Ιαν. 2005 , 18:05)

 

έχω ανοίξει ενός φίλου μου δεν είναι καθόλου δύσκολο. λίγη προσοχή χρειάζεται.

 

 

Τι να προσέξω...? :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 1 Ιαν. 2005 , 17:58)

 

Εξαρτάται τι παίρνεις, εγώ δεν το μετάνιωσα καθόλου για αυτό και το επόμενό μου ήταν πάλι laptop.

 

Ετσι τώρα έχω 2 Toshiba και είμαι everywhere «δικτυωμένος»... ;)

 

 

ότι και να πάρεις φιλε μου μετά από 1 1,5 χρόνο είναι για τα σκουπίδια,μονο για internet κάνει μετά,κυριολεκτικά πεταμένα λεφτά...εκτος και τα χρησιμοποιείς μονο για δουλειά έτσι ώστε να βγάλουν τα υπέρογκα ποσα που κοστίζουν σε σχέση με ένα απλό pc.η εκτος και αν είσαι ωνάσης και αλλάζεις κάθε ένα χρόνο laptop και αυτό παίζει ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 1 Ιαν. 2005 , 18:46)

 

ότι και να πάρεις φιλε μου μετά από 1 1,5 χρόνο είναι για τα σκουπίδια,μονο για internet κάνει μετά,κυριολεκτικά πεταμένα λεφτά...εκτος και τα χρησιμοποιείς μονο για δουλειά έτσι ώστε να βγάλουν τα υπέρογκα ποσα που κοστίζουν σε σχέση με ένα απλό pc.η εκτος και αν είσαι ωνάσης και αλλάζεις κάθε ένα χρόνο laptop και αυτό παίζει ;)

 

 

α)τα χρησιμοποιώ για την δουλειά μου

β)είμαι ένας μικρός Ωνάσης...(μετριόφρων :lol: )...για την ακρίβεια ο father :whistle:

 

Το PS2 προσπάθησα να το ανοίξω αλλά δεν τα κατάφερα :( ...πώς ανοίγει ρε παιδιά? :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Paidia na rwtisw kati! Phra shmera to Pro Evolution Soccer 4 (pragmatika realistikotato) alla kati den mou arese. Einai dinaton na mou grafei pws h Manchester United einai h Man Red, Pws h Arsenal einai h North London, pws h Manchester City einai h Man Blu ktl, kai na allazei kai kapos ta logothpa twn omadwn. An einai dinaton, mono stis English teams to kanei auto. Giati? Episeis mia apo tis ellinokes omades onomazete Athenaka(Αθηνάκα :)) Eleos!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος arfi-gorgona ( 1 Ιαν. 2005 , 02:00)

 

by the way δεν σας είπα ότι πήρα το νέο pstwo είναι Mαμιστερο!! και φυσικά το "τσιπαρισα" :p αυτήν την στιγμή παίζω εδώ και κάτι ώρες το prince of persia το νέο έτσι για να το τεστάρω

 

 

Αν θέλεις πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για το τσιπάρισμα του slim. Τιμή, τσιπάκι, μαγαζί κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sonymobby ( 1 Ιαν. 2005 , 18:10)

 

Paidia na rwtisw kati! Phra shmera to Pro Evolution Soccer 4 (pragmatika realistikotato) alla kati den mou arese. Einai dinaton na mou grafei pws h Manchester United einai h Man Red, Pws h Arsenal einai h North London, pws h Manchester City einai h Man Blu ktl, kai na allazei kai kapos ta logothpa twn omadwn. An einai dinaton, mono stis English teams to kanei auto. Giati? Episeis mia apo tis ellinokes omades onomazete Athenaka(Αθηνάκα :)) Eleos!!!

 

φιλε μου είναι μερικά από τα μειονεκτήματα του.τι να κάνουμε όλα δεν μπορούν να είναι τέλεια.πάντως αυτά τα μικρά προβληματάκια δεν μπορούν να μειώσουν την τελειότητα του πες4!! ;)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nezard ( 1 Ιαν. 2005 , 20:19)

 

Αν θέλεις πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για το τσιπάρισμα του slim. Τιμή, τσιπάκι, μαγαζί κτλ.

 

 

πρώτα θα τεστάρω το τσιπάκι και το ps2 αν δουλεύουν σωστά και μετά θα πω τώρα περνάει τα crash test το έχω να παίζει 12 ώρες συνεχόμενες ως τώρα και άλλες 8 εχτές,αν ως την δευτερα είναι ok τότε τα ξαναλέμε.Tώρα το "τσιπαρισμα" είναι δώρο και έτσι δεν ξέρω τι τσιπάκι έχω μέσα θα μάθω φυσικά όταν με το καλο βρω τον τύπο που το πήγε ο φίλος μου αλλα τώρα είναι γιορτές βλέπεις...,πάντως ως τώρα παίζει άψογα!για περαιτέρω θα σας ενημερώσω από δευτερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

κάποιος φίλος είχε ζήτηση να του πούμε πως βάζουμε mp3 player στο ps2:

Κυκλοφόρησε νέος MP3 Player για το PS2.

Απο το site:

 

graphic completely changed

added a background pic

added a play/about/edit menu pic

substituited the clipboard text with a clipboard pic

added a speaker image reflecting the current volume status in the main screen

added changing of volume from main screen (L2/R2)

changed edit menu access button, now it's square

added a browser return function

redesigned about screen

added MC support for loading MP3/M3U, this works also without HDD and it's read only at the moment

added version numering showed into the program

better linear volume control, now it don't reset to max if you switch from logarithmic mode

changed release marking to version

added text with version information on the boot and about screen

change color of some text to fit the new graphic

added an empty clipboard option

added showing of MC free space

 

 

Μπορείτε να τον κατεβάσετε (μαζί με τον source code) απο εδώ http://www.ryankegel.com/download.php?ps2mp3=0 :)

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...