Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε ελληνικό product code και θέλετε να βάλετε το update, μπορείτε το φλασάρετε με το balkans (περιέχει κανονικά ελληνικά). Κι όσο σκέφτομαι ότι είχα ένα balkans (το κέρδισα στο διαγωνισμό Νήσος8) και το πούλησα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχετε ελληνικό product code και θέλετε να βάλετε το update, μπορείτε το φλασάρετε με το balkans (περιέχει κανονικά ελληνικά). Κι όσο σκέφτομαι ότι είχα ένα balkans (το κέρδισα στο διαγωνισμό Νήσος8) και το πούλησα...

 

τι product code εννοεισ? Γιατι εγω μεχρι να βαλω το σωστο εχω βαλει ποσα και δεν υπηρχαν καν ελληνικα.

 

γιατι την 12 και οχι 13.16 ;;;

υπηρχε προβλημα ; :(

 

χαχα οχι ρε φιλε την 12,, την pr 1,2 δλδ την 14,0,002

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Με τη ενδειξη της μπαταριας εχει κανεις αλλος προβλημα? εμενα τις περισσοτερες φορες πεφτει απο το 100% στο 70% απευθειας ενω το battery monitor εχει συνεχεια μεγαλη αποκλιση. Τωρα π.χ. το κανονικο μου βγαζει 100% και της εφαρμογης 63%. Δουλεμενη ειναι η μπαταρια εχει κανει τουλαχιστον 15 φορτισεις..

 

Φιλε μην σκας αδικα εδω και μηνες απο οπου βγηκε το n8 εχουμε πει οτι το nokia battery monitor δεν δουλευει σωστα τα λεει μπερδεμενα και οι περισσοτεροι απο μας εδω το εχουμε σβησει!!!Πιστευω οτι δεν φταιει η συσκευη σβησε την εφαρμογη και δες το!!!

 

θεωρω οτι αυτα ειναι υπερβολες. ολο και κατι καινουργιο βγαινει. δεν ξερω τι γινεται με τα αλλα λειτουργικα παντως η νοκια ολο και κατι εστω μικρο μας δινει. οπως καναμε υπομονη να ερθει το ν8 ετσι θ κανουμε και αναβαθισεις. δεν τρελενομαι να τρεχω να φλασαρω το κινητο. μεχρι τωρα εμαι πολυ ευχαριστημενος και του εχω βαλει οπως παρατηρειται απο αυτα που προτεινω ενα καρο πραγματα. μικρο κολληματα υπαρχουν και ασυμβατοτητες μερικες φορες αλλα γενικα ολα πανε αρκετα καλα. οταν ερθει η αναβαθμιση με χαρα θα την βαλω

 

Σιγουρα ειναι υπερβολες και δεν χρειαζεται κανεις εκτος αν εχει σοβαρο προβλημα να μπλεκει με φλασαρισματα προσωπικη μου αποψη παντα!!!Ας βγαινουν οι αναβαθμισεις με το καλο και σιγα σιγα με υπομονη ολοι μας θα της παρουμε δεν χρειαζεται να τρεχουμε...!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην σκας αδικα εδω και μηνες απο οπου βγηκε το n8 εχουμε πει οτι το nokia battery monitor δεν δουλευει σωστα τα λεει μπερδεμενα και οι περισσοτεροι απο μας εδω το εχουμε σβησει!!!Πιστευω οτι δεν φταιει η συσκευη σβησε την εφαρμογη και δες το!!!

 

 

 

Σιγουρα ειναι υπερβολες και δεν χρειαζεται κανεις εκτος αν εχει σοβαρο προβλημα να μπλεκει με φλασαρισματα προσωπικη μου αποψη παντα!!!Ας βγαινουν οι αναβαθμισεις με το καλο και σιγα σιγα με υπομονη ολοι μας θα της παρουμε δεν χρειαζεται να τρεχουμε...!!! ;)

 

εγω παντωσ την εβαλα κιολασ κατεβασα απο to phoenix την 14.0.002 του 0599850 που ειναι balkans κι ειναι πληρωσ ελληνικα...:):):)

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην περιμενω την νοκια ποτε θα βγαλει το update,, και σιγα το update ετσι το εκανε για να μασ δειξει και καλα οτι δεν μασ ξεχασε, ενω στην ουσια αυτο που αλλαζει ειναι μονο το νουμερο,,, ουτε ovi maps εχει καινουργιο ουτε ovistore ουτε τπτ... τσαμπα ο κοποσ... το PR .2 θα βγει το καλοκαιρι τελοσ, ισωσ και πιο μετα...και το PR.3 το 2012 και αμα.. αν φτιαξει και κανα PR.4 ισωσ το βγαλει το 2020,....:lol::lol::lol::lol:

 

Eγω λεω καλυτερα να σταματησετε το ραδιο αρβυλα. Η pr2 θα βγει το προσεχες διαστημα,στον επομενο ισως μηνα,το καλοκαιρι θα εχουμε major update,που θα πει πιθανες αλλαγες στο UI κτλ. Η pr3 και pr4 ουτε που μας νοιαζουν αυτη τη στιγμη. Το αν αργει λιγο η 1.2 και καθολου δεν μας ενδιαφερει μιας και δεν αλλαζει κατι ριζικα στο κινητο μας. Αν αργησει η pr2,εκει σκυλιαστε ελευθερα οσο θελετε.

Και ναι,η Nokia ουτε μας ξεχασε ουτε σκοπευει να το κανει. Thank God.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι σημαντικό η αναβάθμιση για να βιαζόμαστε;

Στην pr 1.2 εγώ μόνο τους καλύτερους χάρτες παρατήρησα...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεστε τι έχει να γίνει με την pr2.0 ή με την pr3.0; κλάφτα χαράλαμπε μετά από ένα με δυο μήνες αργότερα (ελέω υπερφόρτωσης των servers και μπούρδες) από τους πολίτες-πελάτες των άλλων χωρών.

Γιατι πιστευει κανενας οτι οταν βγει η pr2.0 θα ρθει αμεσως για Ελλαδα?:p

Εδω στο group της Νοκια ελλας στο facebook σημερα ενημερωσε οτι βγει η pr1.1 για ολες τις συσκευες!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι σημαντικό η αναβάθμιση για να βιαζόμαστε;

 

εγω παντωσ που την εβαλα ειδα βελτιωση λιγο πιο γρηγορο το κινητο.. αναβαθμισμενο ovi maps 3.06 τελευταια εκδοση ενσωματωμενη στο συστημα... και αφαιρεση ενοσ top apps..που δεν υπαρχει πλεον σ αυτη την εκδοση και ενσωματωμενο το ovistore 2.02 41. και τελοσ γουσταρω που την εβαλα..σιγα να μην καθομαι να περιμενω την νοκια,... ειναι τοσο γελοιο τελικα εχω φτιαξει ποσαα dead phone απο φιλουσ που δεν ειχαν ιδεα,..:lol::lol::lol: ανα πασα στιγμη κανω οτι θελω στο κινητο....να ναι καλα ο φοινηκασ..:)

 

Γιατι πιστευει κανενας οτι οταν βγει η pr2.0 θα ρθει αμεσως για Ελλαδα?:p

Εδω στο group της Νοκια ελλας στο facebook σημερα ενημερωσε οτι βγει η pr1.1 για ολες τις συσκευες!:ninja:

 

εμ γ αυτο κ γω την βαζω απο τωρα σιγα μην περιμενω ενα μηνα....αφου μπορω...:)

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Μάθε να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιστευει κανενας οτι οταν βγει η pr2.0 θα ρθει αμεσως για Ελλαδα?:p

Εδω στο group της Νοκια ελλας στο facebook σημερα ενημερωσε οτι βγει η pr1.1 για ολες τις συσκευες!:ninja:

 

το group της νοκια στο facebook οταν ειχε ηδη βγει το ν8 στην αγορα δεν ειχαν παρει ειδηδη οτι βγηκε και ελαγαν αλλες ημερομηνιες. ειναι πληρως αναξιοπιστο. οποτε μην τρελενεστε. η 1.1 δεν αργησε καθολου. τωρα ειναι αληθεια οτι αυτη η αναβαθμιση αργησε αλλα και παλι δεν νομιζω οτι χανουμε κατι ιδιαιτερο. οσο για την 2.0 ελπιζω να μην αργησει αλλα και παλι υπαρχουν και αλλοι τροποι που εγω θα προσπαθησω να αποφυγω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω διαγραψη απο την μνυμη τ τηλεφωνου καπιεσ φωτο μπορω να τισ επαναφερω αν καπιοσ γνωρηζη ασ με βοηθηση
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω διαγραψη απο την μνυμη τ τηλεφωνου καπιεσ φωτο μπορω να τισ επαναφερω αν καπιοσ γνωρηζη ασ με βοηθηση

Οχι φιλε μου δυστηχως δεν μπορεις να τις επαναφερεις, εκτος εαν εχεις κανει αντγραφο ασφαλειας με το ovi suite στον υπολογιστη σου οποτε μπορεις να τις επαναφερεις,αν οχι τοτε τα συγκεκριμενα δεδομενα εχουν χαθει για παντα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,παρακαλω αν γνωριζει κανεις να με βοηθησει......μπηκα σημερα στο ovi και μου ζητησε αναβαθμιση και την εκανα ,οταν ξεκινησε το κινητο μου διαπιστωσα πως δεν εχς ελληνικη γλωσσα ,μπορω να εχω ελληνικα ξανα και ελληνικο menu μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω???? Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ,παρακαλω αν γνωριζει κανεις να με βοηθησει......μπηκα σημερα στο ovi και μου ζητησε αναβαθμιση και την εκανα ,οταν ξεκινησε το κινητο μου διαπιστωσα πως δεν εχς ελληνικη γλωσσα ,μπορω να εχω ελληνικα ξανα και ελληνικο menu μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω???? Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

 

προφανως δεν ηξερες οτι εχεις κινητο παραεισαγωγης. πρεπει να φλασαρεις ελληνικα με τον φοινικα η να πας σε μαγαζι νοκια και να στο κανουν εκει με 16 ευρω. το φλασαρισμα θα το βρεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349366#post3349366

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,και αφου βαλω παλι ελληνικα πρεπει να ξανακανω αναβαθμιση παλι,μεσω wifi απλα να μπω στο κινητο ovi και να την κανω εκει?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,και αφου βαλω παλι ελληνικα πρεπει να ξανακανω αναβαθμιση παλι,μεσω wifi απλα να μπω στο κινητο ovi και να την κανω εκει?

 

μεσω κινητου να κανεις την αναβαθμιση για να μην χασεις τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,και αφου βαλω παλι ελληνικα πρεπει να ξανακανω αναβαθμιση παλι,μεσω wifi απλα να μπω στο κινητο ovi και να την κανω εκει?

 

αναβαθμιση θα κανεις μονο απο το τηλεφωνο, οχι τον υπολογιστη

αν βαλεις καινουργια εκδοση δεν νομιζω οτι θελει αναβαθμιση παλι :confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω και γω κτ..!!Ενω εχω περασει την pr1.2 εδω και πεντε μερες μεσω ΟΤΑ μιας και το product code ειναι ουγγαρικο και ενω παταω *#0000# μου βγαζει οτι την εχω Pr1.2 Aριθμος εκδοσης 014.002 στην ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ βγαζει αυτο εδω Ν8-00 Λογισμικο συσκευής και απο κατω γραφει

Χρήση υπολ.προς ενημ. και αν πατησω πληροφοριες βγαζει Αριθμος εκδοσης 014.002..................Τι ειναι αυτο??το ιδιο πραγμα με αυτο που περασα δν ειναι??:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εβαλα την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου στο κινητο και απο τοτε οταν με παιρνουν τηλεφωνο αριθμοι που ειναι αποθηκευμενοι στο ευρετηριο με ονομα,στην αναγνωριση κλησης βγαινουν μονο ο αριθμος και οχι το ονομα...

λες και ο αριθμος ειναι αγνωστος προς τη συσκευη...γιατι σημβαινει αυτο;:worry::worry:

Styling(8800 sirocco silver) and Profiling(n8 dark grey)....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εβαλα την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου στο κινητο και απο τοτε οταν με παιρνουν τηλεφωνο αριθμοι που ειναι αποθηκευμενοι στο ευρετηριο με ονομα,στην αναγνωριση κλησης βγαινουν μονο ο αριθμος και οχι το ονομα...

λες και ο αριθμος ειναι αγνωστος προς τη συσκευη...γιατι σημβαινει αυτο;:worry::worry:

 

Μάλλον τους αριθμούς που λες τους έχεις 2 φορές μέσα στις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

μηπως η εκδοση 14.2 το balkans_gr

έχει ελληνική γλώσσα; δοκιμασε κανεις ; :-)

 

το gr σημαίνει green (πράσινο) το χρώμα δλδ και όχι τη γλώσσα. Νομίζω το balkans γενικά έχει Ελληνικά άλλα για πιο σίγουρα βάλε το balkans_dg το γκρι δλδ που έχει κυκλοφορήσει ευρέως στην Ελλάδα σαν χρώμα και μάλλον έχει την Ελληνική γλώσσα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω και γω κτ..!!Ενω εχω περασει την pr1.2 εδω και πεντε μερες μεσω ΟΤΑ μιας και το product code ειναι ουγγαρικο και ενω παταω *#0000# μου βγαζει οτι την εχω Pr1.2 Aριθμος εκδοσης 014.002 στην ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ βγαζει αυτο εδω Ν8-00 Λογισμικο συσκευής και απο κατω γραφει

Χρήση υπολ.προς ενημ. και αν πατησω πληροφοριες βγαζει Αριθμος εκδοσης 014.002..................Τι ειναι αυτο??το ιδιο πραγμα με αυτο που περασα δν ειναι??:worry:

 

Παιδια να βοηθησει καποιος αν μπορει...:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως η εκδοση 14.2 το balkans_gr

έχει ελληνική γλώσσα; δοκιμασε κανεις ; :-)

 

ναι φιλαρακι το εβαλα εγω και εχει πληρωσ ελληνικα....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το balkans_gr με τα κεφαλαια η τα μικρα,μιλαμε για το ν8 11.2?

 

μαγκες μπορει να βοηθησει καποιος να ξαναβαλω ελληνικα στο Ν8,εχω φοινικα και ναβι αλλα κατι δεν παει καλα βοηθειααααααααα

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...