Jump to content

Sony Ericsson Xperia Pro


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, έχει κυκλοφορήσει πλέον κι επίσημα στην Ελλάδα. Μένει να αρχίσουν να το προμηθεύονται τα καταστήματα για να το δούμε και στις προθήκες τους. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 497
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμπρός καλό μου ελικόπτερο!!! (αστυνόμος Σαΐνης)

 

προμηθευτείτε το τηλεφωνάκι μας μην πέσουμε πάλι πίσω στη δραχμή και μετά μέχρι να ξαναδω καινούργιο κινητό θα χουν αλλάξει χρώμα τα μαλλιά μου...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

εμπρός καλό μου ελικόπτερο!!! (αστυνόμος Σαΐνης)

 

προμηθευτείτε το τηλεφωνάκι μας μην πέσουμε πάλι πίσω στη δραχμή και μετά μέχρι να ξαναδω καινούργιο κινητό θα χουν αλλάξει χρώμα τα μαλλιά μου...

 

Θα τα βάψεις ασημί να ναι με το κινητούλι ασορτί:rolleyes:

Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

το ασημί έχεις βλεφαριάσει κι εσύ ε;; κι εγώ!!

 

αναρωτιέμαι αυτό το κόκκινο ποιος θα το τολμήσει.. τουλάχιστον από τις φωτό μοιάζει χάλια κόκκινο... αλλά το ασημί είναι λουκούμι...

 

έχουεμ πλάκα λε ςκαι άμα μιλάμε γι'αυτό θα έρθει πιο γρήγορα :lol:

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

το ασημί έχεις βλεφαριάσει κι εσύ ε;; κι εγώ!!

 

αναρωτιέμαι αυτό το κόκκινο ποιος θα το τολμήσει.. τουλάχιστον από τις φωτό μοιάζει χάλια κόκκινο... αλλά το ασημί είναι λουκούμι...

 

έχουεμ πλάκα λε ςκαι άμα μιλάμε γι'αυτό θα έρθει πιο γρήγορα :lol:

 

Αν και τις περισσότερες φορές προτίμησα μαύρο κινητό(-c905), το ασημί στο συγκεκριμένο είναι το κάτι άλλο. Συμφωνούμε απόλυτα, όπως και ότι το κόκκινο δεν δείχνει ωραίο.Χώρια που με το κόκκινο μην παραξηγηθώ κιόλας :lol:

Πάντως από την στιγμή που ξεκινήσαμε την συζήτηση η άφιξή του επισπεύστηκε, άρα...keep talking:p

Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! ναι ναι έτσι πιστεύω κιεγώ κάνουμε υποβολή στο σύμπαν... :lol::lol::p

 

λες να ναι βαρύ στο κράτημα;; σε τσαντάκι θα χωράει άραγε;; -γυναικεία ερωτήματα καταλαβαίνω, πλην σημαντικά.. και να μη χωράει πάντως νομίζω θα το πάρω, έχω πάθει κόλλημα μ'αυτό το τηλ. εκτός αν βγάλει κανά κουλό πρόβλημα.... σήμερα έχουμε 4 Νοε. έρχεται ΣΚ.... από Δευτέρα 7.... λες καμιά βδομαδίτσα ακόμα;;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! ναι ναι έτσι πιστεύω κιεγώ κάνουμε υποβολή στο σύμπαν... :lol::lol::p

 

λες να ναι βαρύ στο κράτημα;; σε τσαντάκι θα χωράει άραγε;; -γυναικεία ερωτήματα καταλαβαίνω, πλην σημαντικά.. και να μη χωράει πάντως νομίζω θα το πάρω, έχω πάθει κόλλημα μ'αυτό το τηλ. εκτός αν βγάλει κανά κουλό πρόβλημα.... σήμερα έχουμε 4 Νοε. έρχεται ΣΚ.... από Δευτέρα 7.... λες καμιά βδομαδίτσα ακόμα;;

 

Καλημέρα, η δύναμη εν τη ενώσει...

Σίγουρα πιο βαρύ από το mini pro που ήταν πούπουλο, γτ φαίνεται να χει καλύτερα υλικά,αλλά όχι τόσο βαρύ ώστε να παίζει prob.

Σίγουρα επίσης πιο μικρό σε μήκος από το arc που αναφέρθηκε παραπάνω, πόσο μικρό τσαντάκι έχεις πια??Αν δν χωράει παίρνεις 2ο δωράκι νέο τσαντάκι(ασημί κι αυτό:lol:).

Τραβηγμένο από τα μαλλια πιστεύω μέχρι 15 να χει έρθει αν κ δν θα μαι από τους 1ους-1ους users...αλλά θα μαι ο αμέσως επόμενος:p

Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγώ το ίδιο, άλλωστε ο προυπολογισμός είναι συγκεκριμένος και σαφής δεν έχει περιθώρια!! αλλά άμα είναι εδώ όλο περνάς και το πιάνεις, το αγγίζεις, δημιουργείς μια σχεση μαζί του!! καταλαβαίνεις... είσαι με το μισό πόδι-ε σόρυ, με το μισό χέρι στην τσέπη!!:lol:
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγώ το ίδιο, άλλωστε ο προυπολογισμός είναι συγκεκριμένος και σαφής δεν έχει περιθώρια!! αλλά άμα είναι εδώ όλο περνάς και το πιάνεις, το αγγίζεις, δημιουργείς μια σχεση μαζί του!! καταλαβαίνεις... είσαι με το μισό πόδι-ε σόρυ, με το μισό χέρι στην τσέπη!!:lol:

 

Αν σε καταλαβαίνω λέει? Αδυναμίες είναι αυτές με την καλή έννοια και δν μπορούμε να αντισταθούμε, το χέρι έχει μπει και περιμένει την ανταλλαγή ρευστού(τι πεζός:D) και..σχέσης:rolleyes:

Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

 

Όπως και εξαρχής μ'αρέσουν τα πλεονεκτήματά του και δεν με ενοχλούν καθόλου μα καθόλου κάποια που αναφέρονται ως αρνητικά πχ ότι δν είναι πολύ λεπτό(λογικό αφού έχει πληκτρολόγιο), θέλω να είναι και λίγο στιβαρό το κινητό και όχι φέτα.

Εθελοτυφλώ:shifty:?Δεν νομίζω

Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι να λεμε για το κινητο?αν ειστε πολυ του γραψιματος (απο,τι βλεπω απο τα κομμεντς που προηγηθηκαν δεν βαζετε γλωσσα μεσα. :P ) θα σας λυσει τα χερια το qwerty.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι να λεμε για το κινητο?αν ειστε πολυ του γραψιματος (απο,τι βλεπω απο τα κομμεντς που προηγηθηκαν δεν βαζετε γλωσσα μεσα. :P ) θα σας λυσει τα χερια το qwerty.

 

 

:lol::lol::lol:

χωριό που φαίνεται ε;!!! κάτσε να το πιάσουμε στα χέρια μας, από κει θα τα στέλνω τα μηνύματα με τις κοτσάνες που θα 'χω κάνει και ελπίζω να σαι δω να συμμετέχεις στον πόνο μου/μας και να μου λες τι να κάνω να το φέρνω στα ίσα του πάλι :O

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

χωριό που φαίνεται ε;!!! κάτσε να το πιάσουμε στα χέρια μας, από κει θα τα στέλνω τα μηνύματα με τις κοτσάνες που θα 'χω κάνει και ελπίζω να σαι δω να συμμετέχεις στον πόνο μου/μας και να μου λες τι να κάνω να το φέρνω στα ίσα του πάλι :O

 

μην αγχωνεσαι,ουτε εσυ ουτε οι λοιποι χρηστες.τα παιδια ολα εδω μεσα κανουν φοβερη δουλεια.το καλο με την σειρα xperia ειναι οτι τα κινητα της ειναι ιδια οσον αφορα στο λειτουργικο και στο UI,οποτε ο,τι ξερουμε ο καθενας θα το λεμε να σας βοηθαμε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι,ουτε εσυ ουτε οι λοιποι χρηστες.τα παιδια ολα εδω μεσα κανουν φοβερη δουλεια.το καλο με την σειρα xperia ειναι οτι τα κινητα της ειναι ιδια οσον αφορα στο λειτουργικο και στο UI,οποτε ο,τι ξερουμε ο καθενας θα το λεμε να σας βοηθαμε.:)

Δε νομίζω ότι έχουν το ίδιο UI το Pro και το Mini Pro.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχουν το ίδιο UI το Pro και το Mini Pro.

 

hmm...γιατι να μην εχουν το ιδιο ομως?ολα τα υπολοιπα xperia το ιδιο εχουν (μεχρι και το live with walkman)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ίσως γιατί τόσο καιρό που κάνουν να το βγάλουν να του έχουν μαγειρέψει κανένα άλλο UI (που δεν έχω ιδέα τι είναι σημειωτέον)... και να τρέχουμε και να μη φτάνουμε...

 

πάντως σήμερα ξαναπέρασα από ένα πλαίσιο για άσχετη δουλειά και χάιδεψα το μινι προ.. αυτό το λευκό που αποκαλείς κουκλί παραπάνω.. είναι αλήθεια, έιναι μπιμπελό.. γι'αυτό περιμένω εναγωνίως το λίγο μεγαλύτερο να τα συγκρίνω επιτόπου.. πάντως και το μίνι δεν είναι ιδιαίτερο δύσχρηστο ούτε στο ιντερνετ από οθόνη εννοώ... για να δούμε.. και το πληκτρολογιό του είναι βολικό.. αλλά ας έθει και το βραβευμένο και βλέπουμε.. το παιδί στο πλαίσιο πάντως μου είπε ότι μέσα Νοεμβρίου περιμένουν αρκετά νέα κινητά.

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ίσως γιατί τόσο καιρό που κάνουν να το βγάλουν να του έχουν μαγειρέψει κανένα άλλο UI (που δεν έχω ιδέα τι είναι σημειωτέον)... και να τρέχουμε και να μη φτάνουμε...

 

πάντως σήμερα ξαναπέρασα από ένα πλαίσιο για άσχετη δουλειά και χάιδεψα το μινι προ.. αυτό το λευκό που αποκαλείς κουκλί παραπάνω.. είναι αλήθεια, έιναι μπιμπελό.. γι'αυτό περιμένω εναγωνίως το λίγο μεγαλύτερο να τα συγκρίνω επιτόπου.. πάντως και το μίνι δεν είναι ιδιαίτερο δύσχρηστο ούτε στο ιντερνετ από οθόνη εννοώ... για να δούμε.. και το πληκτρολογιό του είναι βολικό.. αλλά ας έθει και το βραβευμένο και βλέπουμε.. το παιδί στο πλαίσιο πάντως μου είπε ότι μέσα Νοεμβρίου περιμένουν αρκετά νέα κινητά.

 

Από,τι είδα απλα δεν εχει τις κλασσικες γωνίες που έχουν τα xperia.

 

Δεν θελω να αναφερθώ στο μίνι προ γιατί θα γράφω ώρες!!χεχε...πάντως και το μεγάλο αδερφάκι κουκλι ειναι..

 

Πάντως ελπίζω το παληκαρι στο πλαίσιο να ξέρει τι του γινεται.γιατί έχω άσχημες εμπειρίες από δαύτους

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το PRO θα είναι οτι το NEO (με τα συν και τα μείον του, όσοι το έχουν ξέρουν τι εννοώ), απλα θα έχει και qwerty πληκτρολόγιο.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω στα χέρια μου!!!!!!!!!! Το αγόρασα στα 322ευ!!!!!!!!!! Οπότε θα σας πω τη γνώμη μου από πρώτο χερι:D:D:D

 

Ναι μπρίζοσέ μας κι άλλο...:rolleyes:Καλορίζικο,περιμένουμε νέα,άντε να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά

Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω στα χέρια μου!!!!!!!!!! Το αγόρασα στα 322ευ!!!!!!!!!! Οπότε θα σας πω τη γνώμη μου από πρώτο χερι:D:D:D

 

το τόλμησες ε;; μπράβο βρε θηρίο!! εννοείται ότι περιμένουμε νέα-όσο πιο αναλυτικά μπορείς σ επαρακαλώ.. για μας που μας τρέχουν τα σάλια προς το παρόν :lol:

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

Από χτες το έχω στα χέρια μου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!

Καταρχείν, είναι πανέμορφο εξωτερικά, αρκετά συμμαζεμένο, όχι σαν το ARC που είναι΄"γκουμούτσα". Δεν είναι ιδιαίτερα ελαφρύ αλλά ούτε και βαρύ, νορμάλ. Εμφανιασιακά είναι σκέτη γλύκα!!

Εγώ είχα το Κ800i και όπως καταλαβαίνετε ήταν μεγάλη αλλαγή σε ότι αφορά τα μενού. Έφαγα μια φρίκη στην αρχή αλλά γρύγορα βρήκα την άκρη. Έχω μεταφέρει όλα τα αρχεία από το παλιό καθώς και τις επαφές μου αν και αυτό μέχρι να το βρώ μου έβγαλε την ψυχή.... Τι να πρωτο πω... Το μενού το κάνεις ότι θες, όπως θες!! Είναι πάρα πολύ εύχρηστο!! Βασικά είναι μέχρι να το μάθεις και να το ρυθμίσεις όπως θες εσύ. Έχει κάποια κοινά στοιχεία με τα κλασικά sony.

Ας πάμε στα τεχνικά χαρακτηρηστικά:

1. Ήχος

Φανταστικός!!!! Σε παίρνουν τηλ και νομίζεις πως ο άλλος είναι δίπλα σου!! Όσο για ακρόαση μουσικής...δεν περιγράφεται!! Καταπληκτικό!!!

2.Κάμερα

Εεεε καλά... τι να πω....??? Δεν υπάρχει απλά....!! Έβγαλα φώτος και είναι φοβερές!! Τράβηξα βίντεο και μάλιστα βράδυ.. καλά παιδιά δεν υπάρχει... είναι τέλειο!!Ούτε μια κουκίδα.. άψογο!! Το ζουμ είναι στα 16x ενώ στο Neo το απλό είναι 8x και το NeoV έχει 16x αλλά 5Μp μόνο, το Αrc απλό 2.46x στα 8.1Mp, το Arc s και το Ray έχουν 16x στα 8.1mp. Δεν συγκρίνεται σ'αυτόν τον τομέα!!

3.Internet

Εδώ θα πω μόνο ένα πράγμα.. είναι πάρα πολύ εύχρηστο!! Το σύνδεσα με το ασύρματο του σπιτιού και είναι μια χαρά!! (Δεν έχω και Laptop οπότε μου λείνει χέρια)

 

Συν και Πλην (κατ΄εμέ)

Συν:Όλα τα παραπάνω που ανέφερα. Και να πω εδώ ότι χρησιμοποιώ πιο πολύ το κλασικό πληκτρολόγιο των κινητών που διαθέτει γιατί δεν έχω ακόμα συνηθίσει το QWERTY (σιγά, σιγά). Πάντως με βολεύει πολύ και η οθόνη αφής μου λύνει τα χέρια!!

Πλην: Αυτό που με χάλασε πάρα πολύ είναι ότι δεν έχει βίντεο κλήσεις δυστυχώς!!! Έχει ανοιχτή συνομιλία αλλά τι να την κάνω..?Έχω bluetooth οπότε είναι αχρείαστο.

Και ένα ακόμα μικρής σημασίας είναι στο μενού μηνυμάτων δεν έχει χωριστά φακέλους όπως στα κλασικά sony. Και να πω ότι για τις φώτος και στα αρχεία μουσικής δεν δέχεται ένας φάκελος να έχει υποφακέλους τους βγάζει ξεχωριστά.(λεπτομέριες θα μου πείτε)

Αυτά είχα να σας πω σαν πρώτη εντύπωση! Εύχομαι σε όλους να το πάρετε και να το χαρείτε!!!

 

 

Υ.Γ. Όποιος θέλει μπορεί να με ρωτήσει ότι θέλει.

Y.Γ. Όπως θα δείτε άλλαξα και το avatar μου!!!!Χε χε χε!!!!!!!

Edited by irkaso
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...