Jump to content

HP Pre 3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to agorase καινουριο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει κανα app για να ξερουμε ποσο ογκο δεδομενων εχουμε ανταλλαξει ?

 

Ενας μετρητης δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ παιδια! τελειο το κινητο! εξαιρετικο το webos

Βεβαια υπερπολυτιμη η βοηθεια του Δημητρη (pik.) που εφαγε μια μερα ο ανθρωπος για να μπω...στο σωστο δρομο!!

 

* updates θα εχουμε απο HP?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου συμβαινει και δεν μπορω να καλεσω αριθμο.

 

Παταω μια επαφη και δεν καλει απο το δικτυο κινητης. Αντιθετα απο το skype καλει κανονικα.

 

Ακομα και νουμερο να σχηματισω παλι δεν το καλει....

 

καποια ρυθμιση θα ειναι αλλα τι ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα app για να ξερουμε ποσο ογκο δεδομενων εχουμε ανταλλαξει ?

 

Ενας μετρητης δηλαδη...

 

Netstat, είναι free. Δεν το λες και αριστούργημα, αλλά τη δουλειά του την κάνει.

 

Για το θέμα με τις κλήσεις, δοκίμασε ένα full shutdown (όχι restart) και δες. Μια φορά είχα πάθει κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου συμβαινει και δεν μπορω να καλεσω αριθμο.

 

Παταω μια επαφη και δεν καλει απο το δικτυο κινητης. Αντιθετα απο το skype καλει κανονικα.

 

Ακομα και νουμερο να σχηματισω παλι δεν το καλει....

 

καποια ρυθμιση θα ειναι αλλα τι ?

 

λογικα δεν εχεις προβλημα δοκιμασε ενα restart και αν δεν πιασει κανε ενα webosdoctor.

 

Απο χθες εβαλα virtual keyboard (παλι)και τελικα δουλευει μια χαρα αν και ειναι αρκετα μικρο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και shutdown εκανα και restart τιποτα.

Βλεπει το δικτυο κανονικοτα..

Με καλουν κανονικα, μηνυματα sms κανονικα , μπορω να καλεσω 4ψηφια , 5ψηφια κανονικοτατα αλλα οταν σχηματιζω νουμερα ή οταν επιλεγω απο τις επαφες ενα νουμερο ουτε καν την παλευει το αγνοει....

 

Δουλευε κανονικα ομως ...αλλα αντε να θυμηθω ποτε ακριβως μου το κανει και τι εκανα.....

Link to comment
Share on other sites

Και shutdown εκανα και restart τιποτα.

Βλεπει το δικτυο κανονικοτα..

Με καλουν κανονικα, μηνυματα sms κανονικα , μπορω να καλεσω 4ψηφια , 5ψηφια κανονικοτατα αλλα οταν σχηματιζω νουμερα ή οταν επιλεγω απο τις επαφες ενα νουμερο ουτε καν την παλευει το αγνοει....

 

Δουλευε κανονικα ομως ...αλλα αντε να θυμηθω ποτε ακριβως μου το κανει και τι εκανα.....

 

σε βλεπω με ενα webosdoctor και μετα προσεχε στην activation αν θες να εχεις USA Catalog κλπ.

 

Φανταζομαι γνωριζεις.

Αν οχι εδω ειμαστε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Στο phone

Στο network services

Στα domestic calls

Και στα international calls

Τι δειχνει;

Πχ cosmote αν εχεις;

 

Αν δεν τα δειχνει

Περασε με preware

Το advanced system prefs phone prefs

Patch ειναι...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο network services WIND GR (enabled data roaming)

Στα domestic calls το εχω βαλει Wind GR

Στα international calls το εχω βαλει να με ρωταει αν θα ειναι Wind GR ή Skype.

 

Kατι αλλο ειναι . Με καλουν κανονικα αν δεν επαιζε δεν θα δουλευε η γραμμη. Εβγαλα την sim την εβαλα σε αλλη συσκευη και δουλευει κανονικα.

 

υγ

 

Το advanced system prefs phone prefs ας το βαλω ετσι κι αλλιως αλλα ποιο απο ολα ? Αυτο με το icon ?

Edited by Vorlon
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και στο

International calls

Να βαλεις

Wind gr

Κανε restart και δες...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μπα τιποτα....το ατιμο παιζει με τα νευρα μου.

 

Γιατι καλει ομως τα 4ψηφια,5ψηφια και αρνειται ολα τα αλλα ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε οι αριθμοι

Να εχουν μπροστα το

+30

Αλλα και χωρις πχ. 6971234685

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επελεξε να ρωταει

Οποτε χρειαζεται..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μπρος το webosdoctor μου εκανε τα σχετικα reset τα ξαναβαλε ολα οσα ειχα αλλα τιποτα.

 

Δεν μπορει να ειναι βλαβη αυτο....

 

Δοκιμαζω το +302105555555 τιποτα

Δοκιμαζω το 2105555555 τιποτα.

 

Κατι αλλο ειναι . Που ειναι αυτο το location setting ?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μπρος το webosdoctor μου εκανε τα σχετικα reset τα ξαναβαλε ολα οσα ειχα αλλα τιποτα.

 

Δεν μπορει να ειναι βλαβη αυτο....

 

Δοκιμαζω το +302105555555 τιποτα

Δοκιμαζω το 2105555555 τιποτα.

 

Κατι αλλο ειναι . Που ειναι αυτο το location setting ?

 

τερμα δεξια στο μενου και κατω....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια και επειδη το προβλημα μου δεν ηταν τελικα μονο το οτι δεν μπορουσε να καλεσει παρα μονο ολιγοψηφια νουμερα αλλα και μετα την εφαρμογη του webosdoctor δεν μπορουσε να το δει ουτε το webosquickinstall αρα ουτε preware ουτε τιποτα και ειχα μπλοκαρει ακολουθησα τις εξαιρετικα ασφαλεις οδηγιες του φιλου Pik (που θα πρεπει να ειναι βιβλος επανεκιννησης για τυχον προβληματα) και ολα τα προβληματα αποκατασταθηκαν.

Εχω να περασω ξανα καμια 60αρια εφαρμογες αλλα χαλαλι :lol:

 

Αυτην την φορα θα ελεγχω μετα απο καθε εγκατασταση να διαπιστωσω αν καποια απο αυτες προκαλει το προβλημα να σωσω τον χρονο και καποιου αλλου .

 

Ευχαριστω πολυ Δημητρη :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγο με τις οδηγιες θα τον ανεβασω μεσα στην εβδομαδα πληρη με λινκ για οποτε χρειαστει αν ποτε τυχει.

 

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα μια εφαρμογη για ποδοσφαιρο υπαρχει

European scoreboard

Και δεν μπαινει πλεον, κλεινει μονη της, εβαλα, εβγαλα, τπτ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εδινε τα γκολ, ειχε πολλα πρωταθληματα..

Αλλα εννοεις της uefa,

Aν μπορεις link.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκοπεύω να αγοράσω το Pre 3 μεταχειρισμένο. τι πρέπει να προσέξω; συμβουλή; να κάνω την κίνηση ή όχι...παιδί Android βέβαια...

δώστε μου συμβουλές γιατί ενώ το γουστάρω τρελά αυτό το κινητό με αγχώνει λίγο το άγνωστο και ότι είναι μεταχειρισμένο...

ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP Pre 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...