Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προστέθηκε η JW8 στα Επίσημα Firmwares για όποιον έχει πάθει στέρηση και θέλει να φλασάρει...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, προσφάτως μετακόμισα και στο νέο σπίτι το σήμα της κινητής είναι ασθενές, και μου εμφανίζει πλέον , μερικές φορές, το εξής πρόβλημα ενώ δείχνει ότι έχω σήμα στην πράξη δεν έχω διότι δεν μπορούν να με καλέσουν αλλά ούτε και να κάνω κλήση καθώς μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας . Ακόμα και όταν βγω έξω από το σπίτι και πάω σε κάποιο μέρος που έχει φουλ σήμα το κινητό συνεχίζει να είναι χωρίς δίκτυο και το πρόβλημα λύνεται μετά από επανεκκίνηση του κινητού. Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι είδους πρόβλημα είναι δηλαδή Hardware ή software και αν υπάρχει κάποια λύση για να αντιμετωπιστεί .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσφάτως μετακόμισα και στο νέο σπίτι το σήμα της κινητής είναι ασθενές, και μου εμφανίζει πλέον , μερικές φορές, το εξής πρόβλημα ενώ δείχνει ότι έχω σήμα στην πράξη δεν έχω διότι δεν μπορούν να με καλέσουν αλλά ούτε και να κάνω κλήση καθώς μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι δεν υπάρχει δίκτυο κινητής τηλεφωνίας . Ακόμα και όταν βγω έξω από το σπίτι και πάω σε κάποιο μέρος που έχει φουλ σήμα το κινητό συνεχίζει να είναι χωρίς δίκτυο και το πρόβλημα λύνεται μετά από επανεκκίνηση του κινητού. Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι είδους πρόβλημα είναι δηλαδή Hardware ή software και αν υπάρχει κάποια λύση για να αντιμετωπιστεί .

 

Παραξενο, ποιο modem φορας..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες modem τι εννοείς ;

 

Πηγαινε ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-πληροφοριες λογισμικου-εκδοση βασικου φασματος (αυτο ειναι το modem)...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι I9000XXJW4.

 

Ωραια λοιπον, μια χαρα ειναι το modem.

Θα σε συμβουλευα να κανεις wipe cache απο recovery μπας και στρωσει, επισης βγαλε την σιμ και ξαναβαλτην, δεν πρεπει να ειναι κατι το ανησυχητικο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, νεα στο φορουμ καλως σας βρηκα. εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το κινητο μας. Πρωτον, θα θελα να ρωτησω αν ξερετε γιατι δεν λαμβανω ποτε push notifications απο τις εφαρμογες μου. ειναι γενικο προβλημα η κατι κανω λάθος? επισης, καποιο μπερδεμα μαλλον εχει γινει με τον πρωταρχικο λογαριασμο google που εφτιαξα και θα θελα να ρωτησω αν μπορω να κανω τον δευτερευον να ειναι ο κυριος λογαριασμος και να διαγραψω τον αρχικο χωρις να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Αυτα για αρχη, μη σας κουρασω ακομη δεν ηρθα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, νεα στο φορουμ καλως σας βρηκα. εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το κινητο μας. Πρωτον, θα θελα να ρωτησω αν ξερετε γιατι δεν λαμβανω ποτε push notifications απο τις εφαρμογες μου. ειναι γενικο προβλημα η κατι κανω λάθος? επισης, καποιο μπερδεμα μαλλον εχει γινει με τον πρωταρχικο λογαριασμο google που εφτιαξα και θα θελα να ρωτησω αν μπορω να κανω τον δευτερευον να ειναι ο κυριος λογαριασμος και να διαγραψω τον αρχικο χωρις να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Αυτα για αρχη, μη σας κουρασω ακομη δεν ηρθα!

 

Καλως ηρθες στην παρεα Μαρια,

Φανταζομαι οταν λες εφαρμογες με push notifications εννοεις τα email, εχει ρυθμιση μεσα απο την εφαρμογη για αυτοματο συγχρονισμο ομως προσεχε διοτι καταναλωνει αρκετη μπαραρια. Οσο για το δευτερο που ρωτησες, φοβαμαι οτι δεν μπορεις να αποφυγεις την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα Μαρια,

Φανταζομαι οταν λες εφαρμογες με push notifications εννοεις τα email, εχει ρυθμιση μεσα απο την εφαρμογη για αυτοματο συγχρονισμο ομως προσεχε διοτι καταναλωνει αρκετη μπαραρια. Οσο για το δευτερο που ρωτησες, φοβαμαι οτι δεν μπορεις να αποφυγεις την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Γεια! Εννοω πχ την εφαρμογη του facebook στην οποια δεν λαμβανω τιποτα παρολο που εχω ενεργοποιησει τις ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτα για αρχη, μη σας κουρασω ακομη δεν ηρθα!

 

Κούρασε μας όσο θες, γι'αυτό είμαστε εδώ.:)

 

Οσο για το δευτερο που ρωτησες, φοβαμαι οτι δεν μπορεις να αποφυγεις την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Ηρακλή, με την JB μπορείς να διαγράψεις τον Google Λογαριασμό χωρίς να κάνεις factory reset!:D

 

Γεια! Εννοω πχ την εφαρμογη του facebook στην οποια δεν λαμβανω τιποτα παρολο που εχω ενεργοποιησει τις ειδοποιησεις

 

Έχω βάλει στις ρυθμίσεις του Facebook στο "Χρονικό διάστημα ανανέωσης" το Ποτέ και έχω κανονικά ειδοποιήσεις.

Δεν έχω Αυτόματο Συγχρονισμό στους Λογαριασμούς.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κούρασε μας όσο θες, γι'αυτό είμαστε εδώ.:)

 

 

 

Ηρακλή, με την JB μπορείς να διαγράψεις τον Google Λογαριασμό χωρίς να κάνεις factory reset!:D

 

η jb ειναι εφαρμογη? γενικα το τηλεφωνο το εχω απο τα Χριστουγεννα, ειμαι απολυτα ευχαριστημενη εκτος απο το γεγονος πως δεν εχει notifications. επισης αναρωτιομουν πως γινεται η αναβαθμιση του λειτουργικου, και αν ειναι απαραιτητη για να τρεχει καλυτερα η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Είναι Custom ROM.

Γράψε στον Dialer *#1234# και γράψε μας ότι σου βγάλει για να σου πούμε αν χρειάζεσαι αναβάθμιση.

Πάντως αν θες να περάσεις καινούργια ROM μπορείς να το κάνεις και μόνη σου με τον οδηγό που υπάρχει αλλά θα γίνει factory reset στην συσκευή σου.

 

Πιο πάνω συμπλήρωσα και κάτι στο μήνυμα μου που αφορά το Facebook.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Εννοω πχ την εφαρμογη του facebook στην οποια δεν λαμβανω τιποτα παρολο που εχω ενεργοποιησει τις ειδοποιησεις

Έχεις δοκιμάσει αυτή την εφαρμογή σε άλλο android και δουλευαν τα notifications?Σε κάποιες εφαρμογές δημιουργουνται κάποια τέτοια θεματακια.Γιατι δεν δοκιμάζεις μια άλλη αντίστοιχη να δεις τι παίζει?Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τέτοια εφαρμογή,αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι είχε προβλήματα και έβαζαν άλλη

Link to comment
Share on other sites

Είναι Custom ROM.

Γράψε στον Dialer *#1234# και γράψε μας ότι σου βγάλει για να σου πούμε αν χρειάζεσαι αναβάθμιση.

Πάντως αν θες να περάσεις καινούργια ROM μπορείς να το κάνεις και μόνη σου με τον οδηγό που υπάρχει αλλά θα γίνει factory reset στην συσκευή σου.

 

Πιο πάνω συμπλήρωσα και κάτι στο μήνυμα μου που αφορά το Facebook.

 

pda: I9000XWJVI

PHONE: I9000XXJVO

CSC: I9000OXXJV9

 

Έχεις δοκιμάσει αυτή την εφαρμογή σε άλλο android και δουλευαν τα notifications?Σε κάποιες εφαρμογές δημιουργουνται κάποια τέτοια θεματακια.Γιατι δεν δοκιμάζεις μια άλλη αντίστοιχη να δεις τι παίζει?Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τέτοια εφαρμογή,αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι είχε προβλήματα και έβαζαν άλλη

 

Oχι μονο στο γκαλαξι. θα δοκιμασω αυτο με το χρονικο οριο ανανεωσης και θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία Επίσημη Ελληνική Gingerbread 2.3.3. Δεν υπάρχει κάτι πιο καινούργιο όσο αφορά τα Ελληνικά επίσημα Firmwares.

Όπως σου είπα όμως μπορείς να περάσεις μία Gingerbread 2.3.6 που έχει δοθεί για άλλες χώρες σύμφωνα με τον οδηγό που υπάρχει αλλά θα γίνει factory reset στο κινητό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία Επίσημη Ελληνική Gingerbread 2.3.3. Δεν υπάρχει κάτι πιο καινούργιο όσο αφορά τα Ελληνικά επίσημα Firmwares.

Όπως σου είπα όμως μπορείς να περάσεις μία Gingerbread 2.3.6 που έχει δοθεί για άλλες χώρες σύμφωνα με τον οδηγό που υπάρχει αλλά θα γίνει factory reset στο κινητό σου.

θα αλλαξει κατι δραστικα με το update?

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι θα γλυτώσεις από κάποιο ενδεχόμενο Battery Drain που μπορεί να σου συμβεί με την 2.3.3 και να μείνεις χωρίς μπαταρία εκεί που δεν το περιμένεις τότε αξίζει!

Γενικά οι 2.3.6 είναι αρκετά καλύτερες από τις 2.3.3.

Η απόφαση είναι δική σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι θα γλυτώσεις από κάποιο ενδεχόμενο Battery Drain που μπορεί να σου συμβεί με την 2.3.3 και να μείνεις χωρίς μπαταρία εκεί που δεν το περιμένεις τότε αξίζει!

Γενικά οι 2.3.6 είναι αρκετά καλύτερες από τις 2.3.3.

Η απόφαση είναι δική σου...

 

:thanks: θα το σκεφτω αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πολύ καλές και όπως είπαμε και πιο πριν δεν έχουν το πρόβλημα του Battery Drain!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ελυσα το προβλημα των notifs οι οποιες ερχονται πλεπν κανονικα!

 

Τι εκανες δηλαδη..;για πες μας κι εμας...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι εκανες δηλαδη..;για πες μας κι εμας...

απενεργοποιησα τον αυτοματ συγχρονισμο στους λογαριασμους και εθεσα στην εφαρμογη του facebook το χρονικο οριο ανανεωσης στο ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είχα πει δηλαδή την προηγούμενη φορά.

Οπότε τώρα ξέρουμε ότι δουλεύει για όλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...