Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι αν και κάναμε ένα χρόνο σχεδόν να πάρουμε την 4 την οποία είχε δεσμευτεί η motorola οτι θα τη δώσει. Για την 4.1 χλωμό το βλέπω αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

 

μια χαρά δουλεύει η jb στο xoom μου. Και είναι πολύ πολύ καλύτερη από την ics. Στην Αμερική έχει βγει και official για τα wifi only

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

 

Χτες μου ήρθε και εμένα το update. Το έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αυτό που θέλω είναι να μπορώ να βάζω USB flash επάνω του και να τα διαβάζει.

Πως μπορώ να το κάνω; H συσκευή δεν είναι root.

Εάν υπάρχει κάποιος οδηγός θα ή μουν ευγνώμων.

 

Ευχαριστώ.

 

Καμία βοήθεια ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

μέσα στην microsd μου έχει ένα φάκελο με το όνομα lost.dir

 

γνωρίζει κανείς τι φάκελος είναι αυτός?

θέλω να είναι τακτοποιημένη η εξωτερική κάρτα και πραγματικά μου σπάει τα νεύρα που το βλέπω. να το σβήσω ή θα επηρεάσει κάπου?

Link to comment
Share on other sites

@ sonorman:

Αυτό σημαίνει ότι με κάποιο τρόπο έχει πειραχτεί, το πιθανότερο να λείπει κάποιο system file, στους προσπάθειες που λες ότι είχες κάνει για root.Μου έχει συμβεί ακριβώς το ίδιο επειδή είχα ξηλώσει στο nexus S το pre-installed think free mobile office. Η παραμικρή δηλαδή τροποποίηση στο firmware δεν επιτρέπει στην αναβάθμιση να προχωρήσει...

Η λύση είναι να περάσεις official Honeycomb factory image από εδώ http://developer.motorola.com/products/software/?utm_campaign=xoomsoftware&utm_medium=motorolacom&utm_source=supportforums&utm_term=unlockboard (που προϋποθέτει ολική απώλεια δεδομένων) και μετά η αναβάθμιση θα προχωρήσει κανονικά

 

 

ok όλα καλά με το φλασάριμα και τώρα δεν βρίσκει το update χαχα έχει γίνει ταινία μυστηρίου αυτή η αναβάθμιση, μόλις προχωράω ένα βήμα εμπρός κάτι άλλο με ξαναπάει στο ίδιο σημείο χαχα :PMZ601_H.6.1-38-1_Retail_Europe αυτή είναι η σωστή για τα δικά μας ε?

Edited by sonorman1
Link to comment
Share on other sites

Fans of Codename Android εχει κυκλοφορησει η εκδοση 3.1.0 και σημερα θα βγει η 3.2.0 Jelly Bean παντα...

....καλα γιατι ολοι θελετε stock παγωτο οταν υπαρχει jelly bean?

Link to comment
Share on other sites

μέσα στην microsd μου έχει ένα φάκελο με το όνομα lost.dir

 

γνωρίζει κανείς τι φάκελος είναι αυτός?

θέλω να είναι τακτοποιημένη η εξωτερική κάρτα και πραγματικά μου σπάει τα νεύρα που το βλέπω. να το σβήσω ή θα επηρεάσει κάπου?

Είναι του λειτουργικού μην το πειράξεις

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

root για την 4.0.4 υπάρχει ή μηπως ισχυει η παλια ????

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242241

 

Εγω αυτη εκανα και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ok όλα καλά με το φλασάριμα και τώρα δεν βρίσκει το update χαχα έχει γίνει ταινία μυστηρίου αυτή η αναβάθμιση, μόλις προχωράω ένα βήμα εμπρός κάτι άλλο με ξαναπάει στο ίδιο σημείο χαχα :PMZ601_H.6.1-38-1_Retail_Europe αυτή είναι η σωστή για τα δικά μας ε?

 

Ακριβώς.

Αν ισχύει αυτό που είπαν στον φίλο για την αναβάθμιση από την ΜΟΤΟ, και δεν θες να περιμένεις άλλο(που το βρίσκω πολύ λογικό :) ) έχεις και την επιλογή να κάνεις αυτό που δοκίμασα πριν ένα μήνα, δηλαδή να φλασαρεις την ακριβώς από πάνω που λέει Telefonica Spain, δεν έχει καμία απολύτως διαφορά η customization, και θα δεις την αναβάθμιση άμεσα. Και σου το λέει αυτό ο πιο φανατικός stock supporter :p

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εβαλα την ΕΟS 4.1.1 την 100, καταρχην μια χαρα μου φαινεται.να ρωτησω κατι χαζο.οταν παω στο market μου βγαζει και ποιες εφαρμογες εχω εγκαταστησει και στις αλλες συσκευες μου. πως μπορω να το κανω να μην φαινεται απο το tablet ή απο καπου αλλου?
Link to comment
Share on other sites

Με ένα τηλέφωνο στη Motorola (μέχρι τις 18:00 το απόγευμα είναι ανοικτό το support) μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο φίλος μας παραπάνω. :happy:

 

Δεν αμφισβητώ εσένα αλλά την εγκυρότητα της πληροφόρησης από τον υπάλληλο του customer care, με τα οποία έχω μάθει να είμαι επιφυλακτικός...

 

@bebakos: Έτσι είναι πια το interface του Play store, δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό.

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Αν ισχύει αυτό που είπαν στον φίλο για την αναβάθμιση από την ΜΟΤΟ, και δεν θες να περιμένεις άλλο(που το βρίσκω πολύ λογικό :) ) έχεις και την επιλογή να κάνεις αυτό που δοκίμασα πριν ένα μήνα, δηλαδή να φλασαρεις την ακριβώς από πάνω που λέει Telefonica Spain, δεν έχει καμία απολύτως διαφορά η customization, και θα δεις την αναβάθμιση άμεσα. Και σου το λέει αυτό ο πιο φανατικός stock supporter :p

 

ευχαριστώ dbal...επειδή το έχω σιχαθεί το χοομ με την 3.2 λέω να το φλασάρω με την Ισπανική ρομ όπως μ λες...για να δούμε...ααα ελληνικά θα έχω λογικά ε?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ dbal...επειδή το έχω σιχαθεί το χοομ με την 3.2 λέω να το φλασάρω με την Ισπανική ρομ όπως μ λες...για να δούμε...ααα ελληνικά θα έχω λογικά ε?

 

Κανονικότατα λόγω Google. Το έχω αναβαθμίσει έτσι εδώ και πολύ καιρό (μήνα+) χάρη σε ένα post φίλου μερικές σελίδες πίσω και ειλικρινά δεν αξίζει να περιμένεις. Η μόνη διάφορα είναι τα bookmarks που θα βρεις έτοιμα στον browser :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα λόγω Google. Το έχω αναβαθμίσει έτσι εδώ και πολύ καιρό (μήνα+) χάρη σε ένα post φίλου μερικές σελίδες πίσω και ειλικρινά δεν αξίζει να περιμένεις. Η μόνη διάφορα είναι τα bookmarks που θα βρεις έτοιμα στον browser :p

 

οκ έφυγα για φλας λοιπόν...(μεταξύ μας αυτή η μοτορόλα με τι ταχύτητες στέλνει, για να κατεβάσω την ρομ που είναι 130μβ κάνει γύρο στη 1μισή ώρα...απαράδεκτο:wacko::wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως είναι δυνατόν στο online (by Expansys) shop της ΜΟΤΟ http://www.motorolastore.eu/gr/p_motorola_find.aspx?i=217831 το speaker dock που φορτίζει να είναι φτηνότερο από το απλό με τα 100€?!?! Ή είναι απλώς τυπογραφικό λάθος και μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος?

Επίσης τα έχει βρει κανείς σε κάποια μεγάλη αλυσίδα?

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

1) ΥΠΑΡΧΕΙ δυνατότητα να ενεργοποιήσουμε τα sms ???

2) τις εφαρμογές πως τις μεταφέρουμε στην εξωτερική κάρτα μνήμης ???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Είναι του λειτουργικού μην το πειράξεις

 

οκ φίλε. σ'ευχαριστώ πολύ!

 

1) ΥΠΑΡΧΕΙ δυνατότητα να ενεργοποιήσουμε τα sms ???

2) τις εφαρμογές πως τις μεταφέρουμε στην εξωτερική κάρτα μνήμης ???

 

1. δεν ξέρω και πραγματικά θα ήθελα να μάθω κι'εγώ. επίσης παίρνει μήπως και τηλέφωνο?

2. χρησιμοποιώ το πολυεργαλείο zdbox. έχει λειτουργία μέσα που μεταφέρει από και προς την εξωτερική μνήμη

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

1) ΥΠΑΡΧΕΙ δυνατότητα να ενεργοποιήσουμε τα sms ???

2) τις εφαρμογές πως τις μεταφέρουμε στην εξωτερική κάρτα μνήμης ???

 

1. δεν ξέρω και πραγματικά θα ήθελα να μάθω κι'εγώ. επίσης παίρνει μήπως και τηλέφωνο?

2. χρησιμοποιώ το πολυεργαλείο zdbox. έχει λειτουργία μέσα που μεταφέρει από και προς την εξωτερική μνήμη

 

για sms το ψαχνω και εδω--->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227503&page=7

τηλεφωνο απο οτι διαβασα δεν εχει δυνατοτητα...

θα το δοκιμασω το zdbox...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως είναι δυνατόν στο online (by Expansys) shop της ΜΟΤΟ http://www.motorolastore.eu/gr/p_motorola_find.aspx?i=217831 το speaker dock που φορτίζει να είναι φτηνότερο από το απλό με τα 100€?!?! Ή είναι απλώς τυπογραφικό λάθος και μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος?

Επίσης τα έχει βρει κανείς σε κάποια μεγάλη αλυσίδα?

 

Στο Mediamarkt Σταυρούπολη θεσ/νίκης είχα δεί πρίν κάνα μήνα το dock με ηχεία που φορτίζει στα 45€. Δεν κάνεις καμιά βόλτα κι απο κανένα MM μπάς και είσαι τυχερός?

 

Επίσης για όποιον ψάχνει για καλή θήκη σε καλή τιμή, στο αγγλικό άμαζον ρίξαν την τιμή στην γνήσια θήκη (όχι gel) κάτω απο τις 5 λίρες. Εγώ που δεν ήθελα κάτι άλλο, μου βγήκε με μεταφορικά 12,5€

Genuine Motorola Folio Case

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Thanx man για τις πληροφορίες! Όσον αφορά την θήκη, αν και έχω τσάντα από netbook, η έκπτωση είναι πραγματικά πειρασμός! Επειδή όμως δεν αναφέρεται στην περιγραφή, είναι η δερμάτινη η όχι γιατί νομίζω υπάρχει και πλαστική...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτό σκέφτηκα και την παράγγειλα.

ήμουν για δουλειά στην Κατερίνη πρίν κάνα δίμηνο και όπως περνούσα έξω απο ένα Γερμ@νό, αφού έχω ρωτήσει σε όποιο μαγαζί ήξερα στην Θεσσαλονίκη για θήκη, λέω "δεν ρωτάω και δώ?" και ώς εκ θαύματος είχαν μία θήκη Gel. Ρωτάω πόσο μες την κ@λή χαρά και μου λένε "20 ευρώ"!!!!

Εδώ είναι που ταιριάζει το "ε ρε τζάμπο που σας χρειάζεται"!!!!

 

Επίσης για πείτε ρε παιδιά, κάποιος που πέρασε την JB τί λέει? Να την περάσω? Θα δώ διαφορά με την EOS που φοράω τώρα?

σκεφτόμουν να την περάσω μαζί με το mod για τα sms και το gosms μπάς και στείλω και κάνα μήνυμα!

 

Edit

Περαστηκε η καινουρια αλλα εχω προβληματακι με το φλας πλειερ....

Η εκδοση 11 μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου. Υπαρχει καμια λυση?

Επισης απορια, στο βιντεακι με την jb team eos ο τυπος ρωταει στην φωνητικη αναζητηση και παιρνει φωνητικη απαντηση. Σε μενα απλα βγαζει αποτελεσματα στο γουγλη. Τι παιζει?

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

και γω αυτό σκέφτηκα και την παράγγειλα.

ήμουν για δουλειά στην Κατερίνη πρίν κάνα δίμηνο και όπως περνούσα έξω απο ένα Γερμ@νό, αφού έχω ρωτήσει σε όποιο μαγαζί ήξερα στην Θεσσαλονίκη για θήκη, λέω "δεν ρωτάω και δώ?" και ώς εκ θαύματος είχαν μία θήκη Gel. Ρωτάω πόσο μες την κ@λή χαρά και μου λένε "20 ευρώ"!!!!

Εδώ είναι που ταιριάζει το "ε ρε τζάμπο που σας χρειάζεται"!!!!

 

Επίσης για πείτε ρε παιδιά, κάποιος που πέρασε την JB τί λέει? Να την περάσω? Θα δώ διαφορά με την EOS που φοράω τώρα?

σκεφτόμουν να την περάσω μαζί με το mod για τα sms και το gosms μπάς και στείλω και κάνα μήνυμα!

 

Edit

Περαστηκε η καινουρια αλλα εχω προβληματακι με το φλας πλειερ....

Η εκδοση 11 μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου. Υπαρχει καμια λυση?

Επισης απορια, στο βιντεακι με την jb team eos ο τυπος ρωταει στην φωνητικη αναζητηση και παιρνει φωνητικη απαντηση. Σε μενα απλα βγαζει αποτελεσματα στο γουγλη. Τι παιζει?

 

Υπάρχει λύση, το κατεβάσεις και το εγκαθιστάς χειροκίνητα μέσω κάποιου. file explorer. (για το flash)

Για τις απαντήσεις πρέπει να παίζει ρόλο η χώρα που βρισκόμαστε. και σε μένα το ίδιο με σενα κανει.

Γενικα η JB μου παίζει σχετικά καλά, αλλά κάνει κάποια σπάνια κολλήματα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω από την επίσημη jelly bean που έχω στο nexus S:

To Google Now για να μιλάει και να δουλέψει πλήρως χρειάζεται αγγλική γλώσσα στη συσκευή

Είναι γνωστό ότι επίσημα η Adobe σταμάτησε την υποστήριξη και την συμβατότητα του flash με τις εκδόσεις του android μετά την 4.1. Αν θες να το βάλεις manually όπως λέει ο tsaglis, θα παίξει ως επί το πλείστον, απλά δεν μπορείς πια να τους γκρινιάζεις για ότι δυσλειτουργία αντιμετωπίσεις

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...