Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια κι απο μενα.Νεος κατοχος του xoom του εκανα root και του περασα teameos πρωτα την σταθερη 1.0.0 και τωρα δοκιμαζω την nightly.

Αν μπορει να βοηθησει καποιος σε μια απορια που εχω..

Πηρα χτες μια καρτα gsm της wind ,καρτοκινητης με 500mb στα 5 ευρω.

Ολα οκ.Το κακο ειναι οτι λογω της περιοχης που μενω οταν πεσει το 3g κατω απο 2μπαρες πηγαινει σε edge και σερνεται το νετ.

Σε samsung galaxy που του εχω πανω cyanogen εχει επιλογη network type wdcma only.

Μπορω να κανω force στο xoom να ειναι μονο σε 3g εστω και με πολυ χαμηλο σημα?

Ξερετε καμμια ρομ που να το επιτρεπει?

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνωμη αλλα καρτοιντερνετ σε wind αποφασισες να παρεις για το tablet??? Μακραν η χειροτερη καλυψη σε mobile internet...μην ταλαιπωρεισαι αδικα, ξοδεψε το και διαλεξε καποιο απο τα αλλα δυο δικτυα, ετσι κι αλλιως οι τιμες στο καρτελ περιπου ιδιες ειναι...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχειςδικιο φιλος, απλα ειπα να το δοκιμασω να μην παιδευομαι με tethering απο το κινητο. Θα παω σε vodafone.Παρ ολα αυτα γνωριζεις αν μπορω να εχω forced 3g?
Link to comment
Share on other sites

Είναι ΠΑΝ απλό το tethering...έχει ένα πολύ καλό στο Google play ψάξε για tethering από High develop.

Το xoom κρατάει τις ρυθμίσεις και με το που ανοίγεις το tethering από το κινητό όλα πάνε ρολόι. Εγώ έτσι κάνω εκτός Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η πιο smooth ROM που έχω δοκιμάσει έως τώρα είναι η Codename Android 1.5.5. Την έχει δοκιμάσει άλλος?

 

Υποθέτω έχεις δοκιμάσει και την ΕΟS. Ποιές είναι οι διαφορές; (Διστάζω να αλλάξω/δοκιμάσω καθώς η ΕΟS μου δουλεύει άψογα!)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλή η EOS, αλλα λίγο τεμπέληδες οι developers...:rolleyes:

 

έχει μπόλικα bugs και οι nightlies είναι σχεδόν άδειες, ή έχουν ελάχιστα και πολύ μικρά fixes.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην αρχή δοκίμασα στη EOS 1.000 stable.

Αρκετά καλή.

Μόλις δοκίμασα το πρώτο κινούμενο desktop είδα ότι σχεδόν το tablet δεν ανταποκρινόταν!

Κατάλαβα ότι ουσιαστικά κάτι συμβαίνει με τους drivers των γραφικών. Επίσης και στις σελίδες δεν ήταν τόσο smooth η χρήση.

 

Μόλις δοκίμασα την Codename Android 1.5.5 όλα άλλαξαν!

Τα κινούμενα desktop έπαιζαν κανονικά και το ίντερνετ smooth όπως το ipad!

 

Μετά δοκίμασα και την EOS Nighly και παρατήρησα ότι και εκεί παίζουν smooth τα γραφικά, αλλά είχα μια μικρή διαφορά στο Quadrant (είχε πέσει 300 μονάδες) και ένιωσα σαν αίσθηση ότι η προηγούμενη ROM είναι πιο smooth.

 

Έχει δοκιμάσει άλλος την Codename Android 1.5.5 να μου πει τη γνώμη του?

 

Μην στεναχωριέστε που δεν έχετε το Prime.

Δέστε αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1478499

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην αρχή δοκίμασα στη EOS 1.000 stable.

Αρκετά καλή.

Μόλις δοκίμασα το πρώτο κινούμενο desktop είδα ότι σχεδόν το tablet δεν ανταποκρινόταν!

Κατάλαβα ότι ουσιαστικά κάτι συμβαίνει με τους drivers των γραφικών. Επίσης και στις σελίδες δεν ήταν τόσο smooth η χρήση.

 

Μόλις δοκίμασα την Codename Android 1.5.5 όλα άλλαξαν!

Τα κινούμενα desktop έπαιζαν κανονικά και το ίντερνετ smooth όπως το ipad!

 

Μετά δοκίμασα και την EOS Nighly και παρατήρησα ότι και εκεί παίζουν smooth τα γραφικά, αλλά είχα μια μικρή διαφορά στο Quadrant (είχε πέσει 300 μονάδες) και ένιωσα σαν αίσθηση ότι η προηγούμενη ROM είναι πιο smooth.

 

Έχει δοκιμάσει άλλος την Codename Android 1.5.5 να μου πει τη γνώμη του?

 

Μην στεναχωριέστε που δεν έχετε το Prime.

Δέστε αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1478499

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Πέρασες την μία rom πάνω στην άλλη ( με cache/dalvik wipe) ή έκανες full wipe?

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι να δοκιμασω την Codename Android 1.5.5 αλλα βλεπω εχουν πεσει τα links

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι να δοκιμασω την Codename Android 1.5.5 αλλα βλεπω εχουν πεσει τα links

 

Και εγώ δοκίμασα εχθές το απόγευμα αλλά τζίφος.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

πεταει. Αντε γεια στην εος. Το μονο κακο δεν λειτουργουν τα face effects με front camera, κρασαρει το καμερα app
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλά νεα για τους κατόχους Wifi Xoom Google device αγορασμενα από Αμερική...εμεις...βάσει πλάνου τον Σεπτέμβριο! (??)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί έχω κολλήσει...

Με την EOS και κάρτα q δεν με αφήνει ούτε να προσθέσω apn ούτε να επιλεξω-διορθώσω το ήδη υπάρχον

 

[uPDATE]

Τελικά έστρωσε μόνο του, αφού του έβαλα μια κάρτα voda και μετά ξανά την Q

εννοείται ότι πλησίασα και στο παράθυρο για να πιάσει σήμα!

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια και χωρις να εχει αλλαξει τιποτα στις ρυθμισεις του home router, συχνα πυκνα μου πεταει στον browser το μηνυμα "data connectivity problem: connection to server timed out" ενω κατω δεξια το εικονιδιο ειναι κανονικα μπλε και τα βελακια δειχνουν activity. Παταω ΟΚ στο παραθυρο και ολα συνεχιζονται κανονικα αλλα εχει αρχισει να γινεται ενοχλητικο...Η ρυθμιση του wifi disconnect policy ειναι εξαρχης στο "never".

Ειχα ακουσει για προβληματα συνδεσιμοτητας αλλα πολυ ετεροχρονισμενα μου εμφανιζονται...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια και χωρις να εχει αλλαξει τιποτα στις ρυθμισεις του home router, συχνα πυκνα μου πεταει στον browser το μηνυμα "data connectivity problem: connection to server timed out" ενω κατω δεξια το εικονιδιο ειναι κανονικα μπλε και τα βελακια δειχνουν activity. Παταω ΟΚ στο παραθυρο και ολα συνεχιζονται κανονικα αλλα εχει αρχισει να γινεται ενοχλητικο...Η ρυθμιση του wifi disconnect policy ειναι εξαρχης στο "never".

Ειχα ακουσει για προβληματα συνδεσιμοτητας αλλα πολυ ετεροχρονισμενα μου εμφανιζονται...

Μάλλον οφείλετε στον πάροχο, και μένα το κάνει καμιά φορά στο φορητό.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να βοηθησει θα του ειμαι υποχρεος

 

ειμαι με night team eos v.57

τοπροβλημα ειναι με το 3g

οταν εχω ανοικτο wifi δειχνει ονομα δικτυου κ πεντε γραμμουλες

οταν κλεινω wifi για να συνδεθει με 3g κλεινει κ αυτο κ δεν εχω δικτυο

 

καμια ιδεα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχει πάρει κανείς ΒΤ πληκτρολόγιο είτε με θήκη είτε μόνο του?Είναι λειτουργικό? Αξίζει η αγορά του?

 

Ευχαριστώ

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ας κάνω κι'εγώ μία ερώτηση και ελπίζω να απαντήσει κάποιος:)

 

θέλω να μεταφέρω δεδομένα στο hoom. συνδέω την ταμπλέτα με το καλώδιο και ανοίγει ένα παράθυρο. και τίποτε άλλο...

ούτε φάκελους βλέπω μέσα, ούτε φάκελο μπορώ να φτιάξω. γενικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτό το άχρηστο παράθυρο.

κάνω κάτι λάθος? εσείς πως περνάτε τα δεδομένα σας?

Link to comment
Share on other sites

ας κάνω κι'εγώ μία ερώτηση και ελπίζω να απαντήσει κάποιος:)

 

θέλω να μεταφέρω δεδομένα στο hoom. συνδέω την ταμπλέτα με το καλώδιο και ανοίγει ένα παράθυρο. και τίποτε άλλο...

ούτε φάκελους βλέπω μέσα, ούτε φάκελο μπορώ να φτιάξω. γενικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτό το άχρηστο παράθυρο.

κάνω κάτι λάθος? εσείς πως περνάτε τα δεδομένα σας?

 

Εμένα εμφανίζεται σαν εξωτερική συσκευή με τους δύο δίσκους (εσωτερική μνήμη και εξωτερική micro sd)

Αλλά μπορείς και μέσω wifi πχ με το wifi file explorer, για να μην συνδέεις καλώδια.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος να ανεβασει την codename 1.55 rapid/torrent??

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...