Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην ΕΟS που λετε δουλευει το 3g?

 

(εκτος του οτι δε δειχνει αν εισαι σε 3γ η σε γουιφι)

 

 

Αν θες να γυρισεις πισω στην εργοστασιακη, πως το κανεις?

 

Το 3g δουλεύει κανονικά. Αυτό που δεν δουλεύει είναι η ένδειξη σε ποιο τύπο κινητής σύνδεσης είσαι (3G-H). Αν είσαι σε wifi το δείχνει κανονικά (βλέπεις τα βελάκια στο wifi οταν δουλεύει αυτό)

Θεωρώ ότι αυτό το bug είναι υπερβολικά ασήμαντο για να τεθεί θέμα σε σχέση πάντα με την τεράστια διαφορά υπέρ του ICS σε συνολική συμπεριφορά.

 

Σε εργοστασιακή μπορείς να φλασάρεις την αντίστοιχη rom με οδηγίες της moto ή το nandroid backup που είχες πάρει.

Δεν βλέπω βέβαια τον λόγο να το κάνω, πιστός στις custom rom!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α βλέπεις οτι εισαι σε mobile αλλά δε βλεπεις ταχυτητα?

σιγα το πραγμα.

 

Λεω να τη περασω και εγω λοιπον αργοτερα.

Ηδη εκανα εχτες titanium backup.

Απο μπαταρια τα πηγαινει καλα ? Γιατι της μαμας φυσαει σε αυτο.

:X
Link to comment
Share on other sites

Το mz604 ξέρουμε πότε θα πάρει Ice Cream Sandwich?

Αν δεν κάνω λάθος, το 604 είναι το wifi only, που έχει ξεκινήσει επίσημα να παίρνει ICS από τη motorola. Αν δεν το έχεις πάρει, πολύ σύντομα θα είναι διαθέσιμη και για σένα

 

Για το 601, (euro 3G) δεν έχω συγκεκριμένη ημερομηνία αλλά δεν θα αργήσει πολύ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

την εκανα τη βλακεια

πηγα να βαλω καρτα μνημης και επεσε στην υποδοχη που μπαινει η σιμ. Και ναι. Δε βγαίνει οσο και αν το τινάζω.

Πως να το βγαλω? Εχετε καμια ιδεα? Δε κλεινει και το συρταρακι κιολας τωρα :(

 

 

υγ.Το γουιφι μπαινει σε sleep mode οταν κλεινει η οθονη στην eos?

δε βρισκω τη ρυθμιση

Edited by mplip^
:X
Link to comment
Share on other sites

την εκανα τη βλακεια

πηγα να βαλω καρτα μνημης και επεσε στην υποδοχη που μπαινει η σιμ. Και ναι. Δε βγαίνει οσο και αν το τινάζω.

Πως να το βγαλω? Εχετε καμια ιδεα? Δε κλεινει και το συρταρακι κιολας τωρα :(

 

 

υγ.Το γουιφι μπαινει σε sleep mode οταν κλεινει η οθονη στην eos?

δε βρισκω τη ρυθμιση

 

Είναι κακοσχεδιασμένο το σημείο αυτό και όπως κατάλαβες θέλει προσοχή.....

Θεωρητικά μπορείς να βγάλεις το πλαστικό, αλλά με δική σου ευθύνη και ρίσκο (για την εγγύηση).

Εγώ θα το έκανα....:D

 

Και εδώ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω θα το βγαλω, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ

 

ειχα τοσα Τ5 και τωρα ψαχνω και δε βρισκω κανενα!

 

(παρα ταυτα ειμαι σε 1.2γιγα και ΕΟΣ και οντως ΠΕΤΑΕΙ! )

:X
Link to comment
Share on other sites

Ώς τώρα έχω συνδέσει μέσω usb: πληκτρολόγιο, ποντίκι, usb sticks, σκληρούς δίσκους, ψηφιακές κάμερες, το HTC Desire και από ότι διαβάζω στο xda αν έχεις custom kernel τότε μπορείς να συνδέσεις και EthernetOverUSB dongle.

 

Επίσης το xoom είναι και adb host, δηλαδή όταν συνδέεις άλλες android συσκευές, αν έχεις root το xoom και ένα terminal πρόγραμμα, τότε μπορείς να τις ελέγχεις μέσω adb commands.

 

Σύνδεσα ποντίκι και παίζει, αλλά δυό τρία στικάκια δεν καταφέρνω να τα βρω, πρέπει να ψάξω κάπου ειδικά;

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα ποντίκι και παίζει, αλλά δυό τρία στικάκια δεν καταφέρνω να τα βρω, πρέπει να ψάξω κάπου ειδικά;

 

Ποιά rom φοράς;

Σε Τeam EOS είναι στο "/media" όλα, εσωτερική, εξωτερική και USB.

Σε μαμά δεν ξέρω αν διαβάζει εξωτερικά στικάκια.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

στην EOS βγάζουν σαν τρελλοί update.

Τώρα ειναι στην 15 και συνεχιζεται.

 

 

Επισης εχω να σας πω οτι εδω και 2 μερες, ο dice δε παιζει τις ματροσκες.

Μου λεει οτι δεν υποστηριζουν HW player.

 

Μα τι γίνεται? Πάνω που το στρωνω, κατι γινεται και μου σπαει τα νευρα

:X
Link to comment
Share on other sites

στην EOS βγάζουν σαν τρελλοί update.

Τώρα ειναι στην 15 και συνεχιζεται.

 

 

Επισης εχω να σας πω οτι εδω και 2 μερες, ο dice δε παιζει τις ματροσκες.

Μου λεει οτι δεν υποστηριζουν HW player.

 

Μα τι γίνεται? Πάνω που το στρωνω, κατι γινεται και μου σπαει τα νευρα

 

:p:D

Με custom rom έτσι γίνεται! υπομονή και αν βρούμε μια σταθερή, ικανοποιητική rom την κρατάμε backup να την έχουμε αν κάτι δεν μας κάτσει καλά στις υπόλοιπες. Επειδή είναι αρχή ακόμα, δεν βιάζομαι να βάλω την νέα έκδοση κάθε φορά, διαβάζω τις αλλαγές και αν είναι κάτι που μου αρέσει οκ. Αλλιώς αν είναι κάποια σημαντική αλλαγή, όπως πχ νέος kernel, τότε περιμένω εντυπώσεις πριν το δοκιμάσω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΣΚ έχω την ευκαιρία να την ψάξω λίγο παραπάνω με τα premium games που αγόρασα στις διαφορες εορταστικές προσφορές - παιδια το gaming στα tablets είναι κυριολεκτικά άλλη εμπειρία, συχνα ανταγωνιστική ενος υπολογιστή!! Η επεξεργαστική ισχυς δεν λειπει, τα γραφικά είναι κορυφαία (Asphalt 6, 9mm, adventures of tin tin) ο χειρισμός με accelerometer απλά συναρπαστικός...νομίζω οτι πολυ συντομα οι βασικές πλατφόρμες για gaming θα είναι τα tablets και τα playstation / XBOX συστήματα.

Oh, I Love my Xoom...! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η αναπαραγωγη .mkv αρχειων δεν ειναι και η καλυτερη, ξερετε καποιο προγραμμα μετατροπης τους σε .mp4 τα οποια τα παίζει αψογα?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η αναπαραγωγη .mkv αρχειων δεν ειναι και η καλυτερη, ξερετε καποιο προγραμμα μετατροπης τους σε .mp4 τα οποια τα παίζει αψογα?

Τι εννοείς; εγώ με ics eos στο 3g xoom μου έβαλα ένα 4gb 720p ταινιάκι και το είδα μια χαρά, μάλιστα πήγα και μπροστά πίσω και πάλι αναπαρήγαγε χωρίς πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; εγώ με ics eos στο 3g xoom μου έβαλα ένα 4gb 720p ταινιάκι και το είδα μια χαρά, μάλιστα πήγα και μπροστά πίσω και πάλι αναπαρήγαγε χωρίς πρόβλημα!

 

Τα mkv μου παιζουν ασυγχρονιστα, εικονα-ηχος

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; εγώ με ics eos στο 3g xoom μου έβαλα ένα 4gb 720p ταινιάκι και το είδα μια χαρά, μάλιστα πήγα και μπροστά πίσω και πάλι αναπαρήγαγε χωρίς πρόβλημα!

 

εχει θεματα.

Και εγω με ΕΟΣ ειμαι.

MKV, Μια παιζει μια οχι. AVI... μερικα. Τα αλλα δε τα διαβαζει καν.

Μια δυσκολευεται και με πεταει εξω ο dice , μια μου τα δειχνει.

Ακομα δεν εχω καταλαβει και εγω τι ειναι αυτο που προκαλει το προβλημα και με εκνευριζει ωρες ωρες εκει που βλεπω κατι να με πεταει και να μου λεει οτι δε μπορει να παιχτει με HW Accel. PrograΠm

 

Μέχρι και το Governor πειραζω αλλα δε βλεπω βελτιωση.

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ερθει κανενος εδω μεσα με Ελληνικο Xoom,μοντελο Wifi only(MZ604),η αναβαθμιση για ICS επισημα???

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ερθει κανενος εδω μεσα με Ελληνικο Xoom,μοντελο Wifi only(MZ604),η αναβαθμιση για ICS επισημα???

 

Είχα την εντύπωση ότι επίσημα στην Ελλάδα ήρθε μόνο το 3G και όχι το wifi only, μπορεί να κάνω βέβαια λάθος :X

Δεν ξέρω αν έχει έρθει καθόλου στην Ευρώπη ακόμα (η αναβάθμιση). Μπορείς να στείλεις ένα e-mail στη motorola να ρωτήσεις.

--------------------------------------------------------------------------

Διορθώθηκε και το τελευταίο "bug" στην Team EOS rom, η μη εμφάνιση του Η κατά την σύνδεση με το mobile broadband (στη nightly 17). Ήταν όλο κι όλο μια αλλαγή boolean από false σε true!

 

Πλέον είναι απόλυτα λειτουργική, πιθανότατα καλύτερη από ότι θα παρουσιάσει η motorola! :D

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ερθει κανενος εδω μεσα με Ελληνικο Xoom,μοντελο Wifi only(MZ604),η αναβαθμιση για ICS επισημα???

 

Απο οτι θυμαμαι σε καποια μελη που εχουν αυτο το μοντελο, ναι. Δες δυο τρεις σελιδες πισω και θα βρεις τα σχετικα post

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ερθει κανενος εδω μεσα με Ελληνικο Xoom,μοντελο Wifi only(MZ604),η αναβαθμιση για ICS επισημα???

Σε μενα δεν εχει ερθει ακομα. Στην αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια παίζω τις ταινίες μεσω ασυρματου δικτυου με το BSplayer και mkv και avi και παιζουν απροβληματιστα.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι σε καποια μελη που εχουν αυτο το μοντελο, ναι. Δες δυο τρεις σελιδες πισω και θα βρεις τα σχετικα post

Αναφέρομαι σε επίσημη εισαγωγή. Σίγουρα κάποια μαγαζιά το φέρανε με δικές τους εισαγωγές και το πουλήσανε αλλά αυτά δεν είναι "Ελληνικά"

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση παιδες!Ας ελπισουμε να εχουμε συντομα το παγωτακι μας στο XOOM μας επισημα :) !!!

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος του 32GB+3G και μεχρι στιγμής πολύ ικανοποιημένος. Έχετε να προτείνεται κάτι σε θήκη (που να έχετε δοκιμάσει-ακούσει) για να στέκεται και όρθιο;

 

 

Εγώ πήρα αυτήν: http://www.myincipio.com/Motorola-Xoom-3G-4G-Cases-Accessories/Incipio-Motorola-Xoom-3G-4G-Premium-Kickstand-Case.asp

 

Απλά άργησε να έρθει αλλά την θεωρώ τέλεια.

Βρήκα από προηγούμενα post την πληροφορία.

Edited by jbako
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...