Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Αsphalt 7 παίζει μια χαρά χωρίς κανένα lag. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τα παιχνίδια είτε με EOS 3, EOS 4 είτε με CM10.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σας ρωτήσω κάτι. ο φορτιστής που έχω έχει ψιλοστραβώσει μπροστά.

φορτίζει μεν μια χαρά αλλά φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει να στέλνει το ρεύμα.

οπότε ψάχνοντας στο ebay βρήκα αυτόν

http://www.ebay.com/itm/EU-Wall-Charger-Power-Adapter-For-MOTOROLA-XOOM-Tablet-Travel-AC-Charging-1-5A-/170922799531?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&hash=item27cbcaf1ab

πιστεύετε θα κάνω τη δουλειά μου με αυτόν ή θα μου βγάλει κάποιο θέμα? επειδή είναι μονοκόματος και όχι με μετασχηματιστή όπως είναι ο μανίσιος...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά είσαι εντάξει. Απλά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις στο αγγλικό ebay για να σου έρθει πιο γρήγορα και να μην έχεις κανένα θέμα στο τελωνείο αν και είναι και μικρό.
Link to comment
Share on other sites

από θέμα τελωνείου δεν θα έχω σίγουρα πρόβλημα. έχω παραγγείλει άπειρες φορές αντικείμενα τέτοιου και μεγαλύτερου μεγέθους. και εννοείται και αξίας.

απλά με προβληματίζει μήπως και φορτίζει πιο αργά. γιατί είχα πάρει κάποτε ένα φορτιστή για το gs2 και βγήκε μούφα. φόρτιζε με τις ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα,

Μετά απο ένα χρόνο συμβίωσης με το XOOM ήρθε η ώρα για μαγείρεμα....

Πριν αποφασίσω οριστικά να το πουλήσω λέω να του δώσω μια ευκαιρία με custom roms....Αν δω βελτίωση τότε το κρατάω αλλιώς πάω για Nexus 7

 

Οι επιλογές στις οποίες έχω καταλήξει είναι οι εξής και θέλω τις απόψεις σας:

 

1. Να βάλλω την ROM του Αμερικάνικου Wi-Fi. Οπότε θα έχω GED Device αλλά χωρίς 3G το οποίο δεν θα μου λείψει. Τι λέτε για αυτό γίνεται; Δεν έχω βρει κάτι

 

2. Να κοιτάξω EOS ή CM και να αποφασίσω....Αν και μέχρι στιγμής η EOS μου φαίνεται σαν πρώτη επιλογή....Η CM είναι πολύ φρέσκια....Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα,

Μετά απο ένα χρόνο συμβίωσης με το XOOM ήρθε η ώρα για μαγείρεμα....

Πριν αποφασίσω οριστικά να το πουλήσω λέω να του δώσω μια ευκαιρία με custom roms....Αν δω βελτίωση τότε το κρατάω αλλιώς πάω για Nexus 7

 

Οι επιλογές στις οποίες έχω καταλήξει είναι οι εξής και θέλω τις απόψεις σας:

 

1. Να βάλλω την ROM του Αμερικάνικου Wi-Fi. Οπότε θα έχω GED Device αλλά χωρίς 3G το οποίο δεν θα μου λείψει. Τι λέτε για αυτό γίνεται; Δεν έχω βρει κάτι

 

2. Να κοιτάξω EOS ή CM και να αποφασίσω....Αν και μέχρι στιγμής η EOS μου φαίνεται σαν πρώτη επιλογή....Η CM είναι πολύ φρέσκια....Τι λέτε;

 

βάλε CM10. Ειναι σταθερή, γρήγορη και καρα-smooth και μετα θα θες πάλι να το κρατήσεις το xoomάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sfortis ευχαριστώ για την πληροφόρηση.

Θα μπορούσες να με διφωτισεις λίγο για την CM 10. Απο ότι είδα βγάζουν nightlies συνέχεια. Αυτά ακολουθώ ή έχουν και κάποια πιο σταθερή έκδοση.

 

Τέλος καμιά πρόταση για συγκεκριμένο build;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το wifi version έχεις ή το mz601 με 3g? Αν έχεις το τελευταίο τότε προσωπικά σύμφωνα με όσα έχω δοκιμάσει :

Μέχρι και το jelly bean 4.1 όλα ήταν απολύτως smooth και ότι και να έβαζα πετούσε. Μπορείς να δοκιμάσεις και την τελευταία nightly για παράδειγμα της CM. Δε θα έχεις πρόβλημα.

Για 4.2 ότι και να δοκίμασα έχει κολλήματα. Πρέπει και να παίζει με το Phone ui που έχουν πάνω μαζί με όλες τις αλλαγές. Η μόνη 4.2 που μπόρεσα να κρατήσω είναι η My Android για το Everest και αυτό αφού πρώτα τη γύρισα σε tablet ui μέσα από τα settings.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3g, everest από ότι κατάλαβα είναι η κωδική ονομασία του.

 

Θα αρχίσω διάβασμα στο xda να δω τι γίνεται.

 

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση σχετικά με τα προβλήματα στην 4.2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sfortis ευχαριστώ για την πληροφόρηση.

Θα μπορούσες να με διφωτισεις λίγο για την CM 10. Απο ότι είδα βγάζουν nightlies συνέχεια. Αυτά ακολουθώ ή έχουν και κάποια πιο σταθερή έκδοση.

 

Τέλος καμιά πρόταση για συγκεκριμένο build;

 

Ευχαριστώ

 

βάλε την stable! παίζει μια χαρα. H 4.2.2 δεν κανει για το Xoom μας. To tegra 2 εδώ δείχνει την ηλικία του! Δεν υποστηρίζει NEON command set, όπου το 4.2.x χρησιμοποιεί κατα κόρον πλέον με αποτέλεσμα οι developers να τις αντικαθιστούν με πιο πολύπλοκα κομμάτια κώδικα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα καθυστερήσεις στο λειτουργικό, τα γραφικά κτλ.

 

http://download.cyanogenmod.com/?device=everest&type=stable

 

τα nightlies έχουν σταματήσει τώρα, ειναι μονο για 10.1 (δηλαδη 4.2.2)

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

παίδες να σας ρωτήσω κάτι. χρησιμοποιεί κανένας από σας 64gb microsd στο xoom του?

γιατί θεωρητικά είναι μέχρι 32gb αλλά αρχίζω και έχω πρόβλημα χώρου...

Link to comment
Share on other sites

στο χοομ 3g ενω μεχρι σημερα οκ με τη σιμ , εκανα αλλαγη κ σιμ κ παπαλα μετα εβαλα κ την προηγουμενη τιποτα παλι :mad: να χαλασε μεσα στη εσοχη που μπαινει η σιμ , δε δουλευει με πολλα restart..εχει συμβει σε καποιον απο εσας αυτο ..μοτορολλα που εχει γραφεια στη ελλαδα για service. Edited by bilakos35
Link to comment
Share on other sites

Cellcom στην Αργυρούπολη φίλε μου. Κάνε κλίκ εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

ευχαριστω φιλε μου...τελικα μου ειπαν στο media mα;)rkt να το παω εκει

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα. Έχω ένα δίλημμα και θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Μου δίνουν για το XOOM 180 ευρώ μαζί με μερικά παρελκόμενα (docking station, θήκη κλπ). Απο την μια θα ήθελα να πάω σε κάτι πιο καινούριο από την άλλη όμως μου φαίνεται λίγο το ποσό. Πάντα πίστευα πως παρόλο που δεν έχει την υποστήριξη που του αξίζει είναι μια αξιόλογη συσκευή η οποία αξίζει παραπάνω.

 

Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δε το είχα θα το έπαιρνα με 180 ναι. Συνδυάζει χαρακτηριστικά που δεν έχουν τόσα tablets της αγοράς. Βάλε τον αρχικά μεγάλο χώρο του, 3g, microSD, hdmi, δεκάρα οθόνη και άλλα που προφανώς ήδη γνωρίζεις.

Παίρνει και τρέχει χωρίς κανένα κόλλημα μέχρι και Android 4.1. Μετά αρχίζουν τα κολληματάκια.

Εγώ στη θέση σου θα του έκανα έναν έλεγχο να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται και αν ήταν εντάξει τότε θα το χτυπούσα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε duk3r,

Μια διευκρίνιση. Το έχω το XOOM και το έβαλα σε αγγελία πώλησης για να δω που κινείται....

Τα 180 μου φάνηκαν λίγα όπως είπα μιας και έχει τόσα καλά χαρακτηριστικά...

 

Δύσκολη απόφαση για το τι να κάνω τελικά. Θα το σκεφτώ μια δυο μέρες και θα δω

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, πάνω στη βιασύνη διάβασα ότι σου δίνουν XOOM για 180. Τα συνολικά χαρακτηριστικά του είναι που ακόμα το έχω γιατί δε βρίσκω κάτι άλλο που να με γεμίζει.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι εκει θα καταλήξω κι εγώ. Θα το κρατήσω και θα του βάλλω Jelly Bean. Αν αργότερα θελήσω κάτι πιο μικρό για portability, τότε βλέπουμε.

 

Το XOOM πάντως θα παραμείνει για την χρήση εντός του σπιτιού!

Link to comment
Share on other sites

xoom 4.1 είναι μια χαρά μηχανημα και αν δεν πας να δώσεις μια 450αρα για κάτι πιο καινουριο δεν παίρνεις τπτ αντιστοιχο! το σκέφτηκα και γω να το δώσω αλλά είναι αρκετά καλό να φύγει για λίγα λεφτά!
Link to comment
Share on other sites

κανω αρκετό καιρό έρευνα αγοράς για τον αντικαταστάτη του xoom μου, αλλα δεν υπάρχει ακόμα κάτι αξιόλογο (σε 3G, 10ρι πάντα) κάτω απο τα 500€.

 

απλά βάλε CM10 και κράτα το!

Link to comment
Share on other sites

κανω αρκετό καιρό έρευνα αγοράς για τον αντικαταστάτη του xoom μου, αλλα δεν υπάρχει ακόμα κάτι αξιόλογο (σε 3G, 10ρι πάντα) κάτω απο τα 500€.

 

απλά βάλε CM10 και κράτα το!

 

 

 

 

 

 

 

xoom 4.1 είναι μια χαρά μηχανημα και αν δεν πας να δώσεις μια 450αρα για κάτι πιο καινουριο δεν παίρνεις τπτ αντιστοιχο! το σκέφτηκα και γω να το δώσω αλλά είναι αρκετά καλό να φύγει για λίγα λεφτά!

 

Παίδες ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Όντως το κράτησα. Θεωρώ κι εγώ πως είναι πολύ καλή συσκευή για να πωληθεί τόσο λίγο.

Του έβαλα ΕOS 4 το nightly 146 και μέχρι στιγμής όλα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη μπορεί και να επαναλαμβάνομαι.

Υπάρχει κάποιο link για αναλυτική καθοδήγηση για το πώς γίνεται Root η συσκευή (ΜΖ601-3G) παιρνώντας CWM και CyanogenMod 10;;

 

Έχω διαβάσει για BootLoader κτλπ και κάπου έχω μπερδευτεί.

 

Μπορεί κάποιος ας δώσει κάποιο link (η βίντεο στο You Tube αν υπάρχει)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

+11111111111111:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...