Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

την ιδια ερωτηση εκανα και εγω πριν λιγες εβδομαδες και πηγα εβαλα την Rom του Τεμασεκ και απλα το κινητο λειτουργει πλεον σαν σωστο smartphone!!!!

 

GPS, smoothness, stability, σωστη διαχειρηση των πορων και το κινητο δεν εχει κολληματα πλεον στο συνιστώ ανεπιφύλακτα :up:

 

Ευχαριστώ!!!!! θα φλασαρω custom και ελπίζω να δω φως!!!!!

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω backup της εφαρμογες που εχω εγκατεστημενες τωρα στην stock rom??Μπορω μετα να κανω restore αυτο το backup σε cm7??Αν ναι πως το κανω??
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα με το mybackup root.

 

Εκανα backup με το nadroid και εβαλα cm7,μπορω να κανω κατι τωρα?

 

Μπορω να βαλω το μαμα πληκτρολογιο και το μαμα θεμα σε cm7??

Link to comment
Share on other sites

Cm7 ειναι του temasek απο εδω και μη ξεχασεις τα gapps απο εδω.Τα περνας οπως καθε custom rom(πρωτα τη rom και μετα τα gapps).Κοιτα τον οδηγο

 

 

Έχεις την καλοσύνη να κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τα link από την ROM Cm7 του temasek και τι άλλο χρειαζόμαστε, και πως την περνάμε, γιατί δεν βγάζω άκρη:wacko:, μιας που δεν έχω ξανά ασχοληθεί. Να κάνω το πείραμα, αλά να το κάνω σωστά ..!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!!! ΥΠΟΧΡΕΟΣ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την καλοσύνη να κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τα link από την ROM Cm7 του temasek και τι άλλο χρειαζόμαστε, και πως την περνάμε, γιατί δεν βγάζω άκρη:wacko:, μιας που δεν έχω ξανά ασχοληθεί. Να κάνω το πείραμα, αλά να το κάνω σωστά ..!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..!!! ΥΠΟΧΡΕΟΣ;)

 

Το gapps ειναι ετοιμο,το κατεβαζεις,Απο εδω http://temasek.hopto.org/?dir=LG%20Optimus%202x%20-%20p990 κατεβαζεις το cm7kang-O2x-RC2-108.zip

 

Κανεις πρωτα install την ρομ(cm7kang-O2x-RC2-108.zip) και μετα το gapps και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον:

Πηγαινεις εδω και κατεβαζεις το cm7....108.zip(αυριο μπορει να ειναι το 109 κτλ-ειναι μικροαναβαθμισεις της CM7) κατεβαζεις και τα gapps απο εδω .Περνας και τα δυο αρχεια με αυτο το τροπο,πρωτα το cm7...108.zip και μετα το αλλο καπακι(δε χρειαζεται να ανοιξεις το κινητο ενδιαμεσα).Εννοειτα πως πρεπει να εισαι root και να εχεις cwm recovery...

Link to comment
Share on other sites

Agekalp τις μικροαναβαθμισεις μπορεις να της κανεις κατευθειαν install ή πρεπει να εχεις κανει backup πρωτα για τα αρχεια σου??
Link to comment
Share on other sites

Agekalp τις μικροαναβαθμισεις μπορεις να της κανεις κατευθειαν install ή πρεπει να εχεις κανει backup πρωτα για τα αρχεια σου??

Κατευθείαν από πάνω, δεν απαιτείται τίποτα. (ούτε wipe cache, ή dalvik cache)

Καλό είναι βέβαια να κρατάς backup γιατί μια στις 1000 μπορεί να συμβεί κάτι.

 

Οποιος περάσει την CM7 του Temasek συστήνω να περάσει και την κάμερα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν περασω cm7 και δεν εχω παρει backup αλλα εχω την rom πιστευω η ξαναπερναει η κανω λαθος;

 

και κατι αλλο nadroid που το βρισκουμε για να παρουμε backup ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδες! ειμαι νεος στο φορουμ κ ηθελα να σας κανω μια ερωτηση αφοτου τοσο καιρο διαβαζα κ δεν τα ηθελα ολα στο πιατο με ερωτησεις μ π εχουν απαντηθει.. λοιπον το προβλημα μ ειναι οτι περασα αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1506574 και το κινητο μ κανει πωσ μπουταρει κ ξανακλεινει.. :cry: καποια μεθοδος για ρισετ η οτιδυποτε?? δοκιμασα χομ βατον βολιουμ νταουν κ ολους γενικα τουσ συνδιασμουσ αλλα τπτ.. λετε να μν υπαρχει επιστροφη στο κινητακι μ??:cry: :cry:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

@andrewk

Ακριβως οπως στα ειπε ο Αλεξανδρος

 

@p270

Τι εννοεις εχεις τη ρομ?Για φλασαρισμα μεσω smartflash?Αν εννοεις αυτο φυσικα και μπορεις να τη περασεις ανα πασα στιγμη.Το nandroid ειναι στη cwm recovery.Δες την υπογραφη μου.

 

@nikoss22

Νικο αυτη που προσπαθησες να περασεις ειναι για το g2x και οχι για το 2χ.Για αυτο και εφαγες πορτα...!Το κινητο δε παθαινει τιποτα.Αν σου μπαινει σε recovery μπορεις να κανεις ολα τα wipe και να περασεις απο πανω μια αλλη custom(πχ cm7).Αλλιως μπορεις να το επαναφερεις σε στοκ κατασταση μεσω smartflash(τσεκαρε την υπογραφη μου)

Link to comment
Share on other sites

@agekalp.. σε ρικοβερι δεν μπαινει κ το κινητο μ δν το αναγνωσιζει πλεον το πισι μ.. λεει αγνωστη συσκευη.. το ψιλοκαταλαβα οτι θα ηταν απο αλλο κιν. η ρομ.. σε ευχαριστω π μ απαντησεσ αλλα επηδη ακρη δν βγαζω πες μ αν μπορεις τι να κανω;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση. Αν το συνεχίσεις τα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

@agekalp.. σε ρικοβερι δεν μπαινει κ το κινητο μ δν το αναγνωσιζει πλεον το πισι μ.. λεει αγνωστη συσκευη.. το ψιλοκαταλαβα οτι θα ηταν απο αλλο κιν. η ρομ.. σε ευχαριστω π μ απαντησεσ αλλα επηδη ακρη δν βγαζω πες μ αν μπορεις τι να κανω;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση. Αν το συνεχίσεις τα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

Πρώτα πρώτα μην πανικοβάλλεσαι. Ολοι την έχουμε πατήσει έτσι κάποια στιγμή.

 

Αφού δεν μπορείς να μπείς σε recovery (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βέβαια συνέβη αυτό) μπορείς να το φλασάρεις.

Στην Υπογραφή του Αγγελου υπάρχει οδηγός για το πως γίνεται αυτό, διάβασε προσεκτικά, κατέβασε όλα τα αρχεία που χρειάζονται και θα επανέλθει.

 

(σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις περνάς μια βόλτα απο το σερβις να το κάνουν αυτοί, πιθανότατα με κάποια χρέωση)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το gapps ειναι ετοιμο,το κατεβαζεις,Απο εδω http://temasek.hopto.org/?dir=LG%20Optimus%202x%20-%20p990 κατεβαζεις το cm7kang-O2x-RC2-108.zip

 

Κανεις πρωτα install την ρομ(cm7kang-O2x-RC2-108.zip) και μετα το gapps και εισαι ετοιμος.

 

Λοιπον:

Πηγαινεις εδω και κατεβαζεις το cm7....108.zip(αυριο μπορει να ειναι το 109 κτλ-ειναι μικροαναβαθμισεις της CM7) κατεβαζεις και τα gapps απο εδω .Περνας και τα δυο αρχεια με αυτο το τροπο,πρωτα το cm7...108.zip και μετα το αλλο καπακι(δε χρειαζεται να ανοιξεις το κινητο ενδιαμεσα).Εννοειτα πως πρεπει να εισαι root και να εχεις cwm recovery...

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια...το έκανα με επιτυχία (ήταν απλό τελικά)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια...το έκανα με επιτυχία (ήταν απλό τελικά) αλλά το πρόβλημα ειναι πώς δεν διαβάζει τα αρχεία που είχα πάρει από το Titanium Backup PRO και δεν μπορώ να κάνω επαναφορά......!!!! WAY..???:(

 

Eιναι σε διαφορετικη μνημη, πρεπει να κανεις ντιγραφη τον φακελο του Titanium στην εσωτερικη sd νομιζω. Αν κανω λαθος, διορθωστε με.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε τα διαβαζει γιατι ενω η στοκ εχει σαν κυρια μνημη την εσωτερικη, στην cm7 η κυρια μνημη ειναι η εξωτερικη sd.Παρε χειροκινητα(απο το pc) το φακελο του titanium backup και αντεγραψε τον στην εξωτερικη sd και ξαναδοκιμασε
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε τα διαβαζει γιατι ενω η στοκ εχει σαν κυρια μνημη την εσωτερικη, στην cm7 η κυρια μνημη ειναι η εξωτερικη sd.Παρε χειροκινητα(απο το pc) το φακελο του titanium backup και αντεγραψε τον στην εξωτερικη sd και ξαναδοκιμασε

 

Αυτό ήταν ήθελε και μια επανεκκινήσει και ειναι ο.κ. για να δούμε τι κάνει η cm7..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω το stock πληκτρολογιο και το stock θεμα σε cm7( να βγαλω το adw launcher??

 

Καποιος που να ξερει;;

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει;;

 

Αν κάποιος που έχει Stock Rom (V20L - Q -M-R) με των παρακάτω τρόπο μας δώσει το apk του πληκτρολογίου. Και του ημερολογίου, το θέλω εγώ....!!!;)

 

Χρησιμοποιώντας ES Διαχείριση αρχείων

Ανοίξτε τη Διαχείριση αρχείων ES

Κάντε κλικ στο κουμπί του μενού της συσκευής σας

Κάντε κλικ στο "Διαχείριση"

Κάντε κλικ στο "Διαχείριση Εφαρμογών"

Παρατεταμένο πάτημα για εφαρμογή που θέλετε να εξαγάγετε

Κάντε κλικ στο "εφεδρική"

το Apk αρχεία θα πρέπει να διατίθενται στην "αντίγραφα ασφαλείας" κατάλογο της SD κάρτας σας

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος που έχει Stock Rom (V20L - Q -M-R) με των παρακάτω τρόπο μας δώσει το apk του πληκτρολογίου. Και του ημερολογίου, το θέλω εγώ....!!!;)

 

Χρησιμοποιώντας ES Διαχείριση αρχείων

Ανοίξτε τη Διαχείριση αρχείων ES

Κάντε κλικ στο κουμπί του μενού της συσκευής σας

Κάντε κλικ στο "Διαχείριση"

Κάντε κλικ στο "Διαχείριση Εφαρμογών"

Παρατεταμένο πάτημα για εφαρμογή που θέλετε να εξαγάγετε

Κάντε κλικ στο "εφεδρική"

το Apk αρχεία θα πρέπει να διατίθενται στην "αντίγραφα ασφαλείας" κατάλογο της SD κάρτας σας

 

Εχεις χρονο να το δοκιμασεις σε cm7??Να γυρισω εγω σε stock..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...