Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Στο εκανε ξαφνικα αυτο?

Δοκιμασε ρυθμισεις->εφαρμογες->διαχειριση εφαρμογων->google play store->εκκαθαριση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες εχει κανεις αλλος προβλημα με υπερβολικη κουραση των ματιων εξαιτιας της οθονης του 2X (και στην αυτοματη φωτεινοτητα και την εργοστασιακη); Στην αρχη νομισα οτι ηταν η ιδεα μου, αλλα μετα απο μηνες χρησης μαλλον δεν ειναι η ιδεα μου (προσωπικα νομιζω οτι φταιει το "ρηχο"-ξεπλυμενο μαυρο σε συνδιασμο με το αδυναμο λευκο, ακομα και συγκρινομενο με το παλιο gx30 μου).

 

Εχετε και εσεις αναλογο προβλημα;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανεις αλλος προβλημα με υπερβολικη κουραση των ματιων εξαιτιας της οθονης του 2X (και στην αυτοματη φωτεινοτητα και την εργοστασιακη); Στην αρχη νομισα οτι ηταν η ιδεα μου, αλλα μετα απο μηνες χρησης μαλλον δεν ειναι η ιδεα μου (προσωπικα νομιζω οτι φταιει το "ρηχο"-ξεπλυμενο μαυρο σε συνδιασμο με το αδυναμο λευκο, ακομα και συγκρινομενο με το παλιο gx30 μου).

 

Εχετε και εσεις αναλογο προβλημα;

 

Για το μαυρο θα συμφωνησω. Οσο για το λευκο που λες δεν νομιζω να ειναι αδυναμο. Μια χαρα λευκο ειναι σε σύγκριση και με αλλα κινητα. Για το προβλημα που αναφερεις πρωτη φορα το ακουω. Βλεπεις ταινιες στο κινητο ή παιζεις πολυ ωρα παιχνιδια;Αν ναι τοτε μαλλον λογικο μου ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η οθόνη και έχω δει και super amoled...
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αγανακτηση των τελευταιων ημερων με τα απολυτως εκνευριστικα κολληματα, πηρα την μεγαλη αποφαση για αλλαγη ROM. Εγκατεστησα την NOVA HD, εντυπωσεις θα σας λεω κατα καιρους μετα απο δοκιμες.

 

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η οθόνη και έχω δει και super amoled...

 

Ακριβως, που ακριβως ειδατε ξεπλυμενα χρωματα ; Για πιαστε ενα Neo V να καταλαβετε τι θα πει ξεπλυμα, και μια amoled για το τι θα πει "αλλο" χρωμα απ'αυτο που πρεπει να ειναι. Η οθονη ειναι πολυ καλη νομιζω, ειδικα στην αποδοση του μαυρου, το λευκο ναι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο, δηλαδη αριστο.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει κανεις αλλος προβλημα με υπερβολικη κουραση των ματιων εξαιτιας της οθονης του 2X (και στην αυτοματη φωτεινοτητα και την εργοστασιακη); Στην αρχη νομισα οτι ηταν η ιδεα μου, αλλα μετα απο μηνες χρησης μαλλον δεν ειναι η ιδεα μου (προσωπικα νομιζω οτι φταιει το "ρηχο"-ξεπλυμενο μαυρο σε συνδιασμο με το αδυναμο λευκο, ακομα και συγκρινομενο με το παλιο gx30 μου).

 

Εχετε και εσεις αναλογο προβλημα;

 

ναι αν παιζω παιχνιδια για πανω απο ωρα παρατηρω αυτο που αναφερεις. δεν νομιζω οτι εχει να κανει με τα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Στο εκανε ξαφνικα αυτο?

Δοκιμασε ρυθμισεις->εφαρμογες->διαχειριση εφαρμογων->google play store->εκκαθαριση δεδομενων

τα εκανα αυτα πολλες φορεσ αλλα μια απο τα ιδια ......

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα αυτα πολλες φορεσ αλλα μια απο τα ιδια ......

 

 

Μηπως εχεις εγκαταστησει το blackmarket?

Αν ναι τοτε βγαλτο κανε επανεκινηση και εισαι ενταξει

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα αυτα πολλες φορεσ αλλα μια απο τα ιδια ......

 

 

Μηπως εχεις εγκαταστησει το blackmarket?

Αν ναι τοτε βγαλτο κανε επανεκινηση και εισαι ενταξει

 

 

φιλε να σε καλα αυτο ηταν που δημηουργουσε το προβλημμα (τωρα δουλευει μια χαρα)

να σε ρωτησω ...γιατι το δημηουργουσε αυτο το προβλημμα το blackmarket

υπαρχει τροποσ να εγκατασταθει χωρις να δημηουργει προβλημμα στο androind market????

ευχαριστω παντος......................

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοον μετα την απολυτη επιτυχια του μαραθωνιου "βαλε την καινουργια stock rom" ηρθε η ωρα για μια ερωτηση.

 

Το dolphin browser εχει ενα ωραιο addon, to dolphin companion. Πρακτικα αυτο που κανει ειναι να εχει 3 προφιλ μπαταριας. στο κανονικο, εχει ολες τις ρυθμισεις που εχει ο χρηστης, το balance "κοβει" καποια πραγματα οπως πχ brightness, wifi sleep screen off, bluetooth, autosync. Το extreme, κοβει ακομα περισσοτερο.

 

Το προγραμμα ειναι αρκετα καλο, ειδικα σε περιπτωση που το κινητο εχει μεινει απο μπαταρια μια και πραγματικα με το extreme η μπαταρια απλα δεν πεφτει. Αυτο που θα ηθελα ομως ειναι να ρωτησω αν υπαρχει ενα τετοιο προγραμμα, που ομως να μπορει ο χρηστης να φτιαξει δικα του profile και να καθοριζει αυτος τι θελει να κοβει. Π.χ. profile σπιτι, δουλεια, κλπκλπ. Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

το elixir 2 κανει πολλα και νομιζω και αυτο που ζητας.

Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες που κανουν αυτο που θες ενδεικτικα δες εδω και εδω

Link to comment
Share on other sites

αγγελε μηπως ξερεις η οποιο απο τα παιδια ξερει εβαλα το φιφα 12 στο κινητο μας κατεβηκε ανοιξε τελεια εφτασα στο γηπεδο και οι παιχτες δεν υπαρχουν.... δειχνει μονο τις σκιες τους... θελει αλλη αναβαθμιση του παιχνιδιου?? η φταει καποια ρυθμιση? απο που να κατεβαζω games ρε παιδια?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα εχεις cm7 ετσι?

Εχεις αφησει cm stock kernel ή εχεις βαλει custom(etana,ironkrnl)?

Ειχα και εγω ενα παρομοιο προβλημα με ενα παιχνιδι αλλα επαγωγικα βρηκα πως εφταιγε ο ironkrnl με τα 32mb hack.

 

Παιχνιδια κατεβαζεις απο το market!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα εχεις cm7 ετσι?

Εχεις αφησει cm stock kernel ή εχεις βαλει custom(etana,ironkrnl)?

Ειχα και εγω ενα παρομοιο προβλημα με ενα παιχνιδι αλλα επαγωγικα βρηκα πως εφταιγε ο ironkrnl με τα 32mb hack.

 

Παιχνιδια κατεβαζεις απο το market!!!:cool:

 

φιλε οτι ειχε απτην αρχη οταν την εβαλα οποτε μαλλον κερνελ ! δε ξερω τι να το κανω το φιφα το εβαλα απτο μπλακ.. εβαλα και το nba jam απτο κανονικο μαρκετ το κατεβασα αλλα δε το ανοιξε.. εχω σχεδον την εξωτερικη μνημη γεματη... τωρα εκανα αναβαθμιση και τον mx και μια παιζει τους υποτιτλους μια οχι αυτο για τους υποτιτλους το βηκα δε τους βαζει αυτοματα..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κανει το nandroid backup μεσω recovery και το εχεις σωσει στη εξωτερικη sd ή στο pc, τοτε οτι και να συμβει μπορεις να επιστρεψεις στη κατασταση που ησουν οταν το εκανες.

 

εδω ειναι ο οδηγος.Εννοειται πως προυποθετει root και cwm recovery

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την πολυτιμη βοηθεια σου οχι μονο σε μενα αλλα σε ολους μας ...

 

Αμα ποτε βαλω custom και μ αρεσει , απο οσο διαβασα , αυτα ειναι για να επανελθεις εκει που ησουν αν γινει το κακο ...

 

Αμα σ αρεσει και θες να μεινεις εκει ... τα προγραμματα με τα saves τους πως τα περνας ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την πολυτιμη βοηθεια σου οχι μονο σε μενα αλλα σε ολους μας ...

 

το εχω ξαναπει και γω... ναναι καλα οσοι εχουν το φορουμ αλλα και τα παιδια που ειμαστε μια παρεα.. και μας βοηθανε να μαθουμε και να βοηθαμε και μεις οσους δε ξερουν..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

@tresor_jim

αν ειχες βαλει τη cm7 σκετη τοτε ειχε τον δικο της κερνελ.Αυτο για το fifa δε μπορουμε να κανουμε κατι γιατι δε ξερουμε τι μπορει να παιζει με το black...(εδω να σου υπενθυμισω πως απαγορευεται να μιλαμε για πειρατικο υλικο οποτε και δε το συνεχιζουμε...).Οσο για το nba jam τι εννοεις δεν στο ανοιξε?Σου πεταξε fc?Ο mx player μια σου παιζει υποτιτλους και μια οχι στην ιδια ταινια-βιντεο ή σε διαφορετικα?

 

@kprse

Eιναι για να επανελθεις γενικα...ειτε γιατι εγινε το "κακο" ειτε γιατι προτιμας αυτο που ειχες πριν.Ουσιαστικα σου δινει την ελευθερια να δοκιμασεις οποια rom θες και αμα δε σου αρεσει σε 5 λεπτα να εισαι πισω στην κατασταση που ησουν.

Tα προγραμματα και τα saves καλυτερα να τα κανεις με καποιο προγραμμα βλεπε titanium backup ή mybackup root.(απαραιτητη προυποθεση να εισαι rooted)

Link to comment
Share on other sites

 

 

φιλε να σε καλα αυτο ηταν που δημηουργουσε το προβλημμα (τωρα δουλευει μια χαρα)

να σε ρωτησω ...γιατι το δημηουργουσε αυτο το προβλημμα το blackmarket

υπαρχει τροποσ να εγκατασταθει χωρις να δημηουργει προβλημμα στο androind market????

ευχαριστω παντος......................

 

Συγκεκριμενα τι φταιει δεν ξερω αλλα με καποιο τροπο κλειδωνει το κοματι που κανει update τις εφαρμογες

Παντως μπορεις να το εγκαταστησεις να κατεβασεις οτι εφαρμογη η παιγνιδι θελεις και να το σβησεις μετα

Τα προγραματα που κατεβασες θα τα βρεις στην καρτα στον φακελο blackmarket / Downloads

Δεν σβηνεται ο φακελος οταν βγαλεις το blackmarket

Link to comment
Share on other sites

@tresor_jim

αν ειχες βαλει τη cm7 σκετη τοτε ειχε τον δικο της κερνελ.Αυτο για το fifa δε μπορουμε να κανουμε κατι γιατι δε ξερουμε τι μπορει να παιζει με το black...(εδω να σου υπενθυμισω πως απαγορευεται να μιλαμε για πειρατικο υλικο οποτε και δε το συνεχιζουμε...).Οσο για το nba jam τι εννοεις δεν στο ανοιξε?Σου πεταξε fc?Ο mx player μια σου παιζει υποτιτλους και μια οχι στην ιδια ταινια-βιντεο ή σε διαφορετικα?

 

το nba jam επαιξε το ξανακατεβασα και ειναι πολυ καλο ακριβως ιδιο μετο ps3! μονο που εκει δε μου αρεσε!:) οχι δε θα πουμε κατι αλλο..! γιατι οταν σβηνεις ενα παιχνιδι δε το βγαζει τελειως απεγκατασταση? τωρα μου χει πιασε 2 φορες το nba jam χωρο οπως κ αλλα παιχνιδια!! το mx τωρα θελει να βαζεις εσυ τους υποτιτλους μεσα απτο φακελο του..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει κατα καιρους λιστες αλλα ειναι μικρες και υποκειμενικες.

Εγω σβηνω παρα πολλα.

Επειδη εχω καιρο να ασχοληθω με στοκ αλλα ξερω ποιες μπορεις να αφαιρεσεις και ποιες οχι αν βρεις μια λιστα ολων μπορω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση και δοκιμη της Nova HD θελησα να κανω restore την stock που ειχα κανει backup στο CWM. Κατεληξα ομως σε bootloop. Εκανα ολα τα απαραιτητα wipe. Παρελειψα κατι ; Πως θα επαναφερω σωστα το backup ;
Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση και δοκιμη της Nova HD θελησα να κανω restore την stock που ειχα κανει backup στο CWM. Κατεληξα ομως σε bootloop. Εκανα ολα τα απαραιτητα wipe. Παρελειψα κατι ; Πως θα επαναφερω σωστα το backup ;

 

Πρέπει να γυρίσεις στο σωστό file system. H Rom που έβαλες λογικά είναι σε ext4 και πρέπει να γυρίσεις το σύστημα σε ext3

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να τρέξεις απο το cwm το backtoext3

 

Αλλιώς μπορείς να φλασάρεις μια stock rom και μετά απο πάνω να ξαναπεράσεις το backup σου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...