Jump to content

Ελληνικό Εορτολόγιο.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εννοω την αρχικη οθονη της εφαρμογης οταν ανοιγει.λεω στην αρχικη οθονη της συσκευης που δειχνει ποιος γιορταζει σημερα κατω απο τα εικονιδια του καιρου

 

Αν ολα πανε καλα με το testing σε 1-2 ημερες θα υπαρχει update που θα επιτρεπει αλλαγη στο μεγεθος της γραμματοσειρας στο widget

Link to comment
Share on other sites

Αν ολα πανε καλα με το testing σε 1-2 ημερες θα υπαρχει update που θα επιτρεπει αλλαγη στο μεγεθος της γραμματοσειρας στο widget

 

Μπράβο! πολύ καλό νέο!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ελληνικό Εορτολόγιο v.2.5.3 [09/01/2012]

-----------------------------------------------------

 

- Ρυθμιζόμενο μέγεθος γραμματοσειράς widget

- Επιλογή δημιουργιας και επαναφοράς αντίγραφου ασφαλείας (backup)

- Δυνατότητα επιλογής θέματος εικονιδίων στο κεντρικό μενού

- Η εφαρμογή εμφανίζεται πλέον και στο στο Android Market σε tablets.

- Μικροδιορθώσεις εδώ και εκεί.

 

Για να αντιμετωπίζονται bugs σε μελλοντικές εκδόσεις, όσοι θέλετε να βοηθήσετε μπορείτε να συμπληρώσετε αυτή την φόρμα και θα σας ενημερώνουμε για μελλοντικά beta updates πριν την επίσημη κυκλοφορία τους. Όσοι θελήσουν να συμμετάσχουν καλό θα ήταν να έχουν πραγματικά όρεξη για δοκιμές και έλεγχο των νέων χαρακτηριστικών που θα προστίθενται.

 

Υ.Γ. For the love of God, για χιλιοστή φορά αν η εφαρμογή μπει στην SD δεν λειτουργεί το widget. Είναι θέμα του Android και όχι της εφαρμογής.

Edited by duk3r
Link to comment
Share on other sites

Δεχόμαστε αναφορές από λίγα άτομα για μετατροπή του widget σε 4x2 αντί για 4x1 στην τελευταία έκδοση. Το περιστατικό εμφανίζεται σε λίγους (σε εμάς όχι), και επειδή δεν είναι εσκεμένο είναι και δύσκολο να εντοπιστεί καθώς αλλαγές στο θέμα αυτό δεν έγιναν.

 

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα ώστε να μπορέσουμε να το εντοπίσουμε καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που μπουταρω το κινητο, το widget χανεται!

Εκει που το εχω τοποθετησει, βγαζει μηνυμα λαθους 'error loading widget'.

Γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που μπουταρω το κινητο, το widget χανεται!

Εκει που το εχω τοποθετησει, βγαζει μηνυμα λαθους 'error loading widget'.

Γιατι?

 

Καλησπέρα karib.

 

τι συσκευή έχεις και τι rom?

Στο κάνει με το τελευταίο update ή και πριν το έκανε; Τέλος έχεις κάποιο task manager να τρέχει από πίσω;

Link to comment
Share on other sites

zte skate με 2.3.5 atomic rom.

Εχω εναν autotask killer, αλλα το εορτολογιο το εχω εξαιρεσει απο το 'σκοτωμα'.

Δεν θυμαμαι αν το εκανε παλια, καθως ειμαι νεος στο android.

Link to comment
Share on other sites

zte skate με 2.3.5 atomic rom.

Εχω εναν autotask killer, αλλα το εορτολογιο το εχω εξαιρεσει απο το 'σκοτωμα'.

Δεν θυμαμαι αν το εκανε παλια, καθως ειμαι νεος στο android.

 

Atomic Rom? Είσαι root δηλαδή? Μήπως το έχεις μεταφέρει στην κάρτα μνήμης??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Atomic Rom? Είσαι root δηλαδή? Μήπως το έχεις μεταφέρει στην κάρτα μνήμης??

 

Ναι, ειναι root. Δεν το εβαλα στην καρτα μνημης γιατι οταν το εκανα δεν με αφηνε καν να βαλω widget. Οποτε αναγκαστικά (κακό αυτο ομως, διαφωνω με το 'ζορι' στην internal) την εχω στην εσωτερικη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητηρια για την εφαρμογή σας. Μετά την τελευταία αναβάθμιση το widget έγινε 4*2 με αποτέλεσμα να μη με βολευει καθόλου. Nexus S Android 4.0.3
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι root. Δεν το εβαλα στην καρτα μνημης γιατι οταν το εκανα δεν με αφηνε καν να βαλω widget. Οποτε αναγκαστικά (κακό αυτο ομως, διαφωνω με το 'ζορι' στην internal) την εχω στην εσωτερικη μνημη.

 

Δεν είναι θέμα διαφωνίας ή συμφωνίας.. Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι το Android δεν επιτρέπει την ύπαρξη widget αν η εφαρμογή μπει στην κάρτα μνήμης.

Γεια σας παιδιά και συγχαρητηρια για την εφαρμογή σας. Μετά την τελευταία αναβάθμιση το widget έγινε 4*2 με αποτέλεσμα να μη με βολευει καθόλου. Nexus S Android 4.0.3

Με τι launcher είσαι? Δεν είμαι σίγουρη αν πρόκειται για ερώτηση στη σωστή κατεύθυνση αλλά όσοι έχετε το θέμα για πείτε και τους launchers μήπως υπάρχει κάποια σχέση.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

@karib Για το ότι όταν το βάζεις στην SD δεν υπάρχει widget δεν φταίμε εμείς. Είναι θέμα του Android που σου λέει ότι για να έχεις widget πρέπει να το έχεις στην μνήμη του κινητού. Τώρα για το θέμα που αναφέρεις, σε αφήνει να το βάλεις, δουλεύει κανονικά και απλά μετά το restart χάνεται; Αν δουλεύει κανονικά κάποιο άλλο είναι το πρόβλημα (κανένας launcher, task manager, η ίδια η rom κλπ).

 

@jimdem582 Φίλε jim έχουμε μερικές αναφορές για το πρόβλημα που έχεις και εσύ. Όλες είναι με android 4.0 και όλες εκτός από μία είναι με nexus S. Κάτι έχει αλλάξει στο android 4.0 η Google που τις αλλαγές που κάναμε και δουλεύουν μια χαρά στα κινητά μας (με android 2.3.X) τις παίρνει αλλιώς. Να είσαι σίγουρος ότι το κοιτάμε ήδη. Ένας μας ανέφερε πως το πρόβλημα του το κάνει μόνο με τον stock launcher του Android 4.0. Με άλλο (δε θυμάμαι ποιον είχε δοκιμάσει) δεν είχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα διαφωνίας ή συμφωνίας.. Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι το Android δεν επιτρέπει την ύπαρξη widget αν η εφαρμογή μπει στην κάρτα μνήμης.

 

Με τι launcher είσαι? Δεν είμαι σίγουρη αν πρόκειται για ερώτηση στη σωστή κατεύθυνση αλλά όσοι έχετε το θέμα για πείτε και τους launchers μήπως υπάρχει κάποια σχέση.

 

Με stock launcher είμαι.

 

 

 

 

 

@karib Για το ότι όταν το βάζεις στην SD δεν υπάρχει widget δεν φταίμε εμείς. Είναι θέμα του Android που σου λέει ότι για να έχεις widget πρέπει να το έχεις στην μνήμη του κινητού. Τώρα για το θέμα που αναφέρεις, σε αφήνει να το βάλεις, δουλεύει κανονικά και απλά μετά το restart χάνεται; Αν δουλεύει κανονικά κάποιο άλλο είναι το πρόβλημα (κανένας launcher, task manager, η ίδια η rom κλπ).

 

@jimdem582 Φίλε jim έχουμε μερικές αναφορές για το πρόβλημα που έχεις και εσύ. Όλες είναι με android 4.0 και όλες εκτός από μία είναι με nexus S. Κάτι έχει αλλάξει στο android 4.0 η Google που τις αλλαγές που κάναμε και δουλεύουν μια χαρά στα κινητά μας (με android 2.3.X) τις παίρνει αλλιώς. Να είσαι σίγουρος ότι το κοιτάμε ήδη. Ένας μας ανέφερε πως το πρόβλημα του το κάνει μόνο με τον stock launcher του Android 4.0. Με άλλο (δε θυμάμαι ποιον είχε δοκιμάσει) δεν είχε πρόβλημα.

Με την ησυχία σας απλά ανέφερα το πρόβλημα ;-) Ως δημιουργός διάφορων εφαρμογών γνωρίζω τον κόπο που απαιτείται και το ότι δεν μπορείτε να ελέγχετε την εφαρμογή σας σε όλα τα κινητά που υπάρχουν. Και μόνο το ότι είναι δωρεάν η εφαρμογή σας, φτάνει. ;-)

Link to comment
Share on other sites

@karib

Αφού δουλεύει κανονικά και είσαι ο μόνος που το έχει αναφέρει αυτό ως τώρα αν δε βαριέσαι βάλε κάποιο ακόμα launcher στο κινητό σου για λίγο να δούμε αν το κρατάει. Επίσης ίσως και να απενεργοποιούσες τον task manager.

 

@jim

Υπάρχει όντως θέμα με 4.X και widget σε αρκετούς, το κοιτάμε και σύντομα πιστεύουμε ότι θα υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές μου είναι της μορφής "ΕΠΩΝΥΜΟ Όνομα" και δεν μου εμφανίζεται η ειδοποίηση για τους εορτάζοντες. Έχω ειδοποίηση μόνο όταν το επώνυμο μοιάζει με όνομα πχ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ, γεγονός που με κάνει να υποθέτω ότι το πρόγραμμα "διαβάζει" μόνο το πρώτο πεδίο από τις επαφές. Έιναι έτσι ή κάτι δεν κάνω σωστά;
Link to comment
Share on other sites

@velos αν κάνεις edit μια επαφή θα πρέπει κανονικά να σου βγάλει 2 πεδία. Ένα για όνομα και ένα για επώνυμο. Αν τα γράψεις κανονικά εκεί όπως πρέπει η εφαρμογή θα δουλεύει. Επειδή τα contacts έχουν παντού 2 πεδία (έχουμε βάλει να ψάχνει μόνο στο σωστό πεδίο "Όνομα" για εορτή.

Εσύ στην συγκεκριμένη περίπτωση θα πρέπει να έχεις βάλει στο ίδιο πεδίο και τα 2 στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Εορτολόγιο v.2.5.4. [14/01/2012]

 

Νέα έκδοση με τις παρακάτω αλλαγές:

 

- Διορθώθηκε το widget για Android 4.0+

- Προκαθορισμένο έτος στις Αργίες το 2012

 

Αν κάποιος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα μετά και από αυτή την έκδοση μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας με κάποιο τρόπο (fb,twitter,mail) για να το κοιτάξουμε. Ένα τυπικό σχόλιο στο market και ένα rating 1/2* δε βοηθάει.

 

Επίσης όσοι θέλουν να παίρνουν μέρος σε μελλοντικό testing δοκιμαστικών εκδόσεων μπορούν να συμπληρώσουν αυτή τη φόρμα.

 

Κατεβάστε την εφαρμογή από το Market.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τώρα το widget η τρίτη σειρά εκεί που λέει τα γενέθλια μόλις που φαίνονται τα γράμματα, έφυγε πολύ κάτω δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τώρα το widget η τρίτη σειρά εκεί που λέει τα γενέθλια μόλις που φαίνονται τα γράμματα, έφυγε πολύ κάτω δηλαδή

 

Καλησπέρα Giosis.

 

Αν μικρύνεις τη γραμματοσειρά από τα settings;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το πάω στο 11 οπότε είναι πολύ μικρά τα γράμματα. το πρόβλημα νομίζω είναι ότι ανάμεσα στης σειρές έχει και ένα κενό γιαυτό δεν φαίνεται η κάτω σειρά.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το πάω στο 11 οπότε είναι πολύ μικρά τα γράμματα. το πρόβλημα νομίζω είναι ότι ανάμεσα στης σειρές έχει και ένα κενό γιαυτό δεν φαίνεται η κάτω σειρά.

 

Giosis τι κινητό έχεις; Και τι rom?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Wildfire με την μανίσια rom 2.2.1

 

Μπορείς να μας στείλεις μια screenshot; Έχουμε και εμείς ένα wildfire και φαίνεται μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...