Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πω ρε παιδιά, πρέπει κάπως να τη βρούμε.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παταω κανονικα την σελιδα youtube και με πεταει στο m.youtube με τον stock broswer με οπερα δεν ξερω.

κατω δεξια σου εμφανιζει την επιλογη επιτραπεζιος υπολ. διαλεξε αυτη και θα μπει κανονικα -μετα επελεξε youtube player

και το W705 παιζει τα βιντεο στο youtube αλλα οταν παω να κανω εγκατασταση ενα αρχειο .exe δεν το ανοιγειΙΛογικα το 845 θα το τρεχει,σωστα??

αρχεια με καταληξη

exe τρεχουν μονο σε windows pc

cab τρεχουν μονο σε windows mobile

apk τρεχουν μονο σε κινητα android

απο τη λιγη επαφη με το android και με το κινητο μπορω να πω οτι μια στις δυο εφαρμογες που θελω δε μπαινουν στο κινητο !!!!

θελει επιμονη ,σκεψου ποσοι κατεβαζουν

Γενικός δεν έχω σκαλίσει τίποτα εκτός της ρύθμισης για το wifi . περιμένω κάποιον χριστιανό να γράψει 5 απλά steps για backup της εργοστασιακής Rom. Χωρίς stock rom backup δεν είναι συνετό να σκαλίζει κανείς τίποτα.

το θεωρω δυσκολο

πρωτα θελει να γινει root το κινητο μετα αναφερεται ενας οδηγος εδω

δεν ξερω αν δουλευει για το 845

http://www.androidpolice.com/2010/04/16/complete-guide-how-to-fully-back-up-and-restore-your-android-phone-using-nandroid-backup-and-clockworkmod-rom-manager/

Τόση ώρα δεν χτυπιέμαι για το πως περνάω μια custom rom αλλά για το πως να πάρω backup μιας και ο συμφορουμιτης hellas200 το γράφει και ο ίδιος ξεκάθαρα ότι δεν είναι σίγουρος αυτή που δίνει σε λινκ αν όντος είναι η stock greek vodafone η κάποια άλλη που απλός υποστηρίζει ΚΑΙ Ελληνικά.

δεν ειναι η ιδια ακριβως ρομ αλλα δεν πιστευω οτι καποιος μπορει ευκολα να το διαπιστωσει ...

αυτη τη στιγμη ειναι η μονη που εχουμε ...

Link to comment
Share on other sites

hellas200

η rom που εχεις βαλει στο λικ σου ειναι αυτη εδω:

U8120V100R001C02B220 (ειναι German) (οντος ειναι η μονη που εχουμε)

αν ανοιξεις το system/build.prop με notepad θα το δεις.

Το δικο μου φοραει αυτη:

U8120V100R001GRCC02B233

Link to comment
Share on other sites

hellas200

η rom που εχεις βαλει στο λικ σου ειναι αυτη εδω:

U8120V100R001C02B220 (ειναι German) (οντος ειναι η μονη που εχουμε)

αν ανοιξεις το system/build.prop με notepad θα το δεις.

Το δικο μου φοραει αυτη:

U8120V100R001GRCC02B233

 

μολις εβαλα μια αλλη που βρηκα

U8120V100R001CZEC02B233

οπως φαινεται ειναι η ιδια ρομ αλλα της τσεχικης vodafone

και αυτη για εγγυηση μια χαρα (αν βρουμε και την ελληνικη ακομα καλυτερα)

Link to comment
Share on other sites

λινκ παρακαλω να την εχουμε και αυτη just in case.

 

Προσπαθω να παρω backup αν πανε ολα καλα σε λιγο θα εχουμε και Ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

λινκ παρακαλω να την εχουμε και αυτη just in case.

 

Προσπαθω να παρω backup αν πανε ολα καλα σε λιγο θα εχουμε και Ελληνικη.

 

 

...τη βρηκα

http://www.techforum.cz/down/aktualizace_softwaru_VF845.zip

Link to comment
Share on other sites

 

Την κατεβαζω να υπαρχει..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

λεω και γω βρηκε την Ελληνικη χαχαχαχαχαχα

 

καλη και αυτη ομως :-)

 

Αυτην την ξεραμε απο το λινκ που εδωσα στην πισω σελιδα.

Δεν μας σωζει φαίνεται οτι ειναι τσεχικη...... οπότε στο σερβις θα το δουν.Ειναι σαν να τους πας custom......

Ειναι η ποιο προσφατη αλλα δεν ειναι η επισημη ελληνικη.......

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την ξεραμε απο το λινκ που εδωσα στην πισω σελιδα.

Δεν μας σωζει φαίνεται οτι ειναι τσεχικη...... οπότε στο σερβις θα το δουν.Ειναι σαν να τους πας custom......

Ειναι η ποιο προσφατη αλλα δεν ειναι η επισημη ελληνικη.......

 

για να το πας στο service (και να σε καλυπτει η εγγυηση) πρεπει το κινητο να εχει προβλημα software αρα δεν μπορει να το δουν

περα απο αυτο η ρομ (την τσεκαρα ο ιδιος) περνιεται με τον επισημο τροπο απο την καρτα και ετσι μπορεις να ισχυριστεις οτι αφου ειναι επισημη ρομ η εγγυηση δεν μπορει να χανεται

Link to comment
Share on other sites

hellas200 οταν λες επιμονη τι εννοεις ? αφου το market δε το εχει !! που σημαινει οτι δεν ειναι συμβατο με το κινητο !!! εκτος αν δε κατελαβαινω τιποτα περι android

και για να γινω συγκεκριμενος

ebay app

paypal app

accuweather.com app

veggos app

zougla.gr app

δε τα βλεπει στο market...τι επιμονη δηλαδη να κανω για αυτο...ξαφνικα μια μερα θα αρχιζει να τα βλεπει τo κινητο ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

hellas200 οταν λες επιμονη τι εννοεις ? αφου το market δε το εχει !! που σημαινει οτι δεν ειναι συμβατο με το κινητο !!! εκτος αν δε κατελαβαινω τιποτα περι android

και για να γινω συγκεκριμενος

ebay app

paypal app

accuweather.com app

veggos app

zougla.gr app

δε τα βλεπει στο market...τι επιμονη δηλαδη να κανω για αυτο...ξαφνικα μια μερα θα αρχιζει να τα βλεπει τo κινητο ?

 

βασικη αρχη

δεν υπαρχει λογος να εισαι εριστικος

κανενας εδω μεσα δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντα σε κανενα

παμε τωρα παρακατω

εγραψες πιο πανω

"απο τη λιγη επαφη με το android και με το κινητο μπορω να πω οτι μια στις δυο εφαρμογες που θελω δε μπαινουν στο κινητο !!!!"

το μπαινουν μαλλον δημιουργησε παρανοηση γιατι εννοουσες δεν υπαρχουν-δεν τις βρισκω

τωρα απο τις εφαρμογες που αναφερεις

-το ebay υπαρχει

http://pages.ebay.com/mobile/android.html

-το paypal υπαρχει

https://personal.paypal.com/us/cgi-bin/?&cmd=_render-content&content_ID=marketing_us/mobile_android

-το zougla υπαρχει

http://www.androidzoom.com/android_applications/news_and_weather/zougla_kukh.html

-το weather υπαρχει (αν και γω χρησιμοποιω το il meteo-ιταλικο )

http://www.androlib.com/android.application.com-accuweather-android-widget-dev-qtjt.aspx

-και τελος το veggos υπαρχει

http://www.appbrain.com/app/veggos/com.Veggos

Link to comment
Share on other sites

..........βασικη αρχη δεν υπαρχει λογος να εισαι εριστικος

κανενας εδω μεσα δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντα σε κανενα..........

 

Πολυ καλα τα λες..............:X

 

Παμε παρακατω για το κινητο τωρα!!!!!!!!!!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παμε παρακατω οπως ειπες....

 

τα καλα νεα ειναι οτι καταφερα να παρω backup

 

τα κακα νεα ειναι οτι μαλλον εκανα κατι λαθος και ενω βλεπω τα περιεχομενα της καρτας sd απο το κινητο οταν συνδεω στο pc μεσω usb και επιλεγω δεν μου την κανει mount.

 

δηλαδη την καρτα την βλεπω απο το κινιτο αλλα οχι απο το pc. και δεν εχω και κανενα card reader την γκαντεμια μου μεσα.

 

ακουω ιδεες... :-P

Link to comment
Share on other sites

παμε παρακατω οπως ειπες....

 

τα καλα νεα ειναι οτι καταφερα να παρω backup

 

τα κακα νεα ειναι οτι μαλλον εκανα κατι λαθος και ενω βλεπω τα περιεχομενα της καρτας sd απο το κινητο οταν συνδεω στο pc μεσω usb και επιλεγω δεν μου την κανει mount.

 

δηλαδη την καρτα την βλεπω απο το κινιτο αλλα οχι απο το pc. και δεν εχω και κανενα card reader την γκαντεμια μου μεσα.

 

ακουω ιδεες... :-P

πρωτα κλεισε το κινητο,βγαλε μπαταρια ,ξαναβαλτη και ξεκινησε παλι μηπως και το δει (και κανε και ενα restart μηπως και φταιει το pc)

δοκιμασε και το Auto Mount Your SD Card (υπαρχει στο μαρκετ)

http://www.lifehacker.com.au/2010/07/automatically-mount-your-android-storage-via-usb/

επισης μου λες τι αρχεια υπαρχουν στην καρτα (img κλπ?)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το γρηγορο reply

 

εχει να φακελο nandroid μεσα εχει εναν αλλο φακελο mem=211M μεσα εχει εναν αλλο φακελο BDS-xxxxxxx-xxxx και μεσα εχει boot.img data.img nandroid.md5 system.img

Link to comment
Share on other sites

παμε παρακατω οπως ειπες....

 

τα καλα νεα ειναι οτι καταφερα να παρω backup

 

τα κακα νεα ειναι οτι μαλλον εκανα κατι λαθος και ενω βλεπω τα περιεχομενα της καρτας sd απο το κινητο οταν συνδεω στο pc μεσω usb και επιλεγω δεν μου την κανει mount.

 

δηλαδη την καρτα την βλεπω απο το κινιτο αλλα οχι απο το pc. και δεν εχω και κανενα card reader την γκαντεμια μου μεσα.

 

ακουω ιδεες... :-P

 

με ποιο τρόπο πήρες backup?

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δε καταλαβα γιατι ειμαι εριστικος !

προφανως δεν ειχα κανενα τετοιο σκοπο και δε απαιτησα καμια απαντηση..συζητηση κανουμε

 

thanx για ατις εφαρμογες αλλα τις βρηκα ολες..απλα δεν εγκαθισταντε ..ολες σου δινουν ενα qr code ή ενα λινκ στο market ..το οποιο απλα δεν υπαρχει !!! (με την εννοια οτι δε το βλεπει το κινητο)..το appbrain market μου λεει πχ "δεν ηταν δυνατη η ευρεση του αντικειμενου για το αιτημα που πραγματοποιησατε" ενω το android market λεει πχ " δεν υπαρχουν αντιστοιχισεις στο android market για την αναζητηση : pname:com.Veggos"

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δε καταλαβα γιατι ειμαι εριστικος !

προφανως δεν ειχα κανενα τετοιο σκοπο και δε απαιτησα καμια απαντηση..συζητηση κανουμε

 

thanx για ατις εφαρμογες αλλα τις βρηκα ολες..απλα δεν εγκαθισταντε ..ολες σου δινουν ενα qr code ή ενα λινκ στο market ..το οποιο απλα δεν υπαρχει !!! (με την εννοια οτι δε το βλεπει το κινητο)..το appbrain market μου λεει πχ "δεν ηταν δυνατη η ευρεση του αντικειμενου για το αιτημα που πραγματοποιησατε" ενω το android market λεει πχ " δεν υπαρχουν αντιστοιχισεις στο android market για την αναζητηση : pname:com.Veggos"

 

πηγαινε στο market

ψαξε γραφοντας veggos

κατεβασε την εφαρμογη

(δοκιμαστηκε και δουλευει κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

ωρε ειμαι στην πηγη και δεν μπορω να πιω νερο.

εβαλα το προγραματακι που μου ειπες και κανει παλι τα ιδια δυστιχως.

Link to comment
Share on other sites

ωρε ειμαι στην πηγη και δεν μπορω να πιω νερο.

εβαλα το προγραματακι που μου ειπες και κανει παλι τα ιδια δυστιχως.

 

αστο για αυριο

(κοιτα και κανα reader)

Link to comment
Share on other sites

hehe always :) παρόλο που δεν ξέρω αν θα δούμε ideos Ελλάδα...

 

Huawei iDEOS λοιπόν για άγορα

http://www.clove.co.uk/huawei-ideos

Ετοιμοπαράδοτο στα 194 ευρώ ΧΩΡΙΣ μεταφορικά.

 

Πιστεύω ότι με το joy 845 η vodafone έκανε ένα τραγικό "λάθος" ίσως και συνειδητά (πολύ καλό για εμάς) που τιμολόγησε τη συσκευή τόσο χαμηλά (και για τα Ελληνικά δεδομένα μάλιστα που όλοι ξέρουμε ότι στην Ελλάδα οι τιμές φουσκώνουν χωρίς λόγο!!!). Έβγαλε άσο από το μανίκι.

 

Υπάρχει τώρα κάποιος που θα δώσει 200 ευρώ για το iDEOS αντί για 109 ευρώ για το joy ώστε να έχει capacitive screen και 2x ταχύτητα hsdpa; To joy 845 είναι το smartphone for the masses.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο market

ψαξε γραφοντας veggos

κατεβασε την εφαρμογη

(δοκιμαστηκε και δουλευει κανονικα)

 

http://img207.imageshack.us/img207/7046/2910101429.jpg

αν και δε φαινεται καλα δειχνει οτι δεν βρισκει την εφαρμογη veggos (οπως και τοσες αλλες)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...