Jump to content

Πρόβλημα Με Την Σύνδεση!


CaeSaR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το εξής πρόβλημα. Συνδεόμαι κανονικά στο internet. Αν όμως για κάποιο λόγο γίνει αποσύνδεση, μετά αν και ξανασυνδέομαι κανονικά, το pc δεν λαμβάνει ούτε ενα byte! Δεν μου ανοίγει καμία σελίδα, ούτε ο messenger συνδέεται, ούτε IRC, τίποτα! :(

Η μόνη λύση είναι να κάνω επανεκίννηση! Ξέρει κανείς τι φταίει, γιατί έχει καταντήσει πολύ σπαστικό πλεόν! :mad:

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

katevase tous teleuteous drivers tou montem sou kai xanadokimase

isw veltiothoun

me pion provider sindeese?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.

 

http://www.texnokosmos.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει ο provider, γιατί έχω δοκιμάσει με αρκετούς! :(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

tote dokimase tous driver pou sou eipa pio prin

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.

 

http://www.texnokosmos.com

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχεις εγκαταστήσει κανένα dialer και δρομολογεί την κλήση σου μέσω 090800700φτού και βγαίνω...
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (17 Μάρ. 2004 , 00:35)

 

Δες μήπως έχεις εγκαταστήσει κανένα dialer και δρομολογεί την κλήση σου μέσω 090800700φτού και βγαίνω...

 

apo oi katalava apo auto pou perigrafei o filos apokliw tin iparxi dialer.

dioti den kanei kliseis mono tou, alla aplos den exei taxitita stin deuteri sindesi meta tin exodo apo tin prwti.

min grafoume oti theloume giati berdeuoume ton kosmo.

filika akalokat

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.

 

http://www.texnokosmos.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akalokat (17 Μάρ. 2004 , 03:07)

apo oi katalava apo auto pou perigrafei o filos apokliw tin iparxi dialer.

dioti den kanei kliseis mono tou, alla aplos den exei taxitita stin deuteri sindesi meta tin exodo apo tin prwti.

min grafoume oti theloume giati berdeuoume ton kosmo.

filika akalokat

 

Κι όμως τα συμπτώματα που περιγράφει δικαιολογούν την ύπαρξη dialer. ΔΕΝ κάνουν όλοι οι dialers κλήσεις από μόνοι τους.

 

Επίσης το φόρουμ υπάρχει για να γράφουμε ό,τι θέλουμε, εκτός κι αν θεωρείς οτι κατέχεις την απόλυτη αλήθεια...

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικό που συμβαίνει σε εμένα είναι ότι αφού συνδεθώ μετά από λίγη ώρα το pc κολλάει.Και κολλάει γενικώς, δεν κάνει τίποτα!!φαντάζομαι ότι είναι το modem το πρόβλημα γιατί εκτός δικτύου όσες ώρες και να δουλεύει δεν κάνει το παραμικρό.Εχοντας ένα gain_32.exe το οποίο διμιουργούσε πρόβλημα και φαινόταν ότι κάποιος προσπαθούσε να κάνει attack στο pc νόμιζα ότι αν το αφαιρέσω θα διορθωθεί.Τελικα το add-aware κατάφερε να το αφαιρέσει αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται....Μήπως ΄΄εχει τύχει σε κανένα?Μια λύση είναι να αλλάξω ένα modem και να δοκιμάσω να δω τι γίνεται.Κάτι άλλο?
my pin 220B8E22
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio (17 Μάρ. 2004 , 10:49)

 

Κι όμως τα συμπτώματα που περιγράφει δικαιολογούν την ύπαρξη dialer. ΔΕΝ κάνουν όλοι οι dialers κλήσεις από μόνοι τους.

 

 

Δεν νομίζω να υπάρχει dialer! Αν ήταν θα τον είχε βρει ή το Ad-Aware ή το Spybot!

Καινούριους drivers για XP δεν μπόρεσα να βρω πουθενά! :(

Έχω το Zoom PCI Faxmodem, αλλά όταν κοίταξα στα properties τα Xp μου το αναγνωρίζουν σαν Generic 56K Data Fax Modem! Άρα αφού δεν βρίσκει ότι είναι Zoom μάλλον φταίνε οι drivers, έτσι?

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...