Jump to content

ZTE R221


matt21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήρα και εγώ σήμερα το κινητό.

στην sim1 έβαλα κάρτα της Q , και στην sim2 μια CU που δούλευε κανονικά σε άλλο κινητό.

τώρα μου βγάζει invalid imet στην κάρτα CU, δεν βγάζω νόημα γιατί το κάνει

λειτουργεί κανονικά σαν γραμμή ; εννοώ εάν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κανονικά και ας σου βγάζει αυτην την ένδειξη. Εξάλλου άμα στο βγάζει και δεν σε επηρεάζει σε τίποτα στην επικοινωνία τότε είναι μια χαρά. Ίσως κάτι να μην αναγνωρίζει το σιριακο αριθμό επειδή είναι κινεζικό. Μπορεί με μια αναβάθμιση να στρώσει.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έκανα και εναλλαγή στις κάρτες και πάλι το ίδιο.

 

ναι δουλεύει κανονικά κανένα πρόβλημα

 

εγώ στην θέση σου θα το πήγαινα στο κατάστημα που το αγόρασα και θα τους έλεγα να το στείλουνε για αναβάθμιση. Ή θα το άφηνα όπως έχει. Κάτι άλλο η εμφάνιση του ενός και του αλλού δικτύου εναλλασετάι; ή όχι . Έτσι θυμάμαι δηλαδή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι ενναλλασεται

 

οκ ευχαριστώ εγώ στην θέση σου θα το άφηνα όπως είναι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτό θα κάνω, δεν μπαίνω στον κόπο να το επιστέψω, δεν αξίζει άλλωστε

 

ή πηγαίνετο στην γουίντ για σερβίς εξάλλου έχεις εγγύηση άρα δεν θα πληρώσεις κάτι . Το θέμα είναι ότι θα αργήσει και θα πρέπει να είσαι με δύο συσκευές μέχρι όσοτου το διορθώσουνε και αυτό είναι πολύ σπαστικο. Επίσης θέλω να ρωτήσω τα εξής : την γίνεται στην περίπτωση α) θέλουμε να μπούμε στο ίντερνετ τι γίνεται μας ρωτάει από ποια κάρτα θα μπει ; επίσης έχει δύο προφίλ σύνδεσης ; για την κάθε κάρτα ξεχωριστά ; . Β) τι γίνεται στην περίπτωση που έχουμε περάσει τις επαφές μας στην μνήμη τις κάθε κάρτας σημ και θέλουμε να καλούμε από εκεί μπορούμε ; έχει ξεχωριστή ένδειξη ανάλογα με την κάρτα που θέλουμε να καλέσουμε;. Γ) όσον αφορά το ράδιο ξέρω ότι δεν θέλει ακούστηκα τι γίνεται να βελτιώσεις την λήψη ενός σταθμού ; κουνασ το κινητό ; και η κεραία είναι αυτή των δύο καρτών ;. Γενικά μου φαίνεται παρά πολύ δύσκολο να ποιαςεις καλή λήψη σε έναν σταθμό που δεν ποιανεί διότι πιο εύκολα την διορθώνεις κουνώντας τα ακούστηκα αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα; επίσης έχει rds ?. Επίσης η συσκευή ποιανεί edge ; σου εμφανίζει το Ε στην οθόνη σου ; . Όσον αφορά την γραμματόσειρά του blade που είχε ως demo στην γουίντ παρατήρησα ότι είναι αλλού νταλού δηλαδή καμία σχέση με την νοκια μοιάζει παρά πολύ με του δικού σου ; γενικά σου έφαγε χρόνο να το συνηθίσεις;.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Προσθήκη ερωτήσεων

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

^ :(

αν μπορείς να διαβάσεις το νήμα:

α) έχει επιλογές για τα προφίλ και τη χρήση κάθε σιμ. Αν και λόγω κακής οθόνης, το ιντερνετ σε αυτή τη συσκευή είναι μόνο για να συνδεθείς αν χρειάζεσαι επειγόντως κάτι.

β) Μπροστά από κάθε όνομα (κάθε "επαφή") έχει το 1 ή το 2 (με κάτι γράμματα που ίσα-ίσα διακρίνονται) για όσα ονόματα είναι στις σιμ και για όσα είναι στη συσκευή έχει ένα τηλεφωνάκι. Όταν πας στον τηλεφωνικό κατάλογο σου δείχνει όλες τις επαφές υποχρεωτικά, δεν μπορείς να δεις μόνο της μιας σιμ -εκτός κι αν πας και την "κλείσεις" τη σιμ από τα settings. Επίσης, δεν έχω αντιγράψει ονόματα από σιμ στη συσκευή και δεν ξέρω τι γίνεται αν υπάρχουν διπλές εγγραφές σιμ και συσκευή. Για σιμ1 και σιμ 2 στις δείχνει 2 φορές.

γ) από το λίγο ράδιο που έχω ακούσει, καλά έπιανε μέσα στην Αθήνα, όπως και τα άλλα κινητά που έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω τι κάνει με την κεραία.

κατά τα άλλα, δεν νομίζω να πιάνει edge...

όσο για τη γραμματοσειρά, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς, πάντως η ελληνική γραμματοσειρά που έχει για sms και τηλεφωνικό κατάλογο είναι τόσο άσχημη και δυσανάγνωστη που γράφω τα πάντα μόνο greeklish και επίσης έχει και δύσκολο rotation μεταξύ ελληνικών - αγγλικών.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδεια.εκατσα και διαβασμα και της 11 σελιδες με της γνωμες σας και ειμαι ετοιμος για να ταγορασω.εγω εχω ενα alcatel ot-355 dual sim αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.οποιος το θελει τανταλασω με το zte.επεισης να ρωτησω κατι απο ιντερνετ τι λεω.σκετομαι με την q που εχω να παιζω κανενα στοιχηματακι σην bwin και να βλεπω κανενα σκορ στο m.escore.gr.θα τα καταφερνη το zte η θα κολαη και θα κανει 3 ωρες να φορτωση μια σελιδα για κινητα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδεια.εκατσα και διαβασμα και της 11 σελιδες με της γνωμες σας και ειμαι ετοιμος για να ταγορασω.εγω εχω ενα alcatel ot-355 dual sim αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.

Επειδή είμαι ανάμεσα στο zte και στο alacatel ot-355/255 μπορείς να μου πείς τι δεν σου άρεσε στο alcatel?αν και η διαφορά τους είναι 10€ ουσιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε να σου πω τα συμπερασματα που εβγαλα εγω παρολο που εχω το alcatel 355

λοιπον εχω να πω οτι το 355 στο skroutz το φθηνοτερο εχει καπου στα 46ε εναντι του zte που εχει 24ε (το alcatel 255 εχει 35ε)

οι σημαντικες διαφορες που παρατηρησα ειναι οτι το zte περνη καρτα μνημης ενω το alcatel δεν περνη και ολοι θα σου πουν οτι περνη οπως ειπαν σε μενα γιατι ειναι ανημερωτοι στα μαγαζια.επισης ειναι και το χρηματικο.ενα αλλο ειναι οτι το zte εχει 1000mah μπαταρια ενω το alcatel 650mah εμενα κραταη καπου στις 4 με 5 μερες με πολυ ελαφρια χρηση χωρις ιντερνετ γτ τραβαη καργα μπαταρια το ιντερνετ και επισης εχω κατεβαση τον φωτισμο στο ελαχιστο.ενω το zte απο οτι καταλαβα κραταη ανετα και 7 με 8 μερες με την δικια μου χρηση (δες τα στοιχεια της μπαταριας).επισης το zte εχει ραδιο χωρις την χρηση ακουστικον ενω το alcatel χρειαζετε ακουστικα για το ραδιο.εχει φακο ενω το alcatelo οχι.το alcatel παρολο που εχει καμερα vga εχει εσωτερικη μνημη 0,7mb με αλλα λογια 4 με 5 φοτο και το κιν γεμησε ενω το zte εχει 5mb μνημη και περνη και καρτουλα για τις φωτο και για mp3.γενικα πιστευω οτι για 25ε οι διαφορες ειναι τρομερες και εχω πιστη να παω να το παρω.με ψαμιτο το βρηκα στο http://www.ebw.gr και μετα απο παραγγελια στο στελνουν σπιτι με courier...αυτα απο εμενα ελπιζω να σε βοηθησα

 

α και ενα βασικο που ξεχασα ειναι οτι το zte περνη καποιες μπαταριες απο nokia και τα ακουστικα απο nokia δες αλλα post που λενε τα παιδεια ποια ακριβως ειναι ενω το alcatel oxi.

http://www.skroutz.gr/s/298971/Alcatel-OT-255.html?keyphrase=alcatel+ot-255

http://www.skroutz.gr/s/302353/Alcatel-OT-355D.html

http://www.skroutz.gr/s/296696/ZTE-R221.html?keyphrase=zte+r221

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λέει για να χρησιμοποιείται σαν mp3 player με μεγάλη κάρτα; (8-16gb π.χ.) Μ'αρέσει το LG GM205 για φτηνό μουσικό αλλά δεν παίρνει πάνω από 2gb.
Link to comment
Share on other sites

το zte r221 εχει σταματησει πλεον να το πουλαει η wind.στα τελη αυτης της εβδομαδας θα υπαρχει ο αντικαταστατης του,το zte r222 στα 27.90 ευρω.
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

τι λες??καλη φαση!σκεφτομουν να παρω ενα ακομα r221 κυριως για το ραδιοφωνο αλλα θα περιμενω αν ειναι ετσι..η βδομαδα περασε...ηρθε?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο το r222 δεν μπορω να βρω σχεδον καμια πληροφορια online. Σε σχεση με το ηδη υπαρχων κινητο τι λεει?
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε μηπως τι παραπανω θα εχει το r222; τι παιχνιδια εχει το R221; (παιζω ανελεητα sudoku :lol: ) Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα ψαχνω και εγω για δευτερο αλλα δεν το βρισκω.στο skroutz στο ενα το χει πιο ακριβο και στο αλλο καταστημα δεν το χει διαθεσιμο περιμενουν κομματια.ξερει κανενας καπου που θα το βρω?και οσοι το εχουν απο ληψη το ραδιο τι λεει εχει καλη?και το ηχειο ακουγεται δυνατα?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν να το αγοράσω γιατί χάλασε το δεύτερο τηλέφωνο που έχω. Είχα τηλεφωνήσει σε κατάστημα της wind τη Δευτέρα και μου είπαν ότι το r221 έχει σταματήσει να πωλείται και ότι εντός της εβδομάδας θα έρθει ο αντικαταστάτης του το r222. Δεν ξαναπήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω αν ήρθε ή πότε υπολογίζουν να το φέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τα ακουστικά του πρώτη φορά για κλήση και διαπίστωσα πως ο συνομιλητής μου δεν με άκουγε. Άχρηστα τα ακουστικά, λοιπον. Πρέπει να αγοράσω άλλα -τα οποία υπολογίζω οτι θα κοστίζουν περίπου οσο και το τηλέφωνο...

Μπορώ να βρω λετε με 5-6 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα τα ακουστικά του πρώτη φορά για κλήση και διαπίστωσα πως ο συνομιλητής μου δεν με άκουγε. Άχρηστα τα ακουστικά, λοιπον. Πρέπει να αγοράσω άλλα -τα οποία υπολογίζω οτι θα κοστίζουν περίπου οσο και το τηλέφωνο...

Μπορώ να βρω λετε με 5-6 ευρώ;

 

να τα πασ πίσω να τους πεις ότι είναι ελατωματικα και να σου τα φτιάξουν ή να σου δώσουνε αλλά. Γενικότερα δεν είχες πότε συσκευή που να είχε ακούστηκα με βύσμα 3,5. Από όσο ξέρω και η samsung έχει αλλά δεν ξέρω τιμές. Μπορείσ να βρεις και φθηνά και σε μικρόπωλητές στον δρόμο αλλά δεν θα είναι αυθεντικά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

^ μπα, δεν θα μπλέξω με το να τους τα παω πίσω... Μπορεί και να τα χάλασα εγώ ξετυλίγοντας τα, τι να πω...

Προς το παρον βολεύτηκα με κατι νοκια ακουστικά που τα είχα βρει χάμω πέρυσι -αλλά τοτε δεν ειχα κινητο με 3,5 βυσμα για να τα δοκιμάσω και τελικά λειτουργούν τέλεια. Οποτε προς το παρον ολα οκ και θα ψαξω να αγοράσω τίποτα φτηνά για να υπάρχουν. Ευχαριστώ, πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν να το αγοράσω γιατί χάλασε το δεύτερο τηλέφωνο που έχω. Είχα τηλεφωνήσει σε κατάστημα της wind τη Δευτέρα και μου είπαν ότι το r221 έχει σταματήσει να πωλείται και ότι εντός της εβδομάδας θα έρθει ο αντικαταστάτης του το r222. Δεν ξαναπήρα τηλέφωνο για να ρωτήσω αν ήρθε ή πότε υπολογίζουν να το φέρουν.

Προχθές ήμουν στο κατάστημα στη Γ' Σεπτεμβρίου και ρώτησε ένας πελάτης και άκουσα που του είπαν ότι έχουν κάνει παραγγελία και εντός αυτής της εβδομάδας θα έχουν. Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις αν έφεραν.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές ήμουν στο κατάστημα στη Γ' Σεπτεμβρίου και ρώτησε ένας πελάτης και άκουσα που του είπαν ότι έχουν κάνει παραγγελία και εντός αυτής της εβδομάδας θα έχουν. Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις αν έφεραν.

Από τις 10/6 το έχω :)

 

Σύγκριση σε σχέση με τον προκάτοχο του δεν μπορώ να κάνω μιας και ποτέ δεν είχα το r221. Το χρώμα του είναι μαύρο και γενικά όλα δουλεύουν μια χαρά. Όπως είπα το έχω ως δευτερεύον τηλέφωνο, οπότε δεν έχω κάνει πολλές κλήσεις από αυτό, άλλα η μπαταρία κρατάει πάρα πολύ (ίσως παίζει ρόλο ότι έχω μόνο μια sim).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R221

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...