Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα Ντάριλ-Τάρα έχουν μεγάλες πιθανότητες να μας χαιρετήσουν. Επίσης, παίζει πολύ σαν φήμη από την αρχή της σεζόν ότι αυτός που θα πεθάνει φέτος είναι o

Καρλ

.

Αυτό αν δεν κάνω λάθος και θυμάμαι λάθος, ίσως στηρίζεται στο ότι ο Καρλ έλειπε από το όραμα του Ρικ που είδαμε λίγα επεισόδια πισω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είδε το τελευταιο?

Αποψεις???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δεν το είδα ακόμη, αλλά εκεί που διάβαζα τα σχόλια σε ένα εντελώς ασχετο βίντεο στο YouTube, κάποιος έκανε spoiler για τον περίπου θάνατο ή για το δαγκωμα ενός βασικού χαρακτήρα από walker.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός;;;;;;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός;;;;;;
Δε μπορώ να πω, μιας και δεν ξέρω αν ισχύει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα φταις εσύ..βάλε την πηγη...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι ανέφερε επαναλαμβάνω στα σχόλια σε άσχετο βίντεο στο youtube κάποιος, ότι ο Καρλ δαγκωθηκε και μάλλον δεν είναι αναστρέψιμο.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

το περίεργο είναι ότι ακόμη δεν έχουν βγει υπότιτλοι τέτοια ώρα......:rolleyes:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το περίεργο είναι ότι ακόμη δεν έχουν βγει υπότιτλοι τέτοια ώρα......:rolleyes:
Ναι και γω αυτό περιμένω βασικά. Αν και μπορώ χωρίς υπότιτλους, ορισμένοι έχουν περίεργη προφορά και δεν τα πιάνω όλα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αγγλικοι εχουν βγει?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Έχουν βγει αγγλικοί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανέφερε επαναλαμβάνω στα σχόλια σε άσχετο βίντεο στο youtube κάποιος, ότι ο Καρλ δαγκωθηκε και μάλλον δεν είναι αναστρέψιμο.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον είναι σωστό!Είδα ξένα reviews..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι σωστό!Είδα ξένα reviews..
Τελικά το είδα με αγγλικούς υπότιτλους. Δυνατό επεισόδιο σε γενικές γραμμές. Τελικά ισχύει το παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη...αλλά απορώ αν είναι όντως έτσι ή αν θα έχουμε καμιά έκπληξη στο μέλλον με την υπόθεση..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν σίγουρο ότι θα συνέβαινε κάτι βαρύ.

Πάντα γίνεται στο mid season finale. Αν δεν γινόταν θα ήταν ένα ακόμα βαρετό επεισόδιο. Εδειξε walkers 10 λεπτά πριν τελειώσει το επεισόδιο. Σε λίγο δεν θα δείχνει καν ζομπια παρά μόνο πιστολίδια.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Ενα επεισόδιο μέσα στην μαύρη μαυρίλα όπου δεν καταλάβαινες τι γίνεται και σε ποιο μέρος

από τα 15 πλέον που εξελίσσεται ταυτόχρονα η πλοκή.

 

 

 

Απαράδεκτες, μη λογικές συμπεριφορές από σχεδόν τους πάντες. Πιάνουν την Μάγκυ που το περιμένανε πως και πως για να την τιμωρήσουν για παραδειγματισμό και την αφήνουν να φύγει με όλους τους υπόλοιπους...για να πάει να σπείρει; Ο Βασιλιάς ανάβει μια φωτιά και με κάποιον τρόπο ενώ όλος ο λαός του είναι περικυκλωμένος από 20 άτομα με αυτόματα, καταφέρνει και ξεφεύγει...κάπως. Οι Saviors που ακόμα δεν έχουμε καταλάβει πόσοι ακριβώς είναι, αντιθέτως για κάθε έναν που πεθαίνει μοιάζουν να ξεφυτρώνουν άλλοι 10 όταν βολεύει το σενάριο, από εκεί που δεν είχανε σφαίρες και ήταν αποκλεισμένοι από τα ζόμπι, καταφέρνουν με έναν μαγικό τρόπο που δεν μάθαμε ποτέ ("ο Eygene, σκαρφίστηκε ένα σχέδιο και φύγαμε") όχι απλά να ελευθερωθούν, αλλά μέσα σε λίγες ώρες να στήσουν μια τριπλή επίθεση και σε Αλεξάνδρεια, και στο Βασίλειο και στα άτομα απ' το Hilltop. LOL???

 

Οι σκουπιδάνθρωποι;; Είε υπάρχουν, είτε όχι, ένα και το αυτό. Είχαμε όλες αυτές τις σκηνές στο προηγούμενο επεισόδιο, θα 'ρθείτε μαζί μας, όχι δεν θα 'ρθείτε, άντε καλά θα 'ρθούμε, για να την κάνουν σε κλάσματα δευτερολέπτου πάλι μόλις στράβωσε η δουλειά.

 

Ο φωτισμός και το editing στο επεισόδιο, για κλάμματα. Το δε φινάλε με την μεγάλη αποκάλυψη την οποία όλοι κράξανε, προσωπικά ήταν το μικρότερο από τα προβλήματα που είχα με το επεισόδιο καθώς δεν πολυχωνεύω τον συγκεκριμένο χαρακτήρα οπότε μου είναι και αδιάφορο αν φύγει, ασχέτως αν έχει λογική ο θάνατος του ή είναι απλά για shock value.

 

Το μεγαλύτερο μου θέμα είναι με την δύναμη των Saviors, όποτε βολεύει το σενάριο είναι άχρηστοι εντελώς, όποτε το βολεύει αλλιώς, είναι πανταχού παρόντες, με 50 φορτηγά, άπειρες σφαίρες, χειροβομβίδες και μπορούν να οργανώσουν επιθέσεις με 100άδες άτομα σε 5 σημεία του χάρτη συγχρόνως μέσα σε λίγα λεπτά.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Baator τα είπες πάρα πολύ σωστά. Όλα αυτά και άλλα τόσα μας δειχνουν το πόσο καλογραμμένη είναι η τελευταία σαιζόν.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αφού δεν έγινε η ''μετάβαση'' ΄ίσως κάτι σημαίνει!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστα, μπορει καπως να το σωσουν με κανα γιατρο,

οπως εχουν ξανακανει ή να κοψουν κανα κομματι,

ποιος ξερει τι θα σκεφτουν :D

Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστα, μπορει καπως να το σωσουν με κανα γιατρο,

οπως εχουν ξανακανει ή να κοψουν κανα κομματι,

ποιος ξερει τι θα σκεφτουν :D

Εντάξει αν κάνουν κάτι τέτοιο την κόβω οριστικά τη σειρά. Τα κάνανε με τον Γκλεν αν θυμάστε που στο mid season της προπροηγουμενης τον έδειξε να τον τρώνε και μετά ξαφνικά ήταν ο άλλος που φάγανε και ως δια μαγείας σώθηκε.

Σε εκείνο το σημείο που του την έσκασαν δεν μπορούν να κάνουν τίποτα για να το σώσουν. Δεν πειράζει, να μας χαιρετάει ένας-ένας.

 

Για να μην πω το τραγικότερο όλων:

 

 

 

Εχεις τον Νιγκαν κάτω, τον μισείς θανάσιμα, κρατάς τη Lucil κ αντί να του σκάσεις ροπαλιά να του ξεκολλήσει το κεφάλι, τον χτυπάς με το κάτω μέρος του μπαστουνιού!! Χαχαχ!

 

 

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι

 

 

που βρισκει μπιστολι και αντι να του ριξει μια να τελειωνουμε το παιρνει και φευγει; χαχαχαχα

ασε, ελεος ειναι!

 

μωρε μου βρωμαει η δουλεια, ερχεται ο γιατρος τωρα να βρει λυση,

ολο και κατι θα σκεφτει :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λέτε?Οντως αυτό που λέει ο κωνσταντίνος είναι αρκετά γελοίο..φαίνεται πως δε θα σωθούμε από αυτόν εύκολα...ααα και ''ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙΣ'' αχαχαχαχαχαχαχ

'

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...