Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ...υπομονη....παντως νομιζω οτι δε θα μας δειξει ποιος θα τη φαει τη ροπαλια....ισως να μη τη φαει κανεις....μαρκετινγκ κολπακια λεω εγωτωρα...θα δουμε...λιγες ωρες εμειναν...χεεχεχεχεεχ παντως καλο θα ηταν να μας δειξει και λιγο τι γινεται με το θεμα...της αρωστιας....και αντιμετωπιση...ισως λεω ισως

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα κατά λάθος βγήκε από τη fox το trailer του δεύτερου επεισοδίου που δείχνει ποιοι γλιτώσαν, οπότε ναι στο πρώτο θα δούμε ποιος την τρώει
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα "καταλαθος" που γίνονται σε ολόκληρα κανάλια δεν υπάρχει πιθανότητα να γίνονται καταλαθος :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά τώρα λίγες ώρες πριν το πρώτο επεισόδιο που όλοι περιμένουν να δουν τι θα γίνει, δεν βλέπω το λόγο να το αποκαλύψουν...
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα πΡεπει με καποιο τροπο να μειωθει η ομαδα για να βαλουν νεο αιμα....οποτε ή ετσι ή αλλιως .....2-3ατομα πρεπει να αλλαξουν.... Αν το φυρησει παλι στο σεξ με τα ζευγαρια...και τις γκαστρομενες....ασε βλεπω σαπουνοπερες καλυτερα με καλυτερες γυναικες...και καθαρες χεχεχε...το θεμα ειναι να μη κανει παλι τη μεγαλη κοιλια....με τα κοινωνικα...και τους ερωτες.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα πΡεπει με καποιο τροπο να μειωθει η ομαδα για να βαλουν νεο αιμα....οποτε ή ετσι ή αλλιως .....2-3ατομα πρεπει να αλλαξουν.... Αν το φυρησει παλι στο σεξ με τα ζευγαρια...και τις γκαστρομενες....ασε βλεπω σαπουνοπερες καλυτερα με καλυτερες γυναικες...και καθαρες χεχεχε...το θεμα ειναι να μη κανει παλι τη μεγαλη κοιλια....με τα κοινωνικα...και τους ερωτες.

 

Ως προς το πρώτο που λες για την ομάδα σίγουρα θα γίνει μείωση (ήδη γίνεται). Πάντα μπαίνει νέο αίμα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αυτό που λες όμως για τα κοινωνικά και τους έρωτες δεν νομίζω ότι το έχουν παρακάνει σε αυτό σε καμία περίπτωση. Μη ξεχνάμε ότι η σειρά είναι και δράμα οπότε τέτοια στοιχεία καλώς ή κακώς θα υπάρχουν. Κατά τη γνώμη μου ποτέ δεν έχουν ξεπεράσει το όριο ως προς αυτό.

 

Παιδιά αν το έχει δει κάποιος ας μας πει εντυπώσεις και προσοχή στα σπόιλερς :p

Link to comment
Share on other sites

επισης, αναφερθηκε η αντιμετωπιση του ιου

ειναι κατι που απασχολει την σειρα; απ οσο καταλαβα οχι. αρα και (προς το παρων) δε θα δουμε κατι τετοιο να συμβαινει.

 

τελικα μαθαμε ποιος την εφαγε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,αρκετά καλό και έντονο επεισόδιο.

Από αυτά που είχα διαβάσει περίμενα να μην βλεπονταν αλλά το έσωσαν.

Edited by simosthe
Link to comment
Share on other sites

επισης, αναφερθηκε η αντιμετωπιση του ιου

ειναι κατι που απασχολει την σειρα; απ οσο καταλαβα οχι. αρα και (προς το παρων) δε θα δουμε κατι τετοιο να συμβαινει.

 

τελικα μαθαμε ποιος την εφαγε;

Ακριβως βρε παιδια...στις πρωτες 2 σεζον ασχολειθηκαν με την αρρωστια...και μετα ολο πιστολιδι, μηπως να δουμε γουεστερν..χεχεχεχε ενταξει οκ γκαστρωθηκε η μια γκαστρωβθηκε η άλλη , εφτιαξαν ζευγαρια, τωρα ετοιμαζουν τον γιο του Ρικ για αντικαταστατη και καλα μαγκας... δε ξεχνω και την ξανθια πρασινοματα που τελικα τον εφαγε και μετα αντε γεια...δε ξερω νομιζω οτι εχει χαθει ο προσανατολισμος...τι να περιμενουμε λοιπον; 100 σεζον φαγωμα και πιστολιδι και που και που ζευγαρια για σεξ?τελος παντων εγω γουσταρω τρελα τη σειρα αλλα με εχει κουρασει το ιδιο σκηνικο ...ομαδες και τσαμπουκαδες και λιγο αμερικανια για σεξ και ολα μια χαρα! αληθεια απο νοβα το βλεπετε ή ονλινε?

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

επισης, αναφερθηκε η αντιμετωπιση του ιου

ειναι κατι που απασχολει την σειρα; απ οσο καταλαβα οχι. αρα και (προς το παρων) δε θα δουμε κατι τετοιο να συμβαινει.

 

τελικα μαθαμε ποιος την εφαγε;

 

Ακριβως βρε παιδια...στις πρωτες 2 σεζον ασχολειθηκαν με την αρρωστια...και μετα ολο πιστολιδι, μηπως να δουμε γουεστερν..χεχεχεχε ενταξει οκ γκαστρωθηκε η μια γκαστρωβθηκε η άλλη , εφτιαξαν ζευγαρια, τωρα ετοιμαζουν τον γιο του Ρικ για αντικαταστατη και καλα μαγκας... δε ξεχνω και την ξανθια πρασινοματα που τελικα τον εφαγε και μετα αντε γεια...δε ξερω νομιζω οτι εχει χαθει ο προσανατολισμος...τι να περιμενουμε λοιπον; 100 σεζον φαγωμα και πιστολιδι και που και που ζευγαρια για σεξ?τελος παντων εγω γουσταρω τρελα τη σειρα αλλα με εχει κουρασει το ιδιο σκηνικο ...ομαδες και τσαμπουκαδες και λιγο αμερικανια για σεξ και ολα μια χαρα! αληθεια απο νοβα το βλεπετε ή ονλινε?

 

Όπως είπε και ο mol δεν έχουν σκοπό προς το παρόν να μας δείξουν άλλες λεπτομέρειες για τον ιό. Και νομίζω ότι ο σκοπός της σειράς όπως εξελίσσεται δεν είναι αυτός.

Φίλε ntinos_tech νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός. Μιλάς λες και η σειρά είναι γεμάτη σεξ και έγκυες γυναίκες :p ή βλέπω άλλη σειρά ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα αναφερει και παλιοτερα βασει καποια θεωριας που ειχα διαβασει πριν καιρο, δε νομιζω οτι τα ζομπι θα συνεχισουν να υπαρχουν για πολυ ακομα και ισως η σειρα προς το τελος της να κινηθει σε πιο ανθρωπινα επιπεδα.

 

Το λεω επειδη τα ζομπι οπως ηδη εχουμε παρατηρησει γινονται ολοενα και πιο ευαισθητα στα χτυπηματα, το δερμα τους ξεριζωνεται με το παραμικρο και η αποσυνθεση στα σωματα τους ειναι πλεον ακομα πιο εμφανης. Θεωρητικα εχουν περασει 2,5 χρονια για τους χαρακτηρες της σειρας, επομενως τα σωματα των απεθαντων θα αρχισουν να λιωνουν και να μην μενει τιποτα. Οποτε η φυση μαλλον θα δωσει ενα τελος σε αυτα και οπως εχει αναφερθει πολλακις, δε νομιζω να μαθουμε ποτε απο τι ξεκινησε ολο αυτο.

Θεωρητικα θα μπορουσαν να μας το εξηγησουν στο Fear the walking dead αλλα ουτε και εκει ειχαν σκοπο να το κανουν οι παραγωγοι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ως προς το πρώτο που λες για την ομάδα σίγουρα θα γίνει μείωση (ήδη γίνεται). Πάντα μπαίνει νέο αίμα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αυτό που λες όμως για τα κοινωνικά και τους έρωτες δεν νομίζω ότι το έχουν παρακάνει σε αυτό σε καμία περίπτωση. Μη ξεχνάμε ότι η σειρά είναι και δράμα οπότε τέτοια στοιχεία καλώς ή κακώς θα υπάρχουν. Κατά τη γνώμη μου ποτέ δεν έχουν ξεπεράσει το όριο ως προς αυτό.

 

Παιδιά αν το έχει δει κάποιος ας μας πει εντυπώσεις και προσοχή στα σπόιλερς :p

Ακριβώς αυτό.

Η σειρά είναι δράμα και περιπέτεια.

Δεν μπορεί να μην έχει και λίγο προσωπικό στοιχείο. Σιγά το ερωτικό στοιχείο; Τι είμαστε, 12 χρονών;

Τι να πούμε για σειρές όπως το Game of thrones που έχει πολύ γυμνό και σεξ.

 

Περιμένω πως και πώς το πρώτο. Δείχνει τελικά ποιος την έφαγε ή όχι;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους! Επρεπε να πεθανει καποια στιγμη ο τυπος:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 νεκροί. Το επεισόδιο απλά δεν υπάρχει. Τώρα τι λένε ορισμένοι απορώ αν βλέπουν κάτι άλλο.

Επίσης απίστευτο μάθημα, στο πως να ****** κάποιον ψυχολογικά.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

2 νεκροί. Το επεισόδιο απλά δεν υπάρχει. Τώρα τι λένε ορισμένοι απορώ αν βλέπουν κάτι άλλο.

Επίσης απίστευτο μάθημα, στο πως να ******* κάποιον ψυχολογικά.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα είχαν δίκιο με τους 2 νεκρούς τελικά. Άντε να πάμε σπίτια μας να το δούμε το απόγευμα.

Ο Νίγκαν άκουσα δίνει ρέστα ε;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος απλά δεν υπάρχει. Φοβάμαι να του βγάλω το καπέλο, μη τυχόν και φάω καμία αδέσποτη.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος κακος της σειρας αναμφιβολα. Πανεξυπνος, βρωμοστομος (οσο μπορει η σειρα να μας δειξει) και εβαλε στον Ρικ τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι:p

Οσο για αυτους που μας αφησαν, εχω να πω οτι ο δευτερος ηταν απο τους πιο σοκαριστικους θανατους και επιμενω πως ηταν καιρος να ερθει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος κακος της σειρας αναμφιβολα. Πανεξυπνος, βρωμοστομος (οσο μπορει η σειρα να μας δειξει) και εβαλε στον Ρικ τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι:p

Οσο για αυτους που μας αφησαν, εχω να πω οτι ο δευτερος ηταν απο τους πιο σοκαριστικους θανατους και επιμενω πως ηταν καιρος να ερθει.

 

Ωραίος! Ο Ρικ βρήκε τον μάστορά του μου φαίνεται. Μάλλον κατάλαβα ποιον λες για να λες ότι έπρεπε να έχει έρθει εδώ και καιρό. Κρατάει 45' ή παραπάνω το επεισόδιο;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Ο Ρικ βρήκε τον μάστορά του μου φαίνεται. Μάλλον κατάλαβα ποιον λες για να λες ότι έπρεπε να έχει έρθει εδώ και καιρό. Κρατάει 45' ή παραπάνω το επεισόδιο;

 

Κανονικα το καθιερωμενο 45λεπτο περιπου. Μαλλον καταλαβες ποιον λεω, αλλα το ακομα καλυτερο ειναι πως το δειχνει:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο διαβασα ο ενας είναι ο τυπος που δείχνει στο κομικ, σωστα? Αν ναι, καιρος ηταν.

 

Btw η σειρά δεν εχει να κανει με ζομπι, ουτε με ιό.

Οι γουοκινγκ ντεντ δεν είναι οι ανθρωποι???(νομίζω ειχε συζητηθεί παλιοτερα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό επεισόδιο. Ανατριχιαστικός ο 2ος θάνατος. Τρομερές ερμηνείες από Ρικ-Νίγκαν. Ο τύπος είναι ο τρομερός ψυχάκιας.
Link to comment
Share on other sites

Ο governor μηπως θα έπρεπε να ηταν ο νιγκαν???

Ανυπομονω για την βραδινη προβολη!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...