Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γιουτζιν καθαρό είναι :p μόνο που δεν του κάνανε τάφο πριν τον χαιρετισουν..

 

Πάντως ο ρικ πραγματικά τα έχασε.. Είναι περίεργο που πλέον δεν είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος οι άνθρωποι, τα αντίπαλα δηλαδή στρατόπεδα. Είναι ο ΜΌΝΟΣ κίνδυνος :p

Ποιος πεθαίνει από ζόμπι πλέον;

 

Όπως και να χει.. Καλούτσικο μου φάνηκε εμένα..

Κλασικά άγχος στο τέλος αλλά όλο το υπόλοιπο...

Link to comment
Share on other sites

Ένα επεισόδιο που είχε την προοπτική να γράψει τηλεοπτική ιστορία, κατάφεραν και το κατέστρεψαν με το εντελώς ανόητο

cliffhanger στο τέλος. Ακόμα πιο απαράδεκτο επειδή είχε τόσο hype η συγκεκριμένη σκηνή, όλοι την περιμέναμε μήνες και δεν υπήρχε ηθοποιός του TWD που δεν είχε βγει να δηλώσει "είναι απίστευτο αυτό που γίνεται", "δεν θα πιστέψετε αυτό που βλέπετε", κτλ.

 

Κάπου κοροιδεύεις τους φανς της σειράς. Κάθε βδομάδα πλέον τελειώνει με cliffhanger, "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε ο Glenn", "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε ο Carl", "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε o Daryll".

 

Αλλά και στο φινάλε της σαιζόν;; Οι πάντες ξέρανε το ότι θα γνωρίσουμε τον Negan και τι θα γίνει με το ρόπαλο, όλοι απλά περιμέναμε να δούμε ποιος θα την φάει. Το τραβάνε από τα μαλλιά δυστυχώς, την αρμέγουν την αγελάδα όσο μπορούν.

 

Για την ιστορία, το επεισόδιο αυτό έχει την χαμηλότερη βαθμολογία από ΟΛΑ τα επεισόδια της σειράς στο Imdb me 5.7/10, ενώ σε κάποια φάση χθες είχε πέσει και ακόμα χαμηλότερα. Ήταν κακό επεισόδιο; Σίγουρα όχι. Αλλά όπως είπα, είχε τα φόντα να γράψει ιστορία και αντ' αυτού, επέλεξαν τον δρόμο του cliffhanger για άλλη μια φορά. Και το ακόμα πιο φτηνό, που δεν σου κρύβει τι γίνεται, απλά δεν σου λέει σε ποιον, καθαρά για να σε κρατήσει και του χρόνου σαν τηλεθεατή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα επεισόδιο που είχε την προοπτική να γράψει τηλεοπτική ιστορία, κατάφεραν και το κατέστρεψαν με το εντελώς ανόητο

cliffhanger στο τέλος. Ακόμα πιο απαράδεκτο επειδή είχε τόσο hype η συγκεκριμένη σκηνή, όλοι την περιμέναμε μήνες και δεν υπήρχε ηθοποιός του TWD που δεν είχε βγει να δηλώσει "είναι απίστευτο αυτό που γίνεται", "δεν θα πιστέψετε αυτό που βλέπετε", κτλ.

 

Κάπου κοροιδεύεις τους φανς της σειράς. Κάθε βδομάδα πλέον τελειώνει με cliffhanger, "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε ο Glenn", "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε ο Carl", "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε o Daryll".

 

Αλλά και στο φινάλε της σαιζόν;; Οι πάντες ξέρανε το ότι θα γνωρίσουμε τον Negan και τι θα γίνει με το ρόπαλο, όλοι απλά περιμέναμε να δούμε ποιος θα την φάει. Το τραβάνε από τα μαλλιά δυστυχώς, την αρμέγουν την αγελάδα όσο μπορούν.

 

Για την ιστορία, το επεισόδιο αυτό έχει την χαμηλότερη βαθμολογία από ΟΛΑ τα επεισόδια της σειράς στο Imdb me 5.7/10, ενώ σε κάποια φάση χθες είχε πέσει και ακόμα χαμηλότερα. Ήταν κακό επεισόδιο; Σίγουρα όχι. Αλλά όπως είπα, είχε τα φόντα να γράψει ιστορία και αντ' αυτού, επέλεξαν τον δρόμο του cliffhanger για άλλη μια φορά. Και το ακόμα πιο φτηνό, που δεν σου κρύβει τι γίνεται, απλά δεν σου λέει σε ποιον, καθαρά για να σε κρατήσει και του χρόνου σαν τηλεθεατή.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Βασικά γι' αυτό έπεσε τρελή απογοήτευση και έριξαν όλοι μαύρο στο rating. Είχαν ανεβάσει πολύ τις προσδοκίες του κοινού και όλοι περιμέναμε κάτι πάρα πολύ καλό. Γι' αυτό καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς :p Κατά τη γνώμη μου το βασικότερο φάουλ ήταν ότι δεν έδειξαν τι έγινε στο τέλος και αυτό ήταν το μεγαλύτερο ξενέρωμα. Λες και αν έδειχνε ποιος πεθαίνει δεν θα βλέπαμε τι γίνεται την επόμενη σεζόν (μάλλον Έιμπραχαμ). Ξανα-είδα το επεισόδιο και όταν έριχνε ο Νίγκαν είπε "he"...άρα αποκλείουμε σίγουρα γυναίκες-Καρλ-Ρικ.

 

Επίσης, κανείς δεν ανέφερε πως η Κάρολ με τον Μόργκαν βρήκαν κάποιους τύπους (λες και το έσκασαν από το game of thrones) από άλλη κοινότητα.

Edited by dv85
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κανείς δεν ανέφερε πως η Κάρολ με τον Μόργκαν βρήκαν κάποιους τύπους (λες και το έσκασαν από το game of thrones) από άλλη κοινότητα.

 

Το αναφερω εγω στο προτελευταιο Post μου σχετικα με την Carol και τον Morgan. Αυτοι σιγουρα θα παιξουν το ρολακι τους για την ομαδα του Ρικ μαζι φυσικα και με το Hilltop.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ το επεισόδιο. Η όλη κλειστοφοβία που επικρατούσε, η μετακίνηση με το RV, που δεν ήξεραν από πού να πρωτοφύγουν και φυσικά η κατάληξη της υπόθεσης, όλα αυτά κατατάσσουν για μένα το επεισόδιο στο τοπ-3 όλης της σειράς. Είχα πολύ καιρό να με πιάσει τόσο αγωνία και άγχος κατά τη διάρκεια προβολής. Για μένα στο τέλος

κατά 99%, δεν την τρώει κανένας major character (με την έννοια κάποιου από τις πρώτες δύο σεζόν). Κλίνω προς τον Abraham, καθώς ήταν ο μόνος που θα την έτρωγε "like a champ" και θα ξανασήκωνε το κεφάλι. Επίσης, for what is worth, κάθεται εκ δεξιών του Rick και ο Negan δείχνει στα δεξιά του τον Rick και τον Carl, πριν αρχίσει το κοπάνημα, όταν προειδοποιεί τους άλλους να προσέχουν, όταν θα δέρνει. Χωροταξικά δηλαδή νομίζω ταιριάζει με τον Abraham να είναι το θύμα.

 

Το cliffhanger για μένα ήταν πλήρως αναμενόμενο, καθώς θα ήταν πολύ προφανές να δείξουν από τώρα ποιός τρώει χώμα και έπρεπε να έχουν κάτι στο χέρι για να κρατήσουν την αγωνία για τον Οκτώβριο.

Η σειρά έχει ξεφύγει, προσωπικά, σε άλλο επίπεδο από την κλασσική ιστορία επιβίωσης με ζόμπι.

Link to comment
Share on other sites

Ένα επεισόδιο που είχε την προοπτική να γράψει τηλεοπτική ιστορία, κατάφεραν και το κατέστρεψαν με το εντελώς ανόητο

cliffhanger στο τέλος. Ακόμα πιο απαράδεκτο επειδή είχε τόσο hype η συγκεκριμένη σκηνή, όλοι την περιμέναμε μήνες και δεν υπήρχε ηθοποιός του TWD που δεν είχε βγει να δηλώσει "είναι απίστευτο αυτό που γίνεται", "δεν θα πιστέψετε αυτό που βλέπετε", κτλ.

 

Κάπου κοροιδεύεις τους φανς της σειράς. Κάθε βδομάδα πλέον τελειώνει με cliffhanger, "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε ο Glenn", "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε ο Carl", "ελάτε την επόμενη βδομάδα να δείτε αν επέζησε o Daryll".

 

Αλλά και στο φινάλε της σαιζόν;; Οι πάντες ξέρανε το ότι θα γνωρίσουμε τον Negan και τι θα γίνει με το ρόπαλο, όλοι απλά περιμέναμε να δούμε ποιος θα την φάει. Το τραβάνε από τα μαλλιά δυστυχώς, την αρμέγουν την αγελάδα όσο μπορούν.

 

Για την ιστορία, το επεισόδιο αυτό έχει την χαμηλότερη βαθμολογία από ΟΛΑ τα επεισόδια της σειράς στο Imdb me 5.7/10, ενώ σε κάποια φάση χθες είχε πέσει και ακόμα χαμηλότερα. Ήταν κακό επεισόδιο; Σίγουρα όχι. Αλλά όπως είπα, είχε τα φόντα να γράψει ιστορία και αντ' αυτού, επέλεξαν τον δρόμο του cliffhanger για άλλη μια φορά. Και το ακόμα πιο φτηνό, που δεν σου κρύβει τι γίνεται, απλά δεν σου λέει σε ποιον, καθαρά για να σε κρατήσει και του χρόνου σαν τηλεθεατή.

 

Συμφωνώ 100%.

Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα όταν ολοκλήρωσα το επεισόδιο ήταν "Ευτυχισμένο το 2004. Άντε πάλι Lost..."

 

Κάποια στιγμή πρέπει οι δημιουργοί σειρών με αγωνία και δράση να καταλάβουν ότι η μόδα του cliffhanger πέθανε όταν πενταπλασιάστηκαν οι πηγές των καλών σειρών.

 

Κακό φινάλε για εμένα. Όχι γιατί δεν είχε δράση (που δεν είχε), όχι γιατί κατάντησαν τον καλύτερο και με τη μεγαλύτερη εξέλιξη χαρακτήρα της σειράς να φέρεται σαν αλλοπρόσαλλη έφηβη (Carol), αλλά γιατί έπεσαν σε μία παγίδα που το Walking Dead δεν είχε κανένα λόγο να πέσει: cliffhanger για να χτυπήσουμε ρεκόρ τηλεθέασης στην επόμενη πρεμιέρα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύτηκα πολύ με τον Νίγκαν, καμία σχέση με τον απόλυτο ψυχάκια του κόμικ. ελπίζω να τον βελτιώσουν στην επόμενη σεζόν.

 

Όσο για το ότι δεν μας έδειξε τελικά ποιος πέθανε, ήταν μια βλακεία και μισή. σε ένα 6μηνο θα έχει φύγει η όποια αγωνία.

 

http://i.imgur.com/qyxbPAE.jpg

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

5,6 στο imdb.

ο κοσμος ξενερωσε

διοτι, ειχαν ευκαιρια να παν την σειρα στο TOP5 ή TOP3 , αλλα την εχασαν.

Link to comment
Share on other sites

5,6 στο imdb.

ο κοσμος ξενερωσε

διοτι, ειχαν ευκαιρια να παν την σειρα στο TOP5 ή TOP3 , αλλα την εχασαν.

 

Το επεισόδιο έχει 5.6, όχι η σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ή σεζόν αυτή ήταν γεμάτη με δραση οπότε δικαιουνται δύο επεισόδια από τα 16 να είναι πιο χαλαρά. Εμένα προσωπικά με κάλυψε το τελευταίο επεισόδιο και ας μην μας έδειξαν ποιανού κεφάλι άνοιξε στα δύο ο Νηγκαν.

Όσο για τον ηθοποιό θα προτιμούσα και γω κάποιον πιο δαμαλι από τον jeffrey dean. Ή τουλάχιστον όπως ήταν στο watchmen

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σκεφτείτε πόσο διαφορετικά θα είναι για αυτόν που βλέπει όλη την σειρά μετά την ολοκλήρωση της. Πάει από 6η σε 7η και ούτε ξενέρωμα ούτε τίποτα :p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σκεφτείτε πόσο διαφορετικά θα είναι για αυτόν που βλέπει όλη την σειρά μετά την ολοκλήρωση της. Πάει από 6η σε 7η και ούτε ξενέρωμα ούτε τίποτα :p

 

Το αστειο ξερεις ποιο θα ειναι? Οτι ουτε στο πρωτο επεισοδιο της 7ης σεζον θα μαθουμε τι ακριβως εχει γινει και δεν το βρισκω καθολου απιθανο να παιξουνε με τους χρονους παλι με καποιο τροπο. Οπως εγινε για παραδειγμα με τον Καρλ που εχασε στο ενα επεισοδιο το ματι του και στο επομενο ειχε περασει ενας τουλαχιστον μηνας και ο Καρλ ηταν μια χαρα:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ή σεζόν αυτή ήταν γεμάτη με δραση οπότε δικαιουνται δύο επεισόδια από τα 16 να είναι πιο χαλαρά. Εμένα προσωπικά με κάλυψε το τελευταίο επεισόδιο και ας μην μας έδειξαν ποιανού κεφάλι άνοιξε στα δύο ο Νηγκαν.

Όσο για τον ηθοποιό θα προτιμούσα και γω κάποιον πιο δαμαλι από τον jeffrey dean. Ή τουλάχιστον όπως ήταν στο watchmen

 

Αν ήταν οποιοδήποτε επεισόδιο σαφώς και το δικαιούται. Αλλά όταν είναι season finale οι απαιτήσεις πάνε στο ζενίθ. Γι' αυτό και ξενέρωσε πολύ κόσμο βασικά.

 

Το αστειο ξερεις ποιο θα ειναι? Οτι ουτε στο πρωτο επεισοδιο της 7ης σεζον θα μαθουμε τι ακριβως εχει γινει και δεν το βρισκω καθολου απιθανο να παιξουνε με τους χρονους παλι με καποιο τροπο. Οπως εγινε για παραδειγμα με τον Καρλ που εχασε στο ενα επεισοδιο το ματι του και στο επομενο ειχε περασει ενας τουλαχιστον μηνας και ο Καρλ ηταν μια χαρα:p

 

Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ. Να δείτε θα μας πετάξουν καμιά τρολιά στο πρώτο επεισόδιο της 7ης με Μόργκαν και Κάρολ μόνο και μετά να δείτε κράξιμο :p

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν οποιοδήποτε επεισόδιο σαφώς και το δικαιούται. Αλλά όταν είναι season finale οι απαιτήσεις πάνε στο ζενίθ. Γι' αυτό και ξενέρωσε πολύ κόσμο βασικά.

 

 

 

Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ. Να δείτε θα μας πετάξουν καμιά τρολιά στο πρώτο επεισόδιο της 7ης με Μόργκαν και Κάρολ μόνο και μετά να δείτε κράξιμο :p

Προφανώς ο Νηγκαν δεν σκοτώνει κάποιον μεγάλο χαρακτήρα (τουλάχιστον από το αρχικό γκρουπ) γι αυτό μας άφησαν με την απορία. Πάντα στα season finale γίνονταν αυτό και θα συνεχίσει να γίνεται για να κρατάνε το ενδιαφέρον του κοινου.

 

Βέβαια δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά για το αν ροπαλιαζει κάποιον σημαντικό η όχι, αλλά αν ας πούμε σκότωνε τον Ρικ υποθετικά πιστεύω θα μας το έδειχναν για να περιμένουμε με μεγαλύτερη ακόμα αγωνία την συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο Νηγκαν δεν σκοτώνει κάποιον μεγάλο χαρακτήρα (τουλάχιστον από το αρχικό γκρουπ) γι αυτό μας άφησαν με την απορία. Πάντα στα season finale γίνονταν αυτό και θα συνεχίσει να γίνεται για να κρατάνε το ενδιαφέρον του κοινου.

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά δεν έχει γυριστεί η σκηνή ακόμη. Οπότε όλα μπορεί να παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα..ωραίο ήταν αν και μου την έδωσε αυτο το μπρος πίσω.ο ρικ έπαθε κοκομπλοκο.την μεξικανα λέω ότι κοπανουσε

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

αυριο ξεκιναει η δευτερη σεζον του fear the walking dead!!!

:food: :food:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νταξει, είναι σε πρωιμο στάδιο η σειρα. Πιστευω στην πορεία θα γίνει καλυτερη.

Οπως ειπωθηκε, βλεπεται ευχάριστα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ενδιαφέρον έχει και δράση.

Το πιάνει από άλλη πλευρά το όλο θέμα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είδα το πρώτο επεισόδιο του fear. Πολύ καλά ξεκινάει, μου άρεσε το κλειστοφοβικο κλίμα του γιωτ. Ο καπετάνιος αδιστακτος και πιστεύω κάτι καλό κρύβει.
Link to comment
Share on other sites

Είδα το πρώτο επεισόδιο του fear. Πολύ καλά ξεκινάει, μου άρεσε το κλειστοφοβικο κλίμα του γιωτ. Ο καπετάνιος αδιστακτος και πιστεύω κάτι καλό κρύβει.

Δώσε και άλλο spoiler αντέχουμε εμείς που δε το έχουμε δει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...