Jump to content

Μηχανογραφικά 2011


Zitanistis
 Κοινοποίηση

Είμαι υποψήφιος/υποψήφια για σχολές του.....  

25 members have voted

  1. 1. Είμαι υποψήφιος/υποψήφια για σχολές του.....

    • 1ου επιστημονικού πεδίου
    • 2ου επιστημονικού πεδίου
    • 3ου επιστημονικού πεδίου
      0
    • 4ου επιστημονικού πεδίου
    • 5ου επιστημονικού πεδίου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τον τίτλο του θέματος τον είδατε..?? :worry:

 

Εγινε πριν μερικες μερες merge το θεμα "Πανελλαδικες 2011" με το "Μηχανογραφικα 2011" , που αλλου να γραψουμε για τις πανελλαδικες;

Link to comment
Share on other sites

Την ξεπερασα ευτυχως :D

 

Δινω κι εγω.Οπως εχω προαναφερει ειμαι τεχνολογικη.Τα μαθηματα που με ανχωνουν και φοβαμαι περισσοτερο ειναι η εκθεση(φανταζομαι ολοι θα εχουν αγχος εκει) και τα μαθηματικα κατ.(παρολο που εχω μαθηματικο μυαλο τα ολοκληρωματα δεν παλευονται,τι τα ηθελαν στο λυκειο???)

 

Αρα καταληγουμε οτι αν ειναι βασιστουμε 100% στο ελληνικο σχολειο καλυτερα να μη δωσουμε καθολου :lol:

 

 

Α εσύ είσαι μια χαρά lulukos!

Τι σχολή είσαι; Αν θες μας λες....

 

Α ναι! Καιρό είχα να σε πετύχω NetDurfer_g7!

Έκθεση όντως είναι καθαρά θέμα τύχης πολλαπλών παραγόντων: τι θέμα θα σου βάλουν, αν έχεις έμπνευση εκείνη τη στιγμή που γράφεις, πώ ςθα είναι η συνολική εικόνα της έκθεσής σου και σε τι βαθμολογητές θα τύχεις, γιατί απ' αυτά που ακούω από παλιούς για διαφορές μορίων 20 και 30 μεταξύ των 2 βαθμολογητών, είναι να τραβάς τα μαλλιά σου, χειρότερα κι απ' την δική μας την "κακοτεχνία" (πρώην "λογοτεχνία")...

 

Εγώ πάλι αγχώνομαι τρομερά με τα μαθηματικά γενικής, και δευτερευόντωνς με έκθεση και "κακοτεχνία".

 

Όσο για το τελευταίο που είπες lulukos, αν περιμέναμε από το σχολείο, καί ειδικά το λύκειο, να μας φωτίσει.........την βάψαμε!

Όπως λέει και σύνθημα σε επαλ (νομίζω)

 

 

 

"Λύκειο--->λατινικό lux--->φως!

Το Λύκειο φωτίζει τους μαθητές του ΜΟΝΟ όταν καίγεται!!!"

 

 

 

Αν περιμέναμε από το σχολείο και αρκετούς καθηγητές, πάει, ούτε στην σχολή ξαπλόπουλου της βραχονησίδας Ζ δεν θα μπαίναμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ που έχεις άγχος έκθεση:p

Εκεί πας χαλαρά γιατί πολύ απλά σε αυτό το μάθημα ή το χεις ή δεν το χεις!

Ευτυχώς εγώ το είχα!Πάντως μην κάτσεις και αποστηθίσεις πολλούς ορισμούς και παραγράφους.Αυτό το μάθημα είναι πού θα πέσεις.Τύχη.

 

 

Απ'οτι φαινεται εγω δεν το'χω και πολυ.Κατ'αρχην δεν ξερω πως ακριβως να το διαβασω.Να διαβασω μονο θεωρια και τις εκθεσεις που εχω γραψει η πρεπει να προσπαθησω να αποστηθισω ολα τα διαγραμματα των θεματων που μου εχουν δωσει οι καθηγητες?Απ'το δημοτικο απεχθανομουν την εκθεση και τα θεωρητικα μαθηματα ,βαριομουν να ασχοληθω μαζι της οποτε μεχρι περσι την ειχα φορτωσει λιγο στον κοκορα και φετος που το μελλον μου κρινεται και απο την εκθεση εχω αγχωθει φουλ .Αυτο που με αγχωνει περισσοτερο ειναι η αβεβαιοτητα.Εγω και τα κερατα μου να εχω διαβασει αμα πεσει κανα θεμα παλουκι(περισσοτερο με δυσκολευουν τα θεματα εθνικο-κοινωνικο-πολιτικου περιεχομενου) την εβαψα.Ασε που ειναι το πιο υποκειμενικο μαθημα.Το αποτελεσμα εξαρταται και απο τις αποψεις του ατομου που θα διορθωσει το γραπτο μου.Αμα ο διορθωτης δεν συμφωνει μ'αυτα που εχω γραψει δε μπα να εχω γραψει ολοκληρο δοκιμιο....Πραγματικα νιωθω σαν να παιζω ρωσικη ρουλετα.Ειναι μην σου τυχει.Για'υτο και ριχνω τεραστεια προσπαθεια να γραψω τελεια στα υπολοιπα μαθηματα γιατι στην εκθεση δεν μπορω να βασιστω.Ενω στα αλλα μαθηματα μπορω να εκτιμησω στο περιπου τον βαθμο που περιμενω στην εκθεση δεν ξερω ουτε καν αμα θα περασω την βαση.Γιατι να δινουμε εκθεση κι εμεις οι τεχνολογικοι???:mad:

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαινεται εγω δεν το'χω και πολυ.Κατ'αρχην δεν ξερω πως ακριβως να το διαβασω.Να διαβασω μονο θεωρια και τις εκθεσεις που εχω γραψει η πρεπει να προσπαθησω να αποστηθισω ολα τα διαγραμματα των θεματων που μου εχουν δωσει οι καθηγητες?Απ'το δημοτικο απεχθανομουν την εκθεση και τα θεωρητικα μαθηματα ,βαριομουν να ασχοληθω μαζι της οποτε μεχρι περσι την ειχα φορτωσει λιγο στον κοκορα και φετος που το μελλον μου κρινεται και απο την εκθεση εχω αγχωθει φουλ .Αυτο που με αγχωνει περισσοτερο ειναι η αβεβαιοτητα.Εγω και τα κερατα μου να εχω διαβασει αμα πεσει κανα θεμα παλουκι(περισσοτερο με δυσκολευουν τα θεματα εθνικο-κοινωνικο-πολιτικου περιεχομενου) την εβαψα.Ασε που ειναι το πιο υποκειμενικο μαθημα.Το αποτελεσμα εξαρταται και απο τις αποψεις του ατομου που θα διορθωσει το γραπτο μου.Αμα ο διορθωτης δεν συμφωνει μ'αυτα που εχω γραψει δε μπα να εχω γραψει ολοκληρο δοκιμιο....Πραγματικα νιωθω σαν να παιζω ρωσικη ρουλετα.Ειναι μην σου τυχει.Για'υτο και ριχνω τεραστεια προσπαθεια να γραψω τελεια στα υπολοιπα μαθηματα γιατι στην εκθεση δεν μπορω να βασιστω.Ενω στα αλλα μαθηματα μπορω να εκτιμησω στο περιπου τον βαθμο που περιμενω στην εκθεση δεν ξερω ουτε καν αμα θα περασω την βαση.Γιατι να δινουμε εκθεση κι εμεις οι τεχνολογικοι???:mad:

Ε, ενταξει δεν ειναι τοσο υποκειμενικο.Σωστη επιχειρηματολογια να εχεις και δεν χρειαζεται να φοβασαι τιποτα.Εκτος βεβαια αν υποστηριξεις κατι πολυ ακραιο, μονο τοτε ισως εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΜΥ Κρητης! :dance:

 

Mια χαρά!!!

Άντε και στα δικά μας οι φετινοί!

 

 

Απ'οτι φαινεται εγω δεν το'χω και πολυ.Κατ'αρχην δεν ξερω πως ακριβως να το διαβασω.Να διαβασω μονο θεωρια και τις εκθεσεις που εχω γραψει η πρεπει να προσπαθησω να αποστηθισω ολα τα διαγραμματα των θεματων που μου εχουν δωσει οι καθηγητες?Απ'το δημοτικο απεχθανομουν την εκθεση και τα θεωρητικα μαθηματα ,βαριομουν να ασχοληθω μαζι της οποτε μεχρι περσι την ειχα φορτωσει λιγο στον κοκορα και φετος που το μελλον μου κρινεται και απο την εκθεση εχω αγχωθει φουλ .Αυτο που με αγχωνει περισσοτερο ειναι η αβεβαιοτητα.Εγω και τα κερατα μου να εχω διαβασει αμα πεσει κανα θεμα παλουκι(περισσοτερο με δυσκολευουν τα θεματα εθνικο-κοινωνικο-πολιτικου περιεχομενου) την εβαψα.Ασε που ειναι το πιο υποκειμενικο μαθημα.Το αποτελεσμα εξαρταται και απο τις αποψεις του ατομου που θα διορθωσει το γραπτο μου.Αμα ο διορθωτης δεν συμφωνει μ'αυτα που εχω γραψει δε μπα να εχω γραψει ολοκληρο δοκιμιο....Πραγματικα νιωθω σαν να παιζω ρωσικη ρουλετα.Ειναι μην σου τυχει.Για'υτο και ριχνω τεραστεια προσπαθεια να γραψω τελεια στα υπολοιπα μαθηματα γιατι στην εκθεση δεν μπορω να βασιστω.Ενω στα αλλα μαθηματα μπορω να εκτιμησω στο περιπου τον βαθμο που περιμενω στην εκθεση δεν ξερω ουτε καν αμα θα περασω την βαση.Γιατι να δινουμε εκθεση κι εμεις οι τεχνολογικοι???:mad:

 

Με την ίδια λογική, γιατί εμείς της θεωρητικής να δίνουμε μαθηματικά;

Και γενικά, γιατί να δίνουμε 5 καθαρώς φιλολογικά μαθήματα, τα οποία είναι χρήσιμα μόνο σε όσους περάσουν φιλόλογοι και στις παρα-φιλολογικές σχολές;

Που Λατινικά, πχ, δεν πρόκειται να ξανασυναντήσω ποτέ στη ζωή μου!

Είναι από τα σαθρά σημεία του εκπαιδευτικού συστήματος.

Η εγώ, αν με το καλό μπω ΕΛ.ΑΣ., θα συναντώ κάθε μέρα λατίνους ληστές-βιαστές-κλέφτες-εκβιαστές κλπ και θα πρέπει να ανοίξω διάλογο μαζί τους στα λατινικά, ή θα συναντήσω το πνεύμα του Σωκράτους να αποδρά από την φυλακή και θα πρέπει να διενεργήσω ανάκριση, γνωριζοντας άπταιστα αρχαία Ελληνικά για να συμπληρώσω την δικογραφία, ή θα πρέπει να δώσω διάλεξη κάθε 1η και 15η του μήνα μπροστά στον διοικητή του τμήματος με θέμα "η επανάσταση στον Θέρισσο" ή "οι ναπαίοι" ή θα πρέπει μπροστά στον Ταξίαρχο να του εξηγήσω πως στο διάολο κά@@ωσε η Πολυδούρη και έφαγε φλασιά με τον Καρυωτάκη και πήγε και του έγραψε ποίημα "μόνο γιατί μ' αγάπησες" ή ο άλλος ο καράβλαχος του παπαδιαμαντή ερωτεύθηκε μια μοσχούλα κοπέλα και κόντεψε να πη....ξει την κατσίκα του την μοσχούλα, και άλλα ων ουκ έστιν αριθμός!

 

 

Ε, ενταξει δεν ειναι τοσο υποκειμενικο.Σωστη επιχειρηματολογια να εχεις και δεν χρειαζεται να φοβασαι τιποτα.Εκτος βεβαια αν υποστηριξεις κατι πολυ ακραιο, μονο τοτε ισως εχεις προβλημα.

 

Έκθεση και λογοτεχνία θεωρητικής είναι τα πιο απρόβλεπτα μαθήματα. Κυκλοφορούν Χ απόψεις εις την Νιοστή επί παντός επιστητού και σχεδόν ο κάθε διορθωτής (αναλόγως και την φιλολογική σχολή που τελείωσε, ΑΘήνα, ΘΕσσαλονίκη, Κομοτηνή, Πάτρα, Ιωάννινα κλπ) υποστηρίζει και διαφορετική άποψη, γιατί διαφορετική άποψη διδάχθηκε.....σκέψου να του γράψεις α άποψη και να μην του αρέσει, γιατί υποστηρίζει την γ άποψη και εκεί που πιάνει 20 μόρια η ερώτηση, σου δίνει 8-10..........και έρχεται καπάκι ο δεύτερος βαθμολογητής, του αρέσει, σου δίνει ένα 15-16 απ τα 20 μόρια και κάπως έτσι μαζεύεις μόρια για την αναβαθμολόγηση................όπου είναι πιο αβέβαιο και από ρώσικη ρουλέτα που θα κάτσει η μπίλια........

Σόρρυ για το μακροσκελές, απλώς αγχώθηκα σήμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαινεται εγω δεν το'χω και πολυ.Κατ'αρχην δεν ξερω πως ακριβως να το διαβασω.Να διαβασω μονο θεωρια και τις εκθεσεις που εχω γραψει η πρεπει να προσπαθησω να αποστηθισω ολα τα διαγραμματα των θεματων που μου εχουν δωσει οι καθηγητες?Απ'το δημοτικο απεχθανομουν την εκθεση και τα θεωρητικα μαθηματα ,βαριομουν να ασχοληθω μαζι της οποτε μεχρι περσι την ειχα φορτωσει λιγο στον κοκορα και φετος που το μελλον μου κρινεται και απο την εκθεση εχω αγχωθει φουλ .Αυτο που με αγχωνει περισσοτερο ειναι η αβεβαιοτητα.Εγω και τα κερατα μου να εχω διαβασει αμα πεσει κανα θεμα παλουκι(περισσοτερο με δυσκολευουν τα θεματα εθνικο-κοινωνικο-πολιτικου περιεχομενου) την εβαψα.Ασε που ειναι το πιο υποκειμενικο μαθημα.Το αποτελεσμα εξαρταται και απο τις αποψεις του ατομου που θα διορθωσει το γραπτο μου.Αμα ο διορθωτης δεν συμφωνει μ'αυτα που εχω γραψει δε μπα να εχω γραψει ολοκληρο δοκιμιο....Πραγματικα νιωθω σαν να παιζω ρωσικη ρουλετα.Ειναι μην σου τυχει.Για'υτο και ριχνω τεραστεια προσπαθεια να γραψω τελεια στα υπολοιπα μαθηματα γιατι στην εκθεση δεν μπορω να βασιστω.Ενω στα αλλα μαθηματα μπορω να εκτιμησω στο περιπου τον βαθμο που περιμενω στην εκθεση δεν ξερω ουτε καν αμα θα περασω την βαση.Γιατι να δινουμε εκθεση κι εμεις οι τεχνολογικοι???:mad:

Ούτε και εγώ πολυασχολιόμουν με την έκθεση.Έκανα ένα μάθημα τη βδομάδα με τη θεία μου που είναι φιλόλογος και τα πήγα πολύ καλά.Το πώς θα διαβάσεις εξαρτάται από σένα.Εγώ είχα ένα βιβλίο-λεξικό που είχε αλφαβητικά ορισμούς για διάφορες έννοιες-θέματα που μπαίνουν σε εκθέσεις και είχα μάθει μερικούς.Έγραφα βέβαια αρκετές εκθέσεις.Δεν καθόμουν να ασχοληθώ με γλωσσολογικά και βλακείες.Δεν είναι για μας αυτά!

 

Όπως είπα.'Η το χεις ή δεν το χεις.Γράφε με οργανωμένη σκέψη και καθαρή θεματολογία.Όχι τεράστιες παραγράφους.Μην μακρυγορείς.

 

Α, και μάθε απ'έξω κανά δυο προλόγους εκθέσεων που κολλάνε παντού!

Εγώ είχα μάθει έναν και τον έβαζα παντού και κολλούσε τέλεια:lol::p

 

Ακόμα τον θυμάμαι:D

 

Εμάς τη χρονιά που έδωσα είχε πέσει σαν θέμα η παράδοση αν θυμάμαι καλά.Καλά ήταν.

 

Μην ασχολείσαι με ασκήσεις γλωσσολογικές,συντακτικά κλπ.

 

Μάθε να γράφεις έκθεση και περίληψη(και να είσαι μέσα στα όρια των λέξεων!) και κανά συνώνυμο-αντώνυμο.

 

Δώσε έμφαση μαθηματικα-φυσική κατ και σε αυτό πάνε χαλαρά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες.Οντως στα γλωσσολογικα δεν δινω πολυ σημασια μια και δεν πιανουν πολλα μορια.

Α, και μάθε απ'έξω κανά δυο προλόγους εκθέσεων που κολλάνε παντού!

Εγώ είχα μάθει έναν και τον έβαζα παντού και κολλούσε τέλεια:lol::p

 

Ακόμα τον θυμάμαι:D

 

Τι ειδους προλογοι ειναι αυτοι που κολλανε παντου?Που τους βρηκες και τι γραφουν στο περιπου ?Ταιριαζουν σ'ολα τα θεματα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες.Οντως στα γλωσσολογικα δεν δινω πολυ σημασια μια και δεν πιανουν πολλα μορια.

 

Τι ειδους προλογοι ειναι αυτοι που κολλανε παντου?Που τους βρηκες και τι γραφουν στο περιπου ?Ταιριαζουν σ'ολα τα θεματα?

Τίποτα:)

 

Είναι πρόλογοι πολύ γενικοί που μιλάνε για τη σύγχρονη εποχή και τα χαρακτηριστικά της.Κολλάνε με τα περισσότερα θέματα με κάποιον τρόπο.Τους βρήκα σε αυτό το βιβλίο-λεξικό.Δεν θυμάμαι πώς λέγεται το βιβλίο δυστυχώς..

 

Ο ένας που θυμάμαι πάει κάπως έτσι:"Η σύγχρονη εποχή διακρίνεται για τη συνθετότητα της ζωής, την πολυπλοκότητα δομών και θεσμών και τον επιταχυνόμενο ρυθμό εξέλισης.Μέσα από αυτά τα χαρακτηριστικά προβάλλει αναγκαία η....." και εδώ κολλάς με το θέμα!

 

 

Βρες ένα λεξικό ορισμών και έτοιμων προλόγων-επιλόγων και διάβασε μερικά θέματα sos.Όχι αποστήθιση.Ανάγνωση.Κι ότι σου μείνει:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες.Οντως στα γλωσσολογικα δεν δινω πολυ σημασια μια και δεν πιανουν πολλα μορια.

 

Τι ειδους προλογοι ειναι αυτοι που κολλανε παντου?Που τους βρηκες και τι γραφουν στο περιπου ?Ταιριαζουν σ'ολα τα θεματα?

 

Ε ναι, τι σημασία να δώσεις; Εκείνη τη στιγμή θα πρέπει να βρεις κάνα συνώνυμο/αντώνυμο, αυτά δεν τα μαθαίνεις απ' έξω. Ή να φτιάξεις κάνα σύνθετο ή τον συλλογισμό. Μάθε απλώς διάκριση απραγωγικού-επαγωγικού και εκείνα με τοντ ρόπο ανάπτυξης με παραδείγματα, επίκληση σε συναίσθημα αυθεντία κλπ και τέλειωσες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι λέει παίδες;

Πώς τα πάτε;

Ούτε 2 εβδομάδες δεν μας μένουν.......

 

 

 

 

 

Έκθεση λέτε να βάλουν κανένα θέμα σχετικό με την οικονομική κρίση;;;;;

 

 

 

 

 

Και οι θέσεις των εισακτέων πότε επιτέλους θα βγουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω διπλα συναισθηματα.Απο την μια ειμαι φουλ αγχωμενος γιατι σε 12 μερες θα ειμαι στο σχολειο και θα γραφω εκθεση αλλα απο την αλη χαιρομαι που φτανουμε στο τελος και σε λιγοτερο απο ενα μηνα το διαβασμα,οι επαναληψεις και το αγχος των πανελληνιων θα αποτελουν παρελθον.Θα υπαρχει βεβαια αλλο αγχος για τα αποτελεσματα αλλα τουλαχιστον δεν θα υπαρχει πια διαβασμα και θα ξερω πως περιπου εχω γραψει και θα μπορω να εκτιμησω πανω κατω το αποτελεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει παίδες;

Πώς τα πάτε;

 

 

Μια χαρα:p

 

 

 

Έκθεση λέτε να βάλουν κανένα θέμα σχετικό με την οικονομική κρίση;;;;;

 

Το θεωρω εξαιρετικα δυσκολο.Συνηθως δεν βαζουν επικαιρα θεματα.

 

 

 

Και οι θέσεις των εισακτέων πότε επιτέλους θα βγουν;

 

Κατι ακουγεται για 1 μηνα πριν ανακοινωθουν οι βασεις, δηλαδη τον Ιουλιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι εγινε?Πως γραψατε στο 1ο μαθημα?Σχετικα ευκολο θεμα ηταν σε σχεση με το περσινο.
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε?Πως γραψατε στο 1ο μαθημα?Σχετικα ευκολο θεμα ηταν σε σχεση με το περσινο.

Το θέμα της έκθεσης μου φάνηκε πολύ εύκολο.. Θα έγραφα πολύ καλύτερα αν διάβαζα κάποιο σχετικό σχεδιάγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε?Πως γραψατε στο 1ο μαθημα?Σχετικα ευκολο θεμα ηταν σε σχεση με το περσινο.

 

Λίγο κουλό,

λίγο άκυρο,

λίγο μη αναμενόμενο σαν θέμα, αλλά νομίζω ότι πρέπει να τα πήγα καλά.

Για την δομή της παραγράφου λένε ότι παίζουν διαφορετικές απόψεις.....οι φιλόλογοι ψάχνουν με το μικροσκόπιο να βρουν την κατακλείδα.

Αχ! Αύριο έχουμε τα μαθηματικά γενικής παιδείας

και

το νούμερο του υπουργείο απαιδευσίας, ο υπεύθυνος για τις πανελλήνιες υφυπουργός ο πανάρετος, δήλωσε ότι πρώτα θα ψηφιστεί ο νόμος που περνάει τώρα από την βουλή και μετά θα ανακοινώσει τις θέσεις των εισακτέων......προχειρότητες και γελοιότητες. Έπρεπε ήδη να τον είχαν στείλει για απόσυρση.

Έλεος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Τί μου θυμίσατε τώρα ρε παιδιά?

Με πήγατε 7 χρόνια πίσω όταν και εγώ έδινα Πανελλήνιες...Ήταν μία εφιαλτική περίοδος για μένα που δεν πέρναγε με τί-πο-τα!:cry:

Βαριόμουν απίστευτα να διαβάσω και το έκανα με το ζόρι..Τελικά πέρασα εκεί που ήθελα ευτυχώς...:)

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει την άποψή του, αρκεί να συμφωνεί με την δική μου...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο κουλό,

λίγο άκυρο,

λίγο μη αναμενόμενο σαν θέμα, αλλά νομίζω ότι πρέπει να τα πήγα καλά.

Για την δομή της παραγράφου λένε ότι παίζουν διαφορετικές απόψεις.....οι φιλόλογοι ψάχνουν με το μικροσκόπιο να βρουν την κατακλείδα.

Αχ! Αύριο έχουμε τα μαθηματικά γενικής παιδείας

και

το νούμερο του υπουργείο απαιδευσίας, ο υπεύθυνος για τις πανελλήνιες υφυπουργός ο πανάρετος, δήλωσε ότι πρώτα θα ψηφιστεί ο νόμος που περνάει τώρα από την βουλή και μετά θα ανακοινώσει τις θέσεις των εισακτέων......προχειρότητες και γελοιότητες. Έπρεπε ήδη να τον είχαν στείλει για απόσυρση.

Έλεος!

E οχι και ακυρο ηταν απ'τα SOS το διαδικτυο και ηταν ενα θεμα οχι και πολυ δυσκολο για τους νεους που ειναι εξικοιωμενοι με το Internet.Εγω δυσκολευτικα στο Β.1. ερωτημα που ηθελε να αναλυσουμε μια φραση κατι για κοινες εμπειριες ελεγε.

Καλη επιτυχια στα μαθηματικα γενικης αυριο μια που ειχες πει οτι σε δυσκολευαν αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Τί μου θυμίσατε τώρα ρε παιδιά?

Με πήγατε 7 χρόνια πίσω όταν και εγώ έδινα Πανελλήνιες...Ήταν μία εφιαλτική περίοδος για μένα που δεν πέρναγε με τί-πο-τα!:cry:

Βαριόμουν απίστευτα να διαβάσω και το έκανα με το ζόρι..Τελικά πέρασα εκεί που ήθελα ευτυχώς...:)

 

Τυχε΄ρε!!!1

Και τι σχολή πέρασες, αν επιτρέπεται;

Εμείς αύριο δίνουμε το επιλογής (για μένα μασηματικά γενικής παιδείας)......

Για να δούμε τι σόι θέματα θα μας βάλουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Τυχε΄ρε!!!1

Και τι σχολή πέρασες, αν επιτρέπεται;

Εμείς αύριο δίνουμε το επιλογής (για μένα μασηματικά γενικής παιδείας)......

Για να δούμε τι σόι θέματα θα μας βάλουν.

 

Πέρασα στην ΣΕΜΦΕ (Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ) του ΕΜΠ και ήταν η πρώτη μου επιλογή.Έλα ρε συ Μαθηματικά γενικής παιδείας είναι πολύ εύκολο!Θα μου πεις εξαρτάται τί σου αρέσει...Θα συμφωνήσω!:happy:Πάντως εγώ είχα γράψει πολύ καλά.Αυτό που δεν χώνευα με τίποτα ήταν η εκθεση!!!:mad:

Τί χαζό μάθημα...χαχαχα.Εύκολα θα βάλουν μην αγχώνεσαι.;):)

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει την άποψή του, αρκεί να συμφωνεί με την δική μου...
Link to comment
Share on other sites

E οχι και ακυρο ηταν απ'τα SOS το διαδικτυο και ηταν ενα θεμα οχι και πολυ δυσκολο για τους νεους που ειναι εξικοιωμενοι με το Internet.Εγω δυσκολευτικα στο Β.1. ερωτημα που ηθελε να αναλυσουμε μια φραση κατι για κοινες εμπειριες ελεγε.

Καλη επιτυχια στα μαθηματικα γενικης αυριο μια που ειχες πει οτι σε δυσκολευαν αρκετα.

 

Εκείνο ήθελε απλώς να χρησιμοποιήσεις την φαντασία σου......και είναι από αυτά που πχ μπορεί ο ένας διορθωτής να σου δώσει 10/10 και ο άλλος να ασπάζεται μια άλλη άποψη και να σου δώσει 2/1- (φτου φτου φτου μακριά απο εδώ), αλλά οι φιλόλογοι στην διόρθωση είναι το πιο poisonous είδος......

Ναι, πιο πολλοί περιμέναμε καμιά παιδεία, τίποτα της επικαιρότητας του 2010 (κατά την προσφιλή συνήθεια του υπδβμθ να βάζει θέμα επικαιρότητος του προηγουμένου έτους), αλλά διαδίκτυο κανείς. Όχι ότι ήταν ακραίο (πχ τα τσουνάμι και οι φυσικές καταστροφές ή τα αδέσποτα που είχαν βάλει κάποτε), απλώς δεν το περιμέναμε. Καλή ειτυχία, καλή συνέχεια και καλά μας αποτελέσματα!!!!!!!

 

Πέρασα στην ΣΕΜΦΕ (Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών ) του ΕΜΠ και ήταν η πρώτη μου επιλογή.Έλα ρε συ Μαθηματικά γενικής παιδείας είναι πολύ εύκολο!Θα μου πεις εξαρτάται τί σου αρέσει...Θα συμφωνήσω!:happy:Πάντως εγώ είχα γράψει πολύ καλά.Αυτό που δεν χώνευα με τίποτα ήταν η εκθεση!!!:mad:

Τί χαζό μάθημα...χαχαχα.Εύκολα θα βάλουν μην αγχώνεσαι.;):)

 

Ενδιαφέρουσα σχολή!

ΒΑσικά είμαι από θεωρητική, οπότε δεν έχω και τςι καλύτερες των σχέσεων με τα μαθηματικά (κυρίως γιατί ένας μ......ας καθηγητής με έκανε να τα αντιπαθήσω σφοδρότατα), αλλά είναι το μόνο μάθημα που φοβάμαι. Γιατί πχ αν δεν ξέρω ή κολλή σω κάπου, πάει, τά χάνω όλα τα μόρια, δεν είναι πχ κάτι που θα κουτσογράψεις και θα πάρεις 2-3 μόρια.....ή όλα ή τίποτα έχει εκεί.

Μακάρι να βάλουν λογικά και βατά θέματα.

Edited by Nikos_s3

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα σχολή!

ΒΑσικά είμαι από θεωρητική, οπότε δεν έχω και τςι καλύτερες των σχέσεων με τα μαθηματικά (κυρίως γιατί ένας μ......ας καθηγητής με έκανε να τα αντιπαθήσω σφοδρότατα), αλλά είναι το μόνο μάθημα που φοβάμαι. Γιατί πχ αν δεν ξέρω ή κολλή σω κάπου, πάει, τά χάνω όλα τα μόρια, δεν είναι πχ κάτι που θα κουτσογράψεις και θα πάρεις 2-3 μόρια.....ή όλα ή τίποτα έχει εκεί.

Μακάρι να βάλουν λογικά και βατά θέματα.

 

 

Θέλεις την συμβουλή μου επειδή τα έχω περάσει και εγώ και κάτι ξέρω παραπάνω?Λοιπόν, μην αγχώνεσαι και κυρίως μην έχεις άγχος...Το ξέρω είναι δύσκολο αλλά το άγχος είναι το νούμερο 1 για να μπερδευτείς και να τα κάνεις μαντάρα.Μην φοβάσαι καθόλου.Αν έχεις διαβάσει και τα έχεις καταλάβει τότε δεν θα έχεις πρόβλημα καθόλου.;) Μπορεί ναι να κολλήσεις κάπου αλλά μην πτοηθείς.Συνέχισε παρακάτω στα υπόλοιπα και στο τέλος ξαναγύρισε σ'αυτό (ήταν η συμβουλή της μητέρας μου τότε αλλά και στην σχολή μετά και δεν ξέρω αλλά πάντα έπιανε!:))...Δεν θα βάλουν δύσκολα γιατί απλά είναι ένα γενικό μάθημα.Λογικά θα βάλουν βατά θέματα.Μην φοβάσαι καθόλου...Προχώρα και διέλυσε τα!;):cool::D

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει την άποψή του, αρκεί να συμφωνεί με την δική μου...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βάλουν δύσκολα γιατί απλά είναι ένα γενικό μάθημα.Λογικά θα βάλουν βατά θέματα.Μην φοβάσαι καθόλου...Προχώρα και διέλυσε τα!;):cool::D

Αμ δε που δε θα βαλουν δυσκολα,βαλανε απ'τα πιο δυσκολα θεματα των τελευταιων χρονων.Εγω αρχικα αγχωθηκα οταν τα ειδα και εκανα κατι λαθη στις πραξεις(εχω συνηθισω να τις κανω με κομπιουτερακι για'υτο) τα οποια ομως ευτωχως τα ειδα μετα και τα διορθωσα.Τα ελυσα ολα τα θεματα.Δεν υπηρχε κατι που να μην εβγαλα,αλλα ηταν αρκετα δυσκολα σε σχεση με παλιοτερα που εχω δει και μακρια απ'αυτα που περιμεναμε(π.χ.δεν επεσε καθολου ασκηση με συντελεστες μεταβολης CV και τυπικη αποκλιση,ουτε κανονικη κατανομη παρολο που ηταν SOS)Πιστευω οτι δυσκολευτηκαν αρκετα οι θεωρητικοι.Τα παλια θεματα που ελυνα σπιτι μου επαιρναν περιπου 1-1.5 ωρα ενω σημερα σχεδον εξαντλησα το 3ωρο για να τα λυσω ολα.Αργησανε κιολας τα θεματα,γυρω στις 09:30 αρχισαμε να γραφουμε.Τωρα να δουμε τι θα βαλουν στην κατευθυνση γιατι για να βαλανε τοσο τσιμπημενα στην γενικη φανταζομαι στην κατευθυνση θα βαλουν παλουκια.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Αμ δε που δε θα βαλουν δυσκολα,βαλανε απ'τα πιο δυσκολα θεματα των τελευταιων χρονων.Εγω αρχικα αγχωθηκα οταν τα ειδα και εκανα κατι λαθη στις πραξεις(εχω συνηθισω να τις κανω με κομπιουτερακι για'υτο) τα οποια ομως ευτωχως τα ειδα μετα και τα διορθωσα.Τα ελυσα ολα τα θεματα.Δεν υπηρχε κατι που να μην εβγαλα,αλλα ηταν αρκετα δυσκολα σε σχεση με παλιοτερα που εχω δει και μακρια απ'αυτα που περιμεναμε(π.χ.δεν επεσε καθολου ασκηση με συντελεστες μεταβολης CV και τυπικη αποκλιση,ουτε κανονικη κατανομη παρολο που ηταν SOS)Πιστευω οτι δυσκολευτηκαν αρκετα οι θεωρητικοι.Τα παλια θεματα που ελυνα σπιτι μου επαιρναν περιπου 1-1.5 ωρα ενω σημερα σχεδον εξαντλησα το 3ωρο για να τα λυσω ολα.Αργησανε κιολας τα θεματα,γυρω στις 09:30 αρχισαμε να γραφουμε.Τωρα να δουμε τι θα βαλουν στην κατευθυνση γιατι για να βαλανε τοσο τσιμπημενα στην γενικη φανταζομαι στην κατευθυνση θα βαλουν παλουκια.

 

Den είναι μόνο οι γκάφες του πανάρετου.......εμάς είχαν αρχίσει και μοίραζαν τα θέματα και τους ήρθε εντολή να τα πάρουν πίσω, γιατί τους έστειλε νέα το υπουργείο, χωρίς λάθη.......εκεί έφτασαν οι "άνθρωποι"!

Λάθη και στα θέματα των πανελληνίων.

Ήμαρτον!

Και μετά από 1 και ώρα αναμονή κατά τις 9.30 τα πήραμε.......βασικά έλυσα 4ο θέμα (σωστά κατά το φορντιστήριο), αλλά με ζόρισε το 30.....ό,τι έχασα, το έχασα απ' το τριτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...