Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα/Καλημέρα. Με το τελευταία update των χαρτών, διορθώθηκε και το bug που, ακόμα και μέσω του App Stop, εμέναν ανοιχτοί, μέχρι να γίνει restart στη συσκευή. :)

 

Στο 5800 γιατί δεν γίνεται αυτό;;

 

Μήπως το update είναι για συσκευές με Symbian/Nokia Belle Refresh; Το 5800 έχει Symbian s60 5th edition. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα/Καλημέρα. Με το τελευταία update των χαρτών, διορθώθηκε και το bug που, ακόμα και μέσω του App Stop, εμέναν ανοιχτοί, μέχρι να γίνει restart στη συσκευή. :)

Όχι ρε, πήγες πολύ πίσω εσύ, αυτό είχε διορθωθεί στον πρώτο χρόνο που είχα Ν8..

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, πήγες πολύ πίσω εσύ, αυτό είχε διορθωθεί στον πρώτο χρόνο που είχα Ν8..

 

Συνέχεια το είχα μέχρι τώρα. Ίσως φταίει που είναι παραεισαγωγή.. Πάντως, ούτε στο όνειρό του κάποιο smartphone με Android δε λειτουργεί με 75mbs, πόσο μάλλον να κάνει αυτά που κάνει το N8..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι χαρτες λειτουργουν κανονικα χωρις ιντερνετ ή οχι; Επισης, η επιλογη "αποφυγη κυκλοφοριας" που εχει ( τουλαχιστον στο n8 που εχω ) και λεει οτι θελει ιντερνετ, τι ακριβως κανει; Ή δεν ειναι ακομα διαθεσιμη στην Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες λειτουργουν κανονικα χωρις ιντερνετ ή οχι; Επισης, η επιλογη "αποφυγη κυκλοφοριας" που εχει ( τουλαχιστον στο n8 που εχω ) και λεει οτι θελει ιντερνετ, τι ακριβως κανει; Ή δεν ειναι ακομα διαθεσιμη στην Ελλαδα;

Κανονικά λειτουργούν. Εννοείται ότι έχεις περάσει τον χάρτη είτε με pc suite είτε με wifi μέσω της συσκευής. Δεν έχει αποφυγή κυκλοφορίας στο Ελλάντα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν 3 μερες κατεβασα τη νεα εκδοση στο Ν8 μου με wi-fi την v3.09 Map version 0.2.49.104 και ειναι μια χαρα! Για αποφυγη κυκλοφοριας δεν ξερω αν λειτουργει, δεν το δοκιμασα ακομα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ξέρει κανείς τις διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τις διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση ?

 

Κι εγω αυτη την απορια εχω! Δεν το κατεβασα ακομα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο site που να δειχνει το ιστορικο αναβαθμισεων των χαρτων nokia και τι αλλαγες εγιναν?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Υπάρχει τρόπος να κάνουμε import kml σε nokia maps? (σε 808) ή χρειαζόμαστε άλλο πρόγραμμα - αν ναι π.χ. ποιό προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε import kml σε nokia maps? (σε 808) ή χρειαζόμαστε άλλο πρόγραμμα - αν ναι π.χ. ποιό προτείνετε?

 

το ανάποδο γίνεται (nokia maps σε google earth κτλ), για kml σε nokia maps δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι θα γίνουν τα Nokia maps μετά την κατάργηση του symbian αρχές του χρόνου, θα αναβαθμίζονται οι χάρτες ή θα το παρατήσουν στο έλεος του Θεού;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι θα γίνουν τα Nokia maps μετά την κατάργηση του symbian αρχές του χρόνου, θα αναβαθμίζονται οι χάρτες ή θα το παρατήσουν στο έλεος του Θεού;

 

Έλα ντε..Κρίμα αν γίνει.. Είναι οι καλύτερη Χρήση και χάρτες που έχω δοκιμάσει. Τώρα εκτός απο Ν8 έχω και το S3 και δεν βρίσκω κάτι τόσο καλό. Στο S3 έχω το sygic..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κανείς αν τα updates στους χάρτες του GPS της Nokia θα σταματήσουν και αυτά στις 1/1/2014?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ειχα φτιαξει καποτε μια συλλογη απο τοποθεσιες.... αυτη ειχε συγχρονιστει με τον λογαριασμο και τα εβλεπα κανονικα στον υπολογιστη...

 

σημερα εφτιαξα στον υπολογιστη μια, στο here.com, στο κινητο πως μπορω να την εμφανισω? θα ηταν βασανιστηριο να τα ξανακανω ολα απο το κινητο!!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις Log in με τον Nokia λογαριασμό σου και προσθέτεις την τοποθεσία που θέλεις στο collections,

όταν ανοίξεις την εφαρμογή στο κινητό θα το βρείς εκεί

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

δεν εμφανιζεται, αυτο ειναι το θεμα μου :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω φίλε μου..;

Σε μένα λειτουργεί άψογα.

Μήπως κάτι δεν λειτουργεί σωστά με τον συγχρονισμό σου;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω, οτι τελικα βρηκα πως γινεται.... δεν ηξερα οτι επρεπε να πατησω συγχρονισμο στα αγαπημενα (παλιοτερα θαρρω ηταν αλλιως!)

 

ευχαριστω παιδια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γνωρίζει κανείς αν τα updates στους χάρτες του GPS της Nokia θα σταματήσουν και αυτά στις 1/1/2014?

 

Μέχρι σήμερα που γράφω λειτουργεί κανονικά τα Nokia mapps! Κανονικά δεν θα έπρεπε να σταματήσουν το update, διότι και τα wp τον ίδιο χάρτη έχουν! Οπότε αν γίνετε σ' αυτούς update γιατί να μη γίνετε και στο symbian; Δεν το λέω εγώ μόνο, το άκουσα κι από άλλους!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εχω ένα θεματάκι με τους χάρτες. Σε C7 με Belle Refresh. Ξαφνικά, δεν ξέρω τι έγινε, έχουν αλλάξει γλώσσα τα POI. Το "Φαγητό και ποτό" έγινε "Food and drink" π.χ και τα περιεχόμενα της κάθε κατηγορίας είναι σε greeklish. Όλη η υπόλοιπη εφαρμογή είναι στα ελληνικα. Πως το στρώνω;
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...