Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
ειμαι σιγουρος οτι θα τα ακουσω τωρα αλλα που μπορω να δω πληροφοριες για την rom;:cry:

Σελιδα 160 ;) ΒΑΣΙΚΟ: οταν περασετε την ρομ απο το clockwork κανετε wipe data cache και wipe factory!!!! μετα reboot. Εκ νεου μετα κλεινετε την συσκευη και περνατε εαν θελετε και το zipaki με το o/c

Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σελιδα 160 ;) ΒΑΣΙΚΟ: οταν περασετε την ρομ απο το clockwork κανετε wipe data cache και wipe factory!!!! μετα reboot. Εκ νεου μετα κλεινετε την συσκευη και περνατε εαν θελετε και το zipaki με το o/c

 

To παιρναμε και το κανουμε install απο το zip απο clockworkmod...?

Οπως ακριβως και την ρομ??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
οποτε ιαπωνεζο και ξερο ψωμι... αλλα θα μπορω να τρεχω εφαρμογες στην sdcard;

Φυσικα και θα μπορεις! θα κατεβασεις απο το market το move2sd enabler το καλο ειναι οτι η συγκεκριμενη ρομ ειναι ηδη root! απλα θα τσεκαρεις την επιλογη external > apply και μετα θα σε καθοδηγησει αυτο

Link to comment
Share on other sites

To παιρναμε και το κανουμε install απο το zip απο clockworkmod...?

Οπως ακριβως και την ρομ??

 

οπα εχασα την μπαλα πως θα εγκαταστησω την rom;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
To παιρναμε και το κανουμε install απο το zip απο clockworkmod...?

Οπως ακριβως και την ρομ??

ναι............η ολη διαδικασια ειναι στην πρωτη σελιδα. εχεις την μαμισια επανω?

Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

 

Απο οτι διαβασα δεν ειναι κανονικο MIUI ROM αλλα η rom που εχουμε με skin MIUI..

Tωρα αμα θελει να το δοκιμασει κανεις,καλως και για τους αλλους..

Edited by Prestige1
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Απο οτι διαβασα δεν ειναι κανονικο MIUI ROM αλλα η rom που εχουμε με skin MIUI..

Tωρα αμα θελει να το δοκιμασει κανεις,καλως και για τους αλλους..

Αυτο καθεται αποκλειστικα και μονο στην 2? οκ το λεει δεν το ειχα προσεξει....σε οποιαδηποτε 2.2

Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

 

τωρα μας εβαλες φωτιες βραδυατικο τι να φορτωσω βρε παιδια;;;;;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

με την Japanese_Jellyfish_RLS3b στην εγκατασταση πρεπει να κανω κατι για να φορτωνουν οι εφαρμογες στην καρτα μνημης;

ποιο clockwork μου προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Στο modaco αναφέρει ένας πως η ΖΤΕ σε mail του απάντησε πως ο πηγαίος κώδικας του froyo θα διατεθεί πριν τις 7/1. Αναμείνατε...

 

http://android.modaco.com/content-page/327751/next-wednesday-we-will-get-a-perfect-rom/page/80/?do=findComment&comment=1544381

Link to comment
Share on other sites

όχι φιλαράκο, μόνο την πρώτη φορά για να σου ξεμπλοκάρει το λογαριασμό του google

 

Πω πω.!!

Πραγματικα σε ευχαριστω.!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
μια λαμακια το skin MIUI....δεν δουλεψε καν σωστα....αντε να φτιαξω το τηλ τωρα.....:mad:
Link to comment
Share on other sites

το ειχα κ γω αυτο το προβλημα .κατι φταιει με την εφαρμογη . βρες την απο πουθενα αλλου κ ξαναβαλτην...

 

 

EDIT Για δοκιμασε αυτο που ανεβασα,σε μενα δουλεψε...

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Φιλε μου σ'ευχαριστω! :) εγκατεστησα αυτο που ανεβασες και οκ!....εκανα εγκατασταση και το shootMe ;).....οταν ανοιγω το titanium Backup μου βγαζει το μηνυμα της φωτο που ανεβασα,τι ειναι αυτο?πηγαινω στης ρυθμισεις αλλα κατι για επιλογη ενεργοποιησεις σφαλματων δεν μου βγαζει :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία περί custom rom....

 

Λέω να μεταβώ από την Jellyfish R2 στην R4 και αναρωτιέμαι, οι εφαρμογές που έχω μετακομίσει στην SD Card, τι θα πάθουν μετά το φλασάρισμα;; Θα πρέπει να τις εγκαταστήσω εκ νέου μέσω Titanium και αυτό θα τις επαναφέρεις ακριβώς;

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς για να μου πει τι να προσέξω;;

 

Τελικά για να γίνει σωστά η δουλεία (αν και δεν πιάνει σε όλες τις εφαρμογές από ότι είδα) πρέπει να γίνει πρώτα η εγκατάσταση του Move 2SD Enabler και μετά το restore μέσω του Titanium. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμιά σημαντική διαφορά στην απόδοση του κινητού κατά την μετάβασή από R2 σε R4.

 

μια λαμακια το skin MIUI....δεν δουλεψε καν σωστα....αντε να φτιαξω το τηλ τωρα.....:mad:

 

Δεν είχες πάρει nandroid backup μέσω του Clockworkmod??? :confused:

 

================================

 

Μιας και έκανα άπειρη ώρα για να κατεβάσω τις ρομς από το rapid, τις ανέβασα στο Hotfile για να τις κατεβάσει όποιος θέλει (και δεν έχει rapidpro)!!

 

Προς το παρόν έχω μονάχα τις 2 Jellyfish (R3 + R4) αλλά θα συνεχίσω να μεγαλώνω την συλλογή!!! :D:D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

πηγαινω στης ρυθμισεις αλλα κατι για επιλογη ενεργοποιησεις σφαλματων δεν μου βγαζει :worry:

 

Ρυθμίσεις>Εφαρμογές>Ανάπτυξη>Εντ. σφαλμάτων usb

Edited by olhol
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει προγραμα που να μου επιτρέπει να χωριζω τα προγραματα ανάλογα με την κατηγορία. που ανήκουν? π.χ τα παιχνίδια να είναι μαζί σε ένα μέρος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...