Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια sos εκανα ροοτ το κινητο με το universal androot και τωρα κολαι το κινητο; και γενικα εφαρμογες που το υποστιριζουν δεν δουλευουν οπως το wifi tethering. ενω να σειμιωσο πως το ροοτ εγκατασταθηκε επιτυχος
Link to comment
Share on other sites

εχεις το blaDe; και αν ναι εχεις κανει overckloked στην cpu?

Ναι το έχω. Overclock δεν έκανα γιατί δεν μου έχει χρειαστεί μέχρι τώρα.

 

παιδια sos εκανα ροοτ το κινητο με το universal androot και τωρα κολαι το κινητο; και γενικα εφαρμογες που το υποστιριζουν δεν δουλευουν οπως το wifi tethering. ενω να σειμιωσο πως το ροοτ εγκατασταθηκε επιτυχος

Τι εννοείς κολλάει; Μήπως έκανες overclock, γιατί τα πρώτα overclock δεν δούλευαν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω. Overclock δεν έκανα γιατί δεν μου έχει χρειαστεί μέχρι τώρα.

 

 

Τι εννοείς κολλάει; Μήπως έκανες overclock, γιατί τα πρώτα overclock δεν δούλευαν σωστά.

ενταξει τωρα ξεκολησε εκανα 2 επανεκινισεις και ολα οκ αλλα τις εφαρμογες που ειναι για overckloc και wifi tethering κ.λ.π δεν δουλευουν μηπως ξερεις γιατι, η μπορεις να μου πεις μια συγκεκριμενη εφαρμογη μια overcklocing

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκανα ροοτ το κινητο με το universal androot και τωρα κολαι το κινητο; και γενικα εφαρμογες που το υποστιριζουν δεν δουλευουν οπως το wifi tethering. ενω να σειμιωσο πως το ροοτ εγκατασταθηκε επιτυχος

Δοκιμασε το superboot εδω για οδηγιες

 

Edit: Βασικα ακυρο αυτο ειναι για το orange san francisco. Μολις το δοκιμασα και κολαει ευτηχως που ειχα κανει backup με το ClockworkMod. Το androot δεν νομιζω να υποστηριζει Βlade.Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις flash καποιο rom που ειναι rooted ηδη. Το αλλο που δεν το συστηνω ειναι να κανεις flash με stock rom san francisco απο εδω και μετα το superboot

Edit Τελικα δουλευει το Androot κατεβασα απο εδω το τελευταιο Beta

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει φωτο με το μενου που εχει για να γραφεις μηνυμα?:)

Δεν ειναι και η καλυτερη αλλα πιστευω θα καταλαβεις πως περιπου ειναι.Βασικα ειναι σαν του Iphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και η καλυτερη αλλα πιστευω θα καταλαβεις πως περιπου ειναι.Βασικα ειναι σαν του Iphone.

 

σε ευχαριστω φιλε για τον κοπο σου! εχω καποιους ενδοιασμους λογω του οτι ειναι κινεζικο αλλα μαλλον θα το παρω κ εγω.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε για τον κοπο σου! εχω καποιους ενδοιασμους λογω του οτι ειναι κινεζικο αλλα μαλλον θα το παρω κ εγω.

 

Ένα κάρο ηλεκτρονικά που χρησιμοποιούμε καθημερινά είναι κινέζικα, αλλά δεν τα λέμε έτσι. Αυτό το λέμε κινέζικο επειδή είναι κινέζικη εταιρία. Αυτό είναι μέχρι να αποκτήσει όνομα. Π.χ. στα PC, η Lenovo είναι κινέζικη εταιρία. Είναι ή δεν είναι σκυλιά;

 

Stock ROM για το ελληνικό ZTE Blade (αν δεν με πρόλαβε άλλος)

Link to comment
Share on other sites

Το ROΜ με το οποίο ήρθε το ZTE Blade όπως το πουλάει η Wind... σε περίπτωση που κάποια απόπειρα modding πάει στραβά. Καλό να υπάρχει πάντα όταν κάνεις modding κινητού (εμπειρία από modding σε Motorola) για λόγους εγγύησης και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει φωτο με το μενου που εχει για να γραφεις μηνυμα?:)

 

Να μερικες πιοκαθαρες...σε οριζόντιο και καθετο προσανατολισμο ελληνικά και αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

Να μερικες πιοκαθαρες...σε οριζόντιο και καθετο προσανατολισμο ελληνικά και αγγλικά...

 

νομιζω οτι για εμενα ειναι η ευκαιρια που ζητουσα να μπω στον κοσμο του android δωρεαν(μιας και η αναβαθμιση μου ειναι 160 ευρω!) να το τσεκαρω και εαν μου αρεσει να μεινω :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα κάρο ηλεκτρονικά που χρησιμοποιούμε καθημερινά είναι κινέζικα, αλλά δεν τα λέμε έτσι. Αυτό το λέμε κινέζικο επειδή είναι κινέζικη εταιρία. Αυτό είναι μέχρι να αποκτήσει όνομα. Π.χ. στα PC, η Lenovo είναι κινέζικη εταιρία. Είναι ή δεν είναι σκυλιά;

 

Stock ROM για το ελληνικό ZTE Blade (αν δεν με πρόλαβε άλλος)

ποιο απο ολα τα αρχεια ειναι η stock rom?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την Τρίτη μου φέρνει ένας φίλος από Αγγλία το san francisco..γνωρίζει κάποιος με ποια διαδικασία μπορώ να το κάνω debrand; Και ποια έκδοση android να περάσω;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά την Τρίτη μου φέρνει ένας φίλος από Αγγλία το san francisco..γνωρίζει κάποιος με ποια διαδικασία μπορώ να το κάνω debrand; Και ποια έκδοση android να περάσω;

 

http://www.chrislowthian.co.uk/how-to-unlock-de-brand-and-root-the-zte-blade-orange-san-francisco/1824/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οσοι το πηρατε, ελεγξτε ολοι την οθονη σας "Σε μαυρη οθονη" και οποιος βρηκε καμενο πιξελ ας το πει. Το πηρα εγω απο περιεργεια (μονο και μονο για να το περιεργαστω καμια ωρα και μετα θα το εβαζα για πωληση, οπως και το εβαλα) και μου καηκε πιξελ και μαλιστα επειδη τα τσεκαρω αυτα, δεν ειχε καμενο στην αρχη, αλλα καηκε (προσεξτε το παρατηρησα αυτο που λεω) μετα απο λιγο που ανοιξα και αφησα φουλ τη φωτεινοτητα για λιγη ωρα. Τι πιστευω? Κακη διαχειριση λειτουργιας ρευματος στην οθονη. Και επισεις αν μπειτε στο Techblog.gr και δειτε τη παρουσίαση του κινητου απο το παλικαρι, φενεται στη κατω δεξια πλευρα του κινητου και εκει καμενο πιξελ. Οσοι το εχετε καντε εναν ελεγχο σε μαυρη οθονη και ας πει οποιος βρει καμενο πιξελ παιδια. (Δε σας λεω να το ανοιξετε στη φουλ φωτεινοτητα και να το αφησετε σ αυτην μη σας παρω στο λαιμο μου) Τωρα περιμενω αντικατασταση απο τη wind λογικα γιατι ηταν μιας ημερας το κινητο. Ξερετε αν για ενα πιξελ βασει νομου δικαιουμαι αντικατασταση συσκευης? Οποιος ξερει σιγουρα ομως ας απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οσοι το πηρατε, ελεγξτε ολοι την οθονη σας "Σε μαυρη οθονη" και οποιος βρηκε καμενο πιξελ ας το πει. Το πηρα εγω απο περιεργεια (μονο και μονο για να το περιεργαστω καμια ωρα και μετα θα το εβαζα για πωληση, οπως και το εβαλα) και μου καηκε πιξελ και μαλιστα επειδη τα τσεκαρω αυτα, δεν ειχε καμενο στην αρχη, αλλα καηκε (προσεξτε το παρατηρησα αυτο που λεω) μετα απο λιγο που ανοιξα και αφησα φουλ τη φωτεινοτητα για λιγη ωρα. Τι πιστευω? Κακη διαχειριση λειτουργιας ρευματος στην οθονη. Και επισεις αν μπειτε στο Techblog.gr και δειτε τη παρουσίαση του κινητου απο το παλικαρι, φενεται στη κατω δεξια πλευρα του κινητου και εκει καμενο πιξελ. Οσοι το εχετε καντε εναν ελεγχο σε μαυρη οθονη και ας πει οποιος βρει καμενο πιξελ παιδια. (Δε σας λεω να το ανοιξετε στη φουλ φωτεινοτητα και να το αφησετε σ αυτην μη σας παρω στο λαιμο μου) Τωρα περιμενω αντικατασταση απο τη wind λογικα γιατι ηταν μιας ημερας το κινητο. Ξερετε αν για ενα πιξελ βασει νομου δικαιουμαι αντικατασταση συσκευης? Οποιος ξερει σιγουρα ομως ας απαντησει.

Απο την Παρασκευη που το εχς το εχω σε φουλ φωτεινότητα και δεν εχω δει κατι σε καμένο πιξελ..

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο φιλε μου αν μπορεις, η οθονη γενικα εχει μια κατασταση ροζε, η εμενα μου φενεται? Δε ξερω αν καταλαβες αλλα σαν να ροζιζει, σαν τα χρωματα που αποδιδει να μην ειναι τοσο πραγματικα, και σαν να "ροζιζουν", και σαν να ειναι καπως "ψευτικα". Για πες μου αν μπορεις, τα χρωματα της οθονης πως σου φενονται? Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οσοι το πηρατε, ελεγξτε ολοι την οθονη σας "Σε μαυρη οθονη" και οποιος βρηκε καμενο πιξελ ας το πει. Το πηρα εγω απο περιεργεια (μονο και μονο για να το περιεργαστω καμια ωρα και μετα θα το εβαζα για πωληση, οπως και το εβαλα) και μου καηκε πιξελ και μαλιστα επειδη τα τσεκαρω αυτα, δεν ειχε καμενο στην αρχη, αλλα καηκε (προσεξτε το παρατηρησα αυτο που λεω) μετα απο λιγο που ανοιξα και αφησα φουλ τη φωτεινοτητα για λιγη ωρα. Τι πιστευω? Κακη διαχειριση λειτουργιας ρευματος στην οθονη. Και επισεις αν μπειτε στο Techblog.gr και δειτε τη παρουσίαση του κινητου απο το παλικαρι, φενεται στη κατω δεξια πλευρα του κινητου και εκει καμενο πιξελ. Οσοι το εχετε καντε εναν ελεγχο σε μαυρη οθονη και ας πει οποιος βρει καμενο πιξελ παιδια. (Δε σας λεω να το ανοιξετε στη φουλ φωτεινοτητα και να το αφησετε σ αυτην μη σας παρω στο λαιμο μου) Τωρα περιμενω αντικατασταση απο τη wind λογικα γιατι ηταν μιας ημερας το κινητο. Ξερετε αν για ενα πιξελ βασει νομου δικαιουμαι αντικατασταση συσκευης? Οποιος ξερει σιγουρα ομως ας απαντησει.

 

Κανενα προβλημα οθονης ουτε πιξελ καμενο και εχει και μαματα χρωματα σαν οθονη και αναλυση.

Επεσες σε προβληματικο.

Το εχω μια βδομαδα με φουλ φωτεινότητα.

Και δεν νομιζω να στο αλλαξουν για ενα καμμενο πιξελ.......

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο φιλε μου αν μπορεις, η οθονη γενικα εχει μια κατασταση ροζε, η εμενα μου φενεται? Δε ξερω αν καταλαβες αλλα σαν να ροζιζει, σαν τα χροματα που αποδιδει να μην ειναι τοσο πραγματικα, και σαν να "ροζιζουν", και σαν να ειναι καπως "ψευτικα". Για πες μου αν μπορεις, τα χρωματα της οθονης πως σου φενονται?

Καταλαβαινω τι λες αλλα στο δικο μου δεν ειδα κατι τετοιο.Θα ελεγα οτι τα χρωματα ειναι πολυ ζωντανα και η οθονη ειναι πολυ καλυτερη απο οτι περιμενα,λογω του οτι ειχα επηρεαστεί αρνητικα απο ολα αυτα που γραφανε για έλλειψη οθονης amoled...

Link to comment
Share on other sites

Αν και τους drivers τους χρειάζεσαι μόνο για adb ορίστε:

http://hotfile.com/dl/85453711/e6fd7ee/usb_driver.zip.html

(δοκιμασμένοι σε Windows 7 x64, λογικά δουλεύουν σε Vista & 7 x32 x64)

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...