Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια 2η μπαταρια που θα βρω ;; Ελλαδα ;;;

Τελειωνει πολυ ευκολα.

ΚΑι μια ερωτηση ακομα,ποσες επιφανειες εργασιας μπορεις να εχεις στο 2.1 ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μπορω να βαλω επισιμη ρομ απο αλλο blade παραδειγμα την κινεζικη 2.2

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κουτια γραφουν TFT ασχετα αν στην πρωτη παρτιδα ειχαν ερθει καποια με οθονη amoled.

Για να αγορασεις τωρα και να εχει amoled δεν υπαρχει περιπτωση.

Μονο η πρωτη παρτιδα ειχε.

Εγω το αγορασα την πρωτη μερα που το εφερε η wind και χωρις να το ξερω αγορασα blade με amoled :D:D:D

Εκτος αυτου ομως δεν μου εχει κανει ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ προβλημα ουτε με ροζ οθονες , καμενα pixels και αποσυνδεσεις.

Απο την στιγμη που το ανοιξα δεν εχει κολλησει ποτε και δεν χρειάστηκε ποτε να βγαλω μπαταρια.

Οι επομενες παρτιδες ειχαν προβληματα με την tft και το wifi αλλα αυτο ισως τωρα να ειναι ενταξη.

Σου ευχομε οτι αγορασεις να βγει καλο.

Καλα χριστουγεννα.

 

Και κάτι νέο όλα τα zte έχουν 512mb ram ...Απλά είναι κλειδωμένα να δείχνουν 256mb..Υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος.

Edited by zteblade85
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου επισημη 2.2να κατεβασω?

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που κυκλοφόρησε σήμερα, πρέπει να είναι official 2.2 και όχι leaked όπως η ρομ που ήταν βασισμένες οι alpha εκδόσεις.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

αυτη που κυκλοφορησε σημερα η official 2,2 υπαρχει καπου να την δοκιμασουμε/?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη...αναμένουμε! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

αντε μολις μαθουμε κανα νεο πειτε
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την υποψία πως το πρόβλημα με το W-Fi που απενεργοποιείται όταν μπαίνει σε stand by η συσκευή, δεν είναι θέμα Hardware, αλλά software.

 

Στη δική μου συσκευή που έχει αυτό το θεματάκι, τα χαρακτηριστικά της είναι τα εξής:

 

Firmware Version: 2.1-update1

Baseband Version: P729BB01

Kernel Version: 2.6.29 zte-kernel@Zdroid-SMT

Built Number: ZTE_P729BV1.0.0B02

 

Όσοι έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά με εμένα, τους παραμένει ενεργό ή τους απενεργοποιείται το W-Fi όταν είναι σε stand by η συσκευή?

 

Ο πιο απλός τρόπος για να το διαπιστώσει κανείς, είναι να κάνει συνεχόμενα pings στη συσκευή μέσα από το Command Prompt, και να δει όταν μπαίνει σε stand by, αν εξακολουθεί να λαμβάνει replies...

 

 

Επίσης πολύ σημαντικό:

 

Όσοι με την μαμά ROM είχαν αυτό το πρόβλημα, όταν έβαλαν κάποια από τις Custom ROMs με τη Froyo, το πρόβλημα παρέμεινε ή λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το κολπάκι με το ping λίγο παραπάνω με παρόμοια αποτελέσματα...

 

Η ρομ που φοράω τώρα είναι μαμά από Wind και έχει ακριβώς τα ίδια στοιχεία με την δικιά σου rom.Δεν με έκοψε να δοκιμάσω το κολπάκι σε custom rom, θα το δοκιμάσω αργότερα και θα μεταφέρω εντυπώσεις! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρονια πολλά.

Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητό ενώ ταυτόχρονα διαβάζω και τις 110 σελίδες.

2 πράγματα με ενδιαφέρουν πιο πολύ σε ένα κινητό

-GPS χωρίς internet

-Internet browser με wi-fi

Γενικά πως το αξιολογείται για αυτά τα χαρακτηριστικά και αν υπάρχει κάποιο άλλο κινητό που να αξίζει αλλα χωρίς να περνάει τα 200e.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καλημέρα παιδιά και χρονια πολλά.

Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για το κινητό ενώ ταυτόχρονα διαβάζω και τις 110 σελίδες.

2 πράγματα με ενδιαφέρουν πιο πολύ σε ένα κινητό

-GPS χωρίς internet

-Internet browser με wi-fi

Γενικά πως το αξιολογείται για αυτά τα χαρακτηριστικά και αν υπάρχει κάποιο άλλο κινητό που να αξίζει αλλα χωρίς να περνάει τα 200e.

μια χαρα το gps χωρις ιντερνετ (εχω το ndrive και ειναι πολυ καλο) κλειδωνει μαλιστα πολυ γρηγορα δορυφορους. μια χαρα και η πλογηση στο νετ. οχι αλλο κινητο δεν υπαρχει. τα χαρακτηριστικα του blade τα βρισκεις σε συσκευες πολυ πολυ ακριβοτερες....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να βαλω μια δικια μου εικονα για wallpaper?

οσες προσπαθησα με αναγκαζει να τις κοψω

εχω δοκιμασει κ 480*800 οπως ειναι η αναλυση της οθονης αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Έχω την υποψία πως το πρόβλημα με το W-Fi που απενεργοποιείται όταν μπαίνει σε stand by η συσκευή, δεν είναι θέμα Hardware, αλλά software.

 

Στη δική μου συσκευή που έχει αυτό το θεματάκι, τα χαρακτηριστικά της είναι τα εξής:

 

Firmware Version: 2.1-update1

Baseband Version: P729BB01

Kernel Version: 2.6.29 zte-kernel@Zdroid-SMT

Built Number: ZTE_P729BV1.0.0B02

 

Όσοι έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά με εμένα, τους παραμένει ενεργό ή τους απενεργοποιείται το W-Fi όταν είναι σε stand by η συσκευή?

 

Ο πιο απλός τρόπος για να το διαπιστώσει κανείς, είναι να κάνει συνεχόμενα pings στη συσκευή μέσα από το Command Prompt, και να δει όταν μπαίνει σε stand by, αν εξακολουθεί να λαμβάνει replies...

 

 

Επίσης πολύ σημαντικό:

 

Όσοι με την μαμά ROM είχαν αυτό το πρόβλημα, όταν έβαλαν κάποια από τις Custom ROMs με τη Froyo, το πρόβλημα παρέμεινε ή λύθηκε?

 

Τα ιδια χαρακτηριστικα και κανενα προβλημα με το wifi ποτε ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια χαρακτηριστικα και κανενα προβλημα με το wifi ποτε ως τωρα.

 

Δοκίμασε να κάνεις συνεχόμενα ping από τον υπολογιστή σου στην IP του κινητού, και δες τι συμβαίνει όταν κλειδώνεις-ξεκλειδώνεις την οθόνη.

Άμα τα ping δεν κόβονται ποτέ, τότε πάω πάσο! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις συνεχόμενα ping από τον υπολογιστή σου στην IP του κινητού, και δες τι συμβαίνει όταν κλειδώνεις-ξεκλειδώνεις την οθόνη.

Άμα τα ping δεν κόβονται ποτέ, τότε πάω πάσο! :p

 

αλλιως δεν τον πιστευεις;

και εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το wifi (same specs)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα αν τον πιστεύω ή όχι, απλά και γω είχα την εντύπωση ότι δεν κόβεται η σύνδεση του wifi όταν κλειδώνω την οθονη, και το συνεχόμενο ping μου έδειξε ότι έκανα λάθος. ;)

 

μισό δευτερόλεπτο αφού την ξεκλειδώσουμε το σήμα επανέρχεται πάντως.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα αν τον πιστεύω ή όχι, απλά και γω είχα την εντύπωση ότι δεν κόβεται η σύνδεση του wifi όταν κλειδώνω την οθονη, και το συνεχόμενο ping μου έδειξε ότι έκανα λάθος. ;)

 

μισό δευτερόλεπτο αφού την ξεκλειδώσουμε το σήμα επανέρχεται πάντως.

 

μα ετσι ακριβως πρεπει να δουλευει!

δες και τις ρυθμισεις (wifi sleep policy)

παρ'ολα αυτα, αν σου ερθει καποιο email π.χ. (push email) σε ειδοποιει κανονικα

ολα τα android τηλεφωνα που ειχα ετσι λειτουργουν

(εκτος αν εννοεις κατι αλλο που δεν καταλαβα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ρυθμίσει στο sleep policy να μην κλείνει ποτέ (η τρίτη επιλογή)!! :p

 

Δεν είχα ποτέ άλλωτε android κινητό για να ξέρω ποια είναι η αποδεκτή συμπεριφόρα όμως....

 

Άμα συμπεριφέρονται όλα το ίδιο, πάω πάσο!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια πιο προγραμμα βαζω για να στελνω μηνυματα με περισσοτερους απο 60 χαρακτηρες?

 

handcent λεγεεται φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Να βρασω την ποιοτητα κατασκευης.. Ουτε 12 ωρες συμπληρωσε, και χαλασε.. Η καρτα μνημης δεν κανει καλη επαφη, με αποτελεσμα να μου γραφει συνεχεια "απροσμενη αφαιρεση καρτας microSD", στα καπακια την ξαναδιαβαζει και την ξαναχανει... Ολη την ωρα αυτο κανει.. Αν ξαναπαρω κινεζικο να μου κοπουν τα χερια.. δεν μπορουσαν να βαλουν ενα σωστο κουμπωμα και βαλαν αυτη την ψευτικη βλακεια????

 

Πρέπει να πατήσεις το κούμπωμα μέχρι κάτω! Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι κούμπωνε τραβώντας το συρταράκι ελάχιστα, και είχα τα ίδια προβλήματα. Μετά διαπίστωσα ότι αν το σύρεις (πχ με το νύχι) μέχρι κάτω, θα κάνει ένα αισθητό "κλικ" και θα αλλάξει θέση κλειδώνοντας πλήρως. Έτσι λύθηκε κάθε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...