Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ρωταω ακριβωσ γιατι λενε για προβληματα που και εγω στην 3 και την 5 δεν τα ειχα... περιεργο:wacko:

 

φλασαρε απο πανω δεν θα χασεις τιποτα και εγω ετσι εκανα. και αν δεν σου αρεσει κατι ξαναβαζεις την 5 παλι ευκολα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φλασαρε απο πανω δεν θα χασεις τιποτα και εγω ετσι εκανα. και αν δεν σου αρεσει κατι ξαναβαζεις την 5 παλι ευκολα

 

εννοεις να φλασαρω χωρις wipe data και λοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παντως η 6αρα ειναι σιγουρα πιο ελαφρια απο τις προγενστερες.....οχι φορτωμενη και με το setcpu κανεις και O/c ευκολα - οσο αντεχει η συσκευη του καθενος.
Link to comment
Share on other sites

+1 στον Κώστα, και μένα όταν πάω να παίξω asphalt χωρίς να "δολοφονήσω" τις εφαρμογές, τρελαίνεται στο κόλλημα, παρά τα 512 ενώ μόλις τους βάλω μπόμπα και πεθάνουν όλες μαζί με την μία το παιχνιδάκι τρέχει νερό!

 

Ερώτηση: πιό πρόγραμμα να βάλω ώς καλύτερο για να με ρωτάει αν του επιτρέπω να χρησιμοποιήσει 3G? Άμα κλείνει το wifi θέλω να το ελέγχω μήν με χρεώνει και δεν το καταλαβαίνω!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
+1 στον Κώστα, και μένα όταν πάω να παίξω asphalt χωρίς να "δολοφονήσω" τις εφαρμογές, τρελαίνεται στο κόλλημα, παρά τα 512 ενώ μόλις τους βάλω μπόμπα και πεθάνουν όλες μαζί με την μία το παιχνιδάκι τρέχει νερό!

 

Ερώτηση: πιό πρόγραμμα να βάλω ώς καλύτερο για να με ρωτάει αν του επιτρέπω να χρησιμοποιήσει 3G? Άμα κλείνει το wifi θέλω να το ελέγχω μήν με χρεώνει και δεν το καταλαβαίνω!

προγραμα που να μετραει τα data ή απλα να μην μπαινει το τηλ απο το δικτυο κινητης στο νετ? για το δευτερο δεν χρειαζεσαι προγραμα.... ρυθμισεις>ασυρματο και δικτυα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>ενεργοποιηση δεδομενων. Οταν δεν το εχεις τσεκαρισμενο δεν μπαινει με τιποτε στο ιντερνετ μεσω κινητης.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να φλασαρω χωρις wipe data και λοιπα;

 

ναι ετσι εκανα εγω και ειναι ολα οκ

 

ερωτηση : υπαρχουν οδηγιεσ στα ελληνικα πωσ μπορουμε να περασουμε μια rom στο blade?

αναλυτικα οπωσ εγινε και με τα 512μβ ?

σασ ευχαριστω

 

Επειδη βλεπω οτι υπαρχει φουρνια που πηραν σημερα blade υπαρχει περιπτωση να διαβαζετε για να μην χιλιοαπαντουμε στα ιδια ερωτηματα, ξερω οτι ειναι δυσκολο γιατι εχει κοντα 200 σελιδες το θεμα, αλλα ετσι θα φτασουμε τις 400....

Edited by gusS
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ερωτηση : υπαρχουν οδηγιεσ στα ελληνικα πωσ μπορουμε να περασουμε μια rom στο blade?

αναλυτικα οπωσ εγινε και με τα 512μβ ?

σασ ευχαριστω

Στην πρωτη σελιδα του θεματος υπαρχουν ολα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει sign μετα?

Έγω δεν έκανα κανένα sign. Μια χαρά μου δουλεύει. Έχω Jellifish R3b.

Για εγκατασταση στην SD γραφω.

Κοίταξε, στην αρχή το widget που είχα πρόβλημα, το είχα εγκαταστήσει στην SD, αλλά μετά από κάθε reboot, μου έβγαζε πρόβλημα στο να το φορτώσει. Δοκίμασα να το έχω στη μνήνη του τηλεφώνου, αλλά πάλι τα ίδια. Και τελικά το έβαλα στα apps της ROM και την φλάσαρα έτσι. Μια χαρά μου δουλεύει τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την rls4 jellyfish να περασω την 6? και πειτε μοθ πως πρεπει να τα κανω ολα απο την αρχη?

παιδια πειτε μου λιγο αν μπορειτε γιατι κατεβασα την rls6 και περιμενω τις οδηγιες σας

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου λιγο αν μπορειτε γιατι κατεβασα την rls6 και περιμενω τις οδηγιες σας

 

Απο μενα εχεις το οκ!2 μερες που την εχω δουλευει απροβληματιστα,ειναι γρηγορη κι εχει και την καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο μενα εχεις το οκ!2 μερες που την εχω δουλευει απροβληματιστα,ειναι γρηγορη κι εχει και την καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια.

 

οκ ευχαριστω!!! πως την περναω? πρεπει να κανω ολα τα βηματα σαν να περναω νεα rom? και wipe?

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω!!! πως την περναω? πρεπει να κανω ολα τα βηματα σαν να περναω νεα rom? και wipe?

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις wipe και clean cache. Αν έχεις προβλήματα, τότε μπορείς να δοκιμάσεις και θα λυθούν με wipe, αλλά γενικώς δεν χρειάζεται να κάνεις wipe όταν αλλάζεις παρόμοια releases.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις wipe και clean cache. Αν έχεις προβλήματα, τότε μπορείς να δοκιμάσεις και θα λυθούν με wipe, αλλά γενικώς δεν χρειάζεται να κάνεις wipe όταν αλλάζεις παρόμοια releases.

 

οκ το εβαλα καλα ειναι η πρωτη φορα που βλεπω τοση διαφορα στην ταχυτητα!!!! αξιζει πραγματικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την alpha3 απο την οποια το μονο μου παραπονο ειναι οτι δεν παιζει το gps.

Περαν της συγκεκριμενης διορθωσης που εχει η jellyfish rls6 γενικα ειναι καλυτερη απο την alpha3?

Αξιζει να κανω την αλλαγη?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα τηλ σε 2 wind στην καλλιθεα και σε αυτην στο μοσχατο και μου ειπαν απο την αλλη δευτερα...(την προηγουμενη φορα που πηρα μου ειχαν πει για σημερα)...περα απο το mall το βρηκε κανεις πουθενα σχετικα κοντα(ή κεντρο)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία αναβάθμιση την jellyfish rls6.

Όλα καλά αλλά αυτός ο ήχος όταν πατάς το αριθμητικό πληκτρολόγιο για να πάρεις τηλέφωνο πώς βγαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία αναβάθμιση την jellyfish rls6.

Όλα καλά αλλά αυτός ο ήχος όταν πατάς το αριθμητικό πληκτρολόγιο για να πάρεις τηλέφωνο πώς βγαίνει;

 

οπως βγαινει σε ολες τις rom :p settings - sounds - audible touch tones

Link to comment
Share on other sites

οπως βγαινει σε ολες τις rom :p settings - sounds - audible touch tones

 

thanks

δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ προηγουμένως και δεν το είχα δει.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που εγκαταστήσατε την japanese jellyfish το κάνατε με την μέθοδο TPT ή με την μέθοδο Clockwork+fastboot?

 

Έχω UK OLED το οποίο περιλαμβάνεται στην λίστα συμβατότητας για την μέθοδο TPT αλλά αναφέρει οτι επειδή η μέθοδος είναι λίγο καινούρια δεν υπάρχει πολύ υποστήριξη ακόμα σε περίπτωση μακακίας. Επίσης αναφέρει οτι η Clockwork+fastboot είναι γενικά πιο ασφαλής...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν λιγο το upgrade για τα 512mb ram αλλα με το android system info μου λεει οτι μπορω να εχω max:414mb?Γιατι ετσι?

 

Τα ~98ΜΒ Ram που σου λείπουν είναι μόνιμα δεσμευμένα από το σύστημα!

Και παλιότερα δεν είχαμε 256ΜΒ καθαρά αλλά ~161ΜΒ περίπου.... ;)

 

 

Επιτέλους!! :D

 

Εσείς που εγκαταστήσατε την japanese jellyfish το κάνατε με την μέθοδο TPT ή με την μέθοδο Clockwork+fastboot?

 

Έχω UK OLED το οποίο περιλαμβάνεται στην λίστα συμβατότητας για την μέθοδο TPT αλλά αναφέρει οτι επειδή η μέθοδος είναι λίγο καινούρια δεν υπάρχει πολύ υποστήριξη ακόμα σε περίπτωση μακακίας. Επίσης αναφέρει οτι η Clockwork+fastboot είναι γενικά πιο ασφαλής...

 

Fastboot + Clockworkmod Recovery ==>FTW!! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...