Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα την εκδοση 6.ολα καλα απο αποψη εγκαταστασης.

Γλωσσα εισαγωγης ελληνικης γλωσσας δεν εχει κανενα πληκτρολογιο.Μπορουμε να βαλουμε καπως language pack?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα την εκδοση 6.ολα καλα απο αποψη εγκαταστασης.

Γλωσσα εισαγωγης ελληνικης γλωσσας δεν εχει κανενα πληκτρολογιο.Μπορουμε να βαλουμε καπως language pack?

 

Είσαι σίγουρος; Μια χαρά ελληνικά έχω εγώ με πληκτρολόγιο samsung.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι αρκετος κόσμος εχει πρόβλημα με την σωστή εγκατάσταση της νέας 6.0...

Βλέποντας και τα σχόλια του Κυρίλλου στο XDA σχετικά με το αν κολλήσει στο Bootanimation ή και τις νεες fixed εκδόσεις... αρχισα να ανησυχώ σοβαρά!

 

Μια πρόταση: φιλε αστροναύτη, θα μπορούσες να διαθέσεις λίγο από το χρόνο σου να φτιάξεις στο site σου πάλι απο εκείνες τις πολύ καλές οδηγίες εγκατάστασης για την νέα 6.0, καθώς και το τι θα πρέπει να κάνουμε αν "κολλήσει", για όλους εμάς τους μη γνώστες?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

 

"και στα 3 πληκτρολογια,εκει που λεει γλωσσα εισαγωγης δεν εχει επιλογη ελληνικα"

Το ίδιο έπαθα σε ένα φίλο μου που από 2.1 έβαλα την 5.5 και δεν μπορούσα να βρω Ελληνικά(!)

Το πρόβλημα το έλυσα κάνοντας σβήσιμο και μετά επανεκκίνηση (ΟΧΙ reboot) και ξαφνικά εμφανίστηκαν οι γλώσσες στα μενού....

Για δοκίμασέ το μπας και διορθωθεί...

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι αρκετος κόσμος εχει πρόβλημα με την σωστή εγκατάσταση της νέας 6.0...

Βλέποντας και τα σχόλια του Κυρίλλου στο XDA σχετικά με το αν κολλήσει στο Bootanimation ή και τις νεες fixed εκδόσεις... αρχισα να ανησυχώ σοβαρά!

 

Μια πρόταση: φιλε αστροναύτη, θα μπορούσες να διαθέσεις λίγο από το χρόνο σου να φτιάξεις στο site σου πάλι απο εκείνες τις πολύ καλές οδηγίες εγκατάστασης για την νέα 6.0, καθώς και το τι θα πρέπει να κάνουμε αν "κολλήσει", για όλους εμάς τους μη γνώστες?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Φιλε σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Πριν 5 λεπτα την περασα οπως ακριβως ειχα περασει και την 5.5 με τις οδηγιες που αναγραφονται στο site μου.Το κινητο ανοιξε κανονικα με το πρωτο φλασαρισμα.Μην πανικοβαλλεστε αν αργει λιγο να ανοιξει.Απλα μολις φλασαρετε καντε αμεσως wipe data wipe cache απο recovery

Link to comment
Share on other sites

Astronaytis έβαλα τη 2.1 και από το kies δε μου κάνει ενημέρωση τη 2.2 μου λεει "δεν ειναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της εκδοσης της συσκευής". Μπορείς να βοηθήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Astronaytis έβαλα τη 2.1 και από το kies δε μου κάνει ενημέρωση τη 2.2 μου λεει "δεν ειναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της εκδοσης της συσκευής". Μπορείς να βοηθήσεις?

Πoια 2,1?Απο το site moy? Vodafone η cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Από το site σου, εκδοση για cosmote. Γιατί αυτή δεν είναι η επίσημη?

 

Για δοκιμασε και της vodafone

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλαράκι θα το κάνω και θα σου πω. Την επίσημη 2.2 μπορώ να την κατεβάσω και από το samfirmware? Γνωρίζεις ποια από όλες είναι?

 

I5800XWJPI

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδεια εγω εχω το ιδιο προβλημα με ολους....Φλασαρω και δεν μου ανοιγει καν η μπανει μεχρι εκει που λεει gt-i5800 και μενει εκει....Αλλες 2 φορες που ανοιξε του βαζω τα προγραμματα μου κτλ και το κλεινω και το ξαναανοιγω και δεν μου ανοιγει αυτο ηταν....Και τις 2 φορες.....Εχω εκνευριστει και απο το πρωι δεν εχω καθολου κινητο......:mad::mad:....Μια λυση βρε παιδια.................:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια ο υπολογιστης δεν αναγνωριζει το κντ ενω κανονικα φορτωνει ομως στο download mode δεν το αναγνωριζει εχω 5.7

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδεια εγω εχω το ιδιο προβλημα με ολους....Φλασαρω και δεν μου ανοιγει καν η μπανει μεχρι εκει που λεει gt-i5800 και μενει εκει....Αλλες 2 φορες που ανοιξε του βαζω τα προγραμματα μου κτλ και το κλεινω και το ξαναανοιγω και δεν μου ανοιγει αυτο ηταν....Και τις 2 φορες.....Εχω εκνευριστει και απο το πρωι δεν εχω καθολου κινητο......:mad::mad:....Μια λυση βρε παιδια.................:O:O:O

και σε μένα το ίδιο συμβαίνει... πέρασα κανονικά λειτούργεισαι και μετά από μια επανεκκίνηση κόλησε!

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα το ίδιο συμβαίνει... πέρασα κανονικά λειτούργεισαι και μετά από μια επανεκκίνηση κόλησε!

 

Τι στο διά****. Κάνατε wipe data πριν και μετά?

Link to comment
Share on other sites

Τι στο διά****. Κάνατε wipe data πριν και μετά?

δοκίμσασα να ξαναφλασάρω σε downloading mode.. περνάει το στάδιο του downloading mode και έχει βγει μήνυμα delete app data, delete files, please wait και μένει εκεί.. το firmware που περνάω είναι το JP1, καμια ιδέα?

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εγω πρεπει να εχω κανει τουλαχιστον 20 φορες wipe και πριν και μετα.......Εγω με jpn ειμαι......Αλλαααα δεεεεν.....Ποιο παλια που εχω περασει 5-6 εκδοσεις rom σου ποτε ουτε στο ελαχιστο δεν αντιμετωπισα προβλημα..........Τωρα δεν ξερω......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Σε μια απο τις αναβαθμίσεις που πήγα να κάνω στο google maps τελικά το έσβησα.

Υπάρχει μήπως το apk ή να ξαναπεράσω την rom του Κύριλλου. Να αναφέρω ότι έχω την 5.7

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δοκίμσασα να ξαναφλασάρω σε downloading mode.. περνάει το στάδιο του downloading mode και έχει βγει μήνυμα delete app data, delete files, please wait και μένει εκεί.. το firmware που περνάω είναι το JP1, καμια ιδέα?

 

περίμενε λίγο. το galaxy 3 δεν έχεις? αν όχι πήγαινε στο section του galaxy S

 

Εγω πρεπει να εχω κανει τουλαχιστον 20 φορες wipe και πριν και μετα.......Εγω με jpn ειμαι......Αλλαααα δεεεεν.....Ποιο παλια που εχω περασει 5-6 εκδοσεις rom σου ποτε ουτε στο ελαχιστο δεν αντιμετωπισα προβλημα..........Τωρα δεν ξερω......

 

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

περίμενε λίγο. το galaxy 3 δεν έχεις? αν όχι πήγαινε στο section του galaxy S

εγώ έχω το s απλά κάνω ενός φίλου. τη λύση έδωσε το πέρασμα αρχικά της jpm και τώρα όλα πήγαν κανονικά με την jp1.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Σε μια απο τις αναβαθμίσεις που πήγα να κάνω στο google maps τελικά το έσβησα.

Υπάρχει μήπως το apk ή να ξαναπεράσω την rom του Κύριλλου. Να αναφέρω ότι έχω την 5.7

Ευχαριστώ

 

Καμμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το s απλά κάνω ενός φίλου. τη λύση έδωσε το πέρασμα αρχικά της jpm και τώρα όλα πήγαν κανονικά με την jp1.

 

μάλλον θα εννοείς την JPI. τι να πω.. δεν έχω ιδέα. πάω για ύπνο γιατί έχω 38 πυρετό 4 μέρες τώρα. 'νύχτα!

 

@iliastr, http://mobileplanet-waryam.blogspot.com/2011/07/google-maps-v570-570-android-apk-app.html

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα εννοείς την JPI. τι να πω.. δεν έχω ιδέα. πάω για ύπνο γιατί έχω 38 πυρετό 4 μέρες τώρα. 'νύχτα!

Περαστικά!

Nαι εννούσα την JPI! την πρώτη φορά που δοκίμασα την πέρασα κανονικά! ενώ λειτουργούσε μετά από μία επανεκκίνηση το κινητό σταματούσε στο λογο της samsung. Δοκίμασα να ξαναφλασάρω πολλές φορές αλλά έβγαινε αυτό:

"--Install from package.

..

Finding update package.

..

opening update package.

..

Installing update...

 

--Appling Muti-CSC...

Installing Multi-CSC

 

--Delete App data...

 

Delete Files, Please Wait"

και σταματούσε εδώ!

τη λύση μου έδωσε κάποιος στο xda...δεν ξέρω αν επιτρέπεται το link...πιστεύω όμως θα βοηθήσει αρκετούς.

φλασάρισμα της JPM αλλά πρώτα χωρίς μπαταρία , συνδεδεμένο usb και πατημένα τα vol down + home + power...

άλλο κινητό πάντως το galaxy 3 με 2.2.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια είμαι και εγώ ένας καινούργιος κάτοχος του galaxy 3 και έβαλα την rom του Kύριλλου v.6, όλα καλά εκτός από ένα πρόβλημα στης γλώσσες εισαγωγής δεν έχει ελληνικά και μια ακόμα απορία πως μπορώ να το επαναφέρω στης εργοστασιακές ρυθμίσεις που το πήρα η να του βάλω την εκδοσή την επίσημη από την samsung ξανά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...