Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καμιά froyo της προκοπής έχει βγει γι'αυτό το τηλέφωνο;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καμιά froyo της προκοπής έχει βγει γι'αυτό το τηλέφωνο;

 

η JPM παλεύεται :P

Link to comment
Share on other sites

Astronaytis ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Όχι δεν τις εκτέλεσα, γιατί δεν έκανα partition αμέσως μόλις πέρασα τη Rom αλλά μετά και δεν εύρισκα τον οδηγό που ανέβασες. Help

Link to comment
Share on other sites

η JPM παλεύεται :P

 

Η JPF που περιγράφεις μπροστά λέει κάτι;

Επίσης όσον αφορά το lagfix.. ξέρω στο galaxy s ότι αν έχεις lagfix on και φλασάρεις, το κινητό τον πίνει. Έσυ εδώ γράφεις ότι αν θελήσουμε να βγάλουμε το lagfix ξαναφλασάρουμε! Δεν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες με το s? Δηλαδή φλασάρω με odin με το lagfix on?

Υ.Γ.: Το κινητό είναι της κοπέλας μου και αν κάνω καμιά @@##$ ποιός την ακούει.. :D

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Η JPF που περιγράφεις μπροστά λέει κάτι;

Επίσης όσον αφορά το lagfix.. ξέρω στο galaxy s ότι αν έχεις lagfix on και φλασάρεις, το κινητό τον πίνει. Έσυ εδώ γράφεις ότι αν θελήσουμε να βγάλουμε το lagfix ξαναφλασάρουμε! Δεν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες με το s? Δηλαδή φλασάρω με odin με το lagfix on?

Υ.Γ.: Το κινητό είναι της κοπέλας μου και αν κάνω καμιά @@##$ ποιός την ακούει.. :D

 

Στην υπογραφή του κύριλλος13 υπάρχει οδηγός. Ακολούθησε τον και δεν θα έχεις πρόβλημα

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Astronaytis ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Όχι δεν τις εκτέλεσα, γιατί δεν έκανα partition αμέσως μόλις πέρασα τη Rom αλλά μετά και δεν εύρισκα τον οδηγό που ανέβασες. Help

 

Στην υπογραφή του κύριλλος13 υπάρχει οδηγός.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ'ολους!εχω το κινητο root,για να φλασαρω την jpm χρειαζεται να του κανω unroot?κ οταν με το titanium του κανω back up στις εφαρμογες πχ στο angry birds(που μ'ενδιαφερει)θα μου αποθηκευση κ την πιστα που το'χω φτασει η απλα μονο την εφαρμογη?Τι να κανω....εχω φαει κολλημα με το παιχνιδακι :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ'ολους!εχω το κινητο root,για να φλασαρω την jpm χρειαζεται να του κανω unroot?κ οταν με το titanium του κανω back up στις εφαρμογες πχ στο angry birds(που μ'ενδιαφερει)θα μου αποθηκευση κ την πιστα που το'χω φτασει η απλα μονο την εφαρμογη?Τι να κανω....εχω φαει κολλημα με το παιχνιδακι :p

 

Καλησπέρα φίλε,

 

δεν χρειάζεται να κάνεις unroot.

Επίσης με το titanium backup κάνεις backup την εφαρμογή + τα δεδομένα της (στην συγκεκριμένη περίπτωση τα saves του angry birds) :)

 

Ελπίζω να βοήθησα,

Κύριλλος

Link to comment
Share on other sites

Η JPF που περιγράφεις μπροστά λέει κάτι;

Επίσης όσον αφορά το lagfix.. ξέρω στο galaxy s ότι αν έχεις lagfix on και φλασάρεις, το κινητό τον πίνει. Έσυ εδώ γράφεις ότι αν θελήσουμε να βγάλουμε το lagfix ξαναφλασάρουμε! Δεν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες με το s? Δηλαδή φλασάρω με odin με το lagfix on?

Υ.Γ.: Το κινητό είναι της κοπέλας μου και αν κάνω καμιά @@##$ ποιός την ακούει.. :D

 

Γι' αυτό Kyrillos?

Επίσης την JPM που την βρίσκω; Η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια με αυτήν που περιγράφεις στο 1ο ποστ για την JPF?

Thanks in advance

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό Kyrillos?

Επίσης την JPM που την βρίσκω; Η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια με αυτήν που περιγράφεις στο 1ο ποστ για την JPF?

Thanks in advance

 

Ναι το lagfix στο galaxy 3 είναι τελείως διαφορετικό απότι στο S!

Το lagfix φεύγει με reflash...

Επίσης την jpm την βρίσκεις εδώ: http://hotfile.com/dl/109466631/0be2e68/I5800XXJPM.rar.html , οι οδηγίες είναι ίδιες με τo πρώτο ποστ απλά φλασάρεις σαν Onepackage αντί για ένα ένα...

Μπορείς επίσης να τσεκάρεις εδώ την ρομ μου: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123 που είναι καλύτερη από το stock firmware της sammy... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το lagfix στο galaxy 3 είναι τελείως διαφορετικό απότι στο S!

Το lagfix φεύγει με reflash...

Επίσης την jpm την βρίσκεις εδώ: http://hotfile.com/dl/109466631/0be2e68/I5800XXJPM.rar.html , οι οδηγίες είναι ίδιες με τo πρώτο ποστ απλά φλασάρεις σαν Onepackage αντί για ένα ένα...

Μπορείς επίσης να τσεκάρεις εδώ την ρομ μου: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123 που είναι καλύτερη από το stock firmware της sammy... :)

Ευχαριστώ πάρα πολύ αν και δεν κατάλαβα το onepackage.. εννοείς ότι βάζω ένα αρχείο στο PDA και τα άλλα τα αφήνω κενά;

Την ρομ σου την τσέκαρα και φαίνεται πολύ καλή.. δεν πρέπει όμως πρώτα να βάλω froyo?

Jpm ή Jpf κατά την γνώμη σου;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ αν και δεν κατάλαβα το onepackage.. εννοείς ότι βάζω ένα αρχείο στο PDA και τα άλλα τα αφήνω κενά;

Την ρομ σου την τσέκαρα και φαίνεται πολύ καλή.. δεν πρέπει όμως πρώτα να βάλω froyo?

Jpm ή Jpf κατά την γνώμη σου;

 

η jpm είναι καλύτερη. one package εννοώ ότι τικάρεις το onepackage (αριστερά είναι κάπου) και ενεργοποιείτε η κάτω δεξιά επιλογή που λέγεται onepackage. Δεν είναι αναγκαίο να έχεις android 2.2 για να βάλεις την ρομ μου. Στους περισσότερους έχει μπει μια χαρά και είχαν 2,1... μπορείς να δοκιμάσεις.΄. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

 

δεν χρειάζεται να κάνεις unroot.

Επίσης με το titanium backup κάνεις backup την εφαρμογή + τα δεδομένα της (στην συγκεκριμένη περίπτωση τα saves του angry birds) :)

 

Ελπίζω να βοήθησα,

Κύριλλος

 

Κ με το παραπανω βοηθας κ εσυ κ ολα τα παιδια.Αν δεν υπηρχατε ακομη την 2.1 θα "φοραγαμε" ολοι στα κινητα μας :cry: Σ'ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Στην υπογραφή του κύριλλος13 υπάρχει οδηγός.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Astronaytis

 

Μάλλον τα έκανα θάλασσα

 

ακολουθώ τις οδηγίες και μετά τα wipe data wipe cache και reboot το κινητό μένει στον πράσινο κύκλο που γυρίζει επί πολλά λεπτά και δεν ανοίγει.

 

Τι λάθος κάνω????

Link to comment
Share on other sites

Astronaytis

 

Μάλλον τα έκανα θάλασσα

 

ακολουθώ τις οδηγίες και μετά τα wipe data wipe cache και reboot το κινητό μένει στον πράσινο κύκλο που γυρίζει επί πολλά λεπτά και δεν ανοίγει.

 

Τι λάθος κάνω????

 

Τίποτα

Απλά καθυστερεί λίγο. Φυσιολογικό

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αισθανομαι την αναγκη να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο kyrillos13,astronaytis και σε οποιον αλλο μας βοηθαει να μαθουμε καλυτερα και να λυσουμε ολα τα προβλημματα που εχουμε εμεις ή οχι και τοσο εξεοικιωμενοι!!!

 

 

εκανα και εγω το φλασαρισμα και ολα super!!

ΣΥΡΟΣ:

ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΟΠΙΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ξεκίνησε

 

αλλά στο terminal emulator αφού γράψω την εντολή μου βγάζει mkfs.vfat not found

 

Κατ' αρχήν χρειάζεται να γράψω su στο τέρμιναλ όπως γράφει στις οδηγίες ο κύριλλος???

κάθε γραμμή στις οδηγίες γράφεται σε άλλη γραμμή στο τέρμιναλ? Δηλαδή πατάω έντερ για να πάω από κάτω???

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ξεκίνησε

 

αλλά στο terminal emulator αφού γράψω την εντολή μου βγάζει mkfs.vfat not found

 

Κατ' αρχήν χρειάζεται να γράψω su στο τέρμιναλ όπως γράφει στις οδηγίες ο κύριλλος???

κάθε γραμμή στις οδηγίες γράφεται σε άλλη γραμμή στο τέρμιναλ? Δηλαδή πατάω έντερ για να πάω από κάτω???

 

Ακριβώς όπως το λεs. Γραμμή και έντερ. Θέλει πρώτα να γράψεις su και έντερ και μετά να γράψεις όλα τα αλλά. Προσοχή. Μετά το fat έχει κενό

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο

 

όλα αυτά γίνονται με τη sim μέσα στο κινητό ή έξω???

 

Πάντως είμαι σίγουρος ότι γράφω τις γραμμές σωστά.

 

το θέμα είναι ότι βγάζει ότι δεν γνωρίζει την κάρτα. ίσως φταίει το ότι επειδή άργησε πολύ να ξεκινήσει και φοβήθηκα μη έχει πάθει κάτι η Rom έβγαλα τη μπαταρία και την ξανάβαλα.

Τώρα ξανακάνω παρτίσιον από την αρχή να δούμε μήπως φταίει και η κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο

 

όλα αυτά γίνονται με τη sim μέσα στο κινητό ή έξω???

 

Πάντως είμαι σίγουρος ότι γράφω τις γραμμές σωστά.

 

το θέμα είναι ότι βγάζει ότι δεν γνωρίζει την κάρτα. ίσως φταίει το ότι επειδή άργησε πολύ να ξεκινήσει και φοβήθηκα μη έχει πάθει κάτι η Rom έβγαλα τη μπαταρία και την ξανάβαλα.

Τώρα ξανακάνω παρτίσιον από την αρχή να δούμε μήπως φταίει και η κάρτα..

 

λοιπόν. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά στις εκδόσεις 3,3 κ 4.0 μάλλον δεν χρειάζεται το extra βήμα και γιαυτό δεν γίνετε! Βάλε το τιτανιουμ μόλις κάνεις παρτιτιον την κάρτα και τσέκαρε κάτω κάτω στην πρώτη σελίδα! :)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο

 

όλα αυτά γίνονται με τη sim μέσα στο κινητό ή έξω???

 

Πάντως είμαι σίγουρος ότι γράφω τις γραμμές σωστά.

 

το θέμα είναι ότι βγάζει ότι δεν γνωρίζει την κάρτα. ίσως φταίει το ότι επειδή άργησε πολύ να ξεκινήσει και φοβήθηκα μη έχει πάθει κάτι η Rom έβγαλα τη μπαταρία και την ξανάβαλα.

Τώρα ξανακάνω παρτίσιον από την αρχή να δούμε μήπως φταίει και η κάρτα..

 

 

Το πιο σωστό είναι να το κάνεις από την αρχή όπως λεs. Στο terminal πατά αριστερό πλήκτρο και πήγαινε ιδιότητές και άλλαξε το μέγεθος των γραμμάτων για να μην κάνεις λάθος. Όταν γράψεις την πρώτη γραμμή περίμενε περίπου μισό λεπτό και μετά γράψε reboot

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα φαίνεται να έγιναν σωστά. Στο Titanium Backup όμως μου βγάζει Internal 201 MB SD card(a2sd) 991MB λες και χάθηκε 1GB.
Link to comment
Share on other sites

Όλα φαίνεται να έγιναν σωστά. Στο Titanium Backup όμως μου βγάζει Internal 201 MB SD card(a2sd) 991MB λες και χάθηκε 1GB.

 

Όλα έγιναν σωστά... Άντε καλό κάψιμο και ότι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε.... :) το sdcard (a2sd) είναι το παρτιτιον της κάρτας....

Link to comment
Share on other sites

η jpm είναι καλύτερη. one package εννοώ ότι τικάρεις το onepackage (αριστερά είναι κάπου) και ενεργοποιείτε η κάτω δεξιά επιλογή που λέγεται onepackage. Δεν είναι αναγκαίο να έχεις android 2.2 για να βάλεις την ρομ μου. Στους περισσότερους έχει μπει μια χαρά και είχαν 2,1... μπορείς να δοκιμάσεις.΄. :)

 

Σε ευχαριστω πολυ για ολα. Θα δοκιμασω κ θα σου πω πως πηγε!!

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! μηπως εχει βρει κανεις σας ακρη με το κινητο

σε εξωτερικους χωρους?

δεν φαινεται τιποτα!

 

gt i5800 kyrillos13 v.4.0 R.C.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...