Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους!

 

kyrillos13 βλεπω οτι εισαι online :)

επειδη βλεπω οτι θα αργισει θα ξεκινησω το update

θα βαλω αυτην την εκδοση που λες

I5800XXJPA

ποση ωρα θα εισαι εδω? μπας και παει κατι στραβα? :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

 

kyrillos13 βλεπω οτι εισαι online :)

επειδη βλεπω οτι θα αργισει θα ξεκινησω το update

θα βαλω αυτην την εκδοση που λες

I5800XXJPA

ποση ωρα θα εισαι εδω? μπας και παει κατι στραβα? :)

 

καλησπέρα φίλε μου.

ξεκίνα να την βάζεις και εγώ εδώ θα είμαι μέχρι τα μεσάνυχτα. ότι χρειαστείς πες μου :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατεβασα το I5800XXJPA

 

τωρα θα πρεπει να κανω το back up? η απλα να κάνω το reset?

γιατι τα προγραμματα θα τα ξαναβάλω δεν εχω προβλημα η με reset θα χαθουν και οι επαφες?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατεβασα το I5800XXJPA

 

τωρα θα πρεπει να κανω το back up? η απλα να κάνω το reset?

γιατι τα προγραμματα θα τα ξαναβάλω δεν εχω προβλημα η με reset θα χαθουν και οι επαφες?

 

λοιπόν με reset τα χάνεις όλα. είναι σαν την πρώτη μέρα που πήρες το κινητό. για backup των επαφών πήγαινε στις επαφές --> πάτα το αριστερό κουμπί και κάπου λέει εξαγωγή στην sd!!! αν είναι ψάξε λίγο τις ρυθμίσεις, (δεν θυμάμαι ακριβώς) και κάπου λέει να αντιγράψεις όλες τις επαφές στη sim ώστε να τις έχεις και εκεί

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :)

καλα παμε μεχρι εδω :)

 

GalaxyS_One-Click_Root_Greek εχω αυτο το προγραμα μας κανει ή πρεπει να κατεβασω

SuperOneClick v1.5.5?

και καπου εχω διαβασει στο θεμα αλλα δεν το βρισκω τωρα για back_up το προγραμμα ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :)

καλα παμε μεχρι εδω :)

 

GalaxyS_One-Click_Root_Greek εχω αυτο το προγραμα μας κανει ή πρεπει να κατεβασω

SuperOneClick v1.5.5?

και καπου εχω διαβασει στο θεμα αλλα δεν το βρισκω τωρα για back_up το προγραμμα ποιο ειναι?

 

- για root χρησιμοποιείς το SuperOneClick v1.5.5.

- για backup χρησιμοποιείς το Titanium Backup ή το Mybackup (εγώ χρησιμοποιώ το 1ο). :)

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα και το back up :) να το δοκιμασω και αυτο:)

 

ωραίος!! :) τις εφαρμογές σου? ή όλο το κινητό?

 

tip: υπάρχει και η εφαρμογή sms backup+ 1.3.4 που κάνεις backup όλα τα μηνύματα στον gmail λογαριασμό σου, και μόλις περάσεις το καινούριο firmware μπορείς να τα επαναφέρεις !!

Link to comment
Share on other sites

ωραίος!! :) τις εφαρμογές σου? ή όλο το κινητό?

 

tip: υπάρχει και η εφαρμογή sms backup+ 1.3.4 που κάνεις backup όλα τα μηνύματα στον gmail λογαριασμό σου, και μόλις περάσεις το καινούριο firmware μπορείς να τα επαναφέρεις !!

 

τις εφαρμογες μου

δεν εχω sms :)

τωρα κανω και update to kies και μετα ξεκιναω το 2.1 σε 2.2

τα bugs που εχει η I5800XXJPA ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογες μου

δεν εχω sms :)

τωρα κανω και update to kies και μετα ξεκιναω το 2.1 σε 2.2

τα bugs που εχει η I5800XXJPA ποια ειναι?

 

ωραίος. (το Kies γιατί το κάνεις update? δεν χρειάζεται :P με το odin θα κάνεις την αναβάθμιση, αλλά μάλλον το κάνεις για τους drivers).

η I5800XXJPA δεν έχει εμφανή bugs.. δεν θα συναντήσεις πουθενά πρόβλημα :) θα δεις μεγάλη διαφορά σε εμφάνιση-ταχύτητα του κινητού!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καλά κάνεις φίλε και περνάς φρογιο, αμα περιμένεις από samsung σωθηκες οπως το πάει...και εγω τωρα που εσπασα πόδι και έχω χρόνο με βλέπω να το κάνω.

Μια ερωτηση το setcpu παίζει στο τηλέφωνο μας? θέλω να δω αν μπορώ να κάνω underclock στο sleep mode μηπως κερδίσω λιγο αυτονομία

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, καλά κάνεις φίλε και περνάς φρογιο, αμα περιμένεις από samsung σωθηκες οπως το πάει...και εγω τωρα που εσπασα πόδι και έχω χρόνο με βλέπω να το κάνω.

Μια ερωτηση το setcpu παίζει στο τηλέφωνο μας? θέλω να δω αν μπορώ να κάνω underclock στο sleep mode μηπως κερδίσω λιγο αυτονομία

 

καλησπέρα.

το setcpu λειτουργεί καλά στο κινητό μας :) βάλε και εσύ την JPA αν θέλεις είναι αρκετά καλή!

 

Περαστικά

Καλά Χριστούγεννα :)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις σας δοκιμασει το ndrive για gps προγραμμα? το περασα, το σπασμενο απο http://greekddl.com/programms/mobile-programs/109638-Android-Navigation-Software.html ολα καλα φωνη, χαρτες, κ,τ,λ... αλλα 3 χρονια να κλειδωσει δορυφορο. εκτιμω πως δεν φταιει το προγραμμα αλλα το gps. με τα octy κανουμε δουλεια ή πρεπει να πειραξουμε τις εντολες gps? παρεπιπτοντος πρεπει να απεσυρε απο το mrket ο octy τις εφαρμογες του γιατι δεν τις βρισκω
Link to comment
Share on other sites

ωραίος. (το Kies γιατί το κάνεις update? δεν χρειάζεται :P με το odin θα κάνεις την αναβάθμιση, αλλά μάλλον το κάνεις για τους drivers).

η I5800XXJPA δεν έχει εμφανή bugs.. δεν θα συναντήσεις πουθενά πρόβλημα :) θα δεις μεγάλη διαφορά σε εμφάνιση-ταχύτητα του κινητού!!

 

λοιπον το πρωτο προβλημα:)

εβγαλα την καρτα μνημης, την καρτα sim, ολα τα usb εκτος απο το ποντικι

συνδεσα το κινητο μου to kies το βρηκε, παταω το κουμπι αναβαθμησης κανω το ανιγραφο ασφαλειας και μετα μου βγαζει ενα παραθυρο "λιστα συσκευων που απαιτουν αναβαθμηση υλικολογισμικου" η οποια ειναι κενη

why?

τι λαθος εκανα?

μηπως επειδη ειμαι ακομα root? γιατι δεν εκανα το reset ακομα

Edited by europont
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις σας δοκιμασει το ndrive για gps προγραμμα? το περασα, το σπασμενο από *************** ολα καλα φωνη, χαρτες, κ,τ,λ... αλλα 3 χρονια να κλειδωσει δορυφορο. εκτιμω πως δεν φταιει το προγραμμα αλλα το gps. με τα octy κανουμε δουλεια ή πρεπει να πειραξουμε τις εντολες gps? παρεπιπτοντος πρεπει να απεσυρε απο το mrket ο octy τις εφαρμογες του γιατι δεν τις βρισκω

 

ο πάρα πολύς χρόνος που κάνει να κλειδώσει στους δορυφόρους είναι πρόβλημα του άσχημα γραμμένου driver από τη Samsung... Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί στην τελική 2.2.. :) πάω να περάσω το nDrive!! οι εφαρμογές του octy μου φαίνεται βοηθούν αρκετά την ταχύτητα εντοπισμού! κατέβασε το gpsopt εδώ αν δεν το έχεις: http://www.myphone.gr/forum/misc.php?do=showattachments&t=276095

 

 

λοιπον το πρωτο προβλημα:)

εβγαλα την καρτα μνημης, την καρτα sim, ολα τα usb εκτος απο το ποντικι

συνδεσα το κινητο μου to kies το βρηκε, παταω το κουμπι αναβαθμησης κανω το ανιγραφο ασφαλειας και μετα μου βγαζει ενα παραθυρο "λιστα συσκευων που απαιτουν αναβαθμηση υλικολογισμικου" η οποια ειναι κενη

why?

τι λαθος εκανα?

μηπως επειδη ειμαι ακομα root? γιατι δεν εκανα το reset ακομα

 

λοιπόν δεν γίνεται να κάνεις από το kies update σε 2.2. θα πρέπει να το κάνεις με το πρόγραμμα odin. δες τις αναλυτικές οδηγίες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161 κάτω από την κόκκινη γραμμή (εκεί που λέει Phone: Galaxy 3 Update: Froyo 2.2....)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

απλα εκπληκτικο φιλε το ndrive. πολυ πιο απλο απο το mls και πιο ελαφρυ εχω την εντυπωση. !! θα δοκιμασω με το gpsopt αλλα ψαχνω να βρω και τις ρυθμισεις του drver. καπου τις ειχε παρει το ματι μου νομιζω για το sgs.... δεν ξερω εαν ισχυουν και στην περιπτωση μας
Link to comment
Share on other sites

εγω ξεκινησα απο την αρχη εκει που λεει update firmware :)

 

το κατάλαβα :) διάβασε τις οδηγίες που είναι κάτω από την κόκκινη γραμμή και όπου έχεις απορία ρώτα. :)

Link to comment
Share on other sites

απλα εκπληκτικο φιλε το ndrive. πολυ πιο απλο απο το mls και πιο ελαφρυ εχω την εντυπωση. !! θα δοκιμασω με το gpsopt αλλα ψαχνω να βρω και τις ρυθμισεις του drver. καπου τις ειχε παρει το ματι μου νομιζω για το sgs.... δεν ξερω εαν ισχυουν και στην περιπτωση μας

 

Εγώ είχα ξαναγράψει παλαιότερα ότι εκτος από το gpsopt βοηθάει και το mobile data να είναι ενεργοποιημένο. Προυπόθεση γιαυτο είναι να έχετε κάποιο πρόγραμμα data και να μην σας νοιάζει να τρώει και μερικά MB το μήνα για να δουλεύει το agps.

Με το G λοιπόν always on, τρέχω gpsopt, μετά ndrive και σε 10 δευτερόλεπτα έχω θέση.

 

καλησπέρα.

το setcpu λειτουργεί καλά στο κινητό μας :) βάλε και εσύ την JPA αν θέλεις είναι αρκετά καλή!

 

Περαστικά

Καλά Χριστούγεννα :)

 

Ευχαριστώ πολύ Κύριλλε για ευχές, Καλά Χριστούγεννα και σε εσένα. Το setcpu δεν το βρίσκω market πως θα το βάλω?

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Κύριλλε για ευχές, Καλά Χριστούγεννα και σε εσένα. Το setcpu δεν το βρίσκω market πως θα το βάλω?

 

κατέβασε το από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505419

φτιάξε account εάν δεν έχεις. :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε :)

"Γ. Για να αλλάξετε από Froyo σε ελληνική επίσημη eclair μέσω kies: "

αυτο τι κανει ?

 

σε περίπτωση που θες να επιστρέψεις από 2.2 σε 2.1 ακολουθείς αυτό το μέρος του οδηγού. :) αχ ρεσυ ξέχασα να σου πω. κατέβασες την I5800XXJPA εε? ή κατέβασες την I5800XXJPB που έλεγε ο οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση που θες να επιστρέψεις από 2.2 σε 2.1 ακολουθείς αυτό το μέρος του οδηγού. :) αχ ρεσυ ξέχασα να σου πω. κατέβασες την I5800XXJPA εε? ή κατέβασες την I5800XXJPB που έλεγε ο οδηγός?

 

τα καταφεραμε :) ευχαριστω για την υπομονη

βαλτε και εμενα στην λιστα :D

την I5800XXJPA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...