Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τοτε θα περιμένω το τελος της βδομαδας για την πεμπτη εκδοση :)

πιστευω θα μας ενημερωσετε για τα νεα ;)

φυσικά !! με το που θα βγει θα το γράψω και στα 2 Threads του galaxy 3!!

:)

Kyrillos με εσωσες..ευχαριστω!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To Kies δεν βλεπει την εσωτερικη μνημη. Ειναι αυτο φυσιολογικο;

 

ναι. δεν γίνεται να δεις την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου από κιες.. δεν ξέρω κανένα πρόγραμμα που μπορεί να το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλους!!!

Θα ήθελα απλα να σας ενημερώσο ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται Applanet που μπορει να το βρείτε για να το κατεβάσεται στο http: //www.applanet.net/Forum/downloads.php?do=file&id=3 απλα για να κατεβάσεται το πρόγραμμα πρέπει να κάνετε register http://www.applanet.net/Forum/register.php που είναι απλα τα βήματα. Αυτο το πρόγραμμα είναι παρόμοιο με το Android Market που έχουμε με μονο διαφορα σε αυτο το πρόγραμμα βρίσκουμε εφαρμογές παιχνίδια και αλλα πολλα που πρέπει να τα πληρώσουμε σε αυτο το πρόγραμμα εωτελώσ δωρεαν τα βρίσκουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλους!!!

Θα ήθελα απλα να σας ενημερώσο ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται Applanet που μπορει να το βρείτε για να το κατεβάσεται στο http: //www.applanet.net/Forum/downloads.php?do=file&id=3 απλα για να κατεβάσεται το πρόγραμμα πρέπει να κάνετε register http://www.applanet.net/Forum/register.php που είναι απλα τα βήματα. Αυτο το πρόγραμμα είναι παρόμοιο με το Android Market που έχουμε με μονο διαφορα σε αυτο το πρόγραμμα βρίσκουμε εφαρμογές παιχνίδια και αλλα πολλα που πρέπει να τα πληρώσουμε σε αυτο το πρόγραμμα εωτελώσ δωρεαν τα βρίσκουμε.

 

καλό!! το δοκίμασα :)

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο έχουμε για την πέμπτη έκδοση του froyo?

 

είναι σχεδόν σίγουρο ότι μέχρι την Κυριακή θα είναι διαθέσιμη για download. μην ανησυχείς μόλις βγει θα κάνω ποστ κατευθείαν το download link..

 

Υ.Γ: διάβασα κάτι που είχε γράψει κάποιος στο xda.. είπε ότι έστειλε e-mail στην samsung_portugal για το πότε θα βγει η 2.2 και του απάντησαν με έμμεσο τρόπο ότι αναβάλετε η 2.2 και πάνε κατευθείαν για 2.3.. Μην παίρνουμε θάρρος γιατί το πιο πιθανό είναι να μην ισχύει.. απλά το αναφέρω :) Πάντως ας κάνουμε το σταυρό μας να είναι αλήθεια και να συμβεί :P

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

!!

Παιδιά καλησπερα.... φλασαρα την jpb αλλα φευ!!!!!

θα ξαναφλασσαρω την jpa γιατι οταν μιλας με την jpb, κατα τακτα χρονικα διαστηματα κανει διακοπές ,,, άσε που η μπαταρια πεφτει σφαίρα.....

για να δουμε και την jpc θα είναι καλυτερη???

 

κυριλλε να μας ενημερωσεις!!!!!

 

φιλια σε ολους....

Link to comment
Share on other sites

!!

Παιδιά καλησπερα.... φλασαρα την jpb αλλα φευ!!!!!

θα ξαναφλασσαρω την jpa γιατι οταν μιλας με την jpb, κατα τακτα χρονικα διαστηματα κανει διακοπές ,,, άσε που η μπαταρια πεφτει σφαίρα.....

για να δουμε και την jpc θα είναι καλυτερη???

 

κυριλλε να μας ενημερωσεις!!!!!

 

φιλια σε ολους....

 

καλησπέρα, όντως είναι σπαστικό να μιλάς και να κάνει διακοπές... και η μπαταρία είναι γάμησ_τα..... λογικά η JPC θα βγει την Κυριακή και μάλλον θα διορθώσει τα bugs της JPB... θα σας ενημερώσω μόλις βγει :)

Link to comment
Share on other sites

είναι σχεδόν σίγουρο ότι μέχρι την Κυριακή θα είναι διαθέσιμη για download. μην ανησυχείς μόλις βγει θα κάνω ποστ κατευθείαν το download link..

 

Υ.Γ: διάβασα κάτι που είχε γράψει κάποιος στο xda.. είπε ότι έστειλε e-mail στην samsung_portugal για το πότε θα βγει η 2.2 και του απάντησαν με έμμεσο τρόπο ότι αναβάλετε η 2.2 και πάνε κατευθείαν για 2.3.. Μην παίρνουμε θάρρος γιατί το πιο πιθανό είναι να μην ισχύει.. απλά το αναφέρω :) Πάντως ας κάνουμε το σταυρό μας να είναι αλήθεια και να συμβεί :P

 

 

Μακάρι να είναι αλήθεια γιατί απώτι διάβασα όποια κινητά πάρουνε το 2.3 μετά θα παίρνουν όλες τις αναβαθμίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: μάλλον δεν θα βγει καινούρια froyo αυτό το σαββατοκύριακο, γιατί απότι λέει το samfirmware δεν είναι ακόμα έτοιμη. Οπότε θα είναι πολύ σταθερή μόλις βγει. Ανυπομονώ..
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: μάλλον δεν θα βγει καινούρια froyo αυτό το σαββατοκύριακο, γιατί απότι λέει το samfirmware δεν είναι ακόμα έτοιμη. Οπότε θα είναι πολύ σταθερή μόλις βγει. Ανυπομονώ..

 

οοοοοοχ με την jpb θα ήμαστε τώρα:( καθε μέρα μπαταρία φορτίζω:(

αλλα εντάξει η καλη δουλεία πάντα αργεί:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οοοοοοχ με την jpb θα ήμαστε τώρα:( καθε μέρα μπαταρία φορτίζω:(

αλλα εντάξει η καλη δουλεία πάντα αργεί:rolleyes:

 

όντως και εγώ κάθε μέρα φορτίζω... λέω να ξαναπεράσω την jpa σήμερα.. ούτος η άλλως έχω κάνει backup τις εφαρμογές με titanium... σίγουρα θα είναι σχεδόν τέλεια η καινούρια froyo που θα βγει!!

πάω εδώ και τώρα να φλασάρω την JPA :)...

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

όντως και εγώ κάθε μέρα φορτίζω... λέω να ξαναπεράσω την jpa σήμερα.. ούτος η άλλως έχω κάνει backup τις εφαρμογές με titanium... σίγουρα θα είναι σχεδόν τέλεια η καινούρια froyo που θα βγει!!

πάω εδώ και τώρα να φλασάρω την JPA :)...

 

αν μπορείς στείλε μου το link να το κατεβάσω κ εγώ κ να το βάλω.

τι προβλήματα έχει όμως;

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς στείλε μου το link να το κατεβάσω κ εγώ κ να το βάλω.

τι προβλήματα έχει όμως;

 

μου φαίνεται μόλις κλείνει η οθόνη και έχεις wifi μετά δεν ξανασυνδέεται αυτόματα, σπάνια μου συμβαίνει εμένα. εγώ την έβαλα την JPA. κατέβασε την εδώ: http://www.megaupload.com/?d=V02HD4H6

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται μόλις κλείνει η οθόνη και έχεις wifi μετά δεν ξανασυνδέεται αυτόματα, σπάνια μου συμβαίνει εμένα. εγώ την έβαλα την JPA. κατέβασε την εδώ: http://www.megaupload.com/?d=V02HD4H6

 

οκ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ!

 

!!! κανε factory reset πριν και μετά το φλασάρισμα !!!!! και βγάλε sim και sd πριν φλασάρεις... :)

 

edit: οκ :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

!!! κανε factory reset πριν και μετά το φλασάρισμα !!!!! και βγάλε sim και sd πριν φλασάρεις... :)

 

οκ το γνωρίζω ευχαριστώ κ παλι όμως:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

για θυμίστε μου, γιατί πρέπει να κάνουμε factory reset πριν και μετα το φλασάρισμα; εγώ όταν είχα βάλει το δεύτερο firmware κάπου αρχές νοέμβρη δεν είχα κάνει. Δεν είδα κάποιο πρόβλημα πάντως.. παίζει ρόλο;

 

 

Επίσης..

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ: το Destinator δεν τρέχει σε Froyo. Πρέπει να καλέσουμε την υποστήριξη της MLS μήπως έχει update.

Απο την MLS είχαμε καμία απάντηση για το Froyo?

Edited by ipnotistis
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 20 + μερες παρελαβα το κινητο απο το service. ειχε καει η εισοδος του usb απο κινεζικο φορτιστη αυτοκινητου που χρησιμοποιησα!!!! ******* μου!!!...

 

τεσπα. δεν κρατηθηκα φυσικα και ειμαι ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ FROYO.ΑΠΛΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ

 

ΧΙΛΙΑ THANKS ΣΤΟΝ KYRILLOS13 ΦΥΣΙΚΑ!!

Link to comment
Share on other sites

για θυμίστε μου, γιατί πρέπει να κάνουμε factory reset πριν και μετα το φλασάρισμα; εγώ όταν είχα βάλει το δεύτερο firmware κάπου αρχές νοέμβρη δεν είχα κάνει. Δεν είδα κάποιο πρόβλημα πάντως.. παίζει ρόλο;

 

 

Επίσης..

Απο την MLS είχαμε καμία απάντηση για το Froyo?

 

από την mls μέχρι τώρα δεν βλέπω τίποτα καινούριο update...

λοιπόν για το factory reset, πρέπει να το κάνουμε πριν γιατί υπάρχει περίπτωση να μην "καθίσει" καλά το firmware και να σου κολάει ενώ ξεκινάει.

επίσης πρέπει να το κάνουμε και μετά γιατί αν δεν το κάνουμε κολάει περισσότερο το κινητό και μερικές εφαρμογές δεν τρέχουν και εμφανίζουν το μήνυμα "force close..".. :)

 

 

μετα απο 20 + μερες παρελαβα το κινητο απο το service. ειχε καει η εισοδος του usb απο κινεζικο φορτιστη αυτοκινητου που χρησιμοποιησα!!!! ******* μου!!!...

 

τεσπα. δεν κρατηθηκα φυσικα και ειμαι ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ FROYO.ΑΠΛΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ

 

ΧΙΛΙΑ THANKS ΣΤΟΝ KYRILLOS13 ΦΥΣΙΚΑ!!

άντε και τον κινέζικο φορτιστή στην ανακύκλωση :) καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

στη jpa μπορουμε να κανουμε root την συσκευη μας?

και απο που μπορουμε να βρουμε το root explorer το τελευταιο?

Link to comment
Share on other sites

στη jpa μπορουμε να κανουμε root την συσκευη μας?

και απο που μπορουμε να βρουμε το root explorer το τελευταιο?

 

μπορείς να κάνεις root με το superoneclick root 1.5.5 μπορεί να χρειαστεί κάμποση ώρα.. βάλτο σε debugging πριν το συνδέσεις.

ΑΑ και το root explorer κατέβασε το εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...